Τμήματα κατεύθυνσης Γ Λυκείου

Nia Skg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nia Skg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Θα μπω κατευθείαν στο ψητό για να μην μακρηγορώ.. Στην τάξη μου έχουμε 10 παιδιά που θα ακολουθήσουν τις επιστήμες υγείας (3ο πεδίο) του χρόνου και 7 παιδιά που θα ακολουθήσουν τη θετική και τεχνολογική (2ο πεδίο). Η ερώτηση μου είναι αν υπάρχει περίπτωση να μας ενώσουν και να κάνουμε μαζί φυσική χημεία που είναι κοινά μαθήματα. Γνωρίζει κανείς;
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Από φέτος άλλαξαν οι κατευθύνσεις, το υγείας και η θετική, θεωρούνται ξεχωριστά πεδία, άρα ξεχωριστές τάξεις είναι. Ίσως σας κάνει ο ίδιος καθηγητής, αλλά σε άλλες ώρες.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Από φέτος άλλαξαν οι κατευθύνσεις, το υγείας και η θετική, θεωρούνται ξεχωριστά πεδία, άρα ξεχωριστές τάξεις είναι. Ίσως σας κάνει ο ίδιος καθηγητής, αλλά σε άλλες ώρες.


δηλαδη φέτος έχουμε θεωρητικά 4 κατεύθυνσεις;; 😮
πω κατάλαβα τι εχει να γινει αμα δίνουμε μια μια κατεύθυνση την ημέρα...
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
δηλαδη φέτος έχουμε θεωρητικά 4 κατεύθυνσεις;; 😮
πω κατάλαβα τι εχει να γινει αμα δίνουμε μια μια κατεύθυνση την ημέρα...
Ναι, αλλά φαντάζομαι αυτοί στο υγείας και στη θετική την ίδια μέρα θα δώσουν ορισμένα μαθήματα. Γιατί διδάσκονται τα ίδια στην χημεία και τη φυσική. Οπότε, να έχεις υπόψη ότι τα μαθήματα που θα δωσουν ξεχωριστά (ανά κατεύθυνση) είναι τα μαθηματικά και η βιολογία.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εδώ την έκθεση θα την δώσουν την ίδια μέρα όλες οι κατευθύνσεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα οικονομικά θα δώσει μαθηματικά με τη θετική, ενώ εμείς στη θεωρητική τα 3 μαθήματα που έχουμε, δεν τα έχει άλλη κατεύθυνση. Και ίσως και για αυτό, μεγαλωσει ο χρόνος διεξαγωγής των εξετάσεων. Τι λες;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Ναι, αλλά φαντάζομαι αυτοί στο υγείας και στη θετική την ίδια μέρα θα δώσουν ορισμένα μαθήματα. Γιατί διδάσκονται τα ίδια στην χημεία και τη φυσική. Οπότε, να έχεις υπόψη ότι τα μαθήματα που θα δωσουν ξεχωριστά (ανά κατεύθυνση) είναι τα μαθηματικά και η βιολογία.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εδώ την έκθεση θα την δώσουν την ίδια μέρα όλες οι κατευθύνσεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα οικονομικά θα δώσει μαθηματικά με τη θετική, ενώ εμείς στη θεωρητική τα 3 μαθήματα που έχουμε, δεν τα έχει άλλη κατεύθυνση. Και ίσως και για αυτό, μεγαλωσει ο χρόνος διεξαγωγής των εξετάσεων. Τι λες;


Σήμερα άκουσα οτι θα δινουμε και σε πανεπιστήμια😅
Δεν ξέρω με έχουν μπερδέψει.
Αμα υπολογίσουμε κι τα ειδικα μάθηματα μιλάμε για πανελλήνιες μαραθώνιο με αυτον τον τρόπο κι λεει θελει να εχουν ολοκληρώθει μέχρι μεσα Ιουλίου αρα πρπεει να αρχίσουν 15 Ιουνιου;
Ειναι αντιφατικά ολα αυτα γιατί απο την αλλη έχουν δώσει χρόνο έναρξης τελη ιουνη αρχες ιουλη.
Εν τέλει πιστεύω θα ισχύσει το 8-8 ατομα αλλα οχι το ενα μάθημα ανα ημερα ..μου φαίνεται κουλό.
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Σήμερα άκουσα οτι θα δινουμε και σε πανεπιστήμια😅
Δεν ξέρω με έχουν μπερδέψει.
Αμα υπολογίσουμε κι τα ειδικα μάθηματα μιλάμε για πανελλήνιες μαραθώνιο με αυτον τον τρόπο κι λεει θελει να εχουν ολοκληρώθει μέχρι μεσα Ιουλίου αρα πρπεει να αρχίσουν 15 Ιουνιου;
Ειναι αντιφατικά ολα αυτα γιατί απο την αλλη έχουν δώσει χρόνο έναρξης τελη ιουνη αρχες ιουλη.
Εν τέλει πιστεύω θα ισχύσει το 8-8 ατομα αλλα οχι το ενα μάθημα ανα ημερα ..μου φαίνεται κουλό.
Σε πανεπιστήμια προτιμότερο. Μη δίνουμε στα νηπιαγωγεία και καθόμαστε στα μικρά τα καρεκλάκια
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Σήμερα άκουσα οτι θα δινουμε και σε πανεπιστήμια😅
Δεν ξέρω με έχουν μπερδέψει.
Αμα υπολογίσουμε κι τα ειδικα μάθηματα μιλάμε για πανελλήνιες μαραθώνιο με αυτον τον τρόπο κι λεει θελει να εχουν ολοκληρώθει μέχρι μεσα Ιουλίου αρα πρπεει να αρχίσουν 15 Ιουνιου;
Ειναι αντιφατικά ολα αυτα γιατί απο την αλλη έχουν δώσει χρόνο έναρξης τελη ιουνη αρχες ιουλη.
Εν τέλει πιστεύω θα ισχύσει το 8-8 ατομα αλλα οχι το ενα μάθημα ανα ημερα ..μου φαίνεται κουλό.
Το είδα, προφανώς δεν ξέρουμε κυριολεκτικά τι μας γίνεται 😂😂 και μάλλον όλα θα καθοριστούν αυτή την εβδομάδα (αν αυξηθούν τα κρούσματα κτλ.). Πάντως, στο μάθημα που έκανα σχολείο, οι καθηγητές είπαν το ενδεχόμενο να ανοίξουμε τέλη με μέσα Μαίου για μάθημα.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Το είδα, προφανώς δεν ξέρουμε κυριολεκτικά τι μας γίνεται 😂😂 και μάλλον όλα θα καθοριστούν αυτή την εβδομάδα (αν αυξηθούν τα κρούσματα κτλ.). Πάντως, στο μάθημα που έκανα σχολείο, οι καθηγητές είπαν το ενδεχόμενο να ανοίξουμε τέλη με μέσα Μαίου για μάθημα.


Κι εγω αυτο πιστεύω .
Απο τη στιγμή που θα γινει αρση της απαγορεύσης επιβάλλεται να γίνουν καποια μάθηματα για την γ για το τυπικο της υπόθεσης πριν γινουν οι πανελλαδικές.
Κι αυτό διότι τα φροντιστήρια κι τα ιδιαίτερα έστω ατυπα θα λειτουργούν αρα δεν γίνεται να μην ανοίξεις σχολεία για τα υπολοιπα παιδιά της γ .Εστω για τα ματια του κόσμου.
Πανελλήνιες χωρίς να ανοίξει καθόλου το σχολείο δύσκολο αν κι αναφέρεται πολυ συχνά...
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
μη μου πειτε θα αρχισουμε ιουνιο:'(
σε αλλα αρθρα ομως.,,

Δυσκολο ρε συ για Ιούνιο ... :/
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top