Τι όνειρο είδατε χτες;

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Εδώ θα λέμε όνειρα που είδαμε,θα τα εξηγούμε όσοι ξέρουμε και θα λέμε και τι όνειρα εχουν βγει αληθινά ή βλέπουμε συχνά :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whatmarie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Whatmarie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Εμενα προσωπικα τα ονειρα μου ειναι παραξενα,δλδ δεν εχουν καποια συνοχη μεταξυ τους,απο το ενα μερος βρισκομαι στο αλλο,γι'αυτο ειναι δυσκολο να τα περιγραψω...εχτες ειδα οτι ημουν πανω σε ενα αμαξι,το οποιο δεν ειχε οροφη και ηταν καπως μικρο,δηλαδη ηταν κατι σαν γουρουνα στο μεγεθος,αλλα κανονικο αμαξι,και εγω καθομουν ορθια.Ηταν σκοτεινα και περνουσα μεσα απο κατι βάλτους και ετσι οπος προχωρουσα,ενιωθα οτι τα δοντια μου ειναι ετοιμα να πεσουν(αυτο με τα δοντια το βλεπω συχνα,ειδικα οταν ειμαι μονη μου εκει που σπουδαζω),εγω προσπαθουσα να τα κρατησω να μην πεσουν,αλλα αυτα τελικα επεσαν,αλλα οχι ολα.
Μετα ξαφνικα βρεθηκα σε ενα μερος και ειδα δυο φιλες μου,αλλα τα πρωσοπα τους δεν φαινονταν,ηταν πολυ θολα,και τις ρωτησα κατι και αυτες μου απαντουσαν στα γερμανικα...σημειωση οτι απο γερμανικα ξερω μονο τα βασικα,αλλα μολις μου μιλουσαν ειχα την αισθηση οτι ειναι στα γερμανικα,χωρις ομως να καταλαβαινω και τι λενε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Ημουν λεει εγω με 2 φιλους μου στην κολαση και ο διαβολος μας ειχε βαλει να κανουμε κατι αγγαρειες. Επειδη μιλουσαμε και ψιλοτεμπελιαζαμε ειχε βαλει 3 βοηθους του διαβολακους, 1 για τον καθενα, να μας μαστιγωνουν με πυρηνα μαστιγια οταν πιαναμε την παρλα. Εκει λοιπον που δουλευαμε, ακουω μια φωνη "Μαλακες, ουουου, μαλακες!". Γυριζω στον ενα φιλο μου και τον ρωταω "Ρε μαλακα εσυ το κανεις αυτο". Μου λεει "Οχι, ρε. Το ακουω κι εγω, απο που ερχεται". Γυριζω στον αλλον "Ρε Λευτερη, εσυ μιλας ετσι?" και μου λεει "Δεν ημουν εγω παιδια". "Ε τι στο διαολο λεω γω γινεται εδω περα?" ΠΑΦ, μας μαστιγωνουν οι βελζεβουληδες. Ακουω αυτη τη φωνη να εχει ξεσκιστει στα γελια. "Χαχαχαχα. Ρε τι μαλακες ειστε εσεις". Κοιταζομαστε μεταξυ μας, ΠΑΦ τρωμε κι αλλη. "Εδω πανω ρεεεεεεεεεεεεεε!!!" λεει η φωνη. Κοιταμε και οι 3 ψηλα και βλεπουμε εναν αλλο φιλο μας (ο αδερφος ενος απο τους αλλους δυο κολασμενους) να μας χαιρεταει και να μας λεει τα ιδια "Ουου μαλακες! Εδω εχουμε ερκοντισιον". Συνεχιζει να μας καορο'ι'δευει και να γελαει. Απο πισω του ομως ηταν ο αγιος Πετρος και σαν σιωπηλος θεατης παρακολουθει απο την αρχη ολη τη φαση. Κανει ο Αγιος Πετρος μια επικριτικη γκριματσα και του χωνει μια κλωτσα καραμπινατη και βρισκεται σουμπιντος στην κολαση. Χωρις να εχει καταλαβει τι εχει συμβει καθως γκρεμοτσακιστηκε, σηκωνεται και του λεει ο αδερφος του "Καλως το μαλακα. Αργησες". "Χαχαχαχαχαχ" οι 3 μας. Ηταν ετοιμος να βαλει τα κλαματα. Ειχαν κλασει στο γελιο και οι βελζεβουληδες οι οποιοι γυριζουν το βλεμμα προς τον Πετρο και του κλεινουν το ματι. Ανταπεδωσε το χαιρετισμο ο Πετρος και μετα αρχισαν και οι 3 να μαστιγωνουν τον Γιαννη (ο γκρεμοτσακισμενος απο τον παραδεισο). Μετα ξυπνησα και αρχισα να γελαω σαν τον τρελλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχ!!! Ελεοςςςς. ο χριστός και η μάνα του όμως!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ημουν λεει εγω με 2 φιλους μου στην κολαση και ο διαβολος μας ειχε βαλει να κανουμε κατι αγγαρειες. Επειδη μιλουσαμε και ψιλοτεμπελιαζαμε ειχε βαλει 3 βοηθους του διαβολακους, 1 για τον καθενα, να μας μαστιγωνουν με πυρηνα μαστιγια οταν πιαναμε την παρλα. Εκει λοιπον που δουλευαμε, ακουω μια φωνη "Μαλακες, ουουου, μαλακες!". Γυριζω στον ενα φιλο μου και τον ρωταω "Ρε μαλακα εσυ το κανεις αυτο". Μου λεει "Οχι, ρε. Το ακουω κι εγω, απο που ερχεται". Γυριζω στον αλλον "Ρε Λευτερη, εσυ μιλας ετσι?" και μου λεει "Δεν ημουν εγω παιδια". "Ε τι στο διαολο λεω γω γινεται εδω περα?" ΠΑΦ, μας μαστιγωνουν οι βελζεβουληδες. Ακουω αυτη τη φωνη να εχει ξεσκιστει στα γελια. "Χαχαχαχα. Ρε τι μαλακες ειστε εσεις". Κοιταζομαστε μεταξυ μας, ΠΑΦ τρωμε κι αλλη. "Εδω πανω ρεεεεεεεεεεεεεε!!!" λεει η φωνη. Κοιταμε και οι 3 ψηλα και βλεπουμε εναν αλλο φιλο μας (ο αδερφος ενος απο τους αλλους δυο κολασμενους) να μας χαιρεταει και να μας λεει τα ιδια "Ουου μαλακες! Εδω εχουμε ερκοντισιον". Συνεχιζει να μας καορο'ι'δευει και να γελαει. Απο πισω του ομως ηταν ο αγιος Πετρος και σαν σιωπηλος θεατης παρακολουθει απο την αρχη ολη τη φαση. Κανει ο Αγιος Πετρος μια επικριτικη γκριματσα και του χωνει μια κλωτσα καραμπινατη και βρισκεται σουμπιντος στην κολαση. Χωρις να εχει καταλαβει τι εχει συμβει καθως γκρεμοτσακιστηκε, σηκωνεται και του λεει ο αδερφος του "Καλως το μαλακα. Αργησες". "Χαχαχαχαχαχ" οι 3 μας. Ηταν ετοιμος να βαλει τα κλαματα. Ειχαν κλασει στο γελιο και οι βελζεβουληδες οι οποιοι γυριζουν το βλεμμα προς τον Πετρο και του κλεινουν το ματι. Ανταπεδωσε το χαιρετισμο ο Πετρος και μετα αρχισαν και οι 3 να μαστιγωνουν τον Γιαννη (ο γκρεμοτσακισμενος απο τον παραδεισο). Μετα ξυπνησα και αρχισα να γελαω σαν τον τρελλο.
καλα ρε φιλε τι βλεπεις τελος παντων. Που λετε εγω ειδα χτες ενα ονειρο : ημουνα λεει στο φροντηστηριο των αγγλικων εχω παρει το πτυχιο να σημειοθει και πηγα ετσι για να δω τι παιζει σαν επισκεπτης . Παω και ολοι συμμαθητες ηταν εκει γελια ,χαρες κτλπ. Ο τυπας με τον οποιον καθομουνα ηταν στο ιδιο θρανιο που καθομασταν μαζι και μιλουσε με εναν αλλον και τον ελεγε : ρε συ ειδες τον spiderman και τον hulk τι εκαναν και ειχαν πιασει κουβεντα γιαυτο και τον λεω γω ρε μαλακα με τι μαλακιες καθεσε και ασχολησαι πλακα μας κανεις αντε σοβαρεψου . Και εκει τελειωνει το ονειρο η φαση ειναι οτι εχουμε να μιλησουμε 2-3 μηνες και την επομενη μερα απο το ονειρο με πηρε τηλεφωνο να του πω ποτε θα γινει ο αγιασμος αλλα δεν ειχε καρτα και δεν προλαβα να του πω για το ονειρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
εγώ πάλι συνηθως βλέπω κάτι κουφα..αλλα ειναι τεραστια με συνοχη αλλα ειναι σπορποχωρι...βασικα χθες ειδα οτι ημουν με 2 φιλες μου (αλλα δεν τις εβλεπα..απλως ηξερα οτι ειναι εκει μαζι μου) στην παραλια του Αφαλονα στη μυτιληνη...βασικα η θαλασσα ηταν τελεια και φαινοτασ σαν να ειναι ηλιοβασιλεμα ενω ηταν ακομα πρωι...τεσπα μετα χτυπησε το κινητο μου και ηταν ενας φιλος μου (ο οποιος κανονικα μενει αθηνα) και μας ειπε να παμε στη διπλανη παραλια για να τον βρουμε...σηκωθηκαμε κι εμεις και αρχισαμε να περπαταμε με τα μαγιω(το δικο μου ηταν μαυρο παρεπιπτοντως) σε ενα δρομο για να φτασουμε στην αλλη παραλια..εκει που περπατουσαμε περασαμε απο ενα σπιτι με κηπο και εκει καθοταν ενας βλακας...τελειως πεφτουλας που μας πειραζε επειδη περπατουσαμε φοροντας μονο τα μαγιω..και σε καποια στιγμη με πιανει αυτος απο το μπρατσο και μου λεει "μηπως ξεχασες κατι?" στην αρχη τρομαξα αλλα μετα θυμηθηκα οτι ειχα ξεχασει το κινητο μου στην προηγουμενη παραλια...ετρεξα λοιπον σαν τρελη πισω για να το βρω...και αφου εφτασα το βρηκα πανω σε μια χρωματιστη πετσετα...και εκει ξυπνησα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ημουν λεει εγω με 2 φιλους μου στην κολαση και ο διαβολος μας ειχε βαλει να κανουμε κατι αγγαρειες. Επειδη μιλουσαμε και ψιλοτεμπελιαζαμε ειχε βαλει 3 βοηθους του διαβολακους, 1 για τον καθενα, να μας μαστιγωνουν με πυρηνα μαστιγια οταν πιαναμε την παρλα. Εκει λοιπον που δουλευαμε, ακουω μια φωνη "Μαλακες, ουουου, μαλακες!". Γυριζω στον ενα φιλο μου και τον ρωταω "Ρε μαλακα εσυ το κανεις αυτο". Μου λεει "Οχι, ρε. Το ακουω κι εγω, απο που ερχεται". Γυριζω στον αλλον "Ρε Λευτερη, εσυ μιλας ετσι?" και μου λεει "Δεν ημουν εγω παιδια". "Ε τι στο διαολο λεω γω γινεται εδω περα?" ΠΑΦ, μας μαστιγωνουν οι βελζεβουληδες. Ακουω αυτη τη φωνη να εχει ξεσκιστει στα γελια. "Χαχαχαχα. Ρε τι μαλακες ειστε εσεις". Κοιταζομαστε μεταξυ μας, ΠΑΦ τρωμε κι αλλη. "Εδω πανω ρεεεεεεεεεεεεεε!!!" λεει η φωνη. Κοιταμε και οι 3 ψηλα και βλεπουμε εναν αλλο φιλο μας (ο αδερφος ενος απο τους αλλους δυο κολασμενους) να μας χαιρεταει και να μας λεει τα ιδια "Ουου μαλακες! Εδω εχουμε ερκοντισιον". Συνεχιζει να μας καορο'ι'δευει και να γελαει. Απο πισω του ομως ηταν ο αγιος Πετρος και σαν σιωπηλος θεατης παρακολουθει απο την αρχη ολη τη φαση. Κανει ο Αγιος Πετρος μια επικριτικη γκριματσα και του χωνει μια κλωτσα καραμπινατη και βρισκεται σουμπιντος στην κολαση. Χωρις να εχει καταλαβει τι εχει συμβει καθως γκρεμοτσακιστηκε, σηκωνεται και του λεει ο αδερφος του "Καλως το μαλακα. Αργησες". "Χαχαχαχαχαχ" οι 3 μας. Ηταν ετοιμος να βαλει τα κλαματα. Ειχαν κλασει στο γελιο και οι βελζεβουληδες οι οποιοι γυριζουν το βλεμμα προς τον Πετρο και του κλεινουν το ματι. Ανταπεδωσε το χαιρετισμο ο Πετρος και μετα αρχισαν και οι 3 να μαστιγωνουν τον Γιαννη (ο γκρεμοτσακισμενος απο τον παραδεισο). Μετα ξυπνησα και αρχισα να γελαω σαν τον τρελλο.
ε οχι ρε δεν ειναι δυνατον χαχααχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,809 μηνύματα.
ότι κόλλησα σε μια άσκηση ενός θέματος στην εξεταστική και πήγε σκατά το γραπτό..στην Ειδική Θεωρία Σχετικότητας :/: και ξύπνησα μούσκεμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
ε οχι ρε δεν ειναι δυνατον χαχααχ
μας δουλεύει σίγουρα!! :P εξαιτίας του θέματος... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Το Νίκο Γκάνο να τραγουδάει το Break me στα εγκαίνια ενός μαγαζιού με ρούχα που είχε ανοίξει στο camping που είχα πάει με την κολλητή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Σε οποιον το λεω μου λεει οτι χρειαζομαι γιατρο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε οποιον το λεω μου λεει οτι χρειαζομαι γιατρο :)
παντως ρε φιλε μας κανεις πλακα δεν παιζει να ειδες τετοιο ονειρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
μας δουλεύει σίγουρα!! :P εξαιτίας του θέματος... :whistle:
χαχα για αυτο το εγραψα ετσι:P ε το θεμα ειναι αλλο ενα απο τα επιτυχημενα του φορουμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos777

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Ολυμπιακος vs Μαρσειγ 3-0
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
παντως ρε φιλε μας κανεις πλακα δεν παιζει να ειδες τετοιο ονειρο.

Το ειδα Τασο. Σαν ταινια 3Δ. Δεν μπορουσα να κρατησω την κοιλια μου απο τα γελια οταν ξυπνησα:P. Δεν το ειδα χθες. Εξεταστικη ειχα οταν το ειδα (τυχαιο; δε νομιζω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ολυμπιακος vs Μαρσειγ 3-0
τοσο διαλυμενη ομαδα που ειναι φετος η μαρσειγ στην γαλλια μπορει να γινει και αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το ειδα Τασο, Σαν ταινια 3Δ. Δεν μπορουσα να κρατησω την κοιλια μου απο τα γελια οταν ξυπνησα.:P. Δεν το ειδα χθες. Εξεταστικη ειχα οταν το ειδα (τυχαιο; δε νομιζω)
γιατι δεν βλεπω και γω τετοια ονειρα? Εχει κανεις ζησει lucid dreams ? Εγω ποτε. Και τι ακριβως ειναι ? κανεις οτι θες ? δλδ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argokiller

Νεοφερμένος

Ο argokiller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Πολλά σκατά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Παραλογικός

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Το καλοκαίρι ήμουν για 15 μέρες συνοδός της εθνικής Πορτογαλίας Νέων για το παγκόσμιο Handball και γενικά ήταν πολύ απαιτητικοί.Χθες είδα στο όνειρο μου ότι ξαναήρθαν μόνοι τους και ήταν απαιτητικοί και με τρέλαναν και σηκώθηκα αγχωμένος!!! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top