Τι ψάχνετε σε μία σχέση;

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
This.

Το κακό είναι ότι τα περισσότερα είναι μπάζα όσο αφορά κοινωνικοπολιτικά ζητήματα, gaming, metal μουσική και ποδόσφαιρο. :hmm:
Ωχ πειραζει που δεν ξερω τι ειναι το offside;:P

Ενταξει περα απο την πλακα νομιζω οτι πλεον τα δυο φυλα ανταγωνιζομαστε ποιος θα γινει ή θα φανει πιο κενος, επιφανειακος, ρηχος, ηλιθιος, αναισθητος, καθυστερημενος, ανωριμος και αλλα τετοια ωραια. Παντως γενικα νομιζω πως στα κοριτσια ειναι αν θελετ προνομιο το να μην εχεις κανει σχεση μεχρι τα 18 και ισως αποτελουν και μειονοτητα. Νομιζω πως στις περισσοτερες τουλαχιστον περιπτωσεις αρεσει στα αγορια οταν το κοριτσι τους δεν εχει ξανακανει ουτε σχεση ουτε τιποτα αλλο με αλλο αγορι. Αυτο αμα την θελουν για σοβαρη σχεση και την βλεπουν ετσι. Αμα την αλλη την θες μονο για λογους σεξουαλικης ανακουφισης ας πουμε ισως να θες να ξερει και δυο πραματα παραπανω. Ειλικρινα ομως νομιζω πως το να εχεις κανει κατι με καποιον ειτε αυτο ειναι απο απλα φιλακια και χαδακια μεχρι σεξ δεν σημαινει απαραιτητα πως εισαι καλυτερος/η απο καποιον/α αλλον/η που δεν θα τα χει κανει αυτα οντας πιο εμπειρος/η. Απλα πολλες φορες λανθασμενα νιωθουμε μια σιγουρια οτι ας πουμε α ενταξει το κανε αυτος μερικες φορες οποτε κατι θα ξερει δεν θα ναι και ασχετος ενω μπορει ενας ασχετος να ταν πολυ καλυτερος.:P Απο την πλευρα την δικια μου δεν πιστευω πως ειναι κακο ενα αγορι να μην εχει κανει σχεση μεχρι τα 18 του επειδη απλα δεν βρηκε την καταλληλη και περιμενει και οχι γιατι ειναι ηλιθιος και κανει χαζομαρουλες. Δυστυχως ομως τα αγορια μπορει να κοροιδεψουν εναν αλλο που δεν εχει κανει ποτε του τιποτα, ενω στα κοριτσια δεν συμβαινει τοσο συχνα. Αλλα πλεον ακομα και στα κοριτσια το παρατηρεις μονο που εκεινες μπορει μπροστα στην αλλη να το παιξουν καλες και απο πισω της να την λενε μυξοπαρθενα. Χοχοχο.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadegr

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Κατ'αρχάς αγάπησα το Haruhi avatar σου. Εκτός αυτού, το πρώτο κομμάτι του ποστ σου είναι ακριβώς η κατάσταση μου. Και οι δύο μας δεν έχουμε κάνει
κάτι ιδιαίτερο, η κοπέλα μόνο με ένα άτομο τα είχε πιο πριν και τα χάλασαν σχεδόν αμέσως. Νομίζω ότι αυτό μας βοηθάει και τους δύο να μαθαίνουμε
περισσότερα ο ένας για τον άλλον και να μην παραμένουμε στα συμβατικά. Γενικά περνάμε πολύ καλά.
Όσο για το θέμα μας, από την εμπειρία μου, στις κοπέλες δεν παίζει τόσο πολύ σχέση το αν είσαι βετεράνος στο κρεβάτι. Προτιμούν κάποιον ναι μεν 'σκληρό" αλλά που παράλληλα θα τις σέβεται και δεν θα κάνει μαλακίες. Μιλάμε για σχέσεις πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ενταξει περα απο την πλακα νομιζω οτι πλεον τα δυο φυλα ανταγωνιζομαστε ποιος θα γινει ή θα φανει πιο κενος, επιφανειακος, ρηχος, ηλιθιος, αναισθητος, καθυστερημενος, ανωριμος και αλλα τετοια ωραια.
Και αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα. Αγόρια και κορίτσια διστάζουν πλέον να φλερτάρουν. Ειδικά τα περισσότερα αγόρια πλέον πλησιάζουν όμορφες κοπέλες λες και μπαίνουν σε εμπόλεμη ζώνη - κυρίως λόγω ψυχαναγκασμών που τους έχουν δημιουργηθεί από εσωτερικά και εξωτερικά ερεθίσματα, αλλά και το πώς αντιδρούν οι κοπέλες σήμερα. Είναι πραγματικά κρίμα να βλέπεις τόσους νέους ανθρώπους να μην μπορούν να γευτούν την χαρά του ερωτικού παιχνιδιού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!! Είμαι καινούργιος εδώ :D Είμαι 18 ετών και ως τώρα δεν είχα ποτέ σχέση. Θα ήθελα να μου πείτε (στις κοπέλες απευθύνομαι :P) αν το γεγονός αυτό και μόνο μπορεί να επηρεάσει αρνητικά την όποια κοπέλα με την οποία θέλω να κάνω κάτι. Δηλαδή αυτό μπορεί να ξενερώνει?
Ευχαριστώ!
Σαν κοπέλα να σου απαντήσω που δεν έχουμε και ιδιαίτερη διαφορά. Εμένα θα μου άρεσε πολύ περισσότερο από έναν που θα τα είχε με όλη την πόλη και θα είχε πάρει όλο το σχολείο. Δεν δείχνει ότι είσαι ξενέρωτος ή τίποτα τέτοιο, απλά δείχνει ότι δεν είσαι επιπόλαιος. Μην κολλάς σε τέτοια. Αυτές οι άιντε γιούργια, γρήγορες και όπως να ναι σχέσεις βλέπεις πως δεν σπανίζουν κιόλας και πολλές κοπέλες τις ενοχλούν. Αν είναι τέτοια θα το εκτιμήσει κιόλας. Αν είναι νορμάλ όπως προαναφέρθηκε δεν θα την απασχολήσει. Κι αν την απασχολήσει πάει να πει ότι η κοπέλα είναι πολύ κολλημένη και μάλλον δεν αξίζει και ιδιαίτερα.
Αμάν πια,δεν είμαστε τόσο εξώλης και προώλης όσο νομίζετε!!:P:redface:
Νατάσα πεθαίνω με το όλες εξώλης και προώλης... :D χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
LOL, είναι φανερό ότι το ποσοστό των συνειδητοποιημένων αγοριών είναι μεγαλύτερο από αυτό των κοριτσιών. Το πιο απλό παράδειγμα. Πάτε σε πολιτικό topic και κοιτάξτε πόσα αγόρια και πόσα κορίτσια γράφουν. Πάτε σε τόπικ που λέει "Αγόρια vs Κορίτσια" και κοιτάξτε ποιος γράφει πιο πολύ.

Για να δω πως θα τα αντικρούσετε.

Να το αντικρούσω εγώ?Ζούμε σε μια πατριαρχική κοινωνία.Αυτό σημαίνει ότι προβάλλεται και θεωρείται δεδομένη η υπεροχή του άντρα έναντι της γυναίκας.Συνεπώς,ένα αγόρι από μικρό ενθαρρύνεται να ασχοληθεί με πολλές δραστηριότητες,σε αντίθεση με ένα κορίτσι,για το οποίο αναπαράγεται ένα συγκεκριμένο πρότυπο που την εγκλωβίζει (αυτό της αναζήτησης άντρα-το οποίο προβάλλεται από κάθετί που απευθύνεται σε γυναικείο κοινό-παιχνίδια,ταινίες κλπ).Έτσι βλέπουμε κορίτσια που ξεφεύγουν απ'αυτό το πρότυπο να αποθαρρύνονται (π.χ. τα κορίτσια που παίζουν ποδόσφαιρο τα λέγαμε "αγοροκόριτσα",τα κορίτσια που παίζουν βιντεοπαιχνίδια "weirdos",τα κορίτσια που ξεφεύγουν απ'τα καθιερωμένα "αλήτισσες" κλπ).Το χαρακτηριστικότερο νομίζω της αντρικής ηγεμονίας στην κοινωνία είναι ότι ο άντρας που πηγαίνει με πολλές είναι "γαμιάς",ενώ η γυναίκα που πάει με πολλούς "πουτάνα".

Plus,μια γυναίκα βρίσκει πολύ ευκολότερα γκόμενο όταν θέλει,από έναν άντρα,διότι η προσφορά (άντρες) κάθε χρονική στιγμή είναι πολύ μεγαλύτερη απ'τη ζήτηση (γυναίκες).Τι σημαίνει αυτό?Ότι στατιστικά,ο μέσος άντρας περνάει περισσότερο χρόνο ως μπάκουρας απ'τη μέση γυναίκα.Και τι σημαίνει αυτό?Ότι έχει χρόνο να ασχοληθεί με μουσική,πολιτική,βιβλία,κηπουρική,μαγειρική,whatever.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
LOL, είναι φανερό ότι το ποσοστό των συνειδητοποιημένων αγοριών είναι μεγαλύτερο από αυτό των κοριτσιών. Το πιο απλό παράδειγμα. Πάτε σε πολιτικό topic και κοιτάξτε πόσα αγόρια και πόσα κορίτσια γράφουν.

:hmm:




γι' αυτό είναι γεμάτα με μαλακίες τα πολιτικά θρεντς; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Να το αντικρούσω εγώ?Ζούμε σε μια πατριαρχική κοινωνία.Αυτό σημαίνει ότι προβάλλεται και θεωρείται δεδομένη η υπεροχή του άντρα έναντι της γυναίκας.Συνεπώς,ένα αγόρι από μικρό ενθαρρύνεται να ασχοληθεί με πολλές δραστηριότητες,σε αντίθεση με ένα κορίτσι,για το οποίο αναπαράγεται ένα συγκεκριμένο πρότυπο που την εγκλωβίζει (αυτό της αναζήτησης άντρα-το οποίο προβάλλεται από κάθετί που απευθύνεται σε γυναικείο κοινό-παιχνίδια,ταινίες κλπ).Έτσι βλέπουμε κορίτσια που ξεφεύγουν απ'αυτό το πρότυπο να αποθαρρύνονται (π.χ. τα κορίτσια που παίζουν ποδόσφαιρο τα λέγαμε "αγοροκόριτσα",τα κορίτσια που παίζουν βιντεοπαιχνίδια "weirdos",τα κορίτσια που ξεφεύγουν απ'τα καθιερωμένα "αλήτισσες" κλπ).Το χαρακτηριστικότερο νομίζω της αντρικής ηγεμονίας στην κοινωνία είναι ότι ο άντρας που πηγαίνει με πολλές είναι "γαμιάς",ενώ η γυναίκα που πάει με πολλούς "πουτάνα".

Plus,μια γυναίκα βρίσκει πολύ ευκολότερα γκόμενο όταν θέλει,από έναν άντρα,διότι η προσφορά (άντρες) κάθε χρονική στιγμή είναι πολύ μεγαλύτερη απ'τη ζήτηση (γυναίκες).Τι σημαίνει αυτό?Ότι στατιστικά,ο μέσος άντρας περνάει περισσότερο χρόνο ως μπάκουρας απ'τη μέση γυναίκα.Και τι σημαίνει αυτό?Ότι έχει χρόνο να ασχοληθεί με μουσική,πολιτική,βιβλία,κηπουρική,μαγειρική,whatever.

Ναι, 50 χρόνια πριν. Λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να δεχτώ το επιχείρημα περί πατριαρχικής οικογένειας. Απλά τα κορίτσια σε αυτήν την ηλικία ΔΕΝ θέλουν να ασχοληθούν, όπως και να το κάνουμε. Βαριούνται. Πολιτική? Fuck it.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StingAs7

Νεοφερμένος

Ο StingAs7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Ας επανελθει η συζητηση σε λογικα πλαισια και ας μεινουμε πιο κοντα στο τοπικ...
Αυτα που λενε ομως οι μεγλυτεροι και πιο εμπειροι ισχυουν...χαλαρωστε και ολα θα ερθουν...μην το βιαζεστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loco13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.
σιγά ρε έμπειρεεεε...
τι έχεις κάνει δλδ εσύ στα 17 σου για να δίνεις συμβουλές??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
Δεν αρπάζομαι απλώς βιάζομαι λίγο και γράφω γρήγορα, ίσως δημιουργώ λάθος τόνο με αποτέλεσμα να μην γίνεται αποτελεσματική επικοινωνία (ΑΟΔΕ). Γενικά δεν βλέπω κορίτσια που να ασχολούνται με κοινωνικοπολιτικά ζητήματα. Υπάρχουν, αλλά είναι λιγότερα από τα αγόρια κατά την γνώμη μου.
μην το λες. απλα τα αγορια ειναι πιο ξερολες και θα πουν την αποψαρα τους δεν πα να ναι μπουρδα. Τα κοριτσια, μιας και ειναι λιγακι ντεκαβλε να ξερουν πιο πολλα απο το boyfriend, θα μιλησουν μονο οταν πραγματικα αξιζει:P

(ελπιζω να μη χρειαστω disclaimer οτι δε γενικευω. βαριεμαι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
μην το λες. απλα τα αγορια ειναι πιο ξερολες και θα πουν την αποψαρα τους δεν πα να ναι μπουρδα. Τα κοριτσια, μιας και ειναι λιγακι ντεκαβλε να ξερουν πιο πολλα απο το boyfriend, θα μιλησουν μονο οταν πραγματικα αξιζει:P

(ελπιζω να μη χρειαστω disclaimer οτι δε γενικευω. βαριεμαι)

Βασικά δεν καταλαβαίνω καν που αναφέρεσαι :/:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
johnny δεν εχω πολυκατασταλαξει κ γω η ιδια σ αυτο που ηθελα να πω σορυ, ειμαι κ αρκετα κουρασμενη.. θα το σκεφτω καλυτερα και μπορει να επανελθω..

(παιζει να ειμαστε σουπερ οφφ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Ναι, 50 χρόνια πριν. Λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να δεχτώ το επιχείρημα περί πατριαρχικής οικογένειας. Απλά τα κορίτσια σε αυτήν την ηλικία ΔΕΝ θέλουν να ασχοληθούν, όπως και να το κάνουμε. Βαριούνται. Πολιτική? Fuck it.

Καθόλου 50 χρόνια.Μίλησα για πατριαρχική κοινωνία,όχι για οικογένεια.Το ότι υπάρχει νομική και "επίσημη" ισότητα,δεν σημαίνει ότι υπάρχει και πραγματική ισότητα.Πουθενά δεν έχει επιτευχθεί ακόμα ισότητα των δύο φύλων σε επίπεδο αντιλήψεων (είναι πάρα πολύ δύσκολο να αποτινάξεις από πάνω σου έναν πολιτισμό δομημένο στην πατριαρχία από δημιουργίας του),και ειδικά στην Ελλάδα η οποία έχει βάρος στην πλάτη της 400-500 χρόνια οθωμανικής ηγεμονίας (και όλη ξέρουμε τι καλή γνώμη έχουν οι μουσουλμάνοι για τις γυναίκες).Γι'αυτόν τον λόγο έφερα και παραδείγματα σύγχρονα,απ'την καθημερινή ζωή και δεν έμεινα στην απλή θεωρητικολογία.Σ'ένα αγόρι δίνεται πολύ περισσότερο potential απ'ότι σε ένα κορίτσι,απ'το οποίο αναμένεται να ακολουθήσει ένα strict set of rules.Αν θες και περαιτέρω απόδειξη γι'αυτό που λέω,τράβα δες τα γκομενοθέματα στο ischool,τα οποία κατά 80% περιστρέφονται γύρω από..."πουτανάκια",τα οποία έκαναν το έγκλημα να έχουν...ίση σεξουαλική επιθυμία με έναν άντρα.
Btw,παρέλειψες εντελώς το δεύτερο point μου περί ελεύθερου χρόνου των αντρών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
johnny δεν εχω πολυκατασταλαξει κ γω η ιδια σ αυτο που ηθελα να πω σορυ, ειμαι κ αρκετα κουρασμενη.. θα το σκεφτω καλυτερα και μπορει να επανελθω..

(παιζει να ειμαστε σουπερ οφφ)
johnny αυτο που ηθελα να πω εκεινη τη στιγμη αφορουσε μια γενικότερη παρατήρηση μου για τις σχεσεις των δύο φύλων.
γενικά, επειδη συχνα οι γυναικες μπορουν να αποκτησουν κοινωνική αναγνωριση απο την εμφανιση τους και μονο, πολλες τείνουν να μέινουν μόνο εκεί. κ εν παση περιπτωση δεν τους συμφερει (ή δεν έχουν μαθει?) να εκτεθουν εκτος κ αν προκειται για κατι που τους καιει οντως.
(ή αν εχουν ιδιαιτερη καυλα με τα πολιτικα, που, ενταξει, δεν ειναι μεγαλο ποσοστο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Εεεμ να υπάρχει κατά βάση ειλικρίνεια (πολύ σημαντικό), κατανόηση, συνεννόηση, να περνάμε πραγματικά καλά μαζί και όχι από σύμβαση/εξαναγκασμό, η εμφάνιση κερδίζει ίσως την πρώτη εντύπωση αλλά δεν με απασχολεί και τόσο..

να μπορούμε να μοιραζόμαστε συμβουλές και εμπειρίες ώστε να μάθουμε ο ένας από τον άλλον και τελικά να γίνουμε καλύτεροι άνθρωποι..

να έχω τη δυνατότητα να τον στηρίξω όποια στιγμή το θελήσει ή κι εγώ να ξέρω πως ανά πάσα στιγμή μπορώ να βασιστώ πάνω του :)

να υπάρχει άνεση και εμπιστοσύνη όσον αφορά το επικοινωνιακό κομμάτι, να μην κρατάμε μυστικά ο ένας από τον άλλον κλπ...

Επίσης εκτιμώ την ηρεμία και την ψυχραιμία, και όπου τυχόν εμφανιστεί κάποιο πρόβλημα τη διάθεση ειρηνικής επίλυσής του, γιατί όπως και να το κάνουμε δεν θα είναι ποτέ όλα ρόδινα. Η ουσία του θέματος όμως έγκειται στο να μην τα παρατάς με την πρώτη μόλις δυσκολία.

σε γενικά πλαίσια δεν θα ήθελα να αλλάξει κάποιος τον εαυτό του ή τις συνήθειές του μόνο και μόνο επειδή βρίσκεται σε σχέση μαζί μου :) ουσιαστικά να κάνει τα ίδια και μετά και να έχουμε και οι 2 την ελευθερία να ασχοληθούμε με κάτι που μας αρέσει δίχως φόβο παρεξήγησης.

Αυτά εν ολίγοις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Τι ψάχνουμε σε μία σχέση; Πώς θα ήθελα να είναι ο άνθρωπος που θα ανέχομαι και θα με ανέχεται και η μεταξύ μας σχέση πιο απλά, ε;

Καταρχήν να πω ότι όσες σχέσεις έχω κάνει έως τώρα -καλά δεν ήταν και πολλές!- ήταν μία σκέτη αποτυχία.
Ίσως είμαι δύσκολος άνθρωπος, ίσως να μην ταιριάζαμε στην τελική ή ίσως να ισχύει αυτό το οποίο έχει αναφερθεί αρκετές φορές και εδώ μέσα... να μη μου άρεσαν και τόσο δηλαδή.

Δε ξέρω, έχω ένα σοβαρό θέμα... ΒΑΡΙΕΜΑΙ, εύκολα!
Ξέρω, αν σου αρέσει πραγματικά ο άλλος, δε βαριέσαι και ίσα ίσα θέλεις να είστε συνέχεια μαζί, το αποζητάς. Ή τουλάχιστον έτσι λένε όσοι ισχυρίζονται ότι έχουν ερωτευτεί, πραγματικά.

Για εμένα όμως όντως είναι πολύ βασικό το να με κάνει να μη βαριέμαι!! Να περνάω καλά μαζί του, πώς το λένε αλλιώς; Και συνεχώς να συμβαίνουν καινούρια πράγματα, να μη μένουμε στα ίδια και στα ίδια.
Να μπορούμε να συνεννοηθούμε... δε λέω να έχουμε ίδιες απόψεις ή ακριβώς τα ίδια γούστα -κι αυτό βαρετό θα ήταν άλλωστε- αλλά να έχουμε μια κάποια "επικοινωνία"
Πάνω κάτω ναι, να έχουμε παρόμοια ενδιαφέροντα-ασχολίες-γούστα, είναι σημαντικό αλλά και πάλι, να διατηρείται αυτή η απόσταση του τύπου: "οκ καλά όλα αυτά, αλλά θέλω να μείνω και λίγο μόνη μου" και να το σέβεται αυτό.
Εεε ναι και όπως είπα και πριν... να τα βρίσκουμε... γενικά!!

Εντάξει αντε και από θέμα εμφάνισης... να "φαινόμαστε" καλά μαζί!! Ό, τι κι αν σημαίνει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ειλικρινεια-Αληθεια-Αγαπη-Στοργη-Εξυπναδα-Ζωη-Ελευθερια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loco13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.
να μην υπάρχει υπερβολικός βαθμός ζήλιας είναι το πιο βασικό για μένα
μετά είναι η κατανόηση και η ειλικρίνεια

με τον καιρό έρχεται και η αγάπη:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
LOL, είναι φανερό ότι το ποσοστό των συνειδητοποιημένων αγοριών είναι μεγαλύτερο από αυτό των κοριτσιών. Το πιο απλό παράδειγμα. Πάτε σε πολιτικό topic και κοιτάξτε πόσα αγόρια και πόσα κορίτσια γράφουν. Πάτε σε τόπικ που λέει "Αγόρια vs Κορίτσια" και κοιτάξτε ποιος γράφει πιο πολύ.

Για να δω πως θα τα αντικρούσετε.

Το ισκουλ δε θεωρείται αντιπροσωπευτικό δείγμα. Με την ίδια λογική αν λάβω υπόψην το σχολείο μου τα 250 αγόρια είναι τούβλα σε θέματα επικαιρότητας, oικονομίας και πολιτικής σε αντίθεση με τα κορίτσια τα 50 που είμαστε και συνεχώς συζητάμε για θέματα εκτός του αν η μπαρτσελώνα έχασε από την τσέλσι και ποπο κάτι τρέχει στα γύφτικα! Μπορεί να μιλάμε για οτιδήποτε, τόσο απλά. :P Θεωρώ τη λογική σου άκρως γενικευτική και τσουβαλιαστική. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Δεν μαρεσουν οι σχεσεις απο αυτη την ηλικια...τις θεωρω σχεσεις ''εξ αμελειας'' και καθολου ωριμες.Και γιατι να δεσμευτω απο τα 18 μου σε μια κοπελα?Σε αυτη την ηλικια και τα 2 φυλα,εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων,συναπτουν ''σχεσεις'' για να ικανοποιησουν τις σεξουαλικες τους αναγκες,και πολυ καλα κανουν,αλλα ας μην το ''ταμπελωνουν'' με ρομαντικους ορους σχεσεων και αγαπης...it becomes ridiculous...
Με λιγα λογια...Love sucks.


LOL, είναι φανερό ότι το ποσοστό των συνειδητοποιημένων αγοριών είναι μεγαλύτερο από αυτό των κοριτσιών. Το πιο απλό παράδειγμα. Πάτε σε πολιτικό topic και κοιτάξτε πόσα αγόρια και πόσα κορίτσια γράφουν. Πάτε σε τόπικ που λέει "Αγόρια vs Κορίτσια" και κοιτάξτε ποιος γράφει πιο πολύ.

Για να δω πως θα τα αντικρούσετε.

συνειδητοποιημενα αγορια:σοβαρα πιστευεις οτι σε αυτη την κοινωνια,υπαρχουν πολλα συνειδητοποιημενα ατομα?Και εξαιρεσε το φυλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top