Τι ψάχνετε σε μία σχέση;

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
τι πιστευετε ειναι απαραιτητο για μια πετυχημενη σχεση??? εσεις προσωπικα τι ζητατε στις σχεσεις??? ποιες οι σωστες βασεις για τη δομηση της???;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Επικοινωνία...Να μπορείς να μιλάς με τον άλλον!!!Να λες από το πιο απλό μέχρι την ανάλυση του Κυπριακού!
Να του λες και να σου λέει τα προβλήματά σου/του και τις σκέψεις σου/του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ειλικρίνεια, εμπιστοσύνη, αγάπη, ενδιαφέρον.
Αυτά νομίζω πως είναι τα σημαντικότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
χμμ, και δεν μου λες πιστευεις πως θα εμπιστευοσουν καποιον που δεν αγαπας?? σε καποιον που αγαπας θα ελεγες ψεματα??? για καποιον που αγαπας θα αδιαφορουσες???

απαντησε μου σε αυτα αν θες, πλζ ;)

εδιτ: @theodora
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κόκα κώλα

Νεοφερμένος

Ο Κόκα κώλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εμπιστοσύνη,κατανόηση,πραγματικό συναίσθημα,συνεννόηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
χμμ, και δεν μου λες πιστευεις πως θα εμπιστευοσουν καποιον που δεν αγαπας?? σε καποιον που αγαπας θα ελεγες ψεματα??? για καποιον που αγαπας θα αδιαφορουσες???

απαντησε μου σε αυτα αν θες, πλζ ;)
Το πιο πιθανό είναι ότι δε θα εμπιστευόμουν κάποιο που δεν αγαπώ όμως αν δεν μπορούσα να κάνω αλλιώς θα τον εμπιστευόμουν. Αλλά μπορεί και κάποιον που ξέρεις καλά και δεν τον αγαπάς να τον εμπιστευτείς όταν ξέρεις καλά τον χαρακτήρα του...:hmm: Όσον αφορά το αν θα έλεγα ψέματα σε κάποιον που αγαπώ ψέματα πάλι το πιο πιθανό είναι ότι δε θα έλεγα αλλά αν δεν μπορούσα να κάνω διαφορετικά, γιατί μπορεί να είναι κρίσιμο, ίσως θα έλεγα αλλά και πάλι δε θα άντεχα να του πω ψέματα και μετά από κάποιο διάστημα θα του έλεγα την αλήθεια, (έχω πληρώσει την ειλικρίνεια μου και με θάνατο:/:) και στο τελευταίο αποκλείεται, μα αποκλείεται να αδιαφορούσα για κάποιον που αγαπώ, μπορεί να το έπαιζα αδιάφορη αλλά δε θα ήμουν...

Μου είπες να στο απαντήσω και εδώ και το έκανα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Το πιο πιθανό είναι ότι δε θα εμπιστευόμουν κάποιο που δεν αγαπώ όμως αν δεν μπορούσα να κάνω αλλιώς θα τον εμπιστευόμουν.

τι εννοεις?


ον: η ιδανικη σχεση για μενα ειναι αυτη που υπαρχει αλληλοσεβασμος,κατανοηση και πανω απο ολα επικοινωνια και αγαπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
τι εννοεις?


ον: η ιδανικη σχεση για μενα ειναι αυτη που υπαρχει αλληλοσεβασμος,κατανοηση και πανω απο ολα επικοινωνια και αγαπη.
Αν πχ έπρεπε να γίνει κάτι και ήταν η τελευταία μου επιλογή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
χμμ, και δεν μου λες πιστευεις πως θα εμπιστευοσουν καποιον που δεν αγαπας?? σε καποιον που αγαπας θα ελεγες ψεματα??? για καποιον που αγαπας θα αδιαφορουσες???

απαντησε μου σε αυτα αν θες, πλζ ;)

εδιτ: @theodora
Αχεμ.
Για το πρώτο δεν ξέρω. Έχω εμπιστευτεί άτομα που τελικά ήταν σκάρτα. Η εμπιστοσύνη νομίζω δεν έχει να κάνει με το αν αγαπάς (σε ερωτικό επίπεδο κάποιον).

Για το δεύτερο, όχι. Όπως θέλω να είναι ειλικρινής μαζί μου, οφείλω να είμαι και εγώ απέναντί του.

Μπορείς να αδιαφορείς ενώ παράλληλα να αγαπάς; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Αχεμ.
Για το πρώτο δεν ξέρω. Έχω εμπιστευτεί άτομα που τελικά ήταν σκάρτα. Η εμπιστοσύνη νομίζω δεν έχει να κάνει με το αν αγαπάς (σε ερωτικό επίπεδο κάποιον).

Για το δεύτερο, όχι. Όπως θέλω να είναι ειλικρινής μαζί μου, οφείλω να είμαι και εγώ απέναντί του.

Μπορείς να αδιαφορείς ενώ παράλληλα να αγαπάς; :hmm:

αυτο που ουσιαστικα θελω να δεις εινα πως ολα αυτα προερχονται αναγαστικα ως παραγογα της αγαπης, ενω τα δια δν μπορουν μαζι να φερουν αγαπη. αν υπαρχει αγαπαη αυτα ειναι ανγκαστικα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariw

Νεοφερμένος

Η Mariw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Νομίζω οτι στις εφηβικές σχέσεις είναι λίγο δύσκολο να μιλάμε για αγάπη πιο πολύ για ενθουσιασμό μιλάμε...Εγώ πιστεύω οτι η "μαγική" συνταγή μιας επιτυχημένης σχέσης περιλαμβάνει ειλικρίνεια και ουσιαστική επικοινωνία....Τα υπόλοιπα έρχονται... Στην τελική δεν νομίζω κανείς να πιστεύει οτι μια σχέση στα 17 θα είναι και η μοναδική ή αυτή που θα οδηγήσει σε γάμο και τα σχετικά...Όπως και να έχει όμως είναι σημαντικό κάποιος να είναι ο εαυτός του και να μην υποκρίνεται...Αυτά από μένα...

Υ.Γ Καλή Χρονιά και ευτυχισμένο το 2011!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ε δν χρειαζεται και να το απορειψεις....μιλαμε γενικως...θεωρεις πως δν μπορει να υπαρξει αγαπαη , μιλαμε για το συναισθημα....προσεξε μηπως αναφερεσαι στις σχεσεις αποκλειστικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily zola

Νεοφερμένος

Η Έμιλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
προσωπικά δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάποια συνταγή ή κάτι τέτοιο!!! το ιδανικό είναι και σχετικό!! δεν μπορεί κάποιος άλλος να καθορίσει τι θεωρώ εγώ ιδανικό,όπως δεν μπορώ και εγώ να καθορίσω τι θα θεωρεί καποιος άλλος ιδανικό!!με λίγα λόγια,ας μην κουραζόμαστε με αυτό το θέμα πολύ!! αν ο καθένας δείχνει τις επιθυμίες του ,τότε κάποια στιγμή θα έρθει και η ιδανίκη σχεση για αυτον!!:clapup: και ιδανικές σχέσεις μπορεί να είναι πολλες απλά οι συγκθρίες να μην βοηθούν..

Νομίζω οτι στις εφηβικές σχέσεις είναι λίγο δύσκολο να μιλάμε για αγάπη πιο πολύ για ενθουσιασμό μιλάμε...Εγώ πιστεύω οτι η "μαγική" συνταγή μιας επιτυχημένης σχέσης περιλαμβάνει ειλικρίνεια και ουσιαστική επικοινωνία....Τα υπόλοιπα έρχονται... Στην τελική δεν νομίζω κανείς να πιστεύει οτι μια σχέση στα 17 θα είναι και η μοναδική ή αυτή που θα οδηγήσει σε γάμο και τα σχετικά...Όπως και να έχει όμως είναι σημαντικό κάποιος να είναι ο εαυτός του και να μην υποκρίνεται...Αυτά από μένα...

Υ.Γ Καλή Χρονιά και ευτυχισμένο το 2011!!!!!
αχ επίτρεψε μου να διαφωνήσω και να πω ότι στις εφηβικές σχέσεις υπάρχει αγάπη...και πιο αγνή μάλιστα... δεν σημαίνει ότι αυτή η σχέση βέβαια θα καθορίσει τη ζώη ενός ανθρώπου αλλά ας μην τα ισοπεδώνουμε ολα.. είναι καθοριστικά χρόνια για την προσωπικότητα καθενός και σ αυτά τα χρόνια περιλαμβάνονται και οι σχέσεις στις οποίες υπήρξε συναίσθημα....και θλίβομαι όταν ακούω τόσους ανθρώπους να πιστέυουν αυτό που λες... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
μα φυσικα και υαπρχει αγαπη...ελεος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Ο καθένας προσπαθεί να ορίσει, να περιορίσει, να μετρήσει την αγάπη. Αφήστε την αγάπη στην ησυχία της. Όπως είχε πει ο Νοβάλις, "Η αγάπη δε φτιάχτηκε γι' αυτόν τον κόσμο". Δε μπορεί να ορίσει κανείς την αγάπη.
Και ναι, καταλαβαίνω τι έχουν όλοι στο μυαλό τους όταν το λένε αυτό: αυτοί οι εφηβικοί έρωτες είναι χαρακτηριστικοί της ηλικίας. Αλλά δε μπορούμε να ξέρουμε πότε αγαπάει κάποιος, πώς αγαπάει, πόσο αγαπάει. Ξεχάστε το.

Όσο για το θέμα της σχέσης, είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα. Μια κοπέλα που θα μπορούσε να κάνει 10 άτομα χαρούμενα, μπορεί να αφήνει έναν 11ο παντελώς αδιάφορο. Θεωρώ ότι το βασικό βήμα λοιπόν είναι να ξέρει τι θέλει ο ένας από τον άλλον, και αντίστοιχα να μπορεί να του τα προσφέρει! Φυσικά, πράγματα όπως καλή διάθεση, κατανόηση, αλληλοσεβασμός, δεν έρχονται δεύτερα αλλά είναι πράγματα που χρειάζονται σε κάθε σχέση, όχι απαραίτητα ερωτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
μιλουσαμε για τη σχεση και οχι για την κοπελα φιλε, και ειδικα σ'αυτα τα τελευταια ποστ μιλαμε περι αγαπης....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily zola

Νεοφερμένος

Η Έμιλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
ολοι καταβαθος πιστευουμε οτι υπαρχει αγαπη,οσο και να προσπαθουν να την απορριψουν αυτην την αποψη καποιοι....εγω το πιστευω σιγουρα παντωσ.... και δεν ξερω αν η αγαπη ειναι υποκειμενικη,σιγουρα παντως μπορουμε ολοι να την νιωσουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
να κοιτας τον αλλο στα ματια και να καταλαβαινει τι αισ8ανεσαι εκεινη τη στιγμη χωρις να πεις λε3η...
με λιγα λογια χημεια...μπορει να υπαρ3ει σχεση ιδανικη χωρις αυτο...??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ολοι καταβαθος πιστευουμε οτι υπαρχει αγαπη,οσο και να προσπαθουν να την απορριψουν αυτην την αποψη καποιοι....εγω το πιστευω σιγουρα παντωσ.... και δεν ξερω αν η αγαπη ειναι υποκειμενικη,σιγουρα παντως μπορουμε ολοι να την νιωσουμε...

η αγαπη ειναι το πιο υπεροχο πραγμα...το πιο ισχυρο...ναι νομιζω ειναι το πιο σωστο συστατικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρορι

Νεοφερμένος

Η Ρορι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
δεν νομιζω οτι υπαρχει ιδανικη σχεση ισως οι ατελιες την κανουν 'ιδανικη'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top