Τι ταινίες βλέπετε αυτό τον καιρό;

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είδα ότι υπάρχει ένα post με θέμα, «τι βιβλία διαβάζετε αυτόν τον καιρό», αλλά εκτός από βιβλία υπάρχουν και οι ταινίες. Εσείς αυτή την εποχή τι ταινίες είδατε, βλέπετε ή θα δείτε;
Πρόσφατα έπεσε στην κατοχή μου, μέσω ενός φίλου, η τριλογία του Νόλαν, «Ο Σκοτεινός Ιππότης» με πρωταγωνιστή τον Κρίστιαν Μπεΐλ στον ρόλο του Μπάτμαν. Είδα αρχικά το Batman Begins, εν συνεχεία το The Dark Knight όπου είχε μία εξαιρετική ερμηνεία ως Τζόκερ ο Χίθ Λέτζερ(που πήρε Όσκαρ μετά θάνατον) και τέλος το The Dark Knight Rises. Τρείς ταινίες αρκούντως ''σκοτεινές'', με αρκετό δράμα, σοβαρούς ρόλους, καλό σενάριο και εξαίρετη σκηνοθεσία, που ενώ είμαι Μαρβελικός, με κέρδισαν. Άρχισα να συμπαθώ την DC.
Αξίζει νομίζω κάποιος να τις έχει στην συλλογή του(για όσους αγοράζουν ταινίες).
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Τις ταινίες Harry Potter βλέπω στο τρέχον διάστημα.Εχω δει τις πρώτες τέσσερις και έχω να δω άλλες τέσσερις.Οι πρώτες δύο μου άρεσαν περισσότερο.
 

Earendil

Νεοφερμένος

Ο Earendil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
There is only one "Return",and that aint of the Jedi. Only one trilogy to rule them all...
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Sunshine cleaning: είναι απίστευτη ταινία,έχει παρόμοιο mood με το Lars and the real girl.
 

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
Είδα τα άπαντα του Truffaut πρόσφατα και τώρα θα πιάσω τον Antonioni.:clapup:
 

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Δυστυχώς έχω ξεμείνει από ταινίες. Καλές ταινίες δράσης με πιστολιδια και εκρήξεις? Ευχαριστώ
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Τελευταία είδα το The others με την Nicole Kidman, μ'αρέσουν πολύ οι ταινίες από το 2000 μέχρι το 2010. Για κάποιο λόγο έχουν μία ωραία εικόνα (Ίσως είναι και η σέμι ρετρό κάμερα που χρησιμοποιούσαν και εδώ στις ελληνικές ταινίες της εποχής αυτής). Επίσης είδα το miss little sunshine που το λατρεύω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top