Τι πρέπει να έχω μαζί μου στις Πανελλήνιες;

AstrayCat

Νεοφερμένος

Η AstrayCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Χαιρετώ σας. Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει τι χρειάζεται να έχω μαζί μου στις Πανελλήνιες; Επίσης στα Μαθηματικά χρειάζεται κάτι έξτρα πχ χάρακας, διαβήτης; Με το κινητό τι γίνεται, θα το αφήσω στους επιτηρητές; Τέλος τι ώρα πρέπει να παρουσιαστώ στο σχολείο; Είχα ξαναδώσει πριν αιώνες και δεν θυμάμαι. Help!
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Χαιρετώ σας. Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει τι χρειάζεται να έχω μαζί μου στις Πανελλήνιες; Επίσης στα Μαθηματικά χρειάζεται κάτι έξτρα πχ χάρακας, διαβήτης; Με το κινητό τι γίνεται, θα το αφήσω στους επιτηρητές; Τέλος τι ώρα πρέπει να παρουσιαστώ στο σχολείο; Είχα ξαναδώσει πριν αιώνες και δεν θυμάμαι. Help!
Ως ώρα έναρξης εξέτασης ορίζεται η 08:30 π.μ., κοινή για τους υποψηφίους ημερήσιων και εσπερινών Λυκείων. Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξέτασης μέχρι τις 08:00 π.μ. Η διάρκεια εξέτασης κάθε μαθήματος είναι τρεις (3) ώρες.

Οπότε 8 παρά πέντε να είσαι στο σχολείο, ειδικά την πρώτη μέρα. Για τα υπόλοιπα

1. Οι υποψήφιοι δεν επιτρέπεται να έχουν μαζί τους βιβλία, τετράδια, σημειώσεις, διορθωτικό (blanco), υπολογιστικές μηχανές, ηλεκτρονικά μέσα μετάδοσης πληροφοριών (π.χ. κινητά τηλέφωνα, mp3 κτλ), άλλα αντικείμενα, εκτός από αυτά που επιτρέπει η ΚΕΕ, ο,τιδήποτε άλλο που θα μπορούσε να δολιεύσει την διαδικασία της εξέτασης (γραμμένα χέρια κτλ.).
2. Τα κινητά τους τηλέφωνα υποχρεούνται να τα αφήσουν εκεί όπου θα τους υποδείξουν τα μέλη της Λυκειακής Επιτροπής. 3. Επιτρέπεται να έχουν μαζί τους στυλό μπλε ή μαύρο, μολύβια, γόμα, νερό (δεν επιτρέπονται στυλό που σβήνουν, πάρε δύο τρία ίδιου χρώματος, απλά τύπου bic όχι μαρκαδορακια κλπ.)
4. Επιτρέπεται να έχουν μαζί τους κανόνα (χάρακα), όταν εξετάζονται σε μαθήματα που περιλαμβάνουν γραφικές παραστάσεις στην ύλη.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,943 μηνύματα.
Πανελλήνιες 2024:
Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξέτασης μέχρι τις 08:00 για τα μαθήματα με ώρα εξέτασης 08:30, μέχρι τις 11:30 για το μάθημα με ώρα εξέτασης 12:00 και μέχρι τις 11:00 για το μάθημα με ώρα εξέτασης 11:30.

Τι πρέπει να έχουν μαζί τους οι υποψήφιοι​

Οι υποψήφιοι, την ημέρα των εξετάσεων θα πρέπει να έχουν απαραιτήτως μαζί τους:
  • Δελτίο ταυτότητας ή διαβατήριο
  • Δελτίο εξεταζομένου Πανελλαδικών Εξετάσεων (καρτελάκι)
  • Τρία στυλό (μπλε ή μαύρου χρώματος), μολύβι, γόμα και ξύστρα
  • Γεωμετρικά όργανα, όπου χρειάζονται Ένα μπουκαλάκι με νερό ή χυμό
  • Ένα ρολόι χειρός, ώστε να διαχειριζόμαστε σωστά τον χρόνο μας κατά τη διάρκεια της εξέτασης (όχι smartwatch)
Τωρα λεει αυτος οτι χυμος επιτρεπεται..οκ ...Οι χυμοι ειναι απειρων ειδων .. μεχρι και απο κοκκους ροδι κανεις..συνεπως και χυμος απο κοκκους καφε παιζει..αρα φρεντο μετριο επιτρεπεται ...ε?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 10,005 μηνύματα.
Καλέ ξεχάσατε να αναφέρετε το αγιασμένο στυλό…
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,993 μηνύματα.
και depon να εχετε μαζι σας , ειδικα αν δεν εχετε κοιμηθει και καλα θα χρειαστει
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,560 μηνύματα.
Εγώ είχα πάρει αγιασμένο στυλό από τον παπά της γειτονιάς και σας πληροφορώ ότι έγραψα 16.000+ μόρια χωρίς ιδιαίτερο διάβασμα🙃

(Όχι, δεν ήταν το στυλό, απλά ήμουν τυχερή στα θέματα που έπεσαν)
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Εγώ είχα πάρει αγιασμένο στυλό από τον παπά της γειτονιάς και σας πληροφορώ ότι έγραψα 16.000+ μόρια χωρίς ιδιαίτερο διάβασμα🙃

(Όχι, δεν ήταν το στυλό, απλά ήμουν τυχερή στα θέματα που έπεσαν)
στο τελευταίο διαγώνισμα στα λατινικά εγραψα 15:cray: πραγματικα ελπίζω να πέσει κάτι που να το ξέρω ή να προλάβω να βελτιωθώ μέσα στη εβδομάδα γιατί δεν με βλέπω καλά
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,560 μηνύματα.
στο τελευταίο διαγώνισμα στα λατινικά εγραψα 15:cray: πραγματικα ελπίζω να πέσει κάτι που να το ξέρω ή να προλάβω να βελτιωθώ μέσα στη εβδομάδα γιατί δεν με βλέπω καλά

Εγώ είχα κοινωνιολογία το 2021😌 δεν είχα ανοίξει βιβλίο και έπεσαν πράγματα που ήξερα από μόνη μου.. το ίδιο και ιστορία που έπεσαν από το 3ο κεφάλαιο που ήταν το μοναδικό που είχα διαβάσει απ' έξω😂
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Εγώ είχα κοινωνιολογία το 2021😌 δεν είχα ανοίξει βιβλίο και έπεσαν πράγματα που ήξερα από μόνη μου.. το ίδιο και ιστορία που έπεσαν από το 3ο κεφάλαιο που ήταν το μοναδικό που είχα διαβάσει απ' έξω😂
αχ δεν ξερω στα λατινικά λενε όλοι ότι είναι εύκολο 20αρι και τέτοια και πράγματι δεν ειναι δύσκολο μάθημα αλλα έχει φουλ λεπτομέρειες και χάνω μονάδες απο χαζομάρες :book:
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,560 μηνύματα.
αχ δεν ξερω στα λατινικά λενε όλοι ότι είναι εύκολο 20αρι και τέτοια και πράγματι δεν ειναι δύσκολο μάθημα αλλα έχει φουλ λεπτομέρειες και χάνω μονάδες απο χαζομάρες :book:
Μην αγχώνεσαι.. Καλή επιτυχία!💜
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,543 μηνύματα.
Καλέ ξεχάσατε να αναφέρετε το αγιασμένο στυλό…
Όταν έδινα, μια συμμαθήτρια μου είχε φέρει μαζί της 2-3 εικόνες της παναγίας τις οποίες είχα βάλει πάνω στο θρανείο της. Είναι περιττό να πω τι καζούρα έφαγε απο όλους :hehe:.
 

Panatha mono

Νεοφερμένος

Ο Panatha mono αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καλημερα παιδια,ευχομαι καλη αρχη σε ολους μας σημερα.Γνωριζει καποιος αν μπορω να παω με τσαντα στο σχολειο η δεξ θα με αφησουν(δεν εννοώ να βαλω βιβλια μεσα η κατι,οτι δικαιουμαι)
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Καλημερα παιδια,ευχομαι καλη αρχη σε ολους μας σημερα.Γνωριζει καποιος αν μπορω να παω με τσαντα στο σχολειο η δεξ θα με αφησουν(δεν εννοώ να βαλω βιβλια μεσα η κατι,οτι δικαιουμαι)
Καλήμερα και καλή επιτυχία ! Μπορείς απλά λογικά θα σου ζητήσουν είτε να την αφήσεις σε καποιο σημείο της αίθουσας είτε σε καποια αλλη αιθουσα , το ιδιο ισχύει και για τα κινητά
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top