Τι περιλαμβάνει το σχέδιο «Αθηνά»

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
;) κάποιοι πριν 1,5 χρόνο βρίζανε τις μαζικές καταλήψεις των φοιτητών

τώρα αυτοί που θίγονται είναι λίγοι μη περιμενετε να αλλάξει η κατάσταση.

Θα γίνουν καποιες μικροαλλαγές αλλά δε νομιζω να σωθεί καμια σχολή που καταργείται από το σχέδιο αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafas17

Νεοφερμένος

Ο Rafas17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
:lol: Την πάρα πολύ βαριά βιομηχανία της περιοχής....οχι απλά βαριά .. :D Στο τει μας οπως ειπες οι εγκαταστασεις ειναι μια χαρα και απο τα εργαστηρια μας και απο ολα...γενικα δεν μας λυπει τιποτα...Για την αποθηκη απο σουπερ μαρκετ που λες παιζει να ειναι οπως φευγεις απο τα κτελ....η νομιζω κατι σαν γκαραζ που γραφει πανω οτι εκει βρισκονται τα εργαστηρια .....αλλα το τμημα παραμενει ως εχει :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:D O προερδος τει θεσσαλονικης προανεγγειλε κινητοποιήσεις :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
:lol: Την πάρα πολύ βαριά βιομηχανία της περιοχής....οχι απλά βαριά .. :D Στο τει μας οπως ειπες οι εγκαταστασεις ειναι μια χαρα και απο τα εργαστηρια μας και απο ολα...γενικα δεν μας λυπει τιποτα...Για την αποθηκη απο σουπερ μαρκετ που λες παιζει να ειναι οπως φευγεις απο τα κτελ....η νομιζω κατι σαν γκαραζ που γραφει πανω οτι εκει βρισκονται τα εργαστηρια .....αλλα το τμημα παραμενει ως εχει :whistle:

είναι αποθήκη του Μαρινόπουλου....Στεγάζονται μαζί στο ίδιο κτίριο...........:D
Όποιος εξηγήσει με πια προοπτική κρατάνε ένα ζημιογόνο τμήμα θα του βγάλω το καπέλο :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Θα πρέπει να ξεσηκωθούν φοιτητές και μαθητές εδώ και τώρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Θα πρέπει να ξεσηκωθούν φοιτητές και μαθητές εδώ και τώρα..

Eίναι αργά πλέον :/
η αντίδραση έπρεπε να γίνει πριν 1,5 χρόνο τότε που οι πρόεδροι των ΤΕΙ είχαν ταχθεί κατά των καταλήψεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafas17

Νεοφερμένος

Ο Rafas17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Μια χαρα κινητοποιησεις μπορουν να κανουν.....και να αποτρεψουν καποια πραγματα....Δεν θα επιτρέψουμε σωστα τμηματα να υποβαθμιστουν η να εξαφανιστουν με αλλα κατωτερα να μενουν οπως ειναι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steliospap

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Ειλικρινά απορώ γιατί συγχώνευσαν τα ξενόγλωσσα τμήματα και δεν συγχώνευσαν τα ιστορικά με τα φπψ. Τρομερή υποβάθμιση των ξενόγλωσσων σπουδών....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos Pamak

Δραστήριο μέλος

Ο Giorgos Pamak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 510 μηνύματα.
Το σχέδιο γενικά δεν είναι τολμηρό και θα μπορούσε καλύτερα. Συμφωνώ απόλυτα με το περιορισμό στα Τ.Ε.Ι. άν και θα μπορούσε να γίνει σε μεγαλύτερη ακόμα κλίμακα. Τώρα το αν αυτοί της Θεσσαλονίκης πάνε Σέρρες ή το αντίθετο δεν έχει σημασία, είναι υπεραρκετά τα ιδρύματα για την μικρή Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boo 41

Νεοφερμένος

Ο boo 41 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Όποιος εξηγήσει με πια προοπτική κρατάνε ένα ζημιογόνο τμήμα θα του βγάλω το καπέλο :clapup:
Πώς αλλιώς θα δουλέψουν οι καφετέριες,τα γυράδικα και οι γκαρσονιέρες στην Κοζάνη?Ε?
Για ακόμη μία φορά οι αλλαγές έγιναν με αυστηρά ακαδημαϊκά κριτήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το σχέδιο γενικά δεν είναι τολμηρό και θα μπορούσε καλύτερα. Συμφωνώ απόλυτα με το περιορισμό στα Τ.Ε.Ι. άν και θα μπορούσε να γίνει σε μεγαλύτερη ακόμα κλίμακα. Τώρα το αν αυτοί της Θεσσαλονίκης πάνε Σέρρες ή το αντίθετο δεν έχει σημασία, είναι υπεραρκετά τα ιδρύματα για την μικρή Ελλάδα.

Πολλά παιδιά δε μποορουνε να νοικιάσουνε εκτός Θεσσαλονίκης και θα βρεθουν σε πολυ δύσκολη θέση :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Το σχέδιο γενικά δεν είναι τολμηρό και θα μπορούσε καλύτερα. Συμφωνώ απόλυτα με το περιορισμό στα Τ.Ε.Ι. άν και θα μπορούσε να γίνει σε μεγαλύτερη ακόμα κλίμακα. Τώρα το αν αυτοί της Θεσσαλονίκης πάνε Σέρρες ή το αντίθετο δεν έχει σημασία, είναι υπεραρκετά τα ιδρύματα για την μικρή Ελλάδα.

Μα τα πανεπιστημιακά είναι και ήταν περισσότερα από τα τμήματα του τεχνολογικού τομέα!!!!!!!:clapup::clapup:

Κρατάνε όλες τις φιλολογίες
και όλα τα πολυτεχνικά!!!!!!!!Μήπως δεν χρειάζονταν αλλαγές????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos Pamak

Δραστήριο μέλος

Ο Giorgos Pamak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 510 μηνύματα.
Πολλά παιδιά δε μποορουνε να νοικιάσουνε εκτός Θεσσαλονίκης και θα βρεθουν σε πολυ δύσκολη θέση :D

Όπως επίσης λέω εγώ:
Πολλά παιδιά δε μπορούν να νοικιάσουν εκτός Σερρών(απ'αυτούς που βρίσκονται εκεί 13.574) και θα βρισκόταν σε πολύ δύσκολη θέση αν συνέβαινε το αντίθετο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giwrgossp

Νεοφερμένος

Ο giwrgossp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Το σχέδιο είναι οριστικό ότι θα γίνει ή υπάρχει περίπτωση να μην γίνει τίποτα από αυτά ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Για εσάς που λέτε για φιλολογιες... Τέτοιες σχολαρες δεν κλείνουν. Θέλουν πολύ ακομα οι άλλες σχολές για να φτάσουν τη φιλολογία. ΤΕΛΟΣ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
Το ΤΕΙ οπτικής Πάτρα που είναι στο Αίγιο συγχωνεύεται με το αντίστοιχο τμήμα της Αθήνας (δε νομίζω ότι θα λυπηθούν ιδιαίτερα οι φοιτητές :)
Έχεις δίκιο μερικοί δε λυπήθηκαν, όμως επειδή είμαι σε αυτό το τει ας το δούμε και από την οπτική των παιδιών που έμεναν μόνιμα Πάτρα ή Αιγιο και δε μπορούν να νοικιάσουν στην Αθήνα και θα διακόψουν τις σπουδές τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafas17

Νεοφερμένος

Ο Rafas17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Όπως επίσης λέω εγώ:
Πολλά παιδιά δε μποορούν να νοικιάσουν εκτός Σερρών(απ'αυτούς που βρίσκονται εκεί 13.574) και θα βρισκόταν σε πολύ δύσκολη θέση αν συνέβαινε το αντίθετο).

Tα παιδια ομως μεχρι τωρα ξερανε πως το τει θεσσαλονικης βρισκεται εκει που βρισκεται και το δηλωσανε.....γιαυτο η καθε αλλαγη ειναι υπερβολικη...Το τει θεσσαλονικης υπερτερει θεωρητικα απο το τει Σερρων...Oι υποδομες ειναι πολυ καλυτερες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos Pamak

Δραστήριο μέλος

Ο Giorgos Pamak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 510 μηνύματα.
Για εσάς που λέτε για φιλολογιες... Τέτοιες σχολαρες δεν κλείνουν. Θέλουν πολύ ακομα οι άλλες σχολές για να φτάσουν τη φιλολογία. ΤΕΛΟΣ! :P

Δεν ξέρω την λογική αυτή σε τι θετικό αντίκτυπο αποσκοπεί. Εγώ αν ήμουν ακόμα φοιτητής σε κάποιο τμήμα ή ακόμα και τώρα θα χαιρόμουν σε κάθε προσπάθεια μείωσης των σχολών του αντικειμένου μου. Αυτό σημαίνει λιγότεροι απόφοιτοι, λιγότερος ανταγωνισμός για τον κλάδο μου. Εκτός αν έχετε ιδιοκτησιακή σχέση με το τμήμα σας και έχετε μερίδιο στα κέρδη και τις χρηματοδοτήσεις. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boo 41

Νεοφερμένος

Ο boo 41 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Δεν ξέρω την λογική αυτή σε τι θετικό αντίκτυπο αποσκοπεί. Εγώ αν ήμουν ακόμα φοιτητής σε κάποιο τμήμα ή ακόμα και τώρα θα χαιρόμουν σε κάθε προσπάθεια μείωσης των σχολών του αντικειμένου μου. Αυτό σημαίνει λιγότεροι απόφοιτοι, λιγότερος ανταγωνισμός για τον κλάδο μου. Εκτός αν έχετε ιδιοκτησιακή σχέση με το τμήμα σας και έχετε μερίδιο στα κέρδη και τις χρηματοδοτήσεις. :hmm:
Aυτη η νοοτροπια μας εχει φτασει εδω που ειμαστε...Ο καθενας να κοιταει την παρτη του και ο διπλανος δεν παει να @@.Θα σου προτεινα να δεις την ταινια "Το τσεκουρι" του Γαβρα.Ισως σου δωσει εξτρα ιδεες για να μειωσεις τον ανταγωνισμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos Pamak

Δραστήριο μέλος

Ο Giorgos Pamak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 510 μηνύματα.
Aυτη η νοοτροπια μας εχει φτασει εδω που ειμαστε...Ο καθενας να κοιταει την παρτη του και ο διπλανος δεν παει να @@.Θα σου προτεινα να δεις την ταινια "Το τσεκουρι" του Γαβρα.Ισως σου δωσει εξτρα ιδεες για να μειωσεις τον ανταγωνισμο...

Δυστυχώς ή ευτυχώς η αγορά εργασίας και η πραγματικότητα δεν είναι αγγελικά πλασμένη. Δεν ξέρω αν εργάζεσαι ή αν είσαι φοιτητής χωρίς να εργάζεσαι, απλά ο ανταγωνισμός είναι το μόνο σίγουρο πράγμα όχι απλά στην Ελλάδα αλλά και στην Παγκόσμια αγορά εργασίας. Όποιος θέλει να ζει σε Παραμυθου-Πόλεις θα έχει πρόβλημα.

Λατρεύω τον ανταγωνισμό...

Αegloswen τελικά το τμήμα σου θα μεταφερθεί στο Πα.Μακ. ολοκληρωτικά ή μόνο Διοικητικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top