Τι περιλαμβάνει το σχέδιο «Αθηνά»

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Ήταν χαρακτηριστική η επιχειρηματολογία των φοιτητών Τ.Ε.Ι. για το σχέδιο Αθηνά στο "After" του Λαζόπουλου. Δεν απορώ μετά γιατί το Υπουργείο θέλει να κλείσει σχεδόν όλα τα Τ.Ε.Ι. και να αφήσει μονάχα 2-3 παραϊατρικών επαγγελμάτων. Έκρυβα τα μάτια μου για λογαριασμό τους. Εντωμεταξύ τα άτομα της Ελληνοφρένειας τους "άδειασαν" κανονικότατα.

Yπαρχει βιντεακι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Yπαρχει βιντεακι;



Γιατί πέφτεις στην παγίδα να πιστεύεις τον αστείο ''Γιωργάκη'' .....Ειδικά αυτό με την ελληνοφρένεια που είπε..........Υπάρχει θέμα εδώ και δεν είμαι ειδικός στην ψυχολογία!!!!Πάντως γέλασα με το μήνυμα του πολύ




Ορίστε το Βίντεο:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PlMezzOlYic#!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Δεν απορώ μετά γιατί το Υπουργείο θέλει να κλείσει σχεδόν όλα τα Τ.Ε.Ι. και να αφήσει μονάχα 2-3 παραϊατρικών επαγγελμάτων...
Προς το παρόν εκτός από σένα δε βλέπω κανέναν άλλο εντός ή εκτός Υπουργείου να επιθυμεί κάτι τέτοιο...

Σήμερα ήταν να γίνει συνεδρίαση από την επιτροπή μορφωτικών υποθέσεων της βουλής και αναβλήθηκε χθές.
Επίσης δεν έχει οριστεί η ημερομηνία της επόμενης.
https://www.esos.gr/article/eidisis-..._epitropi_morfotikon_ypotheseon_sxedio_athina
Απ'τη μια αναβάλουν τις σχετικές συνεδριάσεις,απ'την άλλη κάθονται και ξαναγράφουν το σχέδιο κάνοντας αλλαγές επί αλλαγών αφουγκραζόμενοι τον πόνο του κάθε καφετεριά...
Δεν υπάρχει καμία πολιτική βούληση!Στην τελική το πολύ που θα γίνει θα'ναι να γίνουν συγχωνεύσεις διοικητικά και "στα χαρτιά" για να πούμε ότι κάτι κάναμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
οι μηχανικη υπολογιστων δεν αχολυνται με δικτυα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
οι μηχανικη υπολογιστων δεν αχολυνται με δικτυα;

ναι, αλλά όχι ως βασικό πεδίο απασχόλησης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Πολύ διαφορετικό θα είναι πλέον το τοπίο στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση με το σχέδιο «Αθηνά».
Μάλιστα, τα τμήματα που θα συμπεριληφθούν στο Μηχανογραφικό Δελτίο των Πανελλαδικών του 2013 δεν θα είναι τελικά 386 (249 στα πανεπιστήμια και 137 στα ΤΕΙ), αλλά 384 (250 στα πανεπιστήμια και 134 στα ΤΕΙ).
Πιο συγκεκριμένα, όπως αναφέρει η εφημερίδα ΤΑ ΝΕΑ που δημοσιεύει το σχέδιο του υπουργείου, πραγματοποιήθηκαν αλλαγές στο αρχικό σχέδιο και έγιναν βελτιώσεις με στόχο τον περιορισμό των μετακινήσεων φοιτητών από πόλη σε πόλη.
Αναλυτικά:
Οι Σχολές Γεωπονίας, Τεχνολογίας Τροφίμων και Διατροφής που δημιουργούνται στο πλαίσιο του σχεδίου θα έχουν τρία τμήματα:
1. Γεωπονίας (με κατευθύνσεις Φυτικής Παραγωγής, Ζωικής Παραγωγής, Αγροτικής Ανάπτυξης),
2. Τεχνολογίας Τροφίμων,
3. Διατροφής και Διαιτολογίας
Σε τρία Τμήματα Μηχανολογίας Τεχνολογικής Εκπαίδευσης και πιο συγκεκριμένα στο ΤΕΙ Κρήτης, στο ΤΕΙ Κ. Μακεδονίας και στο ΤΕΙ Δ. Μακεδονίας δημιουργούνται οι κατευθύνσεις: Ενεργειακού Μηχανολόγου Μηχανικού, Κατασκευαστικού Μηχανολόγου Μηχανικού.
Στο Τμήμα Δημόσιας Υγιεινής δημιουργείται πέραν της Δημόσιας Υγείας η κατεύθυνση Κοινοτικής Υγείας.
Σε δύο Τμήματα Πολιτικών Μηχανικών Τεχνολογικής Εκπαίδευσης στο ΤΕΙ Αθήνας και στο ΤΕΙ Κ. Μακεδονίας δημιουργείται κατεύθυνση Γεωπληροφορικής.
Τα Τμήματα Αυτοματισμού περνούν σε καθεστώς μεταβατικότητας μέχρι να αποφοιτήσουν οι φετινοί εισακτέοι και το εκπαιδευτικό προσωπικό μοιράζεται στα Τμήματα Μηχανολογίας, Ηλεκτρολογίας και Ηλεκτρονικής, καθώς κρίθηκε ότι το γνωστικό αντικείμενο του Αυτοματισμού πρέπει να καλύπτεται στα προγράμματα σπουδών και των τριών τμημάτων.
Όσον αφορά στις μετακινήσεις φοιτητών:
Θα τεθούν εκτός του καθεστώτος μεταβατικότητας δέκα τμήματα που η συγχώνευσή τους οδηγούσε σε μετακίνηση σημαντικού αριθμού φοιτητών. Αυτό σημαίνει ότι τα τμήματα θα συνεχίσουν να λειτουργούν στην ίδια πόλη, μέχρι τον Οκτώβριο του 2018, προκειμένου οι εισακτέοι των Πανελλαδικών του 2012 να ολοκληρώσουν τις σπουδές τους, και εν συνεχεία θα συγχωνευτούν με άλλο τμήμα.
Οι σχολές που ΔΕΝ θα κλείσουν, σύμφωνα με το δημοσίευμα της εφημερίδας είναι;
το Αλεξάνδρειο ΤΕΙ Θεσσαλονίκης που δεν θα συγχωνευτεί με το ΤΕΙ Σερρών για τη δημιουργία του ΤΕΙ Κεντρικής Μακεδονίας, αλλά θα παραμείνει αυτόνομο, γεγονός που συντελεί σημαντικά στη μείωση των μετακινήσεων.
Το ΤΕΙ Σερρών, επίσης, θα εντάξει τα τμήματα που λειτουργούν στην Κατερίνη και στο Κιλκίς και θα μετονομαστεί σε ΤΕΙ Κεντρικής Μακεδονίας.
πηγή: https://www.neolaia.gr/2013/03/05/sx...nepisthmiwn-kai-oles-oi-allages/#.UTXBkDfp6ut
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Η απόφαση και το τελικό σχέδιο θα βγούν αύριο πάντως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
τελικα παιδια θα εφαρμοστει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Σε τρία Τμήματα Μηχανολογίας Τεχνολογικής Εκπαίδευσης και πιο συγκεκριμένα στο ΤΕΙ Κρήτης, στο ΤΕΙ Κ. Μακεδονίας και στο ΤΕΙ Δ. Μακεδονίας δημιουργούνται οι κατευθύνσεις: Ενεργειακού Μηχανολόγου Μηχανικού, Κατασκευαστικού Μηχανολόγου Μηχανικού.

Read more: https://www.neolaia.gr/2013/03/05/sx...episthmiwn-kai-oles-oi-allages/#ixzz2MfLug6q4
Απ'τα συμφραζόμενα καταλαβαίνω ότι το bold έχει να κάνει με το δικό μου τμήμα...το τμήμα μου λοιπόν (όπως και τα περισσότερα όμοια) έχει ήδη κατεύθυνση ενεργειακή και κατασκευαστική!Προς τι λοιπόν τούτη η πλατιά αναφορά σε κάτι τόσο αμελητέο;!
Ψιλοπαπαρίτσα το άρθρο,ας περιμένουμε να δούμε από αύριο...
τελικα παιδια θα εφαρμοστει?
Γιατί όχι;
Έγινε ακόμη πιο "βελούδινο" απ'ότι αρχικά ήταν,Ελλαδάρα είσαι!:P
Στο τέλος μπορεί και να προβλέπει να διοριστούν "υπερπρυτάνεις" σε όλα τα πανεπιστήμια και "υπερπρόεδροι" σ'όλα τα Τ.Ε.Ι. για να είμαστε όλοι μια ευχάριστη ατμόσφαιρα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Αντε να πιασουν λιγο οι ζεστες να σταματησουν να μας πριζουν οι θιγμενοι φοιτητες των ΤΕΙ με τις πορειες τους, και να πανε να αραξουν κλασσικα στις καφετεριες οπως εκαναν ολο αυτον τον καιρο. Ενταξει περασε η μοδα του σχεδιου παιδες, πλεον το εχουμε γυρισει στο Harlem Shake, μην μενετε πισω στα γεγονοτα και μας κλεινεται τους δρομους γιατι πλεον δεν θα εχετε για θεα οταν πινεται τον καφε σας τον θερμαικο αλλα τα χωραφια των Σερρων η οπουδηποτε αλλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Καλά που έχουμε και τον κλεισμένο 24/7 σε εργαστήριο προσομοιώσεων και ρομποτικής Γιαννούτα και μας βάζει στη θέση μας!
πλεον το εχουμε γυρισει στο Harlem Shake
Προσομοίωση στο MatLab είναι αυτό;
Δεν έχω ιδέα περί τίνος πρόκειται,μπορείς να μου δείξεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Τουλάχιστον κάποιοι διαδηλώνουν για τα δικαιώματά τους (έστω και καθυστερημένα). Ας μείνει κλειστή η Εγνατία για 1 ώρα, δεν θα πέσει και κανενός ο κώλος αν περπατήσει λιγάκι μέχρι να φτάσει στην παραλία για να πιει την φραπεδιά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Καλά που έχουμε και τον κλεισμένο 24/7 σε εργαστήριο προσομοιώσεων και ρομποτικής Γιαννούτα και μας βάζει στη θέση μας!
Δεν ειμαι 24 ωρες γιατι βλεπεις με παιρνει καποια ωρα μεχρι να παω στο εργαστηρι λογο πορειων που κανουν καποιοι επειδη ξαφνικα τους παιρνουν τα δικαιωματα τους, που αναθεμα και αν ξερουν ποια ειναι και που να τα χρησιμοποιησουν.

Τεσπα, οτι γουσταρει κανει ο καθενας στην τελικη, ειπαμε με τετοια μυαλα που εχουν οι περισσοτερο δεν θα χρειαστει πολυ υπομονη, απλα μεχρι να πιασουν οι ζεστες. Τι στον πεο, ποσο να αντεξει ο ξυσταρχιδιας ελληνας φοιτητης να νοιαζεται για το μελλον του :P

Τουλάχιστον κάποιοι διαδηλώνουν για τα δικαιώματά τους (έστω και καθυστερημένα). Ας μείνει κλειστή η Εγνατία για 1 ώρα, δεν θα πέσει και κανενός ο κώλος αν περπατήσει λιγάκι μέχρι να φτάσει στην παραλία για να πιει την φραπεδιά του.

1) Τα δικαιωματα τους ηταν απο λιγο εως πολυ χωρις νοημα και ουσια. Ναι δεν εχεις λεφτα σαν κρατος, κατι πολυτελειες οπως σχολη κινηματογραφικης η ιχθυοκαλλιεργειας θα κλεισουν. Γιατι? Γιατι ετσι μωρη που μου ζητας και τον λογο, αφου δεν νιωθεις μια απο την γενικη κατασταση παρα μονο περα απο την μυτη σου, ειμαι το αφεντικο σου και σε κανω οτι γουσταρω, τραβα αλλαξε σχολη αμα θες.

2) Δεν λυνονται αυτα τα θεματα με πορειες. Πραγματικα ο υπουργος πιστευεις πως καθεται να ασχοληθει με την πορεια μιας ωρας που θα γινει? Αν ειναι δυνατον :P Αυτες οι ουγκα μουγκα αντιδρασεις των αριστερων τεμπελοσκυλων ας σταματησουν καποτε.

Επισης ο δικος μου ο κωλος μπορει να μην πεσει, αλλα επειδη δεν παυει να μου τον ριχνει εστω και λιγο, απο μενα θα εχει με μεγαλη περηφανεια τον χλευασμο και το σταρχιδισμο που του αρμοζει απο την μερια μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
https://www.newsinnews.gr/index.php/2011-10-06-08-45-9/22677-2013-03-05-11-20-06
• Το τμήμα με κωδικό μηχανογραφικού δελτίου 184 και επωνυμία ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (ΦΛΩΡΙΝΑ) του ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ απορροφάται από το τμήμα με κωδικό μηχανογραφικού δελτίου 176 και επωνυμία ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ ΚΑΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ) του ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΟΙΚ. ΚΑΙ ΚΟΙΝ. ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ, και συγκροτούν το νέο τμήμα ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ ΚΑΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ του ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ με έδρα την ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ με κατευθύνσεις: 1. Βαλκανικών Σπουδών και 2. Σλαβικών και Ανατολικών Σπουδών.

Εγώ προσωπικά θα περιμένω μέχρι την αυριανή επίσημη ανακοίνωση.

Πλέον δεν με ενδιαφέρει τόσο το αποτέλεσμα,όσο το να τελειώσει η αναμονή και να ξέρω αν θα μεταφερθεί η σχολή μου ή όχι.

Άντε γιατί δεν αντέχεται αυτή η αβεβαιότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Δεν ειμαι 24 ωρες γιατι βλεπεις με παιρνει καποια ωρα μεχρι να παω στο εργαστηρι λογο πορειων που κανουν καποιοι επειδη ξαφνικα τους παιρνουν τα δικαιωματα τους, που αναθεμα και αν ξερουν ποια ειναι και που να τα χρησιμοποιησουν.

Για να ακριβολογούμε,χλωμό να είσαι εκεί 1 ώρα στις 168 της εβδομάδας,αλλά δε βαριέσαι!Είναι ευχάριστο και ασφαλές να στολίζεις με χολή και χαρακτηρισμούς ανθρώπους που δε γνωρίζεις ούτε τους ίδιους,ούτε τα προβλήματά τους!It feels good αν μη τι άλλο ε;;)
Συναδέλφους όπως τους χαρακτηρίζεις έχω κι εγώ κι εσύ,αλλά δε μας πέφτει κανένας λόγος όταν συμβαίνουν τέτοια πράγματα και το να τους τη λες κι από πάνω είναι κάτι το αχαρακτήριστο...
Θα ήθελα να δω τι θα έκανες εσύ στη θέση τους αν επέμεναν στο σχέδιο και σ'έκαναν "Διοίκησης Τεχνολογίας" στέλνοντάς σε στη Νάουσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Θα ήθελα να δω τι θα έκανες εσύ στη θέση τους αν επέμεναν στο σχέδιο και σ'έκαναν "Διοίκησης Τεχνολογίας" στέλνοντάς σε στη Νάουσα!
1) Ενεργη συμμετοχη σε οποιαδηποτε κινηση του τμηματος μου που θα κρινω οτι θα εχει αποτελεσμα (σιγουρα οχι πορεια)
2) 10% και αλλαγη σχολης ξανα απο την αρχη
3) Πανελληνιες ξανα αν δεν πιανω σχολη που θελω με το 10%

Ετσι για να σου φυγει η απορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Κάτσε ρε Γιαννούτα, το δικό σου σκατό δεν έφτασε στην κάλτσα από το άγχος, όταν ψυχανεμίστηκες ότι υπήρχε περίπτωση να συγχωνευτείτε με κάτι άλλο; Εσύ δεν μιλούσες για επαγγελματικά δικαιώματα που σου κόβουν και για κλείσιμο πόρτας σε κάποια (ενδεχομένως) μεταπτυχιακά; :confused: Μάλλον εσύ δεν κοιτάς πέρα από τη μύτη σου, γιατί εφόσον βόλεψες τον κώλο σου τώρα σταρχίδιασου για τους άλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Κάτσε ρε Γιαννούτα, το δικό σου σκατό δεν έφτασε στην κάλτσα από το άγχος, όταν ψυχανεμίστηκες ότι υπήρχε περίπτωση να συγχωνευτείτε με κάτι άλλο; Εσύ δεν μιλούσες για επαγγελματικά δικαιώματα που σου κόβουν και για κλείσιμο πόρτας σε κάποια (ενδεχομένως) μεταπτυχιακά; :confused: Μάλλον εσύ δεν κοιτάς πέρα από τη μύτη σου, γιατί εφόσον βόλεψες τον κώλο σου τώρα σταρχίδιασου για τους άλλους.
Το δικο μας δεν ηταν στην ιδια περιπτωση με ολα τα αλλα. Επισης απλα παρεθετα οτι ηταν αδικο και τιποτα παραπανω. Ουτε πορειες ουτε κλαματα μεχρι τελικης πτωσεως. Και με το που εβγαινε οριστικη αποφαση, αμεσως το επομενο βημα που θα ηταν το 10%.

Και ναι, φυσικα και κοιταω την ωραια μου την μυτη, απλα παραλληλα με αυτο βλεπω και τις μυτες των αλλων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Δηλαδή μας λες γιαννουτα οτι η λυση στο πρόβλημα του τμήματος σου αν τελικά γινόταν συγχώνευση με εκείνο στην νάουσα θα ήταν10% και ξανά πανελλήνιες;
Πάλι καλά που η πλειοψηφία των φοιτητών δεν είναι σαν του λόγου σου αλλιώς θα είχαμε σοβαρό πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
1) Ενεργη συμμετοχη σε οποιαδηποτε κινηση του τμηματος μου που θα κρινω οτι θα εχει αποτελεσμα (σιγουρα οχι πορεια)
2) 10% και αλλαγη σχολης ξανα απο την αρχη
3) Πανελληνιες ξανα αν δεν πιανω σχολη που θελω με το 10%
Έχω φάει τρελό μπινελίκι και κράξιμο από αρκετούς συμφοιτητές μου και φοιτητές άλλων τμημάτων του Τ.Ε.Ι. Σερρών (οι οποίοι φυσικά μετά έτρεχαν να με βρουν να μου ζητήσουν συγνώμη) για το ότι έλεγα όπου σταθώ κι όπου βρεθώ ότι η κατάληψη είναι ένα πλήρως αποτυχημένο μέτρο και εξυπηρετεί τους 5-10 κηφήνες που θέλουν να κάνουν διακοπές 1-2 βδομάδες παραπάνω...
Παρ'όλα αυτά δεν κακοκάρδισα κανέναν από αυτούς σεβόμενος τη λεπτή ψυχική τους ισορροπία!
Όταν ο άλλος πάει στις Σέρρες,έχει φάει χρόνο και χρήμα να γίνει διακοσμητής και τον στέλνουν ένα πρωί στο Κιλκίς να γίνει κλωστοϋφαντουργός,έχεις την απαίτηση να είναι ψύχραιμος και cool σαν εσένα που κάθεσαι αραχτός και πατάς όποτε θες στη σχολή σου στη Θεσσαλονίκη;

Όσο για τα "2" και "3",θέλω να πιστεύω ότι (ως συνήθως) trollάρεις και δε μιλάς σοβαρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top