Τι παράπονα έχετε απ'τους καθηγητές των αγγλικών σας;

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Εδω μπορείτε να γραψετε οτι παραπονα έχετε απ'τους καθηγητές σας. Την ιδέα την πήρα απ'τον teol20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aχ μιλαμε mdgr τωρα με ανακουφισες.
Ασε με λιγο να σκεφτω τι να γραψω για αυτήν την γύναικα.

Πολυ καλο τοπικ παντως!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Άσε..αμα γράψω θα βαρεθείτε να διαβάζετε...στο ένα μεγάλο ευχαριστώ στους καθηγητές των αγγλικών εγώ τα έχω πει όοοοοολαααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Προσωπικα παντως φευγω με τις χειροτερες εντυπωσεις απο την καθηγητρια μου.
Αλλα οπως και να χει ουτε που θα ξαναπατησω εκει αρα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
εγώ έχω το παράπονο από τους καθηγητές τόσο στα αγγλικά όσο και στα γαλλικά πως δεν καλύπτουν τις ανάγκες του κάθε παιδιού ξεχωριστά αλλά όλης της τάξης!και ειδικά στα πτυχία.............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πες τα 1994kc!:no1:
Πες επίσης και για τις διακρίσεις που γίνονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Εγω παλι με την δικια μου, δεν εχω κανενα μα κανενα προβλημα (ιδιαιτερα κανω).
Καταπληκτικη καθηγητρια.
Ενδιαφερεται για την δουλεια της, εχει χιουμορ, ειναι γλυκια και φιλικη.
Ειναι τα παντα ολα το 'να τ' αλλο.:Ρ
Πραγματικα γαματη.=)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

choice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 319 μηνύματα.
??????γενικα...μονο ενα προβλημα στην υλη αλλα εχει τον τροπο της και μικρη με πειραζαν κατι σχολιακια μιας που ειμαι μυγιαγγιχτο...αλλα κατα τα αλλα τελεια στην δουλεια της μας εχει απο μικρα στην ταξη και εχει ασχοληθει με τον καθενα ξεχωριστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παιδια χαιρομαι που εσεις ειστε ετσι μια χαρά.
Η δικια μου περιπτωση φαινεται πως είναι μοναδική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

choice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 319 μηνύματα.
δεν νομιζω εχω ακουσει πολλα για καθηγητες αγγλικων...εμενα ειναι σαν ιδιαιτερα εαν και δεν ειναι...μαλλον εμεις ειμαστε οι περιπτωσεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Μπα, κανένα... Ήταν πολύ καλή και άριστη στη δουλειά της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Μπα, κανένα... Ήταν πολύ καλή και άριστη στη δουλειά της.


και η δικη μου καθηγητρια τα ιδια!ηταν εξαιρετικη στη δουλεια της και πολυ καλη τυπισσα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Πες τα 1994kc!:no1:
Πες επίσης και για τις διακρίσεις που γίνονται...
μπα...αυτό δεν το έχω βιώσει στις ξένες γλώσσες...στο σχολείο όμως ναι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
μπα...αυτό δεν το έχω βιώσει στις ξένες γλώσσες...στο σχολείο όμως ναι!!!

Ααα καλα στο σχολειο ειναι πολυ συχνο φαινομενο...;)
Αλλα και στο φροντιστηριο το εχω δει αυτό...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
teol είμαι και εγώ εδώ...1 ώρα καθόμασταν και λέγαμε τι τραβήξαμε απο αυτές τις κάργιες στο msn!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ααα ναι και συ LiLoOkOzz!
Τι να πείς...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gallikou

Νεοφερμένος

Η gallikou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
εγώ έχω το παράπονο από τους καθηγητές τόσο στα αγγλικά όσο και στα γαλλικά πως δεν καλύπτουν τις ανάγκες του κάθε παιδιού ξεχωριστά αλλά όλης της τάξης!και ειδικά στα πτυχία.............


αδυνατον να γινει αυτο στα πλαισια μιας ταξης ειδικα οταν πρεπει να βγαλεις μια συγκεκριμενη υλη μεχρι τις εξετασεις. Εαν ο καθηγητης διαπιστωση αδυναμια καπιου μαθητη σε συγκεκριμενο τομεα οφειλει να του δινει εξτρα δουλεια και αν αυτο δεν καλυψει τα κενα του να ενημερωσει τους γονεις προκειμενου ο μαθητης να ξεκινησει καποια ιδιαιτερα μαθηματα.
Η ταξη δυστυχως δεν προχωραει με τους ρυθμους του πιο αδυναμου μαθητη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
αδυνατον να γινει αυτο στα πλαισια μιας ταξης ειδικα οταν πρεπει να βγαλεις μια συγκεκριμενη υλη μεχρι τις εξετασεις. Εαν ο καθηγητης διαπιστωση αδυναμια καπιου μαθητη σε συγκεκριμενο τομεα οφειλει να του δινει εξτρα δουλεια και αν αυτο δεν καλυψει τα κενα του να ενημερωσει τους γονεις προκειμενου ο μαθητης να ξεκινησει καποια ιδιαιτερα μαθηματα.
Η ταξη δυστυχως δεν προχωραει με τους ρυθμους του πιο αδυναμου μαθητη....

Πρωτα απο όλα μια ταξη πρεπει να εχει ομοιομορφία ως προς το επίπεδο των μαθητών της.Αλλα μερικες φορες και οταν στοιβαζομαστε 10-12 παιδια σε μια τάξη 3-3 διαφορετικου επιπεδου ο καθένας τι να γίνει...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ήταν η χειρότερη καθηγήτρια στον κόσμο.
Δεν ξέρω αν εγώ ήμουνα σκράπας ή αυτη δεν έδινε καλά να τα καταλάβω:(:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
εγώ έχω το παράπονο από τους καθηγητές τόσο στα αγγλικά όσο και στα γαλλικά πως δεν καλύπτουν τις ανάγκες του κάθε παιδιού ξεχωριστά αλλά όλης της τάξης!και ειδικά στα πτυχία.............

για να είμαστε δίκαιοι, ας προσπαθήσουμε να έρθουμε στη πλευρά του καθηγητή...
Αν κάποιος καθηγητής α δουλεύει σε κάποιο φροντ β, το οποίο του αναθέτει μια τάξη γ με καμιά 10+ άτομα, η οποία δεν είναι ομοιόμορφη και τα παιδιά δεν έχουν τις ίδιες δυνατότητες/αδυναμίες, τότε μην ας μην περιμένεται σε κάθε περίπτωση το ''άψογο'' αποτέλεσμα.

Γιατί; Γιατί πολύ απλά α)θα πρέπει να βγάλει μια (τις περισσότερες φορές) μεγάλη ''πτυχιακή'' ύλη,β)να ακολουθήσει παράλληλα τις guidelines του φροντ,γ)να είναι ΠΑΝΤΑ σε θέση να καλύψει ΟΛΕΣ τις περιπτώσεις αποτυχίας/στραβού των μαθητών του,δ)να φανεί ''αντάξιος'' όλων των δικών μας απαιτήσεων και να περάσει τελικά όλα τα παραπάνω σε έναν έναν ξεχωριστα.

Απο κει και έπειτα υπάρχουν άτομα που είναι Καθηγητές με το κ κεφαλαίο και ούτω καθεξης...

Καλά τα παράπονα,αλλά μήπως θα μπορούσε και κάποιος καθηγητής που μας διαβάζει να μας πεί πώς το βλέπει από πλαυράς του/της;Δε νομίζω πως υπάρχει κάποιως μαθητής που δε τον ενδιαφέρει να μάθει κατι απο σφαιρική άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top