Τι θα ψηφίσετε στις επόμενες εθνικές εκλογές;

Τι θα ψηφίσετε στις επόμενες εθνικές εκλογές;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 135)
  • Συνασπισμός Ριζοσπαστκής Αριστεράς

    Ψήφοι: 40 29.6%
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 33 24.4%
  • Ελιά - Δημοκρατική Παράταξη

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    Ψήφοι: 6 4.4%
  • Δημοκρατική Αριστερά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λαϊκός Ορθόδοξος Συναγερμός

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λαϊκός Σύνδεσμος Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 5 3.7%
  • Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας

    Ψήφοι: 10 7.4%
  • Το Ποτάμι

    Ψήφοι: 14 10.4%
  • Ενιαίο Παλλαϊκό Μέτωπο

    Ψήφοι: 2 1.5%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ένωση Κεντρώων

    Ψήφοι: 5 3.7%
  • Δραχμή

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Δημιουργία Ξανά

    Ψήφοι: 2 1.5%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 6 4.4%
  • Δεν θα ψηφίσω

    Ψήφοι: 10 7.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Ο νόμος Διαμαντοπούλου μια χαρά ήταν.
Θα καταργούνταν επιτέλους το πανεπιστημιακό άσυλο, που στην εποχή μας μόνο προβλήματα δημιουργεί (παράνομες διακινήσεις, καταστροφή δημόσιας περιουσίας, κλπ).

Εάν αυτοί ήταν οι λόγοι που ήθελε η Διαμαντοπούλου να καταργήσει το άσυλο (και τα κατάφερε η καριόλα) τότε δεν θα εμφανιζόταν ποτέ αυτό το νομοσχέδιο.
Νόμοι που καταπολεμούν τις ελευθερίες που άλλοι έχυσαν αίμα για να αποκτηθούν παρουσιάζονται γεμάτοι αφορμές, κάτσε και σκέψου όμως μήπως αυτές οι αφορμές είναι λίγο φασματικές. Μιλάμε για μια κυβέρνηση που θέλησε να "ξεβρωμίσει τα προπύλαια" από τους μετανάστες που με δικιά τους εντολή συσσωρεύτηκαν εκεί, δεν σου κάνει καθόλου εντύπωση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Παιδες ο Τσίπρας θα καταργήσει το νέο σύστημα στο λύκειο;Θα επαναφέρει το τωρινό δηλαδή το σύστημα παννελληνιων που θα δώσουν φέτος οι μαθητές της γ λυκείου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,652 μηνύματα.
Προς το παρόν γνωρίζουμε ότι θέλουν να καταργήσουν την τράπεζα θεμάτων. Όσον αφορα τις πανελλήνιες, αν είστε 3η λυκείου θα δώσετε με το υπάρχον σύστημα, δεν γίνεται να αλλάξει στην μέση της χρονιάς το σύστημα που δίνετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,575 μηνύματα.
Θα καταργήσει το ω+2 για τις σχολές; Κάτι τέτοιο άκουσα. Πάντως αν το κάνει βλακεία θα ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,652 μηνύματα.
Θα καταργήσει το ω+2 για τις σχολές; Κάτι τέτοιο άκουσα. Πάντως αν το κάνει βλακεία θα ναι.

Γιατί? Έτσι και αλλιώς δεν έχει εφαρμοστεί. Δεν έχουν διώξει κανέναν που είναι στο 8 έτος πχ, μόνο όσοι έχουν γίνει μεσήλικες και ήταν ακόμη "φοιτητές".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
To n+2 ειναι πολυ καλο συστημα για τον φοιτητη που ερχεται αμεσα απο την Γ' Λυκειου και δεν θα εργαστει ως φοιτητης. Χρειαζονται επιστημονες και τεχνικοι για να εισελθουν στην παραγωγικη διαδικασια εγκαιρως και προφανως δεν μπορει το ελληνικο νοικοκυριο να πληρωνει ες αει τον κανακαρη της για να κανει dolce vita. Και 2 επιπλεον χρονια φαινονται ικανοποιητικος χρονος . Απωλεια μαθηματων λογω σοβαρου προβληματος υγειας να αναπληρωνεται με επιπλεον χρονο φοιτησης. Τωρα σε περιπτωσεις εργαζομενων φοιτητων, δευτερων πτυχιων, φοιτητων με δικη τους οικογενεια κτλ απαραιτητη θα ηταν μια ελαστικοτητα. Ακομα και απεριοριστος χρονος φοιτησης δεδομενης της ενασχολησης με τις σπουδες. Δηλαδη, ενεργη συμμετοχη στις εξετασεις, ακομα και με ενα μαθημα, και παρακολουθηση ενος ελαχιστου αριθμου υποχρεωτικων μαθηματων εντος του εξαμηνου. Δηλαδη, να διατηρειται η φοιτητικη ιδιοτητα με ολη την εννοια της λεξης. Η ασυδοσια των τελευταιων δεκαετιων με αιωνιους φοιτητες (πολλες φορες υποστηριζομενους απο οχι και τοσο ευφορες οικογενειες) και φοιτητες χωρις την πραγματικη εννοια της λεξης ( δηλ. που δεν πραττουν το κομματι της φοιτησης) πρεπει να σταματησει! Η κυβερνηση χθες με τον πολιτικο ορκο εδωσε ενα ηχηρο μηνυμα οτι θελει να προχωρησει μπροστα! Οποτε, μακρια απο βολεματα του παρελθοντος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Κανένας περιορισμός φοίτησης, καμιά διαγραφή φοιτητή. Οι φοιτητές κοστίζουν μόνο μια κόλλα για την εξεταστική. Αυτοί που θέλουν φοιτητές με σκυμμένο κεφάλι πάνω απο τα βιβλιά τους έχουν διαλέξει στρατόπεδο αλλά δεν θα τους περάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Στο κράτος μια κολλα. Στους γονεις τους; Εισαι σκυμμενος πανω απο τα βιβλια σου και μονο αυτο, οταν σου δινεται περιθωριο 2 ετων, οταν δεν εχεις κατι αλλο οπως δουλεια, οικογενεια ή πρόβλημα υγείας να σε αποσπάσει; Γιατι σε αντιθετη περιπτωση, οπως ειδες προτεινα απεριοριστο οριο φοιτησης, δεδομενης της ενεργης ενασχολησης με την σχολη. Λέγεσαι φοιτητής και μια από τις δουλειές σου είναι η φοίτηση. Και η μόρφωση δεν αποκτάται με επιφοίτηση, αλλά με προσπάθεια. Στα πλαίσια της φοιτητικής σου ζωής μπορείς να κάνεις πολλά άλλα πράγματα, όπως πολιτικοποίηση, νέα χόμπι και άλλες δραστηριότητες που απαιτούν χρόνο και προσπάθεια. Και αυτό είναι σεβαστό. Για αυτό και υπάρχουν 2 έξτρα χρόνια, προστιθέμενα στα ν χρόνια, που είναι ο ενδεικτικός χρόνος φοίτησης. Προσωπικά , θα παρακαλούσα να μου απαντάνε άνθρωποι μόνο με επιχειρήματα ,όπως κάνω εγώ. Ενα συνθημα στον τοιχο δεν αποτελει επιχειρημα και δεδομενου οτι δεν ειμαι πολιτικανης, θελω να μπαινω στο φορουμ για να κανω ΔΙΑΛΟΓΟ και οχι μετρημα του ποιος τον εχει μεγαλυτερο ( τον φανατισμο και παρωπιδισμο) γιατι εγω δεν εχω καν! Ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Κανένας περιορισμός φοίτησης, καμιά διαγραφή φοιτητή. Οι φοιτητές κοστίζουν μόνο μια κόλλα για την εξεταστική. Αυτοί που θέλουν φοιτητές με σκυμμένο κεφάλι πάνω απο τα βιβλιά τους έχουν διαλέξει στρατόπεδο αλλά δεν θα τους περάσει.

για ποια κολλα μιλας;
στην δικη μου σχολη ζητανε κολλα απο το σπιτι μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,060 μηνύματα.
Αυτοί που θέλουν φοιτητές με σκυμμένο κεφάλι πάνω απο τα βιβλιά τους έχουν διαλέξει στρατόπεδο αλλά δεν θα τους περάσει.
Δεν ήξερα ότι είναι τόσο μεγάλο κακό το να είναι ένας φοιτητής με σκυμμένο κεφάλι πάνω από τα βιβλία του. (Όσο ζει κανείς μαθαίνει).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,011 μηνύματα.
Δε πρόκειται να κάτσω να τσακωθώ κι εδώ για αυτό το θέμα υπάρχει και το αντίστοιχο thread έτσι κι αλλιώς προσωπικά τα έχω πει. Αλλά μακάρι να το πουν και να το κάνουν και να μη μείνουν στα ψιλά γράμματα, θα ναι ένα σημάδι ότι όντως έχουν κάποιες ιδέες και τις εφαρμόζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Δεν ήξερα ότι είναι τόσο μεγάλο κακό το να είναι ένας φοιτητής με σκυμμένο κεφάλι πάνω από τα βιβλία του. (Όσο ζει κανείς μαθαίνει).

Μην παραποιείς τα λόγια μου δεν είπα ότι δεν πρέπει οι φοιτητές να είναι προσηλωμένοι στις σπουδές τους. Είπα ότι θεωρώ φασιστικό να πετάς έναν φοιτητή από την σχολή επιτυχίας του στερώντας του πιθανόν την ευκαιρία να απασχοληθεί πάνω στο αντικείμενο της αρεσκείας του επειδή δε μπορεί να ανταποκριθεί στους ρυθμούς που ορίζεις εσύ ως φυσιολογικούς, για τους δικούς του προσωπικούς λόγους. Αυτο σημαίνει φοιτητής με σκυμμένο κεφάλι, ο φοιτητής που απειλείται να του στερήσουν τα όνειρά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Μην παραποιείς τα λόγια μου δεν είπα ότι δεν πρέπει οι φοιτητές να είναι προσηλωμένοι στις σπουδές τους. Είπα ότι θεωρώ φασιστικό να πετάς έναν φοιτητή από την σχολή επιτυχίας του στερώντας του πιθανόν την ευκαιρία να απασχοληθεί πάνω στο αντικείμενο της αρεσκείας του επειδή δε μπορεί να ανταποκριθεί στους ρυθμούς που ορίζεις εσύ ως φυσιολογικούς, για τους δικούς του προσωπικούς λόγους. Αυτο σημαίνει φοιτητής με σκυμμένο κεφάλι, ο φοιτητής που απειλείται να του στερήσουν τα όνειρά του.
6-7 χρόνια είναι υπεραρκετά για να αντιμετωπιστεί οποιοδήποτε πρόβλημα προσαρμογής,ας εντάξουμε λίγη λογική στα λεγόμενα μας,προς Θεού.
Και γω λχ ποτέ δεν ήμουν φοιτητής που θα στρωνόμουν να διαβάζω με τις ώρες,παρ'όλα αυτά παρακολουθώ τα μαθήματα μου καθημερινά και χωρίς τρελό διάβασμα δεν χρωστάω τίποτα.
Αυτή είναι η δουλειά του φοιτητή,μια υποχρέωση που έχει,αν δεν μπορεί να ανταπεξέλθει σε διάστημα 6 ετών όντας 24 ετών ώριμος άνθρωπος,ας το αφήσει το πανεπιστήμιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
6-7 χρόνια είναι υπεραρκετά για να αντιμετωπιστεί οποιοδήποτε πρόβλημα προσαρμογής,ας εντάξουμε λίγη λογική στα λεγόμενα μας,προς Θεού.
Και γω λχ ποτέ δεν ήμουν φοιτητής που θα στρωνόμουν να διαβάζω με τις ώρες,παρ'όλα αυτά παρακολουθώ τα μαθήματα μου καθημερινά και χωρίς τρελό διάβασμα δεν χρωστάω τίποτα.
Αυτή είναι η δουλειά του φοιτητή,μια υποχρέωση που έχει,αν δεν μπορεί να ανταπεξέλθει σε διάστημα 6 ετών όντας 24 ετών ώριμος άνθρωπος,ας το αφήσει το πανεπιστήμιο.
Θέλω να ακούσω ένα καλό επιχείρημα γιατί να διαγράψεις ένα φοιτητή που θέλει να συνεχίσει τις σπουδές του. Ενοχλούν την αισθητική σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,011 μηνύματα.
Είναι πολύ μπανάλ όπως και να το κάνεις να βλέπεις 30ριδες να διαβάζουν. Άλλωστε αυτά σε τίποτα Αμερικές δε τα σηκώνουν. Καλά το λέω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Θέλω να ακούσω ένα καλό επιχείρημα γιατί να διαγράψεις ένα φοιτητή που θέλει να συνεχίσει τις σπουδές του. Ενοχλούν την αισθητική σου;
Σε καμία περίπτωση ένας φοιτητής οποιασδήποτε ηλικίας να σπουδάζει δεν με ενοχλεί,έχω άλλωστε συμφοιτητή 26 ετών.
Απλά πιστεύω οτι όλα τα προγράμματα σπουδών μπορούν να περατωθούν μέσα σε διάστημα 6-7 ετών,ακόμα και σε πολύ απαιτητικές σχολές όπως αυτή στην οποία σπουδάζεις.
Αν ο φοιτητής είναι είναι συνειδητοποιημένος ακόμα και αν αντιμετωπίζει πρόβλημα προσαρμογής,θα τα καταφέρει σε αυτό το διάστημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,652 μηνύματα.
Υπάρχουν διάφορα θέματα που μπορεί να καθυστερήσουν τις σπουδές.

Αυτό που δεν συμφωνώ όμως είναι παιδιά να κάθονται να πίνουν καφέ στο κυλικείο όλο το πρωί, να τους νοιάζει παραπάνω η παράταξη τους από το αντικείμενο των σπουδών, να κλείνουν την σχολή κάθε τρεις και λίγο, να προσπαθούν ελάχιστα και στο τέλος να κλαίγονται.

Δεν είμαι υπέρ του ν+2 καθώς υπάρχουν πάρα πολλοί λόγοι κάποιος να μην μπορέσει να τελειώσει ούτε σε ν+2 αλλά ούτε σε 2ν, ωστόσο μερικοί αξίζουν να πάρουν πόδι από το πανεπιστήμιο γιατί μόνο να το υποβαθμίζουν μπορούν και να του δημιουργούν προβλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Υπάρχουν διάφορα θέματα που μπορεί να καθυστερήσουν τις σπουδές.
Ναι συγγνώμη ξέχασα να αναφερθώ,αν υπάρχουν θέματα υγείας ή κάποιο άλλο σοβαρό θέμα,προφανώς και πρέπει να υπάρχει ανοχή για την διάρκεια των σπουδών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,652 μηνύματα.
Ναι συγγνώμη ξέχασα να αναφερθώ,αν υπάρχουν θέματα υγείας ή κάποιο άλλο σοβαρό θέμα,προφανώς και πρέπει να υπάρχει ανοχή για την διάρκεια των σπουδών.

Δεν είναι μόνο προσωπικά θέματα και θέματα υγείας. Φυσικά είναι και αυτά. Ξέρω καθηγητές που περνάνε 8/300 σε κάθε εξεταστική και δεν είναι μόνο ένας. Ξέρω άτομα που δεν μπόρεσαν να δώσουν μάθημα λόγω κατάληψης. Υπάρχουν άτομα τα οποία έχουν παρατήσει την σχολή και πήγαν να δουλέψουν, όμως πιστεύω πρέπει να έχουν το δικαίωμα στην επαναφορά τους στο πανεπιστήμιο αν το θελήσουν. Μου έχει τύχει σε εξέταση εργαστηρίου να μην δουλεύει ο εξοπλισμός και όταν το ανέφερα στον καθηγητή είπε ότι δεν είναι πρόβλημα του. Ο αριθμός των μαθημάτων σε πολλές σχολές είναι υπερβολικός όπως και οι ώρες μαθημάτων, με μαθήματα απαρχαιωμένα που δεν γίνονται σε άλλα πανεπιστήμια πλέον.

Γενικά έχουμε πολλά θέματα. Ασφαλώς, τα πιο σημαντικά προβλήματα είναι τα προβλήματα υγείας και τα προσωπικά προβλήματα που μπορεί να έχει κάποιος. Αλλά και το πανεπιστήμιο δεν σε βοηθάει να τελειώσεις στην ώρα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top