Τι θα κάνετε μόλις τελειώσουν οι πανελλήνιες;

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Εισαι σε βιβλιοπωλειο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Οχι αλλα παιζει να παω...
Εσυ δουλευεις καπου?
Μιας και τελειωσαμε πανελληνιες μου φαινεται καλη ιδεα!
Αντωνη δεν μας ειπες που δουλευεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Περσυ ειχα βρει δουλεια στο ΠΛΑΙΣΙΟ,στο τμημα service υπολογιστων,φετος δεν εψαξα τπτ.
Απλως στο βιβλιοπωλειο το καλοκαιρι θα γουσταρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Περσυ ειχα βρει δουλεια στο ΠΛΑΙΣΙΟ,στο τμημα service υπολογιστων,φετος δεν εψαξα τπτ.
Απλως στο βιβλιοπωλειο το καλοκαιρι θα γουσταρα.
Μια χαρα!
Ψαξτο μωρε, κατι θα βρεις...
Ρε παιδια, δεν ξερω για σας αλλα εγω θελω πολυ να δουλεψω... Να βγαλω δικα μου χρηματα, πως το λενε... Και οχι μονο για τα χρηματα! Νομιζω πως θα αισθανομαι καλυτερα δουλευοντας!... Μην με κοροιδεψετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Τι να σε κοροϊδέψουμε ρε,κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι!:/:Αλλά πού να βρεις ρε γαμώτο δουλειά στην επαρχία,ειδικά όταν δεν είσαι από ντόπιος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Τι να σε κοροϊδέψουμε ρε,κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι!:/:Αλλά πού να βρεις ρε γαμώτο δουλειά στην επαρχία,ειδικά όταν δεν είσαι από ντόπιος...
Πρεπει να ειναι πολυ δυσκολο...
Μην στενοχωριεσαι, ολο και κατι θα βρεθει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Πωωωω... μου φαίνεται ακόμα περίεργο πως δεν θα ξαναδώ κάποια άτομα :(
πως τελειώσε το σχολείο...

Επίσης μου φαίνεται περίεργο που κλείνω 15ώρα στο pc... χωρίς να έχω τύψεις
χωρίς να έχω διάβασμα...

OMG αρχίζω να τα χάνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Επίσης μου φαίνεται περίεργο που κλείνω 15ώρα στο pc... χωρίς να έχω τύψεις

Το πιο σημαντικό, μέσα στην χρονιά αγχωνόμουν για το κάθε λεπτό που δεν διάβαζα, και το σκεφτόμουν για ώρες ότι εκείνη την στιγμή πχ, δεν διάβασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Noμιζω πως οι περισσοτεροι το παθαινουμε αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δουλειά σε βιβλιοπωλείο ε; Χμ.. κι εμένα θα με ενδιέφερε!
Στην επαρχία η δουλειά που θα μπορούσε κάποιος να κάνει είναι στα χωράφια, αλλά εμείς ένα μικρούλι έχουμε και δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά πράγματα εκεί :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Στην επαρχία η δουλειά που θα μπορούσε κάποιος να κάνει είναι στα χωράφια, αλλά εμείς ένα μικρούλι έχουμε και δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά πράγματα εκεί :/:
Ισχύει αυτό με τα χωράφια...Αλλά ακριβώς επειδή δεν είμαι από δω που μένω,οι δικοί μου δεν έχουν ούτε χωράφια,ούτε τίποτα συγγενείς για να βρω σε κάποιο μαγαζί...Τα οποία πλέον λειτουργούν έτσι,με συγγενείς...Πφφ,πολύ χλωμό στην επαρχία,δυστυχώς!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ισχύει αυτό με τα χωράφια...Αλλά ακριβώς επειδή δεν είμαι από δω που μένω,οι δικοί μου δεν έχουν ούτε χωράφια,ούτε τίποτα συγγενείς για να βρω σε κάποιο μαγαζί...Τα οποία πλέον λειτουργούν έτσι,με συγγενείς...Πφφ,πολύ χλωμό στην επαρχία,δυστυχώς!:/:

Κι εδώ, το μόνο που μπορεί να βρει κάποιος είναι σερβιτόρος ή μπαρτέντερ και αν. Από όσους ξέρω στην ηλικία μας, είτε δε δουλεύουν καθόλου, είτε δουλεύουν σε κάτι από τα παραπάνω, είτε βοηθούν στην δουλειά των γονιών τους.
Τώρα όμως που θα πάμε για σπουδές, όλο και κάτι θα βρούμε, δε γίνεται!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Ας ελπισουμε!
Παντως αισθανομαι πως οι πανελληνιες ηταν μηνες πριν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MolecularMary

Νεοφερμένος

Η MolecularMary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Εγώ παιδιά ΛΑΤΖΑ!!! Ατελείωτο πλύσιμο πιάτων για να τα καταφέρω στο εξωτερικό που θα πάω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Λαντζα? Χμμμμ, ειμαι καλη απλα δεν ξερω αν ειμαι τοσο γρηγορη για να μπορεσω να ανταπεξελθω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Παιδιά η ερώτηση μου είναι αυτή που έχω στο τίτλο, δουλεύετε; Τι κάνετε τώρα που τελείωσαν οι Πανελλαδικές;
Εγώ πάντως κοντεύω να τρελαθώ με αυτό το θέμα, κάθε μέρα ψάχνω, τηλέφωνα συζητήσεις, αλλά τίποτα, όλα κολλάνε εκεί, έχω αγανακτήσει..
Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμείς στο σπίτι μας, τρώμε τρομερό ζόρι, ειδικά από τότε που σταμάτησαν και τη μητέρα μου από τη δουλεία, είμαστε χάλια, ήθελα να βρω μια δουλειά μόλις τελειώσουν οι Πανελλαδικές, να βοηθήσω λίγο, τώρα θα μου πεις σιγά τα 20 ευρώ που θα βγάζεις και θέλεις να βοηθήσεις, αλλά εντάξει, τουλάχιστον θα σταματούσα αυτό το "δώσε", από όταν είχαμε σχολείο ακόμη, είχα κόψει δραματικά τις εξόδους μου, είχαν περάσει μήνες που δεν είχα βγει καθόλου, μόνο και μόνο για να μη ξοδέψω λεφτά, γιατί ρε γαμώτο ξέρω ότι και τα 5 ευρώ που θα ζητήσω εγώ, για αυτούς είναι ζόρι, και δεν το θέλω..

Ήθελα να μαζέψω τίποτα να έφευγα πουθενά κανά 2ήμερο, αλλά δεν......
Πφφφ και ειδικά αυτός ο μπαμπάς μου με σκλαβώνει τόσο πολύ, τις προάλλες ήρθε η κολλητή μου σπίτι και σχολίασε να πάμε μαζί στο εξοχικό της για καμιά βδομάδα,όταν έφυγε με ζάλισε ο μπαμπάς, να πας λίγες μέρες, και θα βγούμε τα λεφτά μην αγχώνεσαι, πάνε να κάνεις τα μπάνια σου χαζή.... Ε και δεν μπορώ, τον βλέπω πόσο φιλότιμος είναι και θέλω να πεθάνω :(

Αφήστε που με τέτοια ζέστη δεν μπορώ να βγαίνω, ζαλίζομαι, πέφτω κάτω και αλλά τέτοια ωραία, οπότε οι έξοδοι μου είναι περιορισμένοι,ή παρέα στο σπίτι ή καμια ώρα για καφέ και πάλι μέσα, και έχω αρχίσει να βαριέμαι αφόρητα, το ποντίκι έχει γίνει η προέκταση του χεριού μου, είμαι ικανή να πάω σε μαγαζιά και να τους πω να με πάρουν να δουλέψω και να μην με πληρώνουν, απλά να πηγαίνω εκεί να ασχολούμαι με κάτι...

Τα πα και ξεθύμανα κάπως..

Σημείωση Συντονιστή
Τα μηνύματα προήλθαν από το θέμα "Εσείς Δουλεύετε ;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
H ανεργία μας έχει χτυπήσει τη πόρτα κι εμάς.Αλλά μερικές φορές δουλεύουμε τον κόσμο.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Εγω θα κανω μαθημα σε παιδακια, εχει καλα λεφτα και ειναι σχετικα ανωδυνη δουλεια, και πολυ ενδιαφερουσα και σιγουρα rewarding! μπορεις να σκεφτεις κατι παρομοιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,781 μηνύματα.
H πιο εύκολη επιλογή για καλοκαίρι (από την άποψη να βρεις όχι κούρασης) είναι τα beach bar. Βέβαια τώρα είναι αργά.
Eγώ δούλευα σε ένα τέτοιο τα προηγούμενα 2 καλοκαίρια και τώρα πηγαίνω μόνο σ/κ ή μόνο κυριακές. Γενικά δύσκολη δουλειά, βαράμε 12ωρα +- αλλά έχει καλό μεροκάματο 50(+).

Επίσης άμα είναι να κάνεις εθελοντική εργασία κάνε κάτι χρήσιμο αντί για υπάλληλος σε μαγαζιά :Ρ
Εγώ για να παλέψω τις μέρες(και όχι μόνο) που είναι σαν τις δικιές σου ασχολούμαι με υποτιτλισμό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Εγω θα κανω μαθημα σε παιδακια, εχει καλα λεφτα και ειναι σχετικα ανωδυνη δουλεια, και πολυ ενδιαφερουσα και σιγουρα rewarding! μπορεις να σκεφτεις κατι παρομοιο..

Δεν νομίζω, δεν έχω υπομονή,θα τα πετάξω από το μπαλκόνι, θα τα βλέπει η γιαγιά από τον 6το όροφο στο έδαφος και θα νομίζει ότι είναι κούκλες (ήδη έφτιαξα την εικόνα στο μυαλό μου, πόσο νομίζεις ότι θα μπορώ να τα αντέξω? :P )

Γενικά έχω πάρει σε πολλά τηλέφωνο, και παντού θέλουν προυπηρεσία, πως γίνεται ρε άνθρωπε στην αγγελία να ζητάς άτομα 18-20 και να θες προυπηρεσία; Τι νομίζεις δλδ ότι δούλευα στα 12? :S Ή το άλλο, πως να έχω προυπηρεσία αν δεν με παίρνει κανένας για δουλεία;

fmarulezkd το σκέφτηκα και αυτό, αλλά με τρομάζουν αυτές οι αγγελίες, με διαμονή κλπ :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top