Τι είναι δυσκολότερο, η Άλγεβρα ή Γεωμετρία;

Τι ειναι δυσκολοτερο; Άλγεβρα ή Γεωμετρία;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 98)
  • Άλγεβρα

    Ψήφοι: 23 23.5%
  • Γεωμετρία

    Ψήφοι: 75 76.5%
  • Και τα δύο είναι δύσκολα!

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

maraki362

Νεοφερμένος

Η maraki362 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Προσωπικα ποτε δεν τα πηγαινα καλα με τους χαρακες , τα εκατοστα κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasakas

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Η Άλγεβρα έχει μια μεθοδολογία, ενώ η Γεωμετρία λιγότερο. Βέβαια ούτε στο Λύκειο βάζει κανείς δύσκολες ασκήσεις. Έτσι όπως διδάσκεται η Γεωμετρία φαίνεται εύκολο μάθημα, αλλά μπορεί να γίνει οτι πιο δύσκολο υπάρχει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Η Γεωμετρία είναι πιο δύσκολη κατά την άποψη μου. Πολλές φορές μου γίνεται ακαταλαβήστικη. Ατνίθετα με την άλγεβρα τα πηγαίνω πολύ καλά και μου αρέσει πολύ περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Traveller

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Σιγουρα η γεωμετρία κατ'εμέ :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Και εγώ θα πω Γεωμετρία....Μπορεί να έχω και στα 2 μαθήματα 20 αλλά ώρες και ώρες απορώ γιατί υπάρχει η γεωμετρία!!! Η τριγωνομετρία εντάξει, δηλαδή ανέκαθεν μου προσέλκυε το ενδιαφέρον αλλά ως εκεί..Δεν φτάνει που δεν εξεταζόμαστε στις πανελλαδικές γεωμετρία! Τότε τί τη θέλουνε? Μπορεί κάποιος να μου λύσει την απορία??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
ε οπως και να το κανουμε η γεωμετρια ειναι πιο ευκολη!ή τα καταλαβαινεις και γραφεις καλα ή οχι...αλλα στην αλγεβρα τα καταλαβαινεις και κανεις ενα τοσο δα λαθακι και σου βγαινει ολη η ασκηση λαθος!!γεωμετρια και παλι γεωμετρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
Εγώ βρίσκω κ΄ τα 2 αρκετά εύκολα και μου αρέσουν πολύ...
αλλά η γεωμετρία μου φαίνεται πιο εύκολη σε σχέση με την άλγεβρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

/\/@t@|1@...!!!

Νεοφερμένος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
και τα δύο είναι οκ,όχι και τόσο δύσκολα...αλλά η αλγεβρα είναι πολύ ωραία,ενώ με την γεωμετρία τσαντίζομαι όταν δεν μπορώ να βρω την λύση..:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

betoni

Νεοφερμένος

Η Bέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Αρχικά Κώστα, με το ίδιο σκεπτικό την τριγωνομετρία γιατί την χρειαζόμαστε?:confused:
Betoni δεν νομίζω πως η γεωμετρία είναι τόσο χάλια. Σε βοηθάει να ακονίζεις το μυαλό σου γιατί χρειάζεται να συνδιάζεις θεωρία με πράξη για να λύσεις τις ασκήσεις και όχι απλά να εφαρμόζεις τύπους όπως γίνεται συνήθως στην άλγεβρα.
Εμένα μου αρέσουν και τα δύο αν και πιστεύω ότι η γεωμετρία είναι λιγάκι πιο δύσκολο για τον λόγο που μόλις ανέφερα..Δική μου άποψη βέβαια.
Α!Θάλεια αν και ακόμα δεν έχουμε μπει στα πολύ βαθιά νερά(μας περιμένουν πολύ πιο δύσκολα απ'όσο ξέρω) δεν θα έλεγα ότι είναι και τόσο εύκολα τα μαθηματικά, ούτε η άλγεβρα ούτε η γεωμετρία:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bessy pap

Νεοφερμένος

Η bessy pap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εννοειται η γεωμετρια......!!!!! μπορω να πω οτι στην αλγεβρα ειμαι πολυ καλη αλλα στην γεωμετρια.......αστα να πανε...!!! 16 εγραψα γεωμετρια και 20 αλγεβρα.....!!!! βλεπετε διαφορα.....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
προσωπικά για μένα και τα δύο έχουν τις δυσκολίες τους...αλλά δεν μπορώ να κρίνω αντικειμενικά γιατί απεχθάνομαι τελείως τα μαθηματικά....άρα την ίδια απέχθεια μου βγάζουν και η άλγεβρα και η γεωμετρία...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
γεωμετρία.
ΜΠΛΙΑΞ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δεν συμπάθησα ΠΟΤΕ την γεωμετρία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
η γεωμετρια ηταν το αγαπημενο μαθημα στο σχολειο.ειχαμε και πολυ καλο καθηγητη που τα εξηγουσε καλα.απο αυτα τα 2 θα ελεγα αλγεβρα για πιο δυσκολο μαθημα γιατι ειχε πολύ παπαγαλια με τους τριγωνομετρικους τυπους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης 1999

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Και τα δύο εύκολα είναι.. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Βασικά εγώ πιστεύω ότι είναι θέμα καθηγητή σε μεγάλο βαθμό. Εμένα με δυσκολεύει περισσότερο η γεωμετρία, ίσως επειδή απαιτεί πιο συθετική σκέψη για τη λύση των ασκήσεων, ίσως και λόγω της καθηγήτριας που έχουμε, ίσως και λόγω της ύλης της Α Λυκείου στο μάθημα αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Σίγουρα η γεωμετρία....! Αν κ είναι ένα απ'τα ωραιότερα μαθήματα..! Δυστυχώς όμως τα παιδιά την παραμελούν γιατί δεν εξετάζεται στις Πανελλήνιες..(αλλιώς όλοι θα διάβαζαν..) κ έτσι προτιμούν την άλγεβρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Σε ολο το γυμνασιο ευκολοτερη μου φανηκε η Γεωμετρια την οποια την αγαπησα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
η γεωμετρια ειναι σκατα! εντος εκτος επι τα αυτα εναλαξ παραπληροματικες συμπληροματικες κατακορυφην! ολο παραξενα σχεδια που σου προκαλουν πονοκεφαλο! αλγευρα και παλι αλγευρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top