Τι βαθμό πήρατε στο Απολυτήριο Λυκείου;

MsBonita31

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariah αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
18.2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick Papanikola

Νεοφερμένος

Ο Nick Papanikola αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Παιδια επειδη δεν βρισκω παρομοιο θεμα μπορειτε να μου πειτε:
1)Πως υπολογιζεται ο Βαθμος Απολυτηριου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ. Μετραει μονο η Γ γυμνασιου ή και Ο ΓΜΟ και των αλλων ταξεων;
2)Πως υπολογιζεται ο Βαθμος Απολυτηριου ΛΥΚΕΙΟΥ. Μετραει μονο η Γ λυκειου ή και η Α,Β; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos 7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Μεχρι τωρα μετρουσε μονο η Γ γυμνασιου και η γ λυκειου αντιστοιχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
παντως ενας βαθμος απο μονος του δεν λεει τα παντα πρεπει να συνοδευεται με το ποσοστο που αντικατοπτριζει στην ταξη,στο σχολειο
οπως με το πτυχιο

δηλαδη π.χ ενα 19 την δεκαετια του 70,του 80 ακομα και του 90 ειχε αλλη βαρυτητα,διαφορετικο ποσοστο επι της ταξης το πετυχαινε και διαφορετικο ποσοστο στις μερες μας
οσο παμε πιο παλια,τοσο μεγαλυτερη ηταν η απροθυμια και η αυστηροτητα των καθηγητων
βεβαια δεν λαμβανω υποψιν μου τα 50ς και τα 60ς που οσο να ναι η κοινωνια δεν ειχε αναλογη μορφωση με τις πιο προσφατες δεκαετιες

το αυτο συμβαινει με τις σχολες ,το 9 π.χ δεν ειναι το ιδιο σε ολες τις σχολες,δεν εχει την ιδια βαρυτητα γι αυτο και διπλα αναγραφεται το ποσοστο που αντικατοπτριζει στο τμημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Παιδια επειδη δεν βρισκω παρομοιο θεμα μπορειτε να μου πειτε:
1)Πως υπολογιζεται ο Βαθμος Απολυτηριου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ. Μετραει μονο η Γ γυμνασιου ή και Ο ΓΜΟ και των αλλων ταξεων;
μονο της Γ γυμνασιου. Πλεον ομως δεν εχει καμια αξια αφου ολοι εχουν απολυτηριο λυκειου. και 20 να βγαλει καποιος δεν λεει κατι. για μεγαλο βαθμο παλευουν μονο 3-4 που ενδιαφερονται για απουσιολογια και αλλοι 10-15 για τον επαινο που περνουν αν εχουν πανω απο 18,7.
2)Πως υπολογιζεται ο Βαθμος Απολυτηριου ΛΥΚΕΙΟΥ. Μετραει μονο η Γ λυκειου ή και η Α,Β; :hmm:
μονο γ λυκειου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MarilynSt

Νεοφερμένος

Η MarilynSt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
18,5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Βαθμός Απολυτηρίου: 17,7
ΓΒΠ: 17,01
Μόρια: 17,408

Ο απροσάρμοστος καθηγητής μου της βιολογίας γενικής παιδείας με κατέστρεψε.
Βιολογία Γ.Π: A'τετρ 12, Β'τετρ 15, Τελικός 13. Μέσος όρος: 13,3


Φανταστείτε ότι στο α'τετράμηνο είχα 4 19άρια (Λογοτεχνία, Αρχαία, Ιστορία,Φυσική Κατεύθυνσης), 1 16άρι στην Έκθεση και 12 στην Βιολογία με τον κομπλεξικό και στο β'τετράμηνο είχα όλα 20 εκτός από 18 έκθεση και 15 βιολογία.

Αλλά έγραψα και 17,4 Κοινωνιολογία 17 Θρησκευτικά και με έριξαν.
Και έτσι με το βιολόγο και τους λοιπούς για 0,4 στερήθηκα του αριστείου, που παρεπιπτόντως μόνο 3 άτομα το πήραν :P

Πάντως σε εμάς οι καθηγητές δεν έβαζαν άριστες βαθμολογίες.
Ο μεγαλύτερος βαθμός μου ήταν στην Λογοτεχνία, που πήρα 20, στο μάθημα που πάτωσε όλη η τάξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
18,9 απολυτήριο με 18,519 μόρια το μακρινό 2004. Αυτή η κωλοιστορία έφαγε πολλούς θετικοτεχνολογικούς τότε, ανάμεσά τους και τον υποφαινόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
19 ακριβως.Οι ενδοσχολικες με εσωσαν για αλλη μια φορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos 7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
18,7 λογω των τετραμηνων και των ενδοσχολικων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

never give up

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Έβγαλα 18,7.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t.m.n.x

Νεοφερμένος

Η t.m.n.x αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
18,5 και πάλι καλά να λέω,στο σχολείο μου εύκολα δεν παίρναμε βαθμούς :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Απολυτηριο 14, 6 με βαθμο προσβασης 15277.
Κολλητος μου απολυτηριο 11 με βαθμο προσβασης 17000!!!

Ακομα θυμαμαι την καθηγητρια ιστοριας-αρχαιων που ελεγε "το 10 ειναι για όλους, το 11 θα το διεκδικησετε"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
19.2
Είναι κάποιοι κολλημένοι καθηγητές που ενώ ξέρουν ότι όλοι θέλουμε ένα καλό απολυτήριο, κάνουν τα πάντα για να μη το έχουμε.
Είχα τύχει βιολόγο που επειδή δεν τον ψήφισα στις εκλογές με έριξε στο τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Εγώ θυμάμαι στην γ γυμνασίου ,η καθηγήτρια που μας έκανε και βιολογία και χημεία μου είχε α τρίμηνο :18,β τρίμηνο :18 και γ τρίμηνο(ξέρετε αυτό που δεν γράφουμε ωριαίο) 15 !!! και στα δυο μαθήματα. Επίσης ο θεολόγος τότε στο ίδιο τρίμηνο με κατέβασε 1 βαθμό.Επίσης πρέπει να είμαι από τους λίγους που είχαν μουσική 17.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeRns

Νεοφερμένος

Ο GeorgeRns αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Δεν θυμάμαι τι έβγαλα όχι ότι έχει και πολύ σημασία. Σημασία έχει ότι πέτυχα τον στόχο μου. Κατά τα άλλα είμαι κατά των φτηνών αξιολογησεων και κατά της βαθμοθηρίας. Το θεμιτό δεν είναι να έχεις μεγάλο μέσο όρο το θεμιτό είναι να είσαι καλός σε κάτι και να το εξελίξεις. Το να είσαι καλός σε όλα ταυτόχρονα σηματοδοτεί ότι δεν είσαι και καλός πουθενά. Ε ίσης είμαι κατά των όσων γράφει ο Cristos1993 μου έχει βάλει και το σύμβολο του Ερμή. Είναι ύβρις !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν θυμάμαι τι έβγαλα όχι ότι έχει και πολύ σημασία. Σημασία έχει ότι πέτυχα τον στόχο μου. Κατά τα άλλα είμαι κατά των φτηνών αξιολογησεων και κατά της βαθμοθηρίας. Το θεμιτό δεν είναι να έχεις μεγάλο μέσο όρο το θεμιτό είναι να είσαι καλός σε κάτι και να το εξελίξεις. Το να είσαι καλός σε όλα ταυτόχρονα σηματοδοτεί ότι δεν είσαι και καλός πουθενά. Ε ίσης είμαι κατά των όσων γράφει ο Cristos1993 μου έχει βάλει και το σύμβολο του Ερμή. Είναι ύβρις !
Ε καλά, το να 'σαι καλός σε επίπεδο σχολείου σχεδόν σ' όλα, δεν είναι και τόσο σπάνιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Το θεμιτό δεν είναι να έχεις μεγάλο μέσο όρο το θεμιτό είναι να είσαι καλός σε κάτι και να το εξελίξεις.

Στο σχολείο ο στόχος είναι να πάρεις όσο το δυνατόν περισσότερες και πολύπλευρες γνώσεις. Όχι, δεν είναι ο στόχος να βρεις την κλίση σου και από εκεί και πέρα να είσαι καλός μόνο εκεί. Βέβαια για κάποιον που θέλει να το κάνει από τα 15 και όχι τα 18 του, υπάρχει και το Επαγγελματικό Λύκειο (και δεν το λέω με καμία υποτίμηση σε σχέση με το Γενικό). Kapeesh?

ο Cristos1993 μου έχει βάλει και το σύμβολο του Ερμή. Είναι ύβρις !
What?

On topic: Απολυτήριο με 19,8 και ΓΒΠ 19,2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeRns

Νεοφερμένος

Ο GeorgeRns αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Στο σχολείο ο στόχος είναι να πάρεις όσο το δυνατόν περισσότερες και πολύπλευρες γνώσεις.
Από πότε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.

Από τότε που η κοινωνία δεν θέλουμε να απαρτίζεται από μηχανές που ξέρουν να κάνουν 1 πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top