Τι βαθμό πήρατε στο Απολυτήριο Λυκείου;

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
17,7 ικανοποιημενη ειμαι αλλα τωρα τριτη λυκειου μας χαριζαν βαθμους οποτε δεν εχει και κανα μεγαλο νοημα για μενα(μακαρι να εβγαζα και τοσο στις πανελληνιες αλλα που τετοια τυχη:( ).παντως εχω ακουσει οτι καποιος που εχει μεγαλο βαθμο απολυτυριου μπορει να δουλεψει part time ως τηλεφωνητης σε καποια εταιρια.νομιζω οτι σε καποιες εταιριες που περνουν φοιτητες για μερικη απασχοληση αυτο ειναι το κριτιριο τους για να τους παρουν.μπορει να κανω λαθος δεν ξερω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
17,7 ικανοποιημενη ειμαι αλλα τωρα τριτη λυκειου μας χαριζαν βαθμους οποτε δεν εχει και κανα μεγαλο νοημα για μενα(μακαρι να εβγαζα και τοσο στις πανελληνιες αλλα που τετοια τυχη:( ).παντως εχω ακουσει οτι καποιος που εχει μεγαλο βαθμο απολυτυριου μπορει να δουλεψει part time ως τηλεφωνητης σε καποια εταιρια.νομιζω οτι σε καποιες εταιριες που περνουν φοιτητες για μερικη απασχοληση αυτο ειναι το κριτιριο τους για να τους παρουν.μπορει να κανω λαθος δεν ξερω...
Ο ΟΤΕ παιρνει αριστουχους σιγουρα για αλλες τηλεφωνικες εταιρειες δεν γνωριζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Ο ΟΤΕ παιρνει αριστουχους σιγουρα για αλλες τηλεφωνικες εταιρειες δεν γνωριζω

ανα μπραβο αυτο εννουσα :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος 1995

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος 1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Συγχαρητηρια παιδια για την βαθμολογια σας! Σας ευχομαι τα καλυτερα! Να αριστευσετε και στη σχολης σας! Επειδη εγω θα ηθελα ενα καλό απολυτηριο της ταξεως του 18-19 μπορειτε να δωσετε μερικες συμβουλες σχετικα με το πως θα μπορεσω στην γ λυκειου να διαβαζω καιν τα μαθηματα τηε γενικης παιδειας και ετσι να εχω υψηλους βαθμους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Eγώ έβγαλα 19.8 και τα μαθήματα της γενικής παιδείας δεν τα' χα αγγίξει ούτε μισό λεπτό κατά τη διάρκεια της χρονιάς. Είχα σημαντικότερα πράγματα να διαβάσω.
Στις ενδοσχολικές ήμουν πτώμα από τις πανελλαδικές και κοιμόμουν 18 ώρες την ημέρα και τις υπόλοιπες 5μιση ώρες ήμουν έξω. Τα τριάντα αυτά λεπτά ξεφύλλιζα τα βιβλία. Βέβαια τα θέματα ήταν τύπου "τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια" και η βαθμολόγηση άκρως ελαστική. Στη φυσική γενικής δεν είχα γράψει 2 ερωτήσεις θεωρίας και αντί για 16 πήρα ένα ολοστρόγγυλο 20. Στην κοινωνιολογία έγραφα ό,τι μου ερχόταν από την έκθεση. Κείμενα - θρησκευτικά (ο Θεός είναι μεγάλος) - αγγλικά δεν το συζητώ, ιστορία - βιολογία τα' χα κάνει ανάγνωση και τα θυμόμουν και διάβασα και τη μετάφραση στα αρχαία (στα οποία ένας Θεός ξέρει γιατί μου έβαλε 19.8 :P). Ε είχα σ' όλα 20 και στα αρχαία 19.8. Βέβαια οι καθηγητές στο σχολείο μου ήταν πάρα πολύ ελαστικοί, ως εκεί που δεν πάει δηλαδή:P
Δεν σου προτείνω να διαβάσεις μαθήματα γενικής παιδείας στη Γ λυκείου αν δώσεις πανελλαδικές, θα το καταλάβεις και μόνος σου ό,τι δεν αξίζει.

(Δε θυμάμαι αν ξέχασα κανά μάθημα γενικής, δεν τα θυμάμαι κιόλας:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Συγχαρητηρια παιδια για την βαθμολογια σας! Σας ευχομαι τα καλυτερα! Να αριστευσετε και στη σχολης σας! Επειδη εγω θα ηθελα ενα καλό απολυτηριο της ταξεως του 18-19 μπορειτε να δωσετε μερικες συμβουλες σχετικα με το πως θα μπορεσω στην γ λυκειου να διαβαζω καιν τα μαθηματα τηε γενικης παιδειας και ετσι να εχω υψηλους βαθμους;

Αρχικά πρέπει να δώσεις βάση στα πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα ώστε να πετύχεις το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα!
Στην τρίτη λυκείου αν και πολλοί δεν το παραδέχονται οι βαθμοί δίνονται απλόχερα(εκτός αν πέσεις σε κανέναν κολλημενο).
Εγώ φέτος δεν διάβασα ούτε μία φορά γενικής παιδείας μαθήματα και στα διαγωνίσματα που γράφαμε ε έκανα κανα σκονάκι. :redface:
Έτσι εξασφαλίζεις έναν υψηλό βαθμό στο τετράμηνο... Καλό θα ήταν να μην δείχνεις αδιαφορία! Αν και την ώρα της γενικής παιδείας καθηγητές και μαθητές τα ξύνουν συνήθως εγώ έκανα ότι προσέχω κοιτώντας τον καθηγητή στην πραγματικότητα όμως άλλα σκεφτόμουν :whistle:
Τέλος στις ενδοσχολικές εξετάσεις αφού κατά την διάρκεια όλης της χρονιάς ήξερα πάνω κάτω τι λέει το κάθε μάθημα,διάβαζα μια ωρίτσα και πήγαινα και έγραφα.Άλλωστε σε πολλά σχολεία έρχονται οι ίδιοι οι καθηγητές και λένε απαντήσεις και σαφώς τα θέματα είναι πολύ ευκολότερα με αυτά που θα έπρεπε να μπουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος 1995

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος 1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας. Μαλλον και γω αυτο θα κανω στην γ λυκειου. Παντως για να βγαλατε τοσο μεγαλο βαθμο θα πηγατε και πολυ καλα στις πανελληνιες. Καλή σταδιοδρομια σας ευχομαι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
επειδη ομως δεν ειναι ολοι οι καθηγητες τοσο καλοι οσο τους περιγραφουν....αν μπορεις στις ενδοσχολικες ανοιξε το βιβλιο! :P βεβαια θα ναι πολυ δυσκολο αλλα αν δεις οτι οι καθηγητες σου δεν εχουν σκοπο να ναι χαλαροι τοτε δεν εχεις αλλη επιλογη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
όντως υπάρχουν και κάποιοι κολλημένοι καθηγητές δυστυχώς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
17, 1 :clapup:
Είμαι πάαααααααρα πολύ ευχαριστημένη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
...πως θα μπορεσω στην γ λυκειου να διαβαζω και τα μαθηματα της γενικης παιδειας και ετσι να εχω υψηλους βαθμους;
Λίγοι έχουν απαιτήσεις στα ενδοσχολικά. Δείξε μια στοιχειώδη παρουσία, γράψε στο διαγώνισμα του τετραμήνου, να μη δημιουργείς προβλήματα και θα έχεις καλό προφορικό. Στο τέλος, με ένα μικρό διάβασμα και κάποια μπαλώματα, τα θέματα θα είναι τέτοια που θα γράψεις μεγάλο βαθμό.
(Τώρα αν κάποιος μαθητής σε κάποιο ενδοσχολικό μάθημα, δείχνει διαρκώς την αδιαφορία του στην τάξη, κάνοντας φασαρία ή διαβάζοντας άλλα μαθήματα, δεν γράφει τίποτα στο τετράμηνο και στο τέλος δίνει λευκή κόλλα, τι πρέπει να πάρει?)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Λίγοι έχουν απαιτήσεις στα ενδοσχολικά. Δείξε μια στοιχειώδη παρουσία, γράψε στο διαγώνισμα του τετραμήνου, να μη δημιουργείς προβλήματα και θα έχεις καλό προφορικό. Στο τέλος, με ένα μικρό διάβασμα και κάποια μπαλώματα, τα θέματα θα είναι τέτοια που θα γράψεις μεγάλο βαθμό.
(Τώρα αν κάποιος μαθητής σε κάποιο ενδοσχολικό μάθημα, δείχνει διαρκώς την αδιαφορία του στην τάξη, κάνοντας φασαρία ή διαβάζοντας άλλα μαθήματα, δεν γράφει τίποτα στο τετράμηνο και στο τέλος δίνει λευκή κόλλα, τι πρέπει να πάρει?)


εχμμ:redface: ρητορική να φανταστώ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος 1995

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος 1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Συμφωνω μαζι σου Dias.Εννοειται οτι ο αδιαφορος μαθητης δεν αξιζει να παρει καλο βαθμο. Και μια ετσι τυπικη ερωτηση: σου δινουν διαφορετικο χαρτι για την βαθμολογια της γ λυκειου και αλλο ειναι για το απολυτηριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ναι, τρία είναι αν θυμάμαι καλά. Ένα οι βαθμοί με τετράμηνα/εξετάσεις, ένα το απολυτήριο κι ένα άλλο που βαριέμαι να πάω να δω τι είναι τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
το τρίτο είναι η βεβαίωση πρόσβασης, η οποία είναι απαραίτητη είτε γραφεί κανείς σε κάποιο ΑΕΙ/ΑΤΕΙ είτε ξαναδώσει. Οπότε και να βαριέσαι πρέπει μέχρι αρχές Σεπτέμβρη να πας να το πάρεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kon Dim

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
λοιπόν τελείωσα φέτος και έχω απολυτήριο με 19.4 :) για τα γενικής διάβασα μόνο για το διαγώνισμα (+την βοήθεια των σκονακίων :P ) και στις ε3ετάσεις με 1-2 αναγνώσεις ,χωρίς σκονάκια κ 2 επιτηρητές έγραψα σε όλα πολύ καλά με χειρότερα βιολογία κ κείμενα 18.6 κ καλύτερα φυσική-αρχαία-ιστορία-κοινωνιολογία (αν και τεχνολογικός) 20 :D

17.1

Εχασα και τα 1000 ευρω γιατι στο σχολειο μου ειχα βγαλει τα περισσοτερα μορια αλλα με τους βλακες καθηγητες μας που δεν μας ενημερωσαν ποτε για αυτο το επαθλο τι να κανεις?

Αν μας το ελεγαν θα καθομουν στις ενδοσχολικες στο τελος να διαβασω.

γιατί ρε συ?σε εμάς δεν ειπαν κατι τετοιο!εγω για πχ που παιρνω τα 1000 απο το σχολειο μου η διευθύντρια,μου ειπε οτι αυτο ε3αρταται απο τον γενικο βαθμο προσβασης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
19.3
Θα μπορουσα και καλυτερα ομως...
Π.χ., θρησκευτικα με σκονακι τα εγραψα ολα. Πηρα ομως 18.
Μαλλον φταιει που της ειπα πως σταματησα να συμπαθω τον Ιησου απο τοτε που καταραστηκε μια συκια.
Ερωτηση...εχει καποια αξια ο βαθμος του απολυτηριου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
16.5 στο απολυτηριο και γυρω στα 18900 στις πανελληνιες.Το απολυτηριο το γραφω στις τριχες των @@ μου οποτε δεν με νοιαζει ο βαθμος αλλωστε δεν χρησιμευει και πουθενα.Τωρα δεν μπορω να καταλαβω γιατι κλαιγονται μερικοι για τα απολυτηρια,εγω υψηλα μορια εβγαλα και τον στοχο οποτε αφηνω αλλους να χαιρονται με τα 19.9-20 απολυτηρια τους και το 14αρι στις πανελληνιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

p0p@k!

Νεοφερμένος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
19 στο απολυτήριο :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βetty

Δραστήριο μέλος

Η Βetty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 726 μηνύματα.
Το πιο σπαστικό είναι να γράφεις στις εξετάσεις μεγαλύτερο βαθμό από αυτόν που σου έχουν στα προφορικά! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top