Τι βαθμό πήρατε στο Απολυτήριο Λυκείου;

evangeline

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
19.9.
Παλι καλα που με ανεβασε ο βαθμος των πανελληνιων.

ευτυχώς γιατί κινδύνευες να μείνεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skountouflis

Νεοφερμένος

Ο κωνσταντινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
18,2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι?
Έχει καμία σημασία ο βαθμός του απολυτηρίου? Θέλω να πω τον ζητάνε ποτέ σε κάποια δουλειά αν έχεις πτυχείο πανεπιστημίου? Ή μετράει κάπου αλλού?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Βσκ υπαρχουν ορισμενα επαγγελματα τα οποια ζητουν(και στο δημοσιο)αποφοιτους δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης,οποτε και ειναι απαραιτητο να δειξεις το απολυτηριο σου.

ευτυχώς γιατί κινδύνευες να μείνεις :P
:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Βσκ υπαρχουν ορισμενα επαγγελματα τα οποια ζητουν(και στο δημοσιο)αποφοιτους δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης,οποτε και ειναι απαραιτητο να δειξεις το απολυτηριο σου.
Αν όμως έχεις τελειώσει πανεπιστήμιο ή πολυτεχνείο υπάρχει περίπτωση να σου ζητήσουν απολυτήριο λυκείου? Ρωτάω γιατί κάτι τέτοιο μας έλεγε μια καθηγήτρια και μου φάνηκε πολύ άκυρο. Υπάρχει τέτοια περιπτωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Νομιζω πως κανει λαθος.Αφου η πανεπιστημιακη εκπαιδευση προυποθετει τη δευτεροβαθμια οποτε.Οποτε,ειναι σαν να μου λες οτι το 2 αποτελειται απο 1 και 1.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgekod92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georgekod92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Συνέβη στο σχολείο σας αυτό; https://www.apogevmatini.gr/?p=86155 Σε εμάς ναι.. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανάσης Χανιά

Νεοφερμένος

Ο Θανάσης Χανιά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Ευτυχώς όχι... Δια βιου μάθησης λέμε..! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εκάβη

Νεοφερμένος

Η Εκάβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
19.7 !!! (φέτος αποφοίτησα):clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Λοιπόν εγώ πήρα απολυτήριο 17,5 και μπορώ να πω ότι με χάλασε, γιατί όλοι οι βαθμοί μου ήταν περισσότερο από αξιοπρεπείς, ενώ τα μαθηματικά και η φυσική ήταν κάτω από τη βάση:redface:. Επίσης ο γενικός βαθμός πρόσβασής μου ήταν αρκετά μεγαλύτερος. Ναι δε διάβαζα φυσική κ μαθηματικά, αλλά 1)γιατί ρε γμτ τα 2 αυτά μαθήματα να με ρίξουν τόσο 2)γιατί δε φιλοτιμήθηκε κανείς καθηγητής να με βοηθήσει λίγο στη βαθμολογία 3)υπάρχει άτομο που είπε στον καθηγητή ότι δινει μαθηματικά πανελλαδικές και ενώ είχε 18 στο τετράμηνο έγραψε 0!(Να το ακούς και να μην το πιστεύεις!) Άρα η ελάχιστη προσπάθεια που έκανα, όμως την έκανα, δε μέτρησε καθόλου, έτσι νιώθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

einstein34

Νεοφερμένος

Ο einstein34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
19.7
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bati

Νεοφερμένος

Ο Μπατίστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
19.5:( Με έριξε η αγγλικού που μου βαλέ 17.9 τελικό παρόλο που χω πάρει και το Proficiecy! τέσπα καλά είναι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
19.8,δώρον άδωρον βέβαια αφού δεν περνάω στη σχολή που θέλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αλεξης M

Νεοφερμένος

Ο αλεξης M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
που ηθελες ρε prion?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Dias καποιοι ζητανε π.χ. αν πας στον ΟΤΕ για δουλεια παρτ-ταιμ που ειναι κλασσικο για φοιτητες, σε παιρνουν με βαση το απολυτηριο ;) Γενικα δεν καταλαβαινω γιατι να τα πας τοσο χαλια στο τελος, αφου εφαγες το αγγουρι των πανελληνιων κανε υπομονη 2 βδομαδες, οι καθηγητες κατανοουν και εκτιμουν την προσπαθεια και οχι την περιφρονηση των ενδοσχολικων. Παιρνεις ενα καλο απολυτηριο ετσι και εισαι εξασφαλισμενος για παν ενδεχομενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.

Florenc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Florenc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
δεν τον θυμαμαι ακριβως :hmm:.......βασικα παιζει να μην τον ειχα δει πανω απο δυο στιγμιοτυπα :P
ηταν παντως σιγουρα πανω απο 19 :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
δεν τον θυμαμαι ακριβως :hmm:.......βασικα παιζει να μην τον ειχα δει πανω απο δυο στιγμιοτυπα :P
ηταν παντως σιγουρα πανω απο 19 :clapup:

:wall::fool:!

Όπως και να 'χει συγχαρητήρια για το βαθμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Dias καποιοι ζητανε π.χ. αν πας στον ΟΤΕ για δουλεια παρτ-ταιμ που ειναι κλασσικο για φοιτητες, σε παιρνουν με βαση το απολυτηριο ;) Γενικα δεν καταλαβαινω γιατι να τα πας τοσο χαλια στο τελος, αφου εφαγες το αγγουρι των πανελληνιων κανε υπομονη 2 βδομαδες, οι καθηγητες κατανοουν και εκτιμουν την προσπαθεια και οχι την περιφρονηση των ενδοσχολικων. Παιρνεις ενα καλο απολυτηριο ετσι και εισαι εξασφαλισμενος για παν ενδεχομενο
Ξέρω η αδερφή μου δούλευε εκεί και δεν είχε παράπονο καθόλου. Εμένα πάντως δε θα με πάρουνε :( με το βαθμό που έχω, αλλά χαλάλι, τα πήγα τόσο καλά στις πανελλήνιες. Εγώ διάβασα στο τέλος κ έγραψα κ 3 20άρια. Αν δεν υπήρχαν τα μαθηματικά κ η φυσική τώρα........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Dias καποιοι ζητανε π.χ. αν πας στον ΟΤΕ για δουλεια παρτ-ταιμ που ειναι κλασσικο για φοιτητες, σε παιρνουν με βαση το απολυτηριο ;) Γενικα δεν καταλαβαινω γιατι να τα πας τοσο χαλια στο τελος, αφου εφαγες το αγγουρι των πανελληνιων κανε υπομονη 2 βδομαδες, οι καθηγητες κατανοουν και εκτιμουν την προσπαθεια και οχι την περιφρονηση των ενδοσχολικων. Παιρνεις ενα καλο απολυτηριο ετσι και εισαι εξασφαλισμενος για παν ενδεχομενο
Κατάλαβα, ευχαριστώ.
Ένας λόγος που έγραψα το μήνυμα ήταν αυτό που έβλεπα στα παιδιά της Γ του σχολέιου μου τις μέρες των ενδοσχολικών εξετάσεων. Πολλοί ήταν πάρα πολύ χαλαροί, κάποιοι έλεγαν ότι έρχονται μόνο για το χαβαλέ. Οι περισσότεροι έφευγαν 5min από όταν τους δίνανε τα θέματα. Ακόμα και καλοί μαθητές που είχαν γράψει πολύ καλά στις πανελλήνιες, αδιαφορούσαν. Σε κάποια μαθήματα τους είχαν πει σχεδόν ακριβώς τι θα πέσει αλλά οι πιο πολλοί δεν ενδιαφέρονταν. Η νοοτροπία ήταν "έλα μωρέ, αφού γράψαμε παναλλήνιες και δεν μένουμε, με τις ενδοσχολικές θα ασχολούμαστε τώρα? Έτσι και αλλιώς το απολυτήριο πουθενά δεν μετράει". Βέβαια δεν ήταν όλοι, σίγουρα υπήρχαν παιδιά που αντιμετώπιζαν τις ενδοσχολικές με αξιοπρέπεια. Νομίζω ότι είναι φανερό το ότι η γνώμη μου είναι ότι δεν συμφωνώ με αυτό το κλίμα απαξίωσης του λυκείου και του απολυτηρίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top