Τι βαθμό πήρατε στο Απολυτήριο Λυκείου;

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
19.1 :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GFrag17

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
παρολο που ειχα 17 στο 2ο τετραμηνο, τα ασοδια στις πανελληνιες με εριξαν στο 13.1...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karaap

Νεοφερμένος

Ο karaap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
παιδια να ρωτησω κατι....οταν πηρα το απολυτηριο με εβαλαν να υπογραψω σε ενα τετραδιο .εχει καμια σχεση αυτο με το μηχανογραφικο η ειναι μονο οτι πηρα το απολυτηριο?μια φιλη μου δεν θυμαται αν την εβαλε στο σωστο κουτακι.εχει κανενα αντικτυπο?(σορρυ αν ειναι λιγο χαζη η ερωτηση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
παιδια να ρωτησω κατι....οταν πηρα το απολυτηριο με εβαλαν να υπογραψω σε ενα τετραδιο .εχει καμια σχεση αυτο με το μηχανογραφικο η ειναι μονο οτι πηρα το απολυτηριο?μια φιλη μου δεν θυμαται αν την εβαλε στο σωστο κουτακι.εχει κανενα αντικτυπο?(σορρυ αν ειναι λιγο χαζη η ερωτηση)

Ολοι υποργαψαμε...!!!Δεν νομιζω να εχει σχεση με το μηχανογραφικο...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Yπέγραψες ότι παρέλαβες το απολυτήριο.Τυπικό είναι,δεν έχει καμία σχέση με το μηχανογραφικό.
-----------------------------------------
Ρε Ιωαννα, με μπερδεψες:jumpy:... Τελικα τι θα βαλεις πρωτη επιλογη, το παιδαγωγικο η τη νομικη?? Απ'οτι καταλαβα μαλλον το παιδαγωγικο, οποτε να σε υπολογιζω για συναδερφο:):D??
Άκου πως έχει η πικρή μου ιστορία,τα έβαλα ως εξής:
1.Νομική Αθήνας
2.Παιδαγωγικό δημοτικής εκπαίδευσης Αθήνας
3.Νομική Θεσσαλονίκης
4.Νομική Θράκης
5.Φιλολογία Αθήνας.

Το κατέθεσα σήμερα το πρωί,οπότε, μάλλον, δεν είμαστε συνάδελφοι.(Mακάρι να ανέβει η νομική 700+ μόρια:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Σ ευχαριστώ πάρα πολύ,Αλεξάνδρα.(Αυτό με την απορρόφηση δεν το ΄πιασα:P).

Εννοώ ότι θέλεις να πας Νομική αλλά ίσως επιλέγεις παιδαγωγικά λόγω της επαγγελματικής αποκατάστασης, η οποία στη Νομική-για την Αθήνα- είναι αβέβαιη. :)

Διάβασα στα "Νέα" του Σαββάτου, στο περιοδικό SCHOOLIGANS, ιστορίες παιδιών που έλεγαν ότι έγινε τρελή αντιγραφή στις πανελλαδικές. Με την ανοχή των επιτηρητών, εννοείται. Είμαι κι εγώ λίγο απογοητευμένη σχετικά με αυτό που είπες ότι ζούμε στη χώρα όπου μόνο με τις γνωριμίες και όχι αξιοκρατικά πας μπροστά. Η εμπειρία μου στην Οδοντιατρική σχολή κι έπειτα για μεταπτυχιακό και στην αγορά εργασίας μου έχει δείξει ότι αυτοί που πάνε μπροστα είναι αυτοί που έχουν χρυσοπληρώσει το πτυχίο τους και τους βαθμούς τους στις χώρες του πρώην ανατολικού μπλοκ, επίσης και τα υποτυπώδη μεταπτυχιακά τους. Ακόμα, εκείνοι που έχουν πολιτικό μέσο -για να κάνουν μεταπτυχιακό εδώ ή για να διοριστούν στο ΕΣΥ. Ακόμα, εκείνοι που ,λόγω γνωριμίων έχουν ουσιαστικά "αγοράσει" τη δυνατότητα να βάλουν το όνομά τους σε εργασίες, κάτι που μετράει στις αξιολογήσεις. Σε καμία περίπτωση δεν ανταμοίβεται πρώτα αυτός που έχει κοπιάσει.:)
Αν κάποιος καταφέρει να πάει μπροστά με την αξία του στην Ελλάδα πρέπει να έχει ευνοηθεί πολύ από τις συνθήκες. Αυτό μου λέει η μέχρι τώρα εμπειρία μου. Κάποτε ήμουν εντελώς αρνητική στο καθεστώς των "γνωριμιών" και ό,τι αυτό συνεπάγεται. Ακολουθούσα μοναχική πορεία. Τώρα θα σου έλεγα ότι αν μπορείς να χωθείς , χώσου.:)

Φιλικά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
τν βεβαιωση προσβασης ποτε μπορουμε να τν παρουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Yπέγραψες ότι παρέλαβες το απολυτήριο.Τυπικό είναι,δεν έχει καμία σχέση με το μηχανογραφικό.
-----------------------------------------

Άκου πως έχει η πικρή μου ιστορία,τα έβαλα ως εξής:
1.Νομική Αθήνας
2.Παιδαγωγικό δημοτικής εκπαίδευσης Αθήνας
3.Νομική Θεσσαλονίκης
4.Νομική Θράκης
5.Φιλολογία Αθήνας.

Το κατέθεσα σήμερα το πρωί,οπότε, μάλλον, δεν είμαστε συνάδελφοι.(Mακάρι να ανέβει η νομική 700+ μόρια:P)
Κριμα ρε Ιωαννα και ειχα ψηθει οτι θα γινουμε και οι δυο δασκαλοι!! Δεν πειραζει ομως, στη νομικη Αθηνας θα παει μια πολυ καλη μου φιλη, οποτε θα εχεις καλη παρεα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
λογικα συμφωνα μ την ημερομηνια που θα πει το σχολειο στο οποιιο θα καταθεσεις το μηχανογραφικο σου..
μην λεμε πραγματα ανυποστατα και για αυτο ειναι απο 1 μεχρι 20 ιουλιου τελος απλα το καθε σχολειο θετει καπιοες ημερομηνιες για να μην γινεται μπαχαλο με ολα τα σχολεια να σε δεχτουν ακομ α και 20 ιουλιου να πας ειναι υποχρεωμενοι να σε δεχτουν ειναι ξεκαθαρη η ανακοινωση του υπουργειου:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Εννοώ ότι θέλεις να πας Νομική αλλά ίσως επιλέγεις παιδαγωγικά λόγω της επαγγελματικής αποκατάστασης, η οποία στη Νομική-για την Αθήνα- είναι αβέβαιη. :)

Διάβασα στα "Νέα" του Σαββάτου, στο περιοδικό SCHOOLIGANS, ιστορίες παιδιών που έλεγαν ότι έγινε τρελή αντιγραφή στις πανελλαδικές. Με την ανοχή των επιτηρητών, εννοείται. Είμαι κι εγώ λίγο απογοητευμένη σχετικά με αυτό που είπες ότι ζούμε στη χώρα όπου μόνο με τις γνωριμίες και όχι αξιοκρατικά πας μπροστά. Η εμπειρία μου στην Οδοντιατρική σχολή κι έπειτα για μεταπτυχιακό και στην αγορά εργασίας μου έχει δείξει ότι αυτοί που πάνε μπροστα είναι αυτοί που έχουν χρυσοπληρώσει το πτυχίο τους και τους βαθμούς τους στις χώρες του πρώην ανατολικού μπλοκ, επίσης και τα υποτυπώδη μεταπτυχιακά τους. Ακόμα, εκείνοι που έχουν πολιτικό μέσο -για να κάνουν μεταπτυχιακό εδώ ή για να διοριστούν στο ΕΣΥ. Ακόμα, εκείνοι που ,λόγω γνωριμίων έχουν ουσιαστικά "αγοράσει" τη δυνατότητα να βάλουν το όνομά τους σε εργασίες, κάτι που μετράει στις αξιολογήσεις. Σε καμία περίπτωση δεν ανταμοίβεται πρώτα αυτός που έχει κοπιάσει.:)
Αν κάποιος καταφέρει να πάει μπροστά με την αξία του στην Ελλάδα πρέπει να έχει ευνοηθεί πολύ από τις συνθήκες. Αυτό μου λέει η μέχρι τώρα εμπειρία μου. Κάποτε ήμουν εντελώς αρνητική στο καθεστώς των "γνωριμιών" και ό,τι αυτό συνεπάγεται. Ακολουθούσα μοναχική πορεία. Τώρα θα σου έλεγα ότι αν μπορείς να χωθείς , χώσου.:)

Φιλικά.:)
Δε θα πήγαινα στα παιδαγωγικά λόγω επαγγελματικής αποκατάστασης κι εκνευρίζομαι αφάνταστα με όποιους το κάνουν.Είπα ότι το σκεφτόμουν σοβαρά επειδή μ αρέσει να βρίσκομαι με παιδάκια,να τους μαθαίνω πράγματα κι άλλα τέτοια ωραία.Εξάλλου, όταν θα τελειώσω εγώ τη σχολή δε θα είναι και τόσο σίγουρη η επαγγελματική αποκατάσταση.Για εμένα το να είσαι σωστός δάσκαλος είναι πάνω απ'όλα λειτούργημα.
Τελικά όμως ενέμεινα στην πρώτη μου επιλογή.Το πολύ πολύ πάω κι, αν δω ότι δεν είναι για εμένα, κάνω το 10% (οπότε, foreverfreak,δε χανόμαστε).
Τώρα,όσον αφορά στην αξιοκρατία αυτά είναι γνωστά τοις πάσι,αν και κάνουμε πως τα αγνοούμε και προσπαθούμε να πείσουμε τον εαυτό μας ότι αν δουλέψουμε και πάμε με το σταυρό στο χέρι θα πετύχουμε.
Δυστυχώς τίποτα δεν είναι εντελώς αδιάβλητο.Οι έχοντες εξαγοράζουν τα πάντα και οι μη έχοντες καταβάλλουν τη διπλάσια προσπάθεια για το ίδιο αποτέλεσμα(το"έχοντες" και το "μη έχοντες" δεν αναφέρεται απαραίτητα σε χρήματα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Διάβασα στα "Νέα" του Σαββάτου, στο περιοδικό SCHOOLIGANS, ιστορίες παιδιών που έλεγαν ότι έγινε τρελή αντιγραφή στις πανελλαδικές. Με την ανοχή των επιτηρητών, εννοείται. Είμαι κι εγώ λίγο απογοητευμένη σχετικά με αυτό που είπες ότι ζούμε στη χώρα όπου μόνο με τις γνωριμίες και όχι αξιοκρατικά πας μπροστά. Η εμπειρία μου στην Οδοντιατρική σχολή κι έπειτα για μεταπτυχιακό και στην αγορά εργασίας μου έχει δείξει ότι αυτοί που πάνε μπροστα είναι αυτοί που έχουν χρυσοπληρώσει το πτυχίο τους και τους βαθμούς τους στις χώρες του πρώην ανατολικού μπλοκ, επίσης και τα υποτυπώδη μεταπτυχιακά τους. Ακόμα, εκείνοι που έχουν πολιτικό μέσο -για να κάνουν μεταπτυχιακό εδώ ή για να διοριστούν στο ΕΣΥ. Ακόμα, εκείνοι που ,λόγω γνωριμίων έχουν ουσιαστικά "αγοράσει" τη δυνατότητα να βάλουν το όνομά τους σε εργασίες, κάτι που μετράει στις αξιολογήσεις. Σε καμία περίπτωση δεν ανταμοίβεται πρώτα αυτός που έχει κοπιάσει.:)
Αν κάποιος καταφέρει να πάει μπροστά με την αξία του στην Ελλάδα πρέπει να έχει ευνοηθεί πολύ από τις συνθήκες. Αυτό μου λέει η μέχρι τώρα εμπειρία μου. Κάποτε ήμουν εντελώς αρνητική στο καθεστώς των "γνωριμιών" και ό,τι αυτό συνεπάγεται. Ακολουθούσα μοναχική πορεία. Τώρα θα σου έλεγα ότι αν μπορείς να χωθείς , χώσου.:)

Φιλικά.:)
Το δευτερο κομματι του post σου με στεναχωρησε πολυ!! Ξερουμε οτι στην Ελλαδα σχεδον τιποτα δε λειτουργει αξιοκρατικα, αλλα οταν το ακουω απο ενα ατομο, που εχει προσπαθει να πετυχει και εχει βιωσει αυτη την κατασταση, αυτο με στεναχωρει απιστευτα... Οσο για την αντιγραφη στις πανελληνιες τι να πω?? Απλα ντροπη τους... Ειναι δυνατον να μας φαει καποιος τη θεση απλα και μονο επειδη καταφερε να αντιγραψει?? Κριμα και παλι κριμα:'(!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
16,6

Κρίμα που δεν αλλάζει ο Βαθμός του απολυτηρίου όταν δίνεις για 2η φορά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Κριμα ρε Ιωαννα και ειχα ψηθει οτι θα γινουμε και οι δυο δασκαλοι!! Δεν πειραζει ομως, στη νομικη Αθηνας θα παει μια πολυ καλη μου φιλη, οποτε θα εχεις καλη παρεα...:D
Tυχερός είσαι πάντως,πρέπει να είναι πολύ ενδιαφέρουσα η σχολή σου.Τώρα που γυρνούσα με το μετρό καθόταν δίπλα μου μια κοπέλα(του παιδαγωγικού προφανώς)και κρατούσε ένα σύγγραμμα.Εγώ, ως γνωστή λαθραναγνώστρια, διάβασα ότι αναφερόταν στη συμπεριφορά των δύο φύλων στην αυλή του δημοτικού και στο πώς εκδηλώνουν τα παιδιά την ταυτότητα του φύλου τους.Μου φαίνεται θα παρακολουθώ μαθήματα και στο παιδαγωγικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ionlask

Νεοφερμένος

Η ionlask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
18.1
:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilenaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριλένα.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 244 μηνύματα.


κοντά είμαστε...
18,4!!
:no1:
καλούτσικο, άμα μας άφηναν να αντιγράφουμε θα ήταν καλύτερο αλλά τους έπιασε η σοβαρότητα..
και αν μας έβαζαν λιγότερη ύλη στα γενικής πάλι καλά θα ήταν....:'(
τέλος πάντων, τέλος καλό όλα καλά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Tυχερός είσαι πάντως,πρέπει να είναι πολύ ενδιαφέρουσα η σχολή σου.Τώρα που γυρνούσα με το μετρό καθόταν δίπλα μου μια κοπέλα(του παιδαγωγικού προφανώς)και κρατούσε ένα σύγγραμμα.Εγώ, ως γνωστή λαθραναγνώστρια, διάβασα ότι αναφερόταν στη συμπεριφορά των δύο φύλων στην αυλή του δημοτικού και στο πώς εκδηλώνουν τα παιδιά την ταυτότητα του φύλου τους.Μου φαίνεται θα παρακολουθώ μαθήματα και στο παιδαγωγικό.
Λαθραναγνωστρια και συ, ε?? Μου φαινεται τελικα, οτι ολοι οσοι ακολουθησαμε τη θεωρητικη μοιαζουμε λιγο πολυ:D:P!! Η αληθεια ειναι πως και γω περιμενω πολλα απο τη σχολη μου... Ειναι το μονο που με ενδιαφερε (απο πλευρας πανελλαδικων) και ειμαι πολυ χαρουμενος που κατα πασα πιθανοτητα την πιανω!! Πειτε με μαζοχα, αλλα ανυπομονω να αρχισω τα μαθηματα και τη φοιτητικη ζωη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karaap

Νεοφερμένος

Ο karaap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
19.8!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geogytheio

Νεοφερμένος

Ο giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γύθειο (Λακωνία). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
18,7
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
19 ακριβως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top