Τι ακούτε αυτή τη στιγμή;

Μαθητής του 15

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μαθητής του 15 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Μου αρέσει πάρα πολύ το βίντεο κλιπ. Με ωραίο και βαθύ νόημα οι στίχοι, όπως πρέπει να είναι η ραπ.

Λιγο αριστερισμοί του στυλ "Ποτέ δεν συμπάθησα όσους φορούν στολή", αλλά καλό.

Τσέκαρε και αυτό.
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.
Λιγο αριστερισμοί του στυλ "Ποτέ δεν συμπάθησα όσους φορούν στολή", αλλά καλό.
Είναι ο μοναδικός λόγος ίσως που δεν τους αναγορεύω επισήμως σε κάποιους από τους αγαπημένους μου. Ωστόσο γενικά περνάνε ωραία μηνύματα και έχουν ωραίους στίχους, οπότε δεν με πειράζει και τόσο η πολιτική τους τοποθέτηση. Ίσα ίσα που σε βάζουν στη διαδικασία της σκέψης.
Τσέκαρε και αυτό.
Γενικά ραπ δεν άκουγα ποτέ επειδή με ενοχλεί να έχουν βρισιές οι στίχοι, αλλά χάριν των μηνυμάτων που περνάνε πλέον ακούω. Ωραίο και αυτό.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,793 μηνύματα.

BlackPenBluePen

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,026 μηνύματα.
Είσαι παίκτης ρε. Τραγουδαρα.

Σε γελασανε μην χάνεις το καιρό σου, δεν σε σπούδασε καλά ο δάσκαλος σου.
Πάντοτε λάτρευα τα ρεμπέτικα, τα λαικα, τα μπουζουκια και τα μπαγλαμαδακια, κάποια στιγμή τα ξέχασα αλλα τώρα επανέρχομαι σε αυτά
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,793 μηνύματα.

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,793 μηνύματα.
Γιατί τι κακό έχουν;
Έτσι και αλλιώς μόνο αυτό το τραγούδι τους ξέρω λόγω της μαύρης επετείου.
Ε αν ακούσεις τα τραγούδια τους θα καταλάβεις για το τι απόψεις πρεσβεύουν.

Χατζηφραγκέτα, Κοινοί Θνητοί και τέτοιοι είναι μην τα συζητάς. Ήμουν λύκειο όταν ήταν της μόδας αυτοί. Δεν τολμούσε κανένας να έρθει στο σχολείο ή να βγει στο χωριό με μπλούζα Κοινοί Θνητοί. 2-3 που το έκαναν ακόμα τις ψάχνουν....🗿
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.
Ε αν ακούσεις τα τραγούδια τους θα καταλάβεις για το τι απόψεις πρεσβεύουν.

Χατζηφραγκέτα, Κοινοί Θνητοί και τέτοιοι είναι μην τα συζητάς. Ήμουν λύκειο όταν ήταν της μόδας αυτοί. Δεν τολμούσε κανένας να έρθει στο σχολείο ή να βγει στο χωριό με μπλούζα Κοινοί Θνητοί. 2-3 που το έκαναν ακόμα τις ψάχνουν....🗿
Αα, ε πες το έτσι.
Κοίτα, και οι Λόγος Τιμής που είχα παραθέσει άλλοτε, έχουν απόψεις με τις οποίες δε συμφωνώ (ο στίχος "θα 'καίγαν μπροστά απ'τη ΓΑΔΑ τα χακί" κάθε φορά που τον ακούω μου τη βιδώνει). Ωστόσο, εάν έχουν ένα καλό κομμάτι οφείλω να τους το δώσω, αν αυτό με βάζει στη διαδικασία να σκεφτώ ή εάν θίγουν κάποιο κοινωνικό ζήτημα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top