Τετράδια ή φύλλα σεμιναρίου στη σχολή;

Sherlockina

Νεοφερμένος

Η Sherlockina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Χαζή ερώτηση αλλά επειδή overthinking is my passion για την σχολή βολεύουν περισσότερο τετράδια ή φύλλα σεμιναρίου;
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
εγω τετραδια χρησιμοποιουσα αλλα λεω φετος φυλλα σεμιναριου και μετα αντιγραφη σε τετραδιο ωστε να ειναι οργανωμενα ολα. γαμω το τικτοκ που με εχει κανει να σκεφτομαι οτι τα κανω ολα λαθος.


+++ ειναι πιο ευκολο να κουβαλας μαζι ντοσιε , ειναι πιο ελαφρυ
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
εγω τετραδια χρησιμοποιουσα αλλα λεω φετος φυλλα σεμιναριου και μετα αντιγραφη σε τετραδιο ωστε να ειναι οργανωμενα ολα. γαμω το τικτοκ που με εχει κανει να σκεφτομαι οτι τα κανω ολα λαθος.


+++ ειναι πιο ευκολο να κουβαλας μαζι ντοσιε , ειναι πιο ελαφρυ
LOL οι προγραμματιστες δεν έχουν την ικανότητα να γράφουνε, don't disrespect them by γράφοντας εις διπλούν πρώτα στις διαλέξεις και μετά καθαρογραψιμο στο σπίτι
 

Sherlockina

Νεοφερμένος

Η Sherlockina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
εγω τετραδια χρησιμοποιουσα αλλα λεω φετος φυλλα σεμιναριου και μετα αντιγραφη σε τετραδιο ωστε να ειναι οργανωμενα ολα. γαμω το τικτοκ που με εχει κανει να σκεφτομαι οτι τα κανω ολα λαθος.
Ρε κ εγώ σκεφτόμουν να το κάνω κάπως έτσι αλλά βαριέμαι απιστευτα να τα περναω από φύλλα σε τετράδιο. Προσπάθησα κάτι αντίστοιχο και φέτος που έδινα πάνελ και στον πρώτο μήνα βαρέθηκα 🤡
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
LOL οι προγραμματιστες δεν έχουν την ικανότητα να γράφουνε
ΜΕΓΑ ΨΕΜΑ ,ολοι μου οι φιλοι που ειναι στην σχολη εχουν τις πιο clean σημειωσεις
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ρε κ εγώ σκεφτόμουν να το κάνω κάπως έτσι αλλά βαριέμαι απιστευτα να τα περναω από φύλλα σε τετράδιο. Προσπάθησα κάτι αντίστοιχο και φέτος που έδινα πάνελ και στον πρώτο μήνα βαρέθηκα 🤡
παμε να γινουμε ipad - macbook kids , ΑΑΑΑΑΛΛΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
ΜΕΓΑ ΨΕΜΑ ,ολοι μου οι φιλοι που ειναι στην σχολη εχουν τις πιο clean σημειωσεις
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


παμε να γινουμε ipad - macbook kids , ΑΑΑΑΑΛΛΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ
That's hella sus, καλύτερα επένδυσε το χρόνο σου σε coding rather than that
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,803 μηνύματα.
That's hella sus, καλύτερα επένδυσε το χρόνο σου σε coding rather than that
Facts.
Μην χάνετε χρόνο για κάτι τέτοιο, οι της πληροφορικής. Καλύτερα επενδύστε χρόνο στο να αποκτήσετε τα skills που ζητά η αγορά και να ψάχνεστε πολυ..πολυ..ΠΟΛΥ με το coding, εξωπανεπιστημιακά. Διαφορετικά φτάνεις 4ο έτος και συνειδητοποιεις ότι αποφοιτείς μόνο με τα coding skills που απέκτησες στην ΑΕΠΠ. Το βλέπω να γίνεται και είναι κρίμα.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,579 μηνύματα.
Εγώ σκεφτόμουν να πάρω ένα ντοσιέ για κάθε μάθημα και να κρατάω σημειώσεις σε φύλλα σεμιναρίου ή σε πρόχειρο τετράδιο στις παραδόσεις και στη συνέχεια να καθαρογράφω σε άλλο φύλλο τις σημειώσεις και να τις περνάω στο εκάστοτε ντοσιέ.
Το ερώτημα είναι: θα έχω όρεξη να τα καθαρογράφω;
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Εγώ σκεφτόμουν να πάρω ένα ντοσιέ για κάθε μάθημα και να κρατάω σημειώσεις σε φύλλα σεμιναρίου ή σε πρόχειρο τετράδιο στις παραδόσεις και στη συνέχεια να καθαρογράφω σε άλλο φύλλο τις σημειώσεις και να τις περνάω στο εκάστοτε ντοσιέ.
Το ερώτημα είναι: θα έχω όρεξη να τα καθαρογράφω;
Short answer: no
Νομίζω θα είσαι εντάξει με τις σημειώσεις που θα κρατάς στις διαλέξεις anyway
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Εγώ σκεφτόμουν να πάρω ένα ντοσιέ για κάθε μάθημα και να κρατάω σημειώσεις σε φύλλα σεμιναρίου ή σε πρόχειρο τετράδιο στις παραδόσεις και στη συνέχεια να καθαρογράφω σε άλλο φύλλο τις σημειώσεις και να τις περνάω στο εκάστοτε ντοσιέ.
Το ντοσιέ, πάντως, στο τέλος μου φαίνεται ο πιο οργανωμένος και καθαρός τρόπος, για να έχεις μαζεμένες τις σημειώσεις. :hmm:
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
Εγώ σκεφτόμουν να πάρω ένα ντοσιέ για κάθε μάθημα και να κρατάω σημειώσεις σε φύλλα σεμιναρίου ή σε πρόχειρο τετράδιο στις παραδόσεις και στη συνέχεια να καθαρογράφω σε άλλο φύλλο τις σημειώσεις και να τις περνάω στο εκάστοτε ντοσιέ.
Το ερώτημα είναι: θα έχω όρεξη να τα καθαρογράφω;
προσωπικά αποκλείεται να κάνω κάτι τέτοιο, θα γυρνάω νεκρός σπίτι και μετά θα κάθομαι να τα ξαναγράφω κιόλας ; μου φαίνεται πολύ κουραστικό
 
Τελευταία επεξεργασία:

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Παμε να ενισχυσουμε τον καπιταλισμο και ας αγορασουμε ipad-macbook για να κανουμε ο,τι κανουν στο τικτοκ
 

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Παμε να ενισχυσουμε τον καπιταλισμο και ας αγορασουμε ipad-macbook για να κανουμε ο,τι κανουν στο τικτοκ
ή μπορούμε να πάρουμε όλοι ένα κοινό πάκο με φύλλα σεμιναρίου και να τα μοιραζόμαστε, για να εξυμνήσουμε τον Μαρξ:lol:
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,579 μηνύματα.
Πολύ πιθανό να έχεις στην αρχή όρεξη και σταδιακά να μειώνεται. Το θέμα είναι: στην περίπτωση που το βαρεθείς ποια θα είναι η εναλλακτική λύση;
Αυτό βλέπω, να μένει το ντοσιέ στο "Τι είναι Σύνταγμα;"...

Short answer: no
Νομίζω θα είσαι εντάξει με τις σημειώσεις που θα κρατάς στις διαλέξεις anyway
Μμ, οπότε μάλλον θα κρατώ σε φύλλα ντοσιέ τις σημειώσεις να μπορώ να τις προσθέσω απευθείας στο ντοσιέ που θα έχω στο σπίτι κι αν έχω όρεξη να τις καθαρογράφω καλώς, αλλιώς δεν έγινε και τίποτα γιατί θα υπάρχουν έστω και πιο πρόχειρα.

Το ντοσιέ, πάντως, στο τέλος μου φαίνεται ο πιο οργανωμένος και καθαρός τρόπος, για να έχεις μαζεμένες τις σημειώσεις. :hmm:
Ναι γιατί μπορείς να τις οργανώσεις με μία σειρά να αφαιρέσεις μια σελίδα να προσθέσεις μία άλλη κλπ κλπ

Παμε να ενισχυσουμε τον καπιταλισμο και ας αγορασουμε ipad-macbook για να κανουμε ο,τι κανουν στο τικτοκ
Προσωπικά έχω και τα δύο αλλά δεν σκοπεύω να σκάσω μύτη στη σχολή με το μακμπουκ :lol:
 
Top