Τεράστια φοβία για τα ζωύφια

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
Φοβάμαι ΑΠΊΣΤΕΥΤΑ τα ζωύφια που πετάνε (πρωτίστως τις ακρίδες, κατσαρίδες, αράχνες, ακόμα και τις μεγάλες μύγες). Έχει ανέβει πάνω μου μέχρι και ποντίκι αλλά ούτε καν τρόμαξα, θέλω να πω ότι αυτήν την φοβία την έχω μόνο με ιπτάμενα ζωύφια. Έχω τέτοια φοβία , ειδικά για τις ακρίδες, που αν την δω να πηδάει ή να ανέβει πάνω μου θα πάθω έμφραγμα επί τόπου.😂 Υπάρχει κάποιος τρόπος αντιμετώπισης? Είναι πολύ ενοχλητικό και γελοίο
 

Nikoletaant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoletaant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Εμένα παραδόξως δεν με πειράζουν καθόλου αυτά 😥
Εκτός απτο να αποφεύγεις να κάθεσαι για πολλη ωρα σε μέρη με ζωύφια πχ πάρκα κλπ, δεν νομιζω πως έχεις κάτι να κάνεις.
Δεν μπορείς να ελέγξεις το εαν θα έρθουν πανω σου δυστυχώς, ειναι αναπόφευκτο δηλαδή.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Να πάρεις μια από αυτές τις κρέμες σπρέι που τα απομακρύνουν , μπορείς και ξύδι αλλά θα βρώμας .



Υ.γ σήμερα το βράδυ είδα όνειρο με ζωύφια 😂😂
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Φοβάμαι ΑΠΊΣΤΕΥΤΑ τα ζωύφια που πετάνε (πρωτίστως τις ακρίδες, κατσαρίδες, αράχνες, ακόμα και τις μεγάλες μύγες). Έχει ανέβει πάνω μου μέχρι και ποντίκι αλλά ούτε καν τρόμαξα, θέλω να πω ότι αυτήν την φοβία την έχω μόνο με ιπτάμενα ζωύφια. Έχω τέτοια φοβία , ειδικά για τις ακρίδες, που αν την δω να πηδάει ή να ανέβει πάνω μου θα πάθω έμφραγμα επί τόπου.😂 Υπάρχει κάποιος τρόπος αντιμετώπισης? Είναι πολύ ενοχλητικό και γελοίο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ναι ευκολο ειναι ... αν καποιος πιασει μια ακριδα και την κρατα διπλα σου και εσυ μελετησεις το θαυμα μηχανικης που εχει το σωμα της ωστε να κανει τα τεραστια αλματα και την χαιδεψεις στην πλατη θα σου φυγει ο φοβος.
Ε τωρα για τα αλλα κανενας δεν τα γουσταρει. Εγω αρκουμε στο να μη τα πειραζω αλλα δεν μου αρεσουν, ουτε οι κατσαριδες ουτε οι μυγες
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top