Τελικές Εκτιμήσεις Βάσεων 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

myrto 18676

Νεοφερμένος

Η myrto 18676 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
... μη με βρίσεις αν δεν καταλαβαίνω κάτι σωστά, αλλά με βάση τον πίνακά σου, με τον οποίο επίσης συμφωνώ, για βάση στα 18.650 μου προκύπτει διαρροή 15-20% - κάνω λάθος;

Νομίζω όχι, υπάρχουν ήδη αρκετοί στα 18.000-18.500.


Πολύ σωστά.
Πρόσεξες όμως την κατανομή στους πίνακες;
Στον 1ο πίνακα με διαρροή 15% δίνω βάση στα 18631
Στον 2ο πίνακα με την ίδια διαρροή (168 άτομα) δίνω βάση στα 18663
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

julia P

Νεοφερμένος

Η julia P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλησπέρα Μυρτώ κοίταξα τον πίνακα αλλά δεν τον κατάλαβα. Ποσο δίνεις βάση για ΔΠθ και με τι ποσοστό διαρροής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Πολύ σωστά.
Πρόσεξες όμως την κατανομή στους πίνακες;
Στον 1ο πίνακα με διαρροή 15% δίνω βάση στα 18631
Στον 2ο πίνακα με την ίδια διαρροή (168 άτομα) δίνω βάση στα 18663


... συμπερασματικά η διαρροή φαίνεται να είναι λίγο πάνω από 15% και βάση κάτω από 18.660 και θσ κλείσει σύμφωνα μρ την κατανομή που δυστυχώς δεν ξέρουμε ακριβώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaiser

Νεοφερμένος

Ο kaiser αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
τι θελεις ρε μυρτω?γκομενος σ ειναι ο πατσης κ τον υποστηριζεις;δν ειπα τπτ για το παιδι ειπα μπραβο!!!απλα ....επεσε στην εκτιμηση μ υποκειμενικα μιλαω .δν ειναι αξιοπιστος στο πεδιο μ.στα δικα σας μπορει να ειναι εγω απογοητευτηκα κ τον πιστευα μεχρι τωρα..αλλα δυστυχως οπως ολα δειχνουν απετυχε κ δυστυχως το επαιζε κ σιγουρος



6 μορια απο που τοσα πολλα?εχεις αδερφο π σπουδαζει εχεις χαμηλο εισοδημα δν ξερω τι παιζει εγω ειμαι μονογονεικη απλακαι τοσα μορια δν προκειται να εχω.πιστευω οτι μορια παιρνεις λογω εισοδηματος εχεις εσυ χαμηλο εισοδημα?δλδ η οικογενεια σ?τοσο χαμηλο?
Λες πως οπως ολα δειχνουν απετυχε...Συγνωμη εσυ πως ξερεις οτι απετυχε πριν καν δεις τις πραγματικες βασεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιωάννα#$&

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα#$& αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ρωτα τι απορια θες...

Βασικά διάβασα ότι δεν θα επιτρέπεται να κάνεις μεταγραφεί από επαρχία σε Θεσσαλονίκη ή Αθήνα και εγώ μάλλον περνάω ή Καβάλα ή Κοζάνη και θέλω να κάνω μεταγραφή για Θεσσαλονίκη ( για ΤΕΙ Μηχανικών Πληροφορικής )* και το μόνο κριτήριο που έχω είναι είναι το οικονομικό και θυμάμαι ο κυριος που έκανα το μηχανογραφικό μου είπε ότι έχω ή 4 ή 5 μόρια δεν θυμαμαι... φοβάμαι μηπως δεν γινεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto 18676

Νεοφερμένος

Η myrto 18676 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Καλησπέρα Μυρτώ κοίταξα τον πίνακα αλλά δεν τον κατάλαβα. Ποσο δίνεις βάση για ΔΠθ και με τι ποσοστό διαρροής;


Αν το Ηράκλειο κλειδώσει στα 18710-18720 όπως λέει ο Ν.Χ. τότε πολύ κοντά στον υπολογισμό της βάσης ΔΠΘ είναι ο πίνακας 2 δηλαδή με 15% διαρροή βάση στα 18663. Ωστόσο η κατανομή σ' αυτόν τον πίνακα δεν είναι αύξουσα προς τα κάτω αλλά παρουσιάζει αυξομειώσεις.
Στον πίνακα 1 με προοδευτική αύξηση της κατανομής προς τα κάτω (όπως είναι και το λογικό) η βάση ΔΠΘ με 15% διαρροή κλειδώνει στα 18631. Ωστόσο σύμφωνα με την εσωτερική πληροφόρηση του Ν.Χ. βρίσκεται πίσω κατά 90 μόρια από το Ηράκλειο (κάτι που δεν μπορεί να αιτιολογηθεί φέτος).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Αν το Ηράκλειο κλειδώσει στα 18710-18720 όπως λέει ο Ν.Χ. τότε πολύ κοντά στον υπολογισμό της βάσης ΔΠΘ είναι ο πίνακας 2 δηλαδή με 15% διαρροή βάση στα 18663. Ωστόσο η κατανομή σ' αυτόν τον πίνακα δεν είναι αύξουσα προς τα κάτω αλλά παρουσιάζει αυξομειώσεις.
Στον πίνακα 1 με προοδευτική αύξηση της κατανομής προς τα κάτω (όπως είναι και το λογικό) η βάση ΔΠΘ με 15% διαρροή κλειδώνει στα 18631. Ωστόσο σύμφωνα με την εσωτερική πληροφόρηση του Ν.Χ. βρίσκεται πίσω κατά 90 μόρια από το Ηράκλειο (κάτι που δεν μπορεί να αιτιολογηθεί φέτος).

... άσχετα με τους υπολογισμούς, καμία παραδοχή δεν είναι σίγουρη, ωστόσο εγώ πιστεύω ότι η κατανομή έχει κάπως (μπακαλίστικα βέβαια) 220-210-190-180-160, οπότε οι 950 που περνούν με 0 διαρροή είναι στα 18.710-18.720, πιστεύω δε ότι μέχρι τα 18.650 υπάρχουν περίπου 150-160 που είναι και οι διαρροές, μπορεί να μη φαίνεται πολύ ... επιστημονική η ανάλυσή μου, αλλά πώς σας φαίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto 18676

Νεοφερμένος

Η myrto 18676 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
... άσχετα με τους υπολογισμούς, καμία παραδοχή δεν είναι σίγουρη, ωστόσο εγώ πιστεύω ότι η κατανομή έχει κάπως (μπακαλίστικα βέβαια) 220-210-190-180-160, οπότε οι 950 που περνούν με 0 διαρροή είναι στα 18.710-18.720, πιστεύω δε ότι μέχρι τα 18.650 υπάρχουν περίπου 150-160 που είναι και οι διαρροές, μπορεί να μη φαίνεται πολύ ... επιστημονική η ανάλυσή μου, αλλά πώς σας φαίνεται...


Δηλαδή μιλάς για διαρροή μόλις 12-13%
Μικρή δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Δηλαδή μιλάς για διαρροή μόλις 12-13%
Μικρή δεν είναι;


... μην το βλέπεις σαν ποσοστό - μπορεί τελικά να είναι και 15%, αλλά σαν αριθμό ατόμων, 50-60 οδοντιατρικές και περίπου 100-110 φαρμακευτικές, βιολογικά και κτηνιατρικές, δε μου φαίνονται και λίγοι, προς το 2ο πεδίο ξέχνα το...
η κλιμάκωσή μου πως σου φαίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikhon

Νεοφερμένος

Η nikhon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
... μην το βλέπεις σαν ποσοστό - μπορεί τελικά να είναι και 15%, αλλά σαν αριθμό ατόμων, 50-60 οδοντιατρικές και περίπου 100-110 φαρμακευτικές, βιολογικά και κτηνιατρικές, δε μου φαίνονται και λίγοι, προς το 2ο πεδίο ξέχνα το...
η κλιμάκωσή μου πως σου φαίνεται...
Μήπως είναι λίγα ;Πέρυσι είχαμε διαρροή 400 άτομα Ήταν μόνο 150 και 250 για πολυτεχνεία και φυσικομαθηματικές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto 18676

Νεοφερμένος

Η myrto 18676 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
... μην το βλέπεις σαν ποσοστό - μπορεί τελικά να είναι και 15%, αλλά σαν αριθμό ατόμων, 50-60 οδοντιατρικές και περίπου 100-110 φαρμακευτικές, βιολογικά και κτηνιατρικές, δε μου φαίνονται και λίγοι, προς το 2ο πεδίο ξέχνα το...
η κλιμάκωσή μου πως σου φαίνεται...


ok με 10% περίπου 106 διαρροές βάση στα 18660 και με 15% περίπου 168 διαρροές βάση στα 18631


Η κλιμάκωση είναι περίπου αυτή του πίνακα 1


Απλά εγώ υπολόγιζα μεγαλύτερη διαρροή περίπου στο 18% δηλαδή 200 άτομα και βάση στα 18620
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikhon

Νεοφερμένος

Η nikhon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
... μην το βλέπεις σαν ποσοστό - μπορεί τελικά να είναι και 15%, αλλά σαν αριθμό ατόμων, 50-60 οδοντιατρικές και περίπου 100-110 φαρμακευτικές, βιολογικά και κτηνιατρικές, δε μου φαίνονται και λίγοι, προς το 2ο πεδίο ξέχνα το...
η κλιμάκωσή μου πως σου φαίνεται...
Τα 150 άτομα που έχεις βάλει είναι αυτοί που γουστάρουν τις άλλες σχολές .
Δεν έχεις βάλλει αυτούς που έχουν οικονομικό πρόβλημα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
ok με 10% περίπου 106 διαρροές βάση στα 18660 και με 15% περίπου 168 διαρροές βάση στα 18631


Η κλιμάκωση είναι περίπου αυτή του πίνακα 1


Απλά εγώ υπολόγιζα μεγαλύτερη διαρροή περίπου στο 18% δηλαδή 200 άτομα και βάση στα 18620


... υποθέσεις κάνουμε, κανείς δε μπορεί να είναι σίγουρος για την απόσταση των δύο σχολών, οπότε η βάση τελικά μπορεί να είναι και -λίγο έστω - πιο κάτω... δηλαδή 18.630-18.640.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikhon

Νεοφερμένος

Η nikhon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Επειδή όσο περνάει ο καιρός, αντιλαμβάνομαι ότι τα τρολλς και τα επιθετικά-κακοπροαιρετα σχόλια αυξάνονται δεν πρόκειται να κοινοποιήσω ξανά κάτι. Έχοντας ευθύνη των όσων λέω, μια μέρα μετά από την ανακοίνωση των βάσεων,θα κοινοποιήσω ένα αρχείο με την αυτοαξιολογηση μου. Αυτά από εμένα. Καλή επιτυχία σε όλους.

Είμαι ανοιχτός σε οποιαδήποτε ιδιωτική συζήτηση με καλοπροαιρετα άτομα.

Καλή επιτυχία σε όλους.
Χρήστο είσαι το στήριγμα όλων των παιδιών εδώ μέσα .....
καλή επιτυχία.
Για την δουλειά που έκανες αξίζεις:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto 18676

Νεοφερμένος

Η myrto 18676 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Για βιολογίες έχεις δεδομένα ή μόνο για ιατρικές;


Δεν έχω τεκμηριωμένη άποψη για άλλα τμήματα. Ωστόσο εκτιμώ ότι τα βιολογικά θα κυμανθούν από 17900 μέχρι 18300, ανάλογα το τμήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Αν και είπα ότι δεν θα ξανακάνω post μέχρι την ανακοίνωση.
Το έκανα μόνο και μόνο για όσους λένε ότι ήδη σίγουρα έχουν βγεί τα αποτελέσματα εσωτερικά (οι βάσεις), ότι λέω βλακείες, ότι είμαι εύθικτος και δεν με βολεύουν οι, υποτιθέμενες, διαρροές, γι'αυτό και αμφιβάλλω.

Επιβεβαιώνονται τα λεγόμενά μου περί δοκιμαστικών την Δευτέρα και Τρίτη.
Αν δεν υπάρξει πρόβλημα, τα αποτελέσματα βγαίνουν Πέμπτη 25/8 και εσωτερική πληροφόρηση από την Δευτέρα-Τρίτη και πέρα (που και πάλι πρέπει να είμαστε προσεκτικοί διότι τέτοιες πληροφορίες σπάνια κοινοποιούνται στο ευρύ κοινό γιατί υπάρχει έκθεση). Αν υπάρξει πρόβλημα τότε πάμε για Παρασκευή 26/8 ++

Η επιβεβαίωση:

Ερώτηση: ΚΥΡΙΕ ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΕΛΗ ΠΟΤΕ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΟΥΝ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ?

Aπάντηση:

ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΕΛΗΣ - Κυριακή, 21 Αυγούστου 2016 - πριν 2 ώρες

Το πιθανότερο την Πέμπτη. Στο Υπουργείο αποφεύγουν ακόμη να ανακοινώσουν την ημερομηνία γιατί δεν ξέρουν αν θα προκύψουν κάποια απρόοπτα στα δοκιμαστικά που θα γίνουν 22-23 του μήνα.


Ας ελπίσουμε όλα να πάνε καλά. Να βγούν την Πέμπτη 25 Αυγούστου 2016 και να έχουμε όλοι χαμόγελα στα πρόσωπά μας!
Καλή επιτυχία σε όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δημητρης Παπ

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης Παπ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Στον Ελεύθερο Τύπο έγραψε η Ελπίδα Οικονομακη, που προσωπικά δεν την έχω ακούσει ποτέ. Ο Στρατηγάκης αναφέρεται σε μικρή άνοδο των κεντρικών πολυτεχνικων και θετικών σχολων και πτώση στην περιφέρεια.

Επίσης στα dikaioligitika που λέει μεγάλη αυξηση είναι εκτιμήσεις από τα φροντιστηρια Ευκλειδης στην Καλαματα. :P

Παιδιά, μην συμμεριζεστε οτιδήποτε ακούγεται.
Εξαλλου, από εβδομάδα θα είναι secure τα πράγματα.

Μεγάλη άνοδος δεν θα εμφανιστεί εκτός απροόπτου.



Έχουμε και εμείς Google. Πρώτου προβαίνεις σε τέτοιες διατυπώσεις καλό είναι να μπαίνεις στο minedu.gov.gr



Εντελώς τυχαία εμφανίζονται 2 άτομα με μέσο (ενώ το τελικό δοκιμαστικό θα τρέξει τη Δευτερα), που είναι κοντά στην περσινή βάση (με λίγα μόρια advantage) των τμημάτων ΧημΜηχ και Χημείας αντίστοιχα και οι δύο τις χάνουν και πάνε στην επόμενη επιλογή και post-αρουν στο #####. Αμφιβάλλω.
αρα που καταληγετε κυριε χρηστο οτι το μεσο μ λεει ψεματα?

αρα που καταληγετε κυριε χρηστο οτι το μεσο μ λεει ψεματα?

η κανει λαθος κ δν ειναι λογικο να ξερει το που εχω περασει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikhon

Νεοφερμένος

Η nikhon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Μυρτω και Ν.Χ .Το σκεπτικό μας είναι λάθος .Αν ξέρουμε ότι το Ηράκλειο έχει βάση 18720 οι πολλές διαρροές έχουν γίνει.Πρέπει να σκεφτούμε πόσους παίρνει η Αλεξανδρούπολη 130 .Από αυτούς πόσοι έπιαναν και άλλες ιατρικές ;Οι μισοί; Μυρτώ την βάψαμε '
Βάσεις πολύ ψηλότερες.
Χρήστο Βοήθα μας με αυτό το δεδομένο.......να υπολογίσουμε:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Αν και είπα ότι δεν θα ξανακάνω post μέχρι την ανακοίνωση.
Το έκανα μόνο και μόνο για όσους λένε ότι ήδη σίγουρα έχουν βγεί τα αποτελέσματα εσωτερικά (οι βάσεις), ότι λέω βλακείες, ότι είμαι εύθικτος και δεν με βολεύουν οι, υποτιθέμενες, διαρροές, γι'αυτό και αμφιβάλλω.

Επιβεβαιώνονται τα λεγόμενά μου περί δοκιμαστικών την Δευτέρα και Τρίτη.
Αν δεν υπάρξει πρόβλημα, τα αποτελέσματα βγαίνουν Πέμπτη 25/8 και εσωτερική πληροφόρηση από την Δευτέρα-Τρίτη και πέρα (που και πάλι πρέπει να είμαστε προσεκτικοί διότι τέτοιες πληροφορίες σπάνια κοινοποιούνται στο ευρύ κοινό γιατί υπάρχει έκθεση). Αν υπάρξει πρόβλημα τότε πάμε για Παρασκευή 26/8 ++

Η επιβεβαίωση:

Ερώτηση: ΚΥΡΙΕ ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΕΛΗ ΠΟΤΕ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΟΥΝ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ?

Aπάντηση:

ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΕΛΗΣ - Κυριακή, 21 Αυγούστου 2016 - πριν 2 ώρες

Το πιθανότερο την Πέμπτη. Στο Υπουργείο αποφεύγουν ακόμη να ανακοινώσουν την ημερομηνία γιατί δεν ξέρουν αν θα προκύψουν κάποια απρόοπτα στα δοκιμαστικά που θα γίνουν 22-23 του μήνα.


Ας ελπίσουμε όλα να πάνε καλά. Να βγούν την Πέμπτη 25 Αυγούστου 2016 και να έχουμε όλοι χαμόγελα στα πρόσωπά μας!
Καλή επιτυχία σε όλους.
... Γεια σου Chris, επαναλαμβάνω ένα προηγούμενο μήνυμά μου, το οποίο μάλλον δεν πρόσεξες ...

Chris,
Ε και ... ο καθένας ας κάνει ό,τι θέλει και ό,τι του υπαγορεύουν οι τρόποι και ο χαρακτήρας του (είναι εύκολο εξ΄άλλου να ψάχνουμε εξιλαστήρια θύματα σε μια δική μας πιθανή ατυχία ή αποτυχία...),
εσύ έκανες μία ολοκληρωμένη και φιλότιμη προσπάθεια που, καλώς ή κακώς - αλλά αναπόφευκτα, στηρίζεται και σε αρκετές υποθέσεις ή στοιχεία προηγούμενων ετών (π.χ. ποσοστά διαρροών, κλιμάκωση βαθμών κ.λπ.), με αποτέλεσμα - πιστεύω - σε κάποιες εκτιμήσεις να πέσεις τελικά μέσα, σε άλλες κοντά ή σε κάποιες εκτός, αν εμείς είμαστε πιο μάγκες ή πιο έξυπνοι ας είχαμε υπολογίσει μόνοι μας τις βάσεις που μας αφορούν και να μην περιμέναμε από εσένα να το κάνεις, εξ΄άλλου πολλές φορές εκφράσαμε τις παρατηρήσεις μας ακόμα και τις διαφωνίες μας,
λοιπόν σε ευχαριστώ για όλα, για τη στήριξη, το ενδιαφέρον, ακόμα και για τυχόν διαφωνίες που πάντα όμως ήταν εποικοδομητικές και με σεβασμό ο ένας στον άλλον,
καλή επιτυχία και σε σένα!!!

... ωστόσο, για να καταλάβω, εσύ θεωρείς ότι όποιος μεταφέρει κάποια πληροφορία τρολλάρει και λέει ψέματα (δηλαδή σου περνάει από το μυαλό ότι κάποιοι είναι τόσο διεστραμμένοι που παίζουν με την αγωνία των άλλων - ίσως και αυτοί που μεταφέρουν κάτι να έχουν εσφαλμένες πληροφορίες οκ, αλλά όχι να τους διαβάλουμε και έτσι...); Εσύ δηλαδή τελικά ισχυρίζεσαι ότι οι βάσεις θα βγουν Δευτέρα - Τρίτη και ότι μέχρι τώρα δεν έχει γίνει τίποτα; Να θυμίσω ότι πριν λίγες μέρες είχες εσύ προσωπικά προβλέψει ότι ίσως η ανακοίνωση των βάσεων θα γίνει ακόμα και στις 12/08, το θυμάσαι; Μετά είπες για 19/08 και τέλος ότι δεν πάει με τίποτα πέρα από τις 22/08. Δεν σου καταλογίζει κανείς κάποια ευθύνη - δεν είσαι το Υπουργείο - αλλά όπως εσένα δεν σου αρέσει - απ΄ ότι φαίνεται - η κριτική που σου έχουν κάνει κάποιοι (εγώ πάντως όχι, αλλά εδώ μιλάμε για το θέατρο του παραλόγου), έτσι νομίζω ότι είναι τουλάχιστον αγένεια να αμφισβητείς και τα λεγόμενα κάποιον, έτσι στον αέρα..., δηλαδή τώρα γιατί μεταφέρεις όσα λέει ο Κουτρουμπέλης και τα θεωρείς αξιόπιστα; Τελικά γιατί όχι και τις εκτιμήσεις του που μέχρι πρόσφατα αμφισβητούσες... Α και ένα τελευταίο πριν μία ολόκληρη εβδομάδα είχες χαρακτηρίσει αξιόπιστη την εκ των έσω πληροφορία κάποιου ότι ο ίδιος ήξερε ότι είχε περάσει βιολογία και κυρίως ότι ένας φίλος του με γύρω στα 19.100 πέρασε τελικά Αθήνα, αυτόν δεν τον θεώρησες τρολ ή ψεύτη - γιατί - και κυρίως πριν μία εβδομάδα δεν αμφισβήτησες ότι έχουν βγει οι βάσεις, τελικά τι άλλαξε;

Μυρτω και Ν.Χ .Το σκεπτικό μας είναι λάθος .Αν ξέρουμε ότι το Ηράκλειο έχει βάση 18720 οι πολλές διαρροές έχουν γίνει.Πρέπει να σκεφτούμε πόσους παίρνει η Αλεξανδρούπολη 130 .Από αυτούς πόσοι έπιαναν και άλλες ιατρικές ;Οι μισοί; Μυρτώ την βάψαμε '
Βάσεις πολύ ψηλότερες.
Χρήστο Βοήθα μας με αυτό το δεδομένο.......να υπολογίσουμε:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(


... εσύ τώρα γιατί πανικοβάλεσαι, με βάση όσα έχουμε αναφέρει παραπάνω (και ΑΝ ισχύουν βέβαια) είσαι χαλαρά μέσα!:) σε κάθε περίπτωση εσύ πόσο περίμενες ότι θα ήταν η βάση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mabl

Νεοφερμένος

Η Mabl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Λίγες μέρες πριν τις βάσεις, θα επαναλάβω όσα έγραψα αρχές Ιουλιου: ένα μεγάλο ευχαριστώ και πολλά συγχαρητήρια στον Χρήστο! Αδιάφορο αν οι εκτιμήσεις του επαληθευτούν στο σύνολό τους και σε ποιό ποσοστό. Με τα 600+ μόρια πάνω από Βιολογία Κρήτης θεωρούσα ότι θα έπρεπε ήδη να έχω βρει σπίτι. Ο Χρηστος με προσγειωσε να θεωρήσω ευτύχημα τα Ιωαννινα. Και τι έγινε? Αν πετύχω Αλεξ/λη ή Κρήτη θα τον ακυρωσω; Θα ακυρωσω τις ώρες, τα ξενύχτια σοβαρής προσπάθειας που έκανε; Θα ακυρωσω τη δύναμη ψυχής να διοχετεύσει την προσωπική του αγωνία για το αν περνάει, μέσω της επικοινωνίας και της συμπαράστασης σε όλους εμάς που κρίνουμε, ρωτάμε, αμπελοφιλοσοφουμε, λιαζομαστε, χανομαστε μπροστά σε ένα pc, με φερετζέ την ανωνυμία. Και κυρίως ενοχλουμαστε από την επιτυχία του διπλανού: ή λατρεία και ο φθόνος όσων μπαίνουν στο site αποτελούν απόδειξη ότι ο Χρηστος σε αυτές τις Πανελλήνιες βγήκε νικητής.
Καλά αποτελέσματα και μακάρι οι αυριανοι ακαδημαϊκοι πολίτες να εύχονται τα καλύτερα για την κατσίκα του γείτονα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top