Τελικές Εκτιμήσεις Βάσεων 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

marietaki22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marietaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Δεν έχει βγει καμιά ανακοίνωση ακόμα.
Ας προσέχουμε τι λέμε.

Καλά οι άλλοι πάνω τι αναδημοσιεύεται πανάρχαιες εκτιμήσεις? Στον ελεύθερο τύπο έγραψε πάλι ο Στρατηγάκης ότι είπε στο ΣΚΑΙ. Μιλάει για μικρή άνοδο στο 2ο πεδίο. Κάτι που έρχεται σε πλήρη αντιδιαστολή με αυτά που έλεγε, περί 18.800 ΗΜΜΥ ΕΜΠ κλπ
τι μικρη ανοδο???εδω λεει για 800μοριαα!!ανοδο! στα κεντρικα τμηματα λογικο να ειναι μεγαλυτερη η αυξηση κ ειδικα ΕΜΠ

τι μικρη ανοδο???εδω λεει για 800μοριαα!!ανοδο! στα κεντρικα τμηματα λογικο να ειναι μεγαλυτερη η αυξηση κ ειδικα ΕΜΠ

για τα μικροτερα ειχε πει ανοδο μικρη στα μεγαλα το εδινε εκει μεγαλη αυξηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,919 μηνύματα.
τι μικρη ανοδο???εδω λεει για 800μοριαα!!ανοδο! στα κεντρικα τμηματα λογικο να ειναι μεγαλυτερη η αυξηση κ ειδικα ΕΜΠ



για τα μικροτερα ειχε πει ανοδο μικρη στα μεγαλα το εδινε εκει μεγαλη αυξηση

Στον Ελεύθερο Τύπο έγραψε η Ελπίδα Οικονομακη, που προσωπικά δεν την έχω ακούσει ποτέ. Ο Στρατηγάκης αναφέρεται σε μικρή άνοδο των κεντρικών πολυτεχνικων και θετικών σχολων και πτώση στην περιφέρεια.

Επίσης στα dikaioligitika που λέει μεγάλη αυξηση είναι εκτιμήσεις από τα φροντιστηρια Ευκλειδης στην Καλαματα. :P

Παιδιά, μην συμμεριζεστε οτιδήποτε ακούγεται.
Εξαλλου, από εβδομάδα θα είναι secure τα πράγματα.

Μεγάλη άνοδος δεν θα εμφανιστεί εκτός απροόπτου.

εγώ τώρα google πάτησα και σας λέω τι διάβασα

Έχουμε και εμείς Google. Πρώτου προβαίνεις σε τέτοιες διατυπώσεις καλό είναι να μπαίνεις στο minedu.gov.gr

Χρηστο, αυτο π λεει ενας στο εντου οτι περασε χημ μηχ πατρας με 17133 ( κ ειχε δηλωσει απθ πρωτα) το πιστευεις;

Εντελώς τυχαία εμφανίζονται 2 άτομα με μέσο (ενώ το τελικό δοκιμαστικό θα τρέξει τη Δευτερα), που είναι κοντά στην περσινή βάση (με λίγα μόρια advantage) των τμημάτων ΧημΜηχ και Χημείας αντίστοιχα και οι δύο τις χάνουν και πάνε στην επόμενη επιλογή και post-αρουν στο #####. Αμφιβάλλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stva

Νεοφερμένος

Ο stva αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
φίλε Χρήστο με 13.722 λες να πιάνω Πολιτικούς Μηχανικούς Δ.Π.Θ. ή Αγρονόμων και Τοπογράφων Μηχανικών Α.Π.Θ.;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.

Nikos1908

Νεοφερμένος

Ο Nikos1908 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
εγω παιδια που πηρα τηλεφωνο στο υπουργειο μου ειπαν οτι γινεται καθε δυνατη προσπαθεια να ανακοινωθουν πριν της 25, 23 με πιθανοτερη 24 !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,919 μηνύματα.
Αυτό που λες Νίκο δείχνει την απόλυτη παρακμή. Αν και όλα συγκλινουν για τις 25.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marietaki22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marietaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Στον Ελεύθερο Τύπο έγραψε η Ελπίδα Οικονομακη, που προσωπικά δεν την έχω ακούσει ποτέ. Ο Στρατηγάκης αναφέρεται σε μικρή άνοδο των κεντρικών πολυτεχνικων και θετικών σχολων και πτώση στην περιφέρεια.

Επίσης στα dikaioligitika που λέει μεγάλη αυξηση είναι εκτιμήσεις από τα φροντιστηρια Ευκλειδης στην Καλαματα. :P

Παιδιά, μην συμμεριζεστε οτιδήποτε ακούγεται.
Εξαλλου, από εβδομάδα θα είναι secure τα πράγματα.

Μεγάλη άνοδος δεν θα εμφανιστεί εκτός απροόπτου.



Έχουμε και εμείς Google. Πρώτου προβαίνεις σε τέτοιες διατυπώσεις καλό είναι να μπαίνεις στο minedu.gov.gr



Εντελώς τυχαία εμφανίζονται 2 άτομα με μέσο (ενώ το τελικό δοκιμαστικό θα τρέξει τη Δευτερα), που είναι κοντά στην περσινή βάση (με λίγα μόρια advantage) των τμημάτων ΧημΜηχ και Χημείας αντίστοιχα και οι δύο τις χάνουν και πάνε στην επόμενη επιλογή και post-αρουν στο #####. Αμφιβάλλω.
μπορει να τρεξει τη δευτερα αλλα οι βασεις εχουνε βγει!ποιος σ το ειπε οτι θα τρεξουν τη δευτερα???τα παιδια αποκλειεται να λενε ψεμματα αλλη ορεξη δν ειχαν!και στο χημικων μηχανικων δν ηταν κοντα στη βαση με 17133 ηταν πολυ πιο πανω απο την περσυνη,εξαλλου αν ηταν και πολυ πιο πανω θα χαν σιγουρη την ορωτη τους επιλογη θα χαν πετυχει δεν θα μπαιναν καν εδω να γραψουν θα εψαχναν γ σπιτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
μπορει να τρεξει τη δευτερα αλλα οι βασεις εχουνε βγει!ποιος σ το ειπε οτι θα τρεξουν τη δευτερα???τα παιδια αποκλειεται να λενε ψεμματα αλλη ορεξη δν ειχαν!και στο χημικων μηχανικων δν ηταν κοντα στη βαση με 17133 ηταν πολυ πιο πανω απο την περσυνη,εξαλλου αν ηταν και πολυ πιο πανω θα χαν σιγουρη την ορωτη τους επιλογη θα χαν πετυχει δεν θα μπαιναν καν εδω να γραψουν θα εψαχναν γ σπιτι


... οι βάσεις έχουν βγει... και αρκετοί ξέρουν, άλλο αν σε κάποιους δεν αρέσουν αυτά που ακούν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

chrisa19

Νεοφερμένος

Η chrisa19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
φ
Στον Ελεύθερο Τύπο έγραψε η Ελπίδα Οικονομακη, που προσωπικά δεν την έχω ακούσει ποτέ. Ο Στρατηγάκης αναφέρεται σε μικρή άνοδο των κεντρικών πολυτεχνικων και θετικών σχολων και πτώση στην περιφέρεια.

Επίσης στα dikaioligitika που λέει μεγάλη αυξηση είναι εκτιμήσεις από τα φροντιστηρια Ευκλειδης στην Καλαματα. :P

Παιδιά, μην συμμεριζεστε οτιδήποτε ακούγεται.
Εξαλλου, από εβδομάδα θα είναι secure τα πράγματα.

Μεγάλη άνοδος δεν θα εμφανιστεί εκτός απροόπτου.



Έχουμε και εμείς Google. Πρώτου προβαίνεις σε τέτοιες διατυπώσεις καλό είναι να μπαίνεις στο minedu.gov.gr



Εντελώς τυχαία εμφανίζονται 2 άτομα με μέσο (ενώ το τελικό δοκιμαστικό θα τρέξει τη Δευτερα), που είναι κοντά στην περσινή βάση (με λίγα μόρια advantage) των τμημάτων ΧημΜηχ και Χημείας αντίστοιχα και οι δύο τις χάνουν και πάνε στην επόμενη επιλογή και post-αρουν στο #####. Αμφιβάλλω.
Πρώτα με έπιασε πανικός, μετά κρύος ιδρώτας και τώρα προσπαθώ να εξηγήσω με τη λογική αυτό το "χημ μηχ πατρας με 17133" ενώ είχε πρώτο το ΑΠΘ. Θεωρώ, και διορθώστε με, ότι οι 876+800=1676 υποψήφιοι μεταξύ των 17.000-18.000 μορίων θα σπρώξουνε τις Πολυτεχνικές του ΑΠΘ προς τα πάνω με αποτέλεσμα οι πρώτες σε ζήτηση όπως ΜΜ και ΧΜ να κυμανθούν αρκετά ψηλά. Δεν αναφέρω τους ηλεκτρολόγους γιατί εννοείται ότι θα είναι πάνω από τις προηγούμενες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Η τελευταια σχολη παιδαγωγικων ποσο εκτιματε να φτασει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikhon

Νεοφερμένος

Η nikhon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
... με σήματα μορς θα μιλάμε... (χαχα), εκεί προτιμώ οπότε ... όποιος ενδιαφέρεται μαθαίνει... (δε θέλω ουου...)
για ΔΠΘ έμαθες με τον ίδιο τρόπο ή εσυ υπολογιζεις το 18650;:confused:

εχω 18679 .Αν εισαι σίγουρος να ησυχάσω........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
για ΔΠΘ έμαθες με τον ίδιο τρόπο ή εσυ υπολογιζεις το 18600;:confused:

650 παρακαλώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikhon

Νεοφερμένος

Η nikhon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,919 μηνύματα.
μπορει να τρεξει τη δευτερα αλλα οι βασεις εχουνε βγει!ποιος σ το ειπε οτι θα τρεξουν τη δευτερα???τα παιδια αποκλειεται να λενε ψεμματα αλλη ορεξη δν ειχαν!και στο χημικων μηχανικων δν ηταν κοντα στη βαση με 17133 ηταν πολυ πιο πανω απο την περσυνη,εξαλλου αν ηταν και πολυ πιο πανω θα χαν σιγουρη την ορωτη τους επιλογη θα χαν πετυχει δεν θα μπαιναν καν εδω να γραψουν θα εψαχναν γ σπιτι

1) Ο ένας για Χημικό Πάτρας ήταν 23 μορια πάνω και ο άλλος για Χημ Μηχ ΑΠΘ ήταν 250 μορια πάνω. Αυτό εσύ το θεωρείς ΠΟΛΥ πάνω?
2) Το ότι πέρασαν σε άλλη επιλογή απ'ότι θελανε σημαίνει ότι σίγουρα πέρασαν σε πόλη εκτός της κατοικίας τους άρα κανονικά θα έπρεπε να ψάχνουν σπίτι.

... οι βάσεις έχουν βγει... και αρκετοί ξέρουν, άλλο αν σε κάποιους δεν αρέσουν αυτά που ακούν...

Και η πληροφορία αυτή έρχεται από το e d u ?
Εμένα, προσωπικά, δεν είναι οτι δεν μου αρέσει να το ακούω αλλά επειδή και εγώ γνωρίζω εκ των έσω πράγματα, από την Δευτέρα μπορεί να προκύψει εσωτερική πληροφόρηση.

Άγει δε προς φως την αλήθειαν χρόνος!

φΠρώτα με έπιασε πανικός, μετά κρύος ιδρώτας και τώρα προσπαθώ να εξηγήσω με τη λογική αυτό το "χημ μηχ πατρας με 17133" ενώ είχε πρώτο το ΑΠΘ. Θεωρώ, και διορθώστε με, ότι οι 876+800=1676 υποψήφιοι μεταξύ των 17.000-18.000 μορίων θα σπρώξουνε τις Πολυτεχνικές του ΑΠΘ προς τα πάνω με αποτέλεσμα οι πρώτες σε ζήτηση όπως ΜΜ και ΧΜ να κυμανθούν αρκετά ψηλά. Δεν αναφέρω τους ηλεκτρολόγους γιατί εννοείται ότι θα είναι πάνω από τις προηγούμενες.

Χρειαζεται να γίνει σύγκριση με τον αριθμό της περσινής χρονιάς για να εξαχθουν συμπεράσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evapar123

Νεοφερμένος

Η evapar123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Xρηστο εχω ελεγξει το αρθρο απο το φροντιστηριο Ευκλειδης .Δεν ειχαν κανενα καινουριο στοιχειο. Βασιστηκαν στα αποτελεσματα του Ιουνιου.Τοσο απλα.Αν μπορεις κοιτα να μιλησεις με την οικονομακη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,919 μηνύματα.
Xρηστο εχω ελεγξει το αρθρο απο το φροντιστηριο Ευκλειδης .Δεν ειχαν κανενα καινουριο στοιχειο. Βασιστηκαν στα αποτελεσματα του Ιουνιου.Τοσο απλα.Αν μπορεις κοιτα να μιλησεις με την οικονομακη.

Να μιλήσω με την Οικονομάκη; Για ποιο λογο;
Σε λίγες μέρες θα είναι οριστικά και αμετάκλητα τα αποτελέσματα.
Προτείνω σε όλους να κάνουν λίγο υπομονή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evapar123

Νεοφερμένος

Η evapar123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
οκ θα προσπαθησω εγω αυριο.Δεν μπορουν να διασπερνουν στο ακυρο πανικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,919 μηνύματα.
οκ θα προσπαθησω εγω αυριο.Δεν μπορουν να διασπερνουν στο ακυρο πανικο

Έχεις δίκιο ότι ειναι αρκετά τρομακτικά αυτά που παρουσιάζουν. Θα σου πρότεινα ηρεμία και υπομονή. Δεν αλλάζει εξάλλου τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st2000

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
ολοι αυτοι που βγαινουν στα καναλια πχ στρατηγακης στις εφημεριδες ελεθευρος τυπος εχουν καποια στοιχεια? η αστοιχειωτα λενε οτι τους κατεβει απο το κεφαλι .παντως και εγω δεν πιστευω οτι γραφεται στο ##### περι μεσου και εισαγωγη στη 2σχολη επιθυμιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st2000

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
παντως στο 1 και ειδικα στο 2 πεδιο εχουν γραψει τα παντα αποτελουν τα πιο απροβλεπτα πεδια .εγω προσωπικα δεν καταλαβαινω πως απο την αξιολογη πτωση του εθνους ηρθαμε στην μεγαλη ανοδο του ελεθευρου τυπου μαλλον δεν ξερουν και οι ιδιοι για το που θα κυμανθουν οι βασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top