Τελικές Εκτιμήσεις Βάσεων 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Georginatsi

Νεοφερμένος

Η Georginatsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Για τελευταια φορα Κρις, λεω να ξανά ρωτησω.. Με 17955 την κτηνιατρικη Καρδίτσας δύσκολα την πιάνω, εε;; :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Για τελευταια φορα Κρις, λεω να ξανά ρωτησω.. Με 17955 την κτηνιατρικη Καρδίτσας δύσκολα την πιάνω, εε;; :'(

Δεν είναι ακατόρθωτο. Ίσως παίξει ρόλο φέτος η πόλη και δεν δηλωθεί πολύ. Έτσι μόνο δεν θα ανέβει τόσο πολύ όσο οι άλλες.
Αν δηλωθεί όπως πέρσυ είναι δύσκολα τα πράγματα αλλά συνάμα πολύ οριακά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georginatsi

Νεοφερμένος

Η Georginatsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Οκ!! Ευχαριστω για την γρήγορη απάντηση!!
Παντως Κρις μπραβο σου για την επιμονή και υπομονή σου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evapar123

Νεοφερμένος

Η evapar123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Για τα πολυτεχνεια καποιοι στο edy εδιναν καποια στοιχεια και ελεγαν οτι απο τουσ κοινους υποψηφιους 2 και 3 πεδιου πολλοι θα μεινουν στο 3 οποτε θα υπαρχει πτωση στο 2.[πριν απο 1 μηνα περιπου]αρα με τις εκτιμισεις του Χρηστου , τον γραμματεα του οεφε, τον Κατσικα και το σημερινο στο εθνος που ελπιζω να ειναι φρεσκο και οχι αναμασημα πιστευω οτι στο 2 θα υπαρχει πτωση. Αν καποιος εχει καποια γνωμη ας την γραψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragon2097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragon2097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Τελικά τι έγινε???Ανακοινώθηκε κάτι για το παλιο συστημα σήμερα που έγινε ο δοκιμαστικος έλεγχος η τίποτα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st2000

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 112 μηνύματα.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Για τα πολυτεχνεια καποιοι στο edy εδιναν καποια στοιχεια και ελεγαν οτι απο τουσ κοινους υποψηφιους 2 και 3 πεδιου πολλοι θα μεινουν στο 3 οποτε θα υπαρχει πτωση στο 2.[πριν απο 1 μηνα περιπου]αρα με τις εκτιμισεις του Χρηστου , τον γραμματεα του οεφε, τον Κατσικα και το σημερινο στο εθνος που ελπιζω να ειναι φρεσκο και οχι αναμασημα πιστευω οτι στο 2 θα υπαρχει πτωση. Αν καποιος εχει καποια γνωμη ας την γραψει.

Καλά, ένα-δυο στοιχεία που αναφέρθηκαν στο ##### είναι λογικά εξαγόμενα στοιχεία που ΔΕΝ είναι τα μόνα που πρέπει να παρατηρηθούν για τον "καθορισμό" των βάσεων. Εξάλλου, είχαν ειπωθεί, και από εμένα (πρίν η μετά δεν το γνωρίζω). Ότι δηλαδή η μειωμένη διαρροή από το 3ο στο 2ο θα δώσει αυξητικές τάσεις στο 3ο πεδίο αλλά συνάμα πτωτικές τάσεις στο 2ο. Έχω δημιουργήσει και ανάλογο πίνακα στις εκτιμήσεις μου.

Πρέπει όμως κάποιος για να εκτιμήσει την πορεία των βάσεων να γεφυρώσει τις δύο κλίμακες (ΓΒΠ 2015 και μορίων 2016) και έπειτα να συγκρίνει με όποια διαφοροποίηση του συστήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dimitrapapaman

Νεοφερμένος

Η Dimitrapapaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Παιδιά τωρα εχει γινει το τελευταιο chekarisma των βάσεων?? κι αν ναι πως θα το ξέρουμε;; Ποτε θα βγει δελτίο; Λέτε 22 να μάθουμε επιτέλους τις βασεις;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παιδιά τωρα εχει γινει το τελευταιο chekarisma των βάσεων?? κι αν ναι πως θα το ξέρουμε;; Ποτε θα βγει δελτίο; Λέτε 22 να μάθουμε επιτέλους τις βασεις;;

Σήμερα, ανακοινώθηκαν οι ικανοί για την ΑΕΝ.
Και έχουν περαστεί στο σύστημα: https://panelladikes24.blogspot.gr/2016/08/blog-post_56.html
Όπως για όλες τις άλλες σχολές (στρατιωτικές, αστυνομικές, πυροσβεστικής)

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΑ.
Όπως φαίνεται έχουμε τελευταίο τρέξιμο αύριο, μεθαύριο υπογράφει ο υπουργός, βγαίνει το δελτίο τύπου και 22 η 23 Αυγούστου η ανακοίνωση των βάσεων.

Update:

"Για τυχόν διευκρινίσεις σχετικά με τα αναφερόμενα στοιχεία οι υποψήφιοι μπορούν να απευθύνονται στα τηλέφωνα: 210-3443056, 210-3442934 (9π.μ.-17μ.μ.) το αργότερο μέχρι και την Δευτέρα 22 Αυγούστου 2016."

Λόγω αυτού υποθέτω ότι οι βάσεις θα βγουν 23.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

marietaki22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marietaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
https://www.newsit.gr/ellada/Vaseis-...si-gia-ta-apotelesmata-ton-panellinion/642731 αυτός ο πίνακας είναι σωστός; Τι γίνεται; 18400 δίνει ΗΜΜΥ Μετσόβιο

Σωστός δεν ξέρουμε ακόμα αλλά δεν είναι απίθανο να δούμε το Μετσόβιο στα 18400κάτι.
Το έχω πει και εγώ στις εκτιμήσεις μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

evapar123

Νεοφερμένος

Η evapar123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Χρηστο στο edy μιλουσαν για 1800 κοινους υποψηφιους που στο 2 ειχαν απο 16000 μορια και πανω.Υπολογιζω το ενα τριτο να μεινει στο 2 οπως τα προηγουμενα ετη[ Δεν εγραψα κατι αλλη φορα γιατι δεν ειναι δικα μου στοιχεια και δεν ξερω αν ειναι αληθινα ωστε να ασχοληθει καποιος μαζι τους.]Εσυ σε ποιο πινακα αναφερθηκες;[
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Χρηστο στο edy μιλουσαν για 1800 κοινους υποψηφιους που στο 2 ειχαν απο 16000 μορια και πανω.Υπολογιζω το ενα τριτο να μεινει στο 2 οπως τα προηγουμενα ετη[ Δεν εγραψα κατι αλλη φορα γιατι δεν ειναι δικα μου στοιχεια και δεν ξερω αν ειναι αληθινα ωστε να ασχοληθει καποιος μαζι τους.]Εσυ σε ποιο πινακα αναφερθηκες;[

Αυτο το είχα πει εγώ Ευακι. Άλλο που μετά μεταφέρθηκε στο edu.

5800 άτομα στις Επιστήμες Υγείας έγραψαν πάνω από 16000 μορια αν κρατηθεί η αναλογία του 35% που επέλεξαν και Μαθηματικά Κατεύθυνσης σε ολα τα βαθμολογικα επιπεδα τότε μιλάμε για 1800 άτομα κοινά στα 2 πεδία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Λοιπόν έχω μια ερώτηση.εχω δηλώσει σαν πρώτη επιλογή Ημμυ Ξάνθη την σχολή την έχω σίγουρα από άποψη μορίων αλλά τώρα που το ξανασκέφτηκα θέλω πιο πολύ φυσικό απθ που το έχω σαν 2 η επιλογή ξέρει κανείς αν μπορώ να περάσω στην δεύτερη επιλογή ενώ έχω πιάσει την πρώτη;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Λοιπόν έχω μια ερώτηση.εχω δηλώσει σαν πρώτη επιλογή Ημμυ Ξάνθη την σχολή την έχω σίγουρα από άποψη μορίων αλλά τώρα που το ξανασκέφτηκα θέλω πιο πολύ φυσικό απθ που το έχω σαν 2 η επιλογή ξέρει κανείς αν μπορώ να περάσω στην δεύτερη επιλογή ενώ έχω πιάσει την πρώτη;;;
Τώρα όχι.Θα μπορούσες όμως να είχες αφαιρέσει την (1η) επιλογή σου στο διάστημα που είχε δώσει προθεσμία το υπουργείο για τροποποίηση των μηχανογραφικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st2000

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Λοιπόν έχω μια ερώτηση.εχω δηλώσει σαν πρώτη επιλογή Ημμυ Ξάνθη την σχολή την έχω σίγουρα από άποψη μορίων αλλά τώρα που το ξανασκέφτηκα θέλω πιο πολύ φυσικό απθ που το έχω σαν 2 η επιλογή ξέρει κανείς αν μπορώ να περάσω στην δεύτερη επιλογή ενώ έχω πιάσει την πρώτη;;;
γιατι το μετανιωσες?το ημμυ ξανθης ειναι πολη καλη σχολη βασισμενη σε μεγαλο βαθμο τη φυσικη και επειτα μπορεις να κανεις μεταπτυχιακο στο φυσικο αν το επιθυμεις εχοντας το πτυχιο του ημμυ μηχανικου οσο για το αν μπορεις να πας στη δευτερη επιλογη σου αυτο γινεται μετα απο ενα χρονο νομιζω με 10% και αμα αυτο ισχυσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
γιατι το μετανιωσες?το ημμυ ξανθης ειναι πολη καλη σχολη βασισμενη σε μεγαλο βαθμο τη φυσικη και επειτα μπορεις να κανεις μεταπτυχιακο στο φυσικο αν το επιθυμεις εχοντας το πτυχιο του ημμυ μηχανικου οσο για το αν μπορεις να πας στη δευτερη επιλογη σου αυτο γινεται μετα απο ενα χρονο νομιζω με 10% και αμα αυτο ισχυσει

Βασικά από άποψη τοποθεσίας θέλω κάτι κοντά στη Θεσσαλονίκη,η Ημμυ ξέρω πως είναι αξιοσέβαστη σχολή απλά με προβληματίζει η πτώση που προτείνει ο κρις βάση δηλαδή στα 15 750 καμία 200 μόρια δηλαδή πάνω από την περσινή του φυσικού.Ετσι λοιπόν αναρωτιέμαι αν παίζει κάτι με το τμήμα και γενικότερα με την πόλη για αυτήν την χαμηλή βάση ενώ οι άλλες Ημμυ είναι 17.500+
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st2000

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Βασικά από άποψη τοποθεσίας θέλω κάτι κοντά στη Θεσσαλονίκη,η Ημμυ ξέρω πως είναι αξιοσέβαστη σχολή απλά με προβληματίζει η πτώση που προτείνει ο κρις βάση δηλαδή στα 15 750 καμία 200 μόρια δηλαδή πάνω από την περσινή του φυσικού.Ετσι λοιπόν αναρωτιέμαι αν παίζει κάτι με το τμήμα και γενικότερα με την πόλη για αυτήν την χαμηλή βάση ενώ οι άλλες Ημμυ είναι 17.500+
ειναι μονο λογο αποκεντρωσης οσο πιο μακρια απο αθηνα και θεσσαλονικη τοσο πιο χαμηλες οι βασεις απο προγραμμα σπουδων και οργανωσης δεν υστερει με αλλα τμηματα.ισα ισα που εχει περισοτερα μαθηματα απο τα αλλα ημμυ και ειναι ιδιατερα απαιτητικη σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
ειναι μονο λογο αποκεντρωσης οσο πιο μακρια απο αθηνα και θεσσαλονικη τοσο πιο χαμηλες οι βασεις απο προγραμμα σπουδων και οργανωσης δεν υστερει με αλλα τμηματα.ισα ισα που εχει περισοτερα μαθηματα απο τα αλλα ημμυ και ειναι ιδιατερα απαιτητικη σχολη

Οκ σε ευχαριστω για την απαντηση θα το σκεφτω αν δεν κατσει θα παω με το 10% του χρονου:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top