Τελικές Εκτιμήσεις Βάσεων 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Οτι και να πω ειναι λιγο. Συγχαρητηρια και σου ευχομαι να εισαι γερος και δυνατος. Ολα τα αλλα ερχονται σε δευτερη μοιρα. Ευχομαι καποια στιγμη να τα πουμε ...κανεις δεν ξερει. Καλο καλοκαιρι να εχεις

Συγχαρητήρια!

Καλα,το εκανες ολο αυτο για εμας;:redface:.Μπραβο για την καλη δουλεια και τις ωραιες αναλυσεις σου!:clapup:

Σας υπερευχαριστώ!
Εντωμεταξύ, βλέπω 1171 κατεβάσματα σε 4 ώρες!!! :clapup:
Και 263 views sto scribd!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valous

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Εκτίμηση για το 10% πουθενά ρε παιδιά; ; βάλτε κάνα λινκ... οικονομικό ΑΠΘ/παμακ και ΟΔε παμακ με το 10%;; με 15336 ειμαι μεσα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

julia P

Νεοφερμένος

Η julia P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους
Θα ήθελα σε ευχαριστήσω Χρήστο για την προσπάθειά σου. Επειδή ενδιαφέρομαι για τις ιατρικές διάβασα τις εκτιμήσεις σου και θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις λάβει υπόψη σου ότι οι μαθητές με το νέο σύστημα διαγωνίστηκαν για το 86% των θέσεων. Οι ιατρικές στο σύνολο τους είναι 912 και οι στρατιωτικές 28. Οι εκτιμήσεις σου βασίζονται σε αυτές τις θέσεις? Επειδή μου φαίνονται χαμηλές. Ευχαριστώ πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους
Θα ήθελα σε ευχαριστήσω Χρήστο για την προσπάθειά σου. Επειδή ενδιαφέρομαι για τις ιατρικές διάβασα τις εκτιμήσεις σου και θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις λάβει υπόψη σου ότι οι μαθητές με το νέο σύστημα διαγωνίστηκαν για το 86% των θέσεων. Οι ιατρικές στο σύνολο τους είναι 912 και οι στρατιωτικές 28. Οι εκτιμήσεις σου βασίζονται σε αυτές τις θέσεις? Επειδή μου φαίνονται χαμηλές. Ευχαριστώ πολύ

Φυσικά, λες με τέτοια ανάλυση να μην το έχω συνεκτιμήσει?

Πάνω από 18.700 δεν έχουν ούτε 950 άτομα για να τις καλύψουν. Γιατί σου φαίνονται χαμηλές?

Εκτίμηση για το 10% πουθενά ρε παιδιά; ; βάλτε κάνα λινκ... οικονομικό ΑΠΘ/παμακ και ΟΔε παμακ με το 10%;; με 15336 ειμαι μεσα;;

Το 10% δεν προβλέπεται.

Εκτίμηση για το 10% πουθενά ρε παιδιά; ; βάλτε κάνα λινκ... οικονομικό ΑΠΘ/παμακ και ΟΔε παμακ με το 10%;; με 15336 ειμαι μεσα;;

Πάντως, από την μέχρι τώρα εμπειρία μου ΟΔΕ ΠΑ.ΜΑΚ είσαι μέσα εκτός απροόπτου. Για τα άλλα ελπίζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

julia P

Νεοφερμένος

Η julia P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Από 18500-19000 άτομα 960. Που βρίσκεται η πύκνωση? Δηλαδή με 18640 μόρια περνάς ιατρική? Να χαρώ τότε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Από 18500-19000 άτομα 960. Που βρίσκεται η πύκνωση? Δηλαδή με 18640 μόρια περνάς ιατρική? Να χαρώ τότε?

Είναι 462 άτομα στα 19.000+ και 960 άτομα στα 18.500-18.900.
Όμως, βάσει της κατανομής η πύκνωση υπάρχει στο κάτω άκρο μιας κλάσης καθώς κατευθυνόμαστε από πάνω προς τα κάτω προς την μέση τιμή των βαθμολογιών. Άρα, κάτω από 500 άτομα είναι στην υποκλάση 18.700-19.000. Συνεπώς, κάτω από 960 άτομα έχουν πάνω από 18.700, διεκδικόντας 940 θέσεις Ιατρικών και Στρατιωtικών. Άρα Ιατρική ΔΠΘ σίγουρα κάτω από 18.700!!!
Αν συμπεριλάβουμε ότι αρκετά άτομα θα δηλώσουν άλλες σχολές (οδοντ, κτην, φαρμ, βιολογ) αλλά και σε μικρότερο βαθμό πολυτεχνικές σχολές, τότε η βάση της Ιατρικής ΔΠΘ υπολογίζεται γύρω στα 18.570! (+-50) :)
Άρα, νομίζω ότι πρέπει να βάλεις μερικές δόσεις χαμόγελου! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SpirosRonto

Νεοφερμένος

Ο SpirosRonto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Πολλα μπραβο Χρηστο,συγχαρητηρια! Μια ερωτησουλα επειδη δεν ηταν στην λιστα των βασεων,το διοικησης Πειραια λες να το πιασω με 12223 ? (12497 εχει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Πολλα μπραβο Χρηστο,συγχαρητηρια! Μια ερωτησουλα επειδη δεν ηταν στην λιστα των βασεων,το διοικησης Πειραια λες να το πιασω με 12223 ? (12497 εχει)

Λογικά το ΑΤΕΙ Πειραιά θα λες Διοίκησης Επιχειρήσεων και ναι περνάς :)
Σε ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xxrusa

Νεοφερμένος

Η Xxrusa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μπράβο σου Χρήστο!! Έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά..σε ευχαριστούμε πολύ, καλό καλοκαίρι να έχεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xatzakis159

Νεοφερμένος

Ο xatzakis159 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
καλησπέρα φίλε χρήστο
πολλά συγχαρητήρια για την δουλειά σου, νομίζω ότι είναι η πιό αξιόπιστη και τεκμηριωμένη από όλους τους υπόλοιπους
η κόρη μου έχει πιάσει 18079 μόρια κ έχει δηλώσει βιολογικό αθήνας και μετά κρήτης,
λες να το πιάσει οριακά?
σε ευχαριστώ πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
καλησπέρα φίλε χρήστο
πολλά συγχαρητήρια για την δουλειά σου, νομίζω ότι είναι η πιό αξιόπιστη και τεκμηριωμένη από όλους τους υπόλοιπους
η κόρη μου έχει πιάσει 18079 μόρια κ έχει δηλώσει βιολογικό αθήνας και μετά κρήτης,
λες να το πιάσει οριακά?
σε ευχαριστώ πολύ

Βιολογικό Αθήνας είναι πάρα πολύ δύσκολο αυτό το σενάριο.
Σίγουρα όμως είναι στο Βιολογικό Κρήτης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tom100

Νεοφερμένος

Ο tom100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Μπράβο Chris. Σ' ευχαριστούμε πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ysemer

Νεοφερμένος

Ο ysemer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Μπράβο Χρήστο. Η μελέτη που έκανες είναι πολύ καλή. Όσο για το αποτέλεσμα θα το δούμε με συγκριτικούς πίνακες όταν βγουν οι βάσεις. Ανεξάρτητα όμως από αυτό η δουλειά που έκανες είναι μοναδική. Ευχαριστούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsouper

Νεοφερμένος

Ο tsouper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μπραβο χρηστο!!!! να εισαι καλα και οτι καλυτερο στην ζωη σου. πολυ καλη η προσπαθεια σου.
Εχω 14625 και και το χημικο ηρακλειο 15000.... υποψιαδομαι οτι ειμαι οριακα εξω.... τι λες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragon2097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragon2097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Ναι, απολύτως σωστό. Ας ελπίσουμε όμως στο άλλο σενάριο. Εξάλλου μόνο το 15-20% των αριστούχων της θετικής επιλέγει Πολυτεχνικές και είναι και λίγοι υποψήφιοι γενικά.

Το τμημα πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων του ΕΚΠΑ ποσο περιπου μπορει να φτασει?? Είναι κατι αντιστοιχο με τους πολιτικους μηχανικους ΕΜΠ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Μπραβο χρηστο!!!! να εισαι καλα και οτι καλυτερο στην ζωη σου. πολυ καλη η προσπαθεια σου.
Εχω 14625 και και το χημικο ηρακλειο 15000.... υποψιαδομαι οτι ειμαι οριακα εξω.... τι λες??

Ναι, είσαι οριακά. Στο κάτω άκρο της πρόβλεψής μου, αλλά αυτό είναι καλό γιατί έχεις κάποιες πιθανότητες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsouper

Νεοφερμένος

Ο tsouper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
και παλι ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlias17

Νεοφερμένος

Ο Hlias17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Απιστευτη δουλεια για ακομη μια φορα Χρηστο!! Συγχαρτηριαα!! :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TDESILLA

Νεοφερμένος

Η TDESILLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλησπέρα Χρήστο και συγχαρητήρια για την ανάλυτική δουλειά σου.
Θέλω να ρωτήσω ( επειδή δεν αναφέρονται) πως θα είναι οι βάσεις για το α) Φυσικό ΠΑΤΡΑΣ και β) Εφαρμ Μαθηματικών φυσικών ΣΕΜΦΕ του ΕΜΠ. Που θα κινηθούν ? Θα εκτιμήσω ιδιαιτέρως την απάντηση σου και πάλι ευχαριστούμε....Έχω μια αγωνία γιατί ο γιός μου έπιασε 14.998 μόρια...υπάρχει περίπτωση να πέσει το ΣΕΜΦΕ που είναι Αθήνα ή οδηγείται προς Πάτρα ? Θα περιμένω με αγωνία το σχολιασμό σου !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Καλησπέρα Χρήστο και συγχαρητήρια για την ανάλυτική δουλειά σου.
Θέλω να ρωτήσω ( επειδή δεν αναφέρονται) πως θα είναι οι βάσεις για το α) Φυσικό ΠΑΤΡΑΣ και β) Εφαρμ Μαθηματικών φυσικών ΣΕΜΦΕ του ΕΜΠ. Που θα κινηθούν ? Θα εκτιμήσω ιδιαιτέρως την απάντηση σου και πάλι ευχαριστούμε....Έχω μια αγωνία γιατί ο γιός μου έπιασε 14.998 μόρια...υπάρχει περίπτωση να πέσει το ΣΕΜΦΕ που είναι Αθήνα ή οδηγείται προς Πάτρα ? Θα περιμένω με αγωνία το σχολιασμό σου !!!

Δεν είχα δει το μήνυμά σου!
Θαρρώ ότι πάμε προς την Πάτρα!
Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top