Τελικά θα την δούμε ψηφιακά;

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Όχι, δεν είναι φάρσα. Δεν μου έτυχε αλλά κάτι υπογράφεις ότι θα είναι για προσωπική σου χρήση και ότι ανά πάσα στιγμή μπορεί να γίνει έλεγχος. Μπορεί πχ να πάρεις laptop και να έχεις βλέψεις να το πουλήσεις για να βγάλεις χρήματα.

Κάτι τέτοιο φαντάστηκα κι εγώ, απλά καλό να είμαστε υποψιασμένοι για το παραμικρό.
Ποτέ δε ξέρεις ποιος μπορεί να έχει κλέψει τα προσωπικά σου στοιχεία (όνομα, κινητό) και τι σκοπό μπορεί να έχει (πχ να μάθει τι ώρες βρίσκεσαι σπίτι ώστε όταν λείπεις να μπει να σε κλέψει, τραβηγμένο σενάριο, αλλά ποτέ δε ξέρεις).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Κάτι τέτοιο φαντάστηκα κι εγώ, απλά καλό να είμαστε υποψιασμένοι για το παραμικρό.
Ποτέ δε ξέρεις ποιος μπορεί να έχει κλέψει τα προσωπικά σου στοιχεία (όνομα, κινητό) και τι σκοπό μπορεί να έχει (πχ να μάθει τι ώρες βρίσκεσαι σπίτι ώστε όταν λείπεις να μπει να σε κλέψει, τραβηγμένο σενάριο, αλλά ποτέ δε ξέρεις).
Όχι δα. :P
Απλά δίνουν επιδότηση για laptop για προσωπική σου χρήση, αν ήταν θα έδιναν μια επιταγή πχ για να τη χρησιμοποιήσουμε όπως θέλουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
η επιδοτηση ισχυει και για φοιτητη τει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ναι!
Δικαιούχοι είναι το 25% των νεοεισαχθέντων φοιτητών κατά το ακαδημαϊκό έτος 2009-10 σε όλα τα τμήματα των ΑΕΙ/ΤΕΙ, σύμφωνα με τη βαθμολογία εισαγωγής. Επιπλέον, δικαιούχοι είναι και όλοι οι φοιτητές που εισάγονται ως «πάσχοντες από σοβαρές ασθένειες» κατά τα ακαδημαϊκά έτη 2008-09 και 2009-10. Πρόσβαση στην υπηρεσία ΠΙΘΟΣ+ θα έχουν και όλοι οι φοιτητές που συμμετείχαν στο έργο «Δες την Ψηφιακά» κατά το ακ. έτος 2008-09.
Πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
για σταθερο ή μονο για λαπτοπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
για σταθερο ή μονο για λαπτοπ?
Για φορητό. Το λέει στην πηγή που παρέθεσα πάνω. Τώρα αν υλοποιηθεί το πρόγραμμα και φέτος και αλλάζει κάτι, αυτό δεν μπορώ να το γνωρίζω.

Το Υπουργείο Παιδείας μέσα από τη δράση «Δες την Ψηφιακά 2.0» παρέχει το δικαίωμα απόκτησης νέου φορητού προσωπικού υπολογιστή με μέγιστη επιδότηση 400 ευρώ, δωρεάν πρόσβαση σε 100 GBytes “on-line” δικτυακού αποθηκευτικού χώρου μέσω της υπηρεσίας ΠΙΘΟΣ+, καθώς και πρόσβαση σε νέα υπηρεσία ηλεκτρονικής διάθεσης ανοιχτού εκπαιδευτικού λογισμικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Δεν ξερουμε αν ισχυει ομως.Οποτε μαλλον θα αγορασω αυτες τις μερες.Εσυ τι λαπτοπ εχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν ξερουμε αν ισχυει ομως.Οποτε μαλλον θα αγορασω αυτες τις μερες.Εσυ τι λαπτοπ εχεις?
Έχω ένα παλιό lenovo και ένα hp dv6 1360ev.
Ναι, δυστυχώς δεν το μαθαίνουμε έγκαιρα.

Καλή επιλογή και καλά αποτελέσματα για αύριο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
σε ευχαριστω .Σε ποιο τμημα εισαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Ίσως να έχει τεθεί ξανά η ερώτηση,αλλά αν δοθεί η επιδότηση θα δοθεί σε όλη την γκάμα των λαπτοπ ή σε συγκεκριμένα μοντέλα??
Αν μπορείτε απαντήστε μου..!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
χαχαχα respect και μονο για τον τιτλο του thread...τελος παντων αν την δουμε ψηφιακα,υπαρχει μια ενιαια πολιτικη στο ολο θεμα(δλδ π.χ για ολα τα τμηματα δικαιουνται το 25% των εισαχθεντων με την μεγαλυτερη καταταξη)η καθε τμημα τα δικα του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ίσως να έχει τεθεί ξανά η ερώτηση,αλλά αν δοθεί η επιδότηση θα δοθεί σε όλη την γκάμα των λαπτοπ ή σε συγκεκριμένα μοντέλα??
Αν μπορείτε απαντήστε μου..!!:)
Δεν είμαι σίγουρη βασικά. Όλα τα μοντέλα πρέπει να είναι.
χαχαχα respect και μονο για τον τιτλο του thread...τελος παντων αν την δουμε ψηφιακα,υπαρχει μια ενιαια πολιτικη στο ολο θεμα(δλδ π.χ για ολα τα τμηματα δικαιουνται το 25% των εισαχθεντων με την μεγαλυτερη καταταξη)η καθε τμημα τα δικα του?
Δε σε έπιασα. Κάθε τμήμα, κάθε κατηγορία. Δηλαδή, θα πάρει και η νομική Αθήνας και η Θεσσαλονίκης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
χαχαχα respect και μονο για τον τιτλο του thread...τελος παντων αν την δουμε ψηφιακα,υπαρχει μια ενιαια πολιτικη στο ολο θεμα(δλδ π.χ για ολα τα τμηματα δικαιουνται το 25% των εισαχθεντων με την μεγαλυτερη καταταξη)η καθε τμημα τα δικα του?

ναι ισχυει το ιδιο για ολα ! δεν μπορει δηλαδη καποιο τμημα να πει : αα εμεις θα δωσουμε μονο στο 15%. αλλα τωρα με την οικονομικη κριση να δουμε αν θα εφαρμοστει :worry: εδω αποφασισαν να μη δωσουν φετος netbooks στα παιδια της πρωτης γυμνασιου. ο λογος ; το χρησιμοποιουν για παιχνιδια κι οχι για τα μαθηματα. αν ειναι δυνατον δηλαδη ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ναι ισχυει το ιδιο για ολα ! δεν μπορει δηλαδη καποιο τμημα να πει : αα εμεις θα δωσουμε μονο στο 15%. αλλα τωρα με την οικονομικη κριση να δουμε αν θα εφαρμοστει :worry: εδω αποφασισαν να μη δωσουν φετος netbooks στα παιδια της πρωτης γυμνασιου. ο λογος ; το χρησιμοποιουν για παιχνιδια κι οχι για τα μαθηματα. αν ειναι δυνατον δηλαδη ! :P
Ε αν δεν είδαν κάποια απόδοση καλά έκαναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Ε αν δεν είδαν κάποια απόδοση καλά έκαναν.

προφανως δε θελουν να ξοδεψουν κι αλλα χρηματα στην εκπαιδευση..τους κοστισαν πολυ τι να πω..οσα εδωσαν γι αυτα δε θα ισοδυναμουσαν ουτε με μια μιζα ! και μετα σου λενε εκσυγχρονισμος και νεο σχολειο κλπ κλπ. δωσαν μια χρονια και σου λενε καλα σας ηταν ! xD νταξει ετσι μου ειπαν γιατι η αδερφη μιας φιλης μου θα παει τωρα πρωτη.απο 'κει και περα δεν ξερω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Παιδιά, έχουμε κανένα νέο για τους πρωτοετείς;;; Έχει ανακοινωθεί κάτι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Λογικά, αν βγει κάτι θα αναρτηθεί στη σελίδα τους.

γεια.

κάνοντας χρήση του 10% πέρασα σε μια σχολή και αγόρασα laptop κάνοντας χρήση της επιδότησης, καθώς ήμουν στους δικαιούχους.

πριν λίγες μέρες με πήρε κάποιος τηλ. στο κινητό μου (από νούμερο που ξεκινούσε με 2310) και μου είπε ότι είναι από το "δες την ψηφιακά" και ότι πρέπει κάποια στιγμή να περάσουν από το σπίτι μου να ελέγξουν ότι όντως έχω το laptop στην κατοχή μου.

Εσείς έχετε ακούσει τίποτα για τέτοιο έλεγχο; Σας έχει πάρει κανένας τηλέφωνο για αυτό το λόγο;
Eπειδή έψαχνα για ανακοινώσεις βρήκα αυτό: https://www.destinpsifiaka.gr/Last/162
(λίγο αργά απλά επειδή κάποιοι το θεώρησαν φάρσα.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Eπειδή έψαχνα για ανακοινώσεις βρήκα αυτό: https://www.destinpsifiaka.gr/Last/162
(λίγο αργά απλά επειδή κάποιοι το θεώρησαν φάρσα.)

thnx για την ενημέρωση Θοδώρα!

Ελπίζω να μην περάσουν από το σπίτι μου! :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
thnx για την ενημέρωση Θοδώρα!

Ελπίζω να μην περάσουν από το σπίτι μου! :pfff:
Τίποτα Μιχάλη, γιατί να μην περάσουν; Και αν είναι κοπέλα; :P
Βασικά για να σε ειδοποίησαν θα είσαι στο δείγμα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Βασικά για να σε ειδοποίησαν θα είσαι στο δείγμα τους.

Γρουσούζα... :sly::rant:

Και αν είναι κοπέλα; :P

ΔΕΝ ήταν κοπέλα.

γιατί να μην περάσουν;

Δεν θέλω άσχετους να έρχονται στο σπίτι μου για ελέγχους και να μου ζητάνε να συμπληρώνω ερωτηματολόγια. :mad:
Με ρώτησε αν ήθελε να βρεθούμε εκτός σπιτιού αλλά σιγά μη κουβαλάω έξω το laptop. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top