Τελικά θα την δούμε ψηφιακά;

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
μια χαρα παιδια!!!να ρωτησω...δηλαδη με τον κωδικο που μας στελνουνε στο κινητο...το πασο και την βεβαιωση μπορουμε να παμε να παρουμε το laptop οταν αρχισει 23 του μηνα???


μονο ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ,ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΠΑΣΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟΥ ΣΠΟΥΔΩΝ Ή ΒΕΒΑΙΩΣΗΣ ΣΠΟΥΔΩΝ!!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Γιατί δικαιούται σίγουρα; Κοίτα, επειδή το section "επιλεξιμοι" το ετοιμαζουν σχεδον μια εβδομάδα, δε νομιζω να έχουν γινει τραγικά λάθη, δεν αποκλείεται κιολας, αλλά εντάξει, ισως να μπέρδεψες τον αριθμο του συνολου των εισακτέων με το 90% και να νομιζες οτι δικαιούσαι ενω δεν δικαιούσαι.


O φίλος μου συγκεκριμένα μπήκε 10κάτι από τους 100++,δεν νομίζω να μην δικαιούται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Και εμενα μου εστειλαν τον κωδικο μεσα σε λιγα δευτερολεπτα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
O φίλος μου συγκεκριμένα μπήκε 10κάτι από τους 100++,δεν νομίζω να μην δικαιούται...

Μπορεί να πήρε πέρυσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Μπορεί να πήρε πέρυσι.

Πέρυσι δεν πέρασε σε καμμία σχολή,συγκεκριμένα μπήκε 12/140... Και του βγάζει ότι δεν δικαιούται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosGate13

Νεοφερμένος

Ο Δεν έχω :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ο κωδικός στάλθηκε!!:bye:Άρα τώρα περιμένουμε μέχρι της 23 Δεκεμβρίου...
Αν κάνουμε αγορά μέσω Internet που θα βάλουμε τον κωδικό??Πώς το ενεργοποιούμε δηλαδή??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leytis

Νεοφερμένος

Ο leytis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
και εγω δικαιουμαι , το θεμα ειναι τωρα πως θα παρουμε λαπτοπ απο e-shop!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ο κωδικός στάλθηκε!!:bye:Άρα τώρα περιμένουμε μέχρι της 23 Δεκεμβρίου...
Αν κάνουμε αγορά μέσω Internet που θα βάλουμε τον κωδικό??Πώς το ενεργοποιούμε δηλαδή??

Δεν γίνεται αυτό πάνω σε προιόν των γενικών καταλόγων. E-shops όπως το plaisio.gr έχουν δημιουργήσει ξεχωριστούς καταλόγους με τα ίδια προιόντα αλλά για φοιτητές κι απο κει πρέπει να επιλέξεις το μηχάνημα. Καλό είναι πάντως να επικοινωνήσεις με το αντίστοιχο department του μαγαζιού και να κάνεις την παραγγελια τηλεφωνικά. Μη ρισκάρεις να το πάρεις μέσω internet, η αγορά σου πρέπει να καταχωρηθεί από πριν ως μέρος της δράσης και γι'αυτό χρειάζονται αστυνομικη και φοιτητικη ταυτότητα και ο κωδικός πριν την αγορά. Καλύτερα να πάρεις τηλέφωνο, να μιλήσεις με ένα παιδί απ'το σχετικό τμήμα, να σου δώσει το όνομά του και να συννενοείσαι αποκλειστικά μαζί του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mic91

Νεοφερμένος

Ο mic91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
miv που το στηριζεις αυτο για τους καταλογους;;;Επειδη απλα δημιουργησαν καινουργιες ενοτητες ωστε να ψαρεψουν ατομα που θα παρουν γουρουνι στο σακι;Γιατι πραγματικα αρκετα απο τα laptop που δειχνει το plaisio στο des tin πσifiaka εχουν δυνατοτητες που ελαχιστη απο τους πρωτοετης φοιτητες χρειαζονται.Θα ψαξω περισσοτερες πληροφορειες για το συγκεκριμενο θεμα και θα ενημερωσω γιατι με ενδοιαφερει και εμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το στηρίζω στο γεγονός ότι για να παραγγείλεις ηλεκτρονικά πρέπει με κάποιο τρόπο να δηλώσεις την αγορά ως συμμετέχουσα στη δράση...
Οι δεύτεροι κατάλογοι έχουν ακριβως τα ιδια προιόντα με τους κύριους, μόνο που ειναι φορτωμένοι με τις πληροφορίες της δράσης και κάποιες ειδικές προσφορές, τουλάχιστον όσον αφορά το plaisio.gr με σκοπό την ηλεκτρονική αγορά από το σχετικα διαμορφωμένο κομμάτι του e-shop της επιχειρησης.
Τα περισσότερα laptops που προτείνονται στο section αυτό υπερ-καλύπτουν με μια συνολικη χρέωση 300-400 ευρώ το 90% των χρησεων που θα κανει ο φοιτητής στον υπολογιστη, δε μιλάμε για πρακτικές που ακολουθήθηκαν στο netbook της πρώτης γυμνασίου. Δόξα τω Θεώ γνωρίζω να αξιολογώ έναν ερασιτεχνικό υπολογιστή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mic91

Νεοφερμένος

Ο mic91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
δε μιλάμε για πρακτικές που ακολουθήθηκαν στο netbook της πρώτης γυμνασίου
Αυτο ηθελα να διευκρινίσω.Οσο για το ποσο ακομα και τα 400 μου φαινονται αρκετα για μαθητες που θα εχουν ενα laptop για να μπαινουν facebook να κανουν διαμορφωση κειμενου,σερφαρισμα στο internet και στο τσακιρ κεφι να βλεπουν και καμια ταινια σε dvd rip ουτε καν καποιο encode.Για παραδειγμα τα περισσοτερα απο 350? και πανω εχουν 4 Giga RAM αλλα ειναι x86 οποτε δεν μπορουν απο το λογισμικο να αξοιοποιησουν και τα 4 αφου το ταβανι που θα εχουν θα ειναι τα 3 Giga:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε εντάξει...ένα GB δεν ειναι σοβαρό κόστος. Συστηνω αν δεν χρειαζεστε MS Office, να αγοράσετε χωρις ή με Open.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gas_

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δε νομιζω οτι ολοι οι φοιτητες θελουν το laptop μονο για να μπαινουν στο facebook και να βλεπουν ταινιες.Υπαρχουν και αυτοι που το χρειαζονται ουσιαστικα.Εγω για παραδειγμα θελω να τρεχω και σχεδιαστικα προγραμματα και γι αυτο το laptop πρεπει να εχει καποιες καλες δυνατοτητες και οχι να ειναι απλο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mic91

Νεοφερμένος

Ο mic91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Δε νομιζω οτι ολοι οι φοιτητες θελουν το laptop μονο για να μπαινουν στο facebook και να βλεπουν ταινιες.Υπαρχουν και αυτοι που το χρειαζονται ουσιαστικα.Εγω για παραδειγμα θελω να τρεχω και σχεδιαστικα προγραμματα και γι αυτο το laptop πρεπει να εχει καποιες καλες δυνατοτητες και οχι να ειναι απλο!!
Σιγουρα γι΄αυτο και ειπα ενα μεγαλο ποσοστο οχι ολοι.Σε πολυτεχνικες που χρειαζεται να τρεχεις AutoCad και τετοια προγραμματα(που νομιζω οτι χρειαζεσσαι υπολογιστικη δυναμη{δεν ειμαι σιγουρος}) σιγουρα θα δωσεις κατι παραπανω.Τουλαχιστον αυτη την στιγμη δεν μου ερχεται στο μυαλο καποια αλλη σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

182

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Γεια σας!!
Ειμαι κιεγω ενας απτους τυχερους!!:D
Σκεφτομαι να αξιοποιησω τα 400Ε σε macbook..
εσεις τι μου προτεινετε?
το ξερω οτι ειναι λιγο ακριβοτερο απο τα κοινα λαπτοπ αλλα ξερω επισης οτι δεν χρειαζεται antivirus (δλδ 50Ε το χρονο), σαν μηχανημα ειναι γρηγορο και δυνατο και θα κρατησει περισσοτερο...επισεις το θελω και για δημιουργια μουσικης..
υπαρχει κανενας εδω με καποιο παρομοια σκεψη??:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όχι, λόγω ασυμβατότητας δεν ασχολούμαι με Mac. Windows/Linux αποκλειστικά.
Δεν ξέρω, πάντως, που θα βρεις συνεργαζόμενο κατάστημα που να πουλάει macbooks, δε νομιζω οτι συνεργάζεται κάποιο τέτοιο με τη δράση. Μπορει να κανω και λαθος.
Πάντως για τους προβληματισμούς που θέτεις, ένα γρήγορο και δυνατό μηχάνημα μπορεί να είναι κι ένα κοινό laptop που τρέχει σε ubuntu και το οποίο επίσης δεν έχει ανάγκη antivirus. Παρ'ολα αυτα και στα Windows να μεινει υπαρχουν πολυ καλες και δωρεάν λυσεις όπως το Avast! Home Edition που ειναι αρκετά καλυτερο απ'τα Panda/Norton που πιθανον εννοείς λεγοντας για χρεωση 50 ευρω το χρόνο.
Ένα λαπτοπ, παντως, ούτως ή άλλως, απο αποψης τεχνολογίας υλικού, δεν ειναι για να το κρατησεις πάνω από 2-3 χρόνια, οπότε το θεμα της διαρκειας ζωης μη σε προβληματίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foula

Νεοφερμένος

Η foula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Macbook με την επιδότηση, έχει στα καταστήματα "ΠΛΑΙΣΙΟ". Μας μοίρασαν φυλλάδια στη σχολή και τα είχε μέσα. Αλλά τσιμπάνε λίγο οι τιμούλες... :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofaki__18

Νεοφερμένος

Η sofaki__18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
παιδια,εμεις πως θα μαθουμε απο ποια καταστηματα μπορουμε να παμε και να επιλεξουμε λαπτοπ?για την α γυμνασιου ειχαν κανει απειρες διαφημισεις...για εμας τιποτα!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
δες τα συνεργαζομενα καταστηματα στο site https://www.destinpsifiaka.gr/

μπορεις επισης να μπεις στο site του καταστηματος που σε ενδιαφερει και να δεις τις προσφορες. Παντως πιστευω οτι σε οποιο καταστημα κ να πας το πιο πιθανο ειναι να συμμετεχει στο προγραμμα...:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofaki__18

Νεοφερμένος

Η sofaki__18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
δες τα συνεργαζομενα καταστηματα στο site https://www.destinpsifiaka.gr/

μπορεις επισης να μπεις στο site του καταστηματος που σε ενδιαφερει και να δεις τις προσφορες. Παντως πιστευω οτι σε οποιο καταστημα κ να πας το πιο πιθανο ειναι να συμμετεχει στο προγραμμα...:iagree:
οκ σε ευχαριστω πολυ!!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top