Τελικά θα την δούμε ψηφιακά;

nibakou

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
πέρσυ είχε ένα πεδίο που συμπλήρωνες τα στοιχεία σου και σου έλεγε αν δικαιούσε επίσης νομίζω είχε και τον κωδικό. τώρα στο ανανεωμένο site έχει πεδίο που λέει έλεγχος επιλεξιμότητας και δεν λειτουργεί αλλά αν αφήσετε πάνω το ποντίκι λέει σύντομα διαθέσιμο. επιτέλους ήρθε η ώρα!!!
να ρωτήσω κάτι εγώ μπήκα 11ος απο γενικό στη σχολή και πήραν 80 οποτε δικαιούνται οι 20. τι παίζει με αυτούς που μπήκαν απο επάλ; η αριθμοδότηση που είδα στην ιστοσελίδα του υπουργείου είναι γενική ή υπάρχει περίπτωση να μείνω απέξω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakaros

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
ρε παιδες να ρωτησω κατι??το καρτελακι εκεινο που ειχαμε στις πανελληνιες θα το ξαναχρειαστουμε κ πουθενα αλλου?ρωταω επειδη το εχω χασει κ ειμαι κ δικαιουχος επιδοτησης λαπτοπ!!!ο κωδικος απο εκεινο το καρτελακι χρειαζεται για την επιδοτηση??????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nibakou

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
ρε παιδες να ρωτησω κατι??το καρτελακι εκεινο που ειχαμε στις πανελληνιες θα το ξαναχρειαστουμε κ πουθενα αλλου?ρωταω επειδη το εχω χασει κ ειμαι κ δικαιουχος επιδοτησης λαπτοπ!!!ο κωδικος απο εκεινο το καρτελακι χρειαζεται για την επιδοτηση??????????
περσυ με τον κωδικό που είχε το καρτελάκι έβλεπες αν δικαιούσαι. αλλά δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα δεν χρειάζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ver00lini

Νεοφερμένος

Η Βέρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Δίνει ένα τηλέφωνο στο σάιτ, στο οποιο λέει να απευθυνθούμε για να μάθουμε τον 16ψήφιο κωδικό μας. Φαντάζομαι ότι θα μπορέσουμε κ απ την ιστοσελίδα κάποια στιγμή, αλλά κι αυτό δεν βολεύει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Που ειναι το τηλ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Που ειναι το τηλ;
Εδώ
Στην 7η ερώτηση!
7. Είμαι επιλέξιμος αλλά δεν έχω τον Προσωπικό Κωδικό μου.
Πηγαίνετε στην ενότητα "Δικαιούχοι" και βάζετε τον κωδικό υποψηφίου στην ενότητα "Έλεγχος βάσει κωδικού υποψηφίου". Θα δείτε τον 16-ψήφιο Προσωπικό Κωδικό σας, εφόσον είστε επιλέξιμος ή επικοινωνήστε με το γραφείο αρωγής χρηστών στο τηλ 801-11-85-100 για να σας διαβιβάσουν το Προσωπικό Κωδικό σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
"Ο αριθμος που καλεσατε δεν ειναι σωστος..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
"Ο αριθμος που καλεσατε δεν ειναι σωστος..."
:lol::lol::lol::lol:

Θα βγούνε σύντομα τα σχετικά πεδία στο site,μην σκας!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Ο υπολογισμός των δικαιούχων γίνεται ανάλογα με την κατηγορία στην οποία υπάγονται και πήραν μέρος στις Γενικές Εισαγωγικές Πανελλήνιες Εξετάσεις του 2009. Σε κάθε τμήμα / σχολή έχει γίνει υπολογισμός του 25% των εισακτέων κάθε κατηγορίας, από την οποία έχει δεχτεί εισακτέους. Μάλλον, εσείς υπολογίζετε το 25% επί του συνόλου των εισακτέων (από όλες τις κατηγορίες) και όχι ειδικά για την κατηγορία για την οποία ανήκετε. Μπορείτε να πληροφορηθείτε τον αριθμό των εισακτέων της κατηγορίας σας, όπως και τη σειρά κατάταξής σας από τη γραμματεία της σχολής / τμήματος.

Εμενα το 100% της σχολης ειναι 140 θεσεις, ενω το 90% ειναι 126(σωωωπα:P).
Εχω περασει 35ος. Αν μετραει το 25% των 140 τοτε παιρνω, αν το 25% των 126 τοτε οχι. Τι γινεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ο υπολογισμός των δικαιούχων γίνεται ανάλογα με την κατηγορία στην οποία υπάγονται και πήραν μέρος στις Γενικές Εισαγωγικές Πανελλήνιες Εξετάσεις του 2009. Σε κάθε τμήμα / σχολή έχει γίνει υπολογισμός του 25% των εισακτέων κάθε κατηγορίας, από την οποία έχει δεχτεί εισακτέους. Μάλλον, εσείς υπολογίζετε το 25% επί του συνόλου των εισακτέων (από όλες τις κατηγορίες) και όχι ειδικά για την κατηγορία για την οποία ανήκετε. Μπορείτε να πληροφορηθείτε τον αριθμό των εισακτέων της κατηγορίας σας, όπως και τη σειρά κατάταξής σας από τη γραμματεία της σχολής / τμήματος.

Εμενα το 100% της σχολης ειναι 140 θεσεις, ενω το 90% ειναι 126(σωωωπα:P).
Εχω περασει 35ος. Αν μετραει το 25% των 140 τοτε παιρνω, αν το 25% των 126 τοτε οχι. Τι γινεται;
Eσυ απ' οτι καταλαβα ανηκεις στην κατηγορια σου , δηλαδη 90%
Άρα μάλλον όχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το κουμπί "έλεγχος επιλεξιμότητας" δεν έχει ακόμη ενεργοποιηθεί ή εγώ δε μπορώ να το πατήσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Το κουμπί "έλεγχος επιλεξιμότητας" δεν έχει ακόμη ενεργοποιηθεί ή εγώ δε μπορώ να το πατήσω;


Δεν έχει ενεργοποιηθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ο υπολογισμός των δικαιούχων γίνεται ανάλογα με την κατηγορία στην οποία υπάγονται και πήραν μέρος στις Γενικές Εισαγωγικές Πανελλήνιες Εξετάσεις του 2009. Σε κάθε τμήμα / σχολή έχει γίνει υπολογισμός του 25% των εισακτέων κάθε κατηγορίας, από την οποία έχει δεχτεί εισακτέους. Μάλλον, εσείς υπολογίζετε το 25% επί του συνόλου των εισακτέων (από όλες τις κατηγορίες) και όχι ειδικά για την κατηγορία για την οποία ανήκετε. Μπορείτε να πληροφορηθείτε τον αριθμό των εισακτέων της κατηγορίας σας, όπως και τη σειρά κατάταξής σας από τη γραμματεία της σχολής / τμήματος.

Εμενα το 100% της σχολης ειναι 140 θεσεις, ενω το 90% ειναι 126(σωωωπα:P).
Εχω περασει 35ος. Αν μετραει το 25% των 140 τοτε παιρνω, αν το 25% των 126 τοτε οχι. Τι γινεται;


Μετράει το 25% της κάθε κατηγορίας ξεχωριστά. Κοινώς, αν μια σχολή εισάγει ΣΥΝΟΛΙΚΑ (90+10) 140 άτομα, τότε το 90% αντιστοιχεί σε 126 άτομα και το 10% αντιστοιχεί σε 14. Στην κατηγορία του 90% παίρνουν οι 31 ή οι 32 πρώτοι (δεν ξέρω τι γίνεται ακριβώς γιατί το 25% του 126 ειναι 31,5, οι στρογγυλοποιησεις δεν ξερω πως γινονται), ενώ απ'την κατηγορία του 10% παίρνουν οι πρώτοι 3 ή 4 (δεν ειμαι σιγουρος και πάλι, λογω δεκαδικού). Κατά πάσα πιθανότητα δεν δικαιούσαι υπολογιστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

takis7

Νεοφερμένος

Ο takis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εγω δηλαδη που μπηκα 4ος στη σχολη μου δεν θα εχω προβλημα,ε??παλι καλα παντως που το ενεργοποιησανε και φετος να λεμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε, υποθέτω ότι δεν υπάρχει σχολή που να παίρνει λιγότερους από 20 φοιτητές το χρόνο...Οπότε δικαιούσαι. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
4ος και να εχεις προβλημα;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

takis7

Νεοφερμένος

Ο takis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ξερω βρε παιδια απο αυτους ολαα τα περιμενεις...αντε να περασουν οι μερες να το παρουμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ε νταξ, τα παραλες!
για να μν επαιρνες επρεπε τ τμημα σου να παρει <16 ατομα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

minoans

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Και εγώ 4 πέρασα αλλα εμένα το τμήμα μου πήρε 130 άτομα....οχι 16:xixi::xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nibakou

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Αυτά που θα τα μάθουμε; απο την γραμματεία; νομίζω ότι πρέπει να πάω να τους κάνω μια ενημέρωση για το πρόγραμμα γιατί ούτε που θα το ξέρουν. αλλά έχω μπερδευτέι μια η κατηγορία με το 90% μια με τα επαλ έχω πελαγώσει. μόνο και δεν δικαιούμαι και περιμένω τόσο καιρό!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top