Τελειόφοιτη: πότε μπορώ να ξεκινήσω τις αιτήσεις για μεταπτυχιακά;

EllieKal

Νεοφερμένος

Η EllieKal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα σας είμαι 7ο εξάμηνο στη σχολή μου και λογικά αν όλα πάνε καλά τελειώνω τον Ιούνιο. Θα ήθελα να ρωτήσω πότε θα πρέπει να ξεκινήσω να κάνω αιτήσεις σε μεταπτυχιακά ? Και τα δύο που κοιτάω είναι για το Χειμερινο εξάμηνο. (Για το επόμενο προφανώς)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,601 μηνύματα.
Καλησπέρα σας είμαι 7ο εξάμηνο στη σχολή μου και λογικά αν όλα πάνε καλά τελειώνω τον Ιούνιο. Θα ήθελα να ρωτήσω πότε θα πρέπει να ξεκινήσω να κάνω αιτήσεις σε μεταπτυχιακά ? Και τα δύο που κοιτάω είναι για το Χειμερινο εξάμηνο. (Για το επόμενο προφανώς)
Θα ξεκινησεις οταν κανουν την προκυρηξη τους και καλεσουν για αιτησεις.
Θα πρεπει ομως μεχρι τελους σεπτεμβρη που θα σας καλεσουν για συνεντευξη να εχεις την βεβαιωση αποφοιτησης.
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Θα ξεκινησεις οταν κανουν την προκυρηξη τους και καλεσουν για αιτησεις.
Θα πρεπει ομως μεχρι τελους σεπτεμβρη που θα σας καλεσουν για συνεντευξη να εχεις την βεβαιωση αποφοιτησης.
Ή και νωρίτερα. Ορισμένα μεταπτυχιακά ζητάνε να έχεις το πτυχίο σου ή την βεβαίωση περάτωσης μέχρι και την ημερομηνία που λήγει η προθεσμία για υποβολή αιτήσεων.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,143 μηνύματα.
Τέλη Αυγούστου - Μέσα Νοεμβρίου έχουν τελειώσει οι αιτήσεις για τα περισσότερα (αν όχι όλα) τα μεταπτυχιακά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top