Τα σχέδια για το νέο Λύκειο

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Κάτι πήρε το μάτι μου σε ένα άλλο θέμα αλλά νομίζω έλεγε για 2011-2012.
Τέλος πάντων, θεωρώ ότι με αυτόν τον τρόπο θα είναι πιο καλό για τους μαθητές. Τα αποτελέσματα θα βγαίνουν πιο νωρίς (πιστεύω), και ακόμα δε θα δηλώνουν οι μαθητές σχολή βάση της βαθμολογίας τους αλλά βάση της αρεσκείας τους, πολύ σημαντικό.

Εdit: Εσείς δεν είστε οι 2011-12; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brynja

Νεοφερμένος

Η Brynja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
ειδα στην τηλεοραση που καποιος δημοσιογραφος εκανε στην διαμαντοπουλου την ιδια ερωτηση αλλα εκεινη του ειπε οτι δεν ειναι ακομα σιγουρο και δεν εχει βγει σχετικη ανακοινωση.παρ'ολα αυτα σημερα παλι ακουσα οτι μπορει να κανουμε μηχανογραφικο τον μαιο...δεν ξερω ολα αυτα κατα ποσο στεκουν...
τωρα για το αν ειναι καλυτετο η χειροτερο παιζεται...εγω προσωπικα πιστευω πως δεν ειναι και τοσο καλο επειδη δεν ξερεις ποσο καλα θα τα πας και γενικα που θα κινηθει ο βαθμος σου... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Καταρχας, υπαρχει ηδη θεμα για το νεο εξεταστικο, εδω:

https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=65603&page=2

Φανταζομαι οτι οι αντμιν θα το μεταφερουν.

Οσον αφορα το μηχανογραφικο, ειναι ισως απο τις λιγες -κατα την γνωμη μου- καλες αλλαγες. Θα συμβαλλει περισσοτερο στην δηλωση των σχολων με βαση το κριτηρια της αρεσκειας του καθενος, ασε που οι βασεις θα βγαινουν πιο γρηγορα. Παρολαυτα, οπως ειπωθηκε, αν δεν δουμε ανακοινωση επισημα, δεν πιστευουμε τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σημείωση ΟΔ:
Eγινε merge με το υπάρχων θέμα.Θα παρακαλούσαμε σαν ΟΔ για περιπτώσεις merge κλπ να χρησιμοποιείται το σύστημα των αναφορών.
Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση και εκ των προτέρων για τη συνεργασία.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Οι υποψήφιοι των επόμενων Πανελλαδικών θα συμπληρώσουν για πρώτη φορά τα μηχανογραφικά τους τον Μάρτιο του 2011, προτού δώσουν δηλαδή πανελλαδικές εξετάσεις και προτού μάθουν τις βαθμολογίες τους.
πηγή

Άρα, εμείς που δίνουμε Πανελλήνιες, καταθέτουμε Μηχανογραφικά τον Μάρτη; Lol.
Αν όντως ισχύει, στο σχολείο μου θα γίνει χαμός, ακόμα για καταλήψεις άκουσα.
Μα ρε παιδιά, να δηλώσεις σχολή χωρίς καν να ξέρεις πόσο έχεις γράψει; Υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα αποτυχίας έτσι. Ναι μεν βάζεις όσες σχολές σου αρέσουν, αλλά άμα τελικά δε περάσεις σε καμία από τις σχολές που είχες διαλέξει το Μάρτη; Πφφφ.. ό,τι να' ναι όμως. Ξενέρωσα.
Και ελπίζω να μην ισχύει τέλος πάντων. -.-''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
πηγή

Άρα, εμείς που δίνουμε Πανελλήνιες, καταθέτουμε Μηχανογραφικά τον Μάρτη; Lol.
Αν όντως ισχύει, στο σχολείο μου θα γίνει χαμός, ακόμα για καταλήψεις άκουσα.
Μα ρε παιδιά, να δηλώσεις σχολή χωρίς καν να ξέρεις πόσο έχεις γράψει; Υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα αποτυχίας έτσι. Ναι μεν βάζεις όσες σχολές σου αρέσουν, αλλά άμα τελικά δε περάσεις σε καμία από τις σχολές που είχες διαλέξει το Μάρτη; Πφφφ.. ό,τι να' ναι όμως. Ξενέρωσα.
Και ελπίζω να μην ισχύει τέλος πάντων. -.-''
Δηλαδή προτιμάς να σπουδάσεις κάτι που δε σε ενδιαφέρει μόνο και μόνο επειδή έβγαλες τα χ μόρια; :confused:
Εξάλλου δε σε περιορίζει κανείς στο πόσες σχολές θα επιλέξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
πηγή

Άρα, εμείς που δίνουμε Πανελλήνιες, καταθέτουμε Μηχανογραφικά τον Μάρτη; Lol.
Αν όντως ισχύει, στο σχολείο μου θα γίνει χαμός, ακόμα για καταλήψεις άκουσα.
Μα ρε παιδιά, να δηλώσεις σχολή χωρίς καν να ξέρεις πόσο έχεις γράψει; Υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα αποτυχίας έτσι. Ναι μεν βάζεις όσες σχολές σου αρέσουν, αλλά άμα τελικά δε περάσεις σε καμία από τις σχολές που είχες διαλέξει το Μάρτη; Πφφφ.. ό,τι να' ναι όμως. Ξενέρωσα.
Και ελπίζω να μην ισχύει τέλος πάντων. -.-''

To ίδιο θα ίσχυε και αν είχες δει τα αποτελέσματα βασικά. Αρχικά δεν ακούγεται ωραία, το ξέρω, αλλά στην ουσία δεν αλλάζει κάτι για μας...

Btw, αυτοί που φώναξαν για κατάληψη στο συγκεκριμένο, υποθέτω είναι αυτοί που κάνουν κατάληψη και για τις στρόγγυλες τυρόπιτες στο κυλικείο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
πηγή

Άρα, εμείς που δίνουμε Πανελλήνιες, καταθέτουμε Μηχανογραφικά τον Μάρτη; Lol.
Αν όντως ισχύει, στο σχολείο μου θα γίνει χαμός, ακόμα για καταλήψεις άκουσα.
Μα ρε παιδιά, να δηλώσεις σχολή χωρίς καν να ξέρεις πόσο έχεις γράψει; Υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα αποτυχίας έτσι. Ναι μεν βάζεις όσες σχολές σου αρέσουν, αλλά άμα τελικά δε περάσεις σε καμία από τις σχολές που είχες διαλέξει το Μάρτη; Πφφφ.. ό,τι να' ναι όμως. Ξενέρωσα.
Και ελπίζω να μην ισχύει τέλος πάντων. -.-''

Εγω παντως δεν νομιζω οτι εχει και καμια ιδιαιτερη διαφορα. Ναι μεν υπαρχει μεγαλυτερη πιθανοτητα αποτυχιας, αλλα μπορεις να καλυφθεις αν δηλωσεις πολλες σχολες. Ισως αυτο που τρομαζει τους μαθητες ειναι η αναληψη της ευθυνης του μηχανογραφικου 4 μηνες νωριτερα.

Στο κατω κατω, ο καθε σοβαρος μαθητης θα επρεπε να συμπληρωνει το μηχανογραφικο του σαν να ειχε βγαλει 20. Ουρλιαζω τοσο καιρο οτι το μηχανογραφικο το δηλωνουμε με σειρα προτιμησης των σχολων. Και τι χαιρι ειδαμε;

Παιδια επειδη εγραψαν καλυτερα απο αυτο που περιμεναν να βαζουν τις σχολες με τις περσινες βασεις, να περνανε σε κατι πολυτεχνεια, οικονομικα, μαθηματικα και φυσικα και μετα να τους βγαινει ο κωλος να τα τελειωσουν.

Επι της ουσιας δεν αλλαζει κατι, απορω γιατι η τοση αντιδραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Και εγώ θετικό το βρίσκω, μάλλον είναι στο DNA μας να προδικάζουμε σε αποτυχία κάθε αλλαγή. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δηλαδή προτιμάς να σπουδάσεις κάτι που δε σε ενδιαφέρει μόνο και μόνο επειδή έβγαλες τα χ μόρια; :confused:
Εξάλλου δε σε περιορίζει κανείς στο πόσες σχολές θα επιλέξεις.
Δε είπα ότι θα δηλώσω ποτέ σχολή που δε με ενδιαφέρει.:confused:
Απλά έτσι είναι σα να πηγαίνεις τελείως στα τυφλά. Άλλο να είσαι σίγουρος ξέρω γω ότι έβγαλες 18000 μόρια, κι άλλο να το υποθέτεις.
Οκ, ναι μπορείς να βάλεις σχολές και με λιγότερα μόρια. Αν όμως η χαμηλότερη σχολή που δήλωσες είναι 14000 και είσαι σίγουρος ότι δε παίζει να βγάλεις πιο λίγα, και τελικά βγάζεις 12000; Ε, οκ παραείναι παράλογο, αλλά it happends. Και στη τελική άμα πάω και δηλώσω 50 σχολές για να ειμαι "μέσα" δε γίνεται να μου αρέσουν και οι 50.
To ίδιο θα ίσχυε και αν είχες δει τα αποτελέσματα βασικά. Αρχικά δεν ακούγεται ωραία, το ξέρω, αλλά στην ουσία δεν αλλάζει κάτι για μας...

Δε ξέρω, ίσως είναι όπως τα λες, αλλά πάλι θα προτιμούσα να γινόταν όπως άλλες χρονιές. -.-'

Btw, αυτοί που φώναξαν για κατάληψη στο συγκεκριμένο, υποθέτω είναι αυτοί που κάνουν κατάληψη και για τις στρόγγυλες τυρόπιτες στο κυλικείο...
χαααχ ναι τα έξυπνα, αμέσως στη κατάληψη το πήγαν -.-'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Νομιζω οτι μαλλον το μονο πραγματακι που γεννα αντιδραση ειναι η αλλαγη, και οχι η ουσια εν τελει. Κατανοητη η αναστατωση σας, αλλα οχι οταν υπερβαινει τα δεκα λεπτα. Αν το σκεφτει κανεις ψυχραιμα, θα δει οτι ειναι το ιδιο πραγμα.

Θα δηλωσεις τις σχολες που θελεις τον Μαρτιο, ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΤΙΣ ΘΕΛΕΙΣ, και αν σωνει και καλα θελεις να γινεις φοιτητης, θα δηλωσεις και τις πιο χαμηλοβαθμες.

Αν το μηχανογραφικο γινοταν τον Ιουλιο, τοτε τι θα ηταν διαφορετικο, οσον αφορα τα μετρησιμα μεγεθη; Θελεις να μου πεις οτι η γνωση των μοριων αλλαζει τις προτιμησεις;

Στην τελικη, σκεφτειτε και το αλλο το καλο: Μολις βγουν οι βαθμοι [πραγμα που θα γινει την ιδια χρονικη στιγμη με ολες τις χρονιες, δηλαδη γυρω στις 30 Ιουνιου], θα εχουν ηδη καταγραφει τα μηχανογραφικα, οποτε η διαδικασια θα γινει πιο γρηγορα. Αντι να εχεις βασεις τελη Αυγουστου, θα τις εχεις τελη Ιουλιου. Και ως εκ τουτου, ολο τον χρονο να προετοιμασεις την φοιτητικη σου ζωη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δε είπα ότι θα δηλώσω ποτέ σχολή που δε με ενδιαφέρει.:confused:
Απλά έτσι είναι σα να πηγαίνεις τελείως στα τυφλά. Άλλο να είσαι σίγουρος ξέρω γω ότι έβγαλες 18000 μόρια, κι άλλο να το υποθέτεις.
Οκ, ναι μπορείς να βάλεις σχολές και με λιγότερα μόρια. Αν όμως η χαμηλότερη σχολή που δήλωσες είναι 14000 και είσαι σίγουρος ότι δε παίζει να βγάλεις πιο λίγα, και τελικά βγάζεις 12000; Ε, οκ παραείναι παράλογο, αλλά it happends. Και στη τελική άμα πάω και δηλώσω 50 σχολές για να ειμαι "μέσα" δε γίνεται να μου αρέσουν και οι 50.


Δε ξέρω, ίσως είναι όπως τα λες, αλλά πάλι θα προτιμούσα να γινόταν όπως άλλες χρονιές. -.-'
Πως πας στα τυφλά;
Βγάζεις πχ 18.000 και σου αρέσει ιατρική. Τι κάνεις; Τη δηλώνεις ή όχι;
Τη δηλώνεις φυσικά και μετά συνεχίζεις με άλλες επιλογές. Έτσι και τώρα, δηλώνεις ό,τι σου αρέσει. Τώρα το αν μια σχολή ανέβει και εσύ δεν την πιάσεις για 50 μόρια, και πριν δεν ήξερες τη βάση κάθε σχολής. Άρα τυπικά δεν αλλάζει κάτι. Οι μαθητές θα επωφεληθούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
πηγή

Άρα, εμείς που δίνουμε Πανελλήνιες, καταθέτουμε Μηχανογραφικά τον Μάρτη; Lol.
Μα ρε παιδιά, να δηλώσεις σχολή χωρίς καν να ξέρεις πόσο έχεις γράψει; Υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα αποτυχίας έτσι.'
Έτσι ήταν το σύστημα εισαγωγής στα πανεπιστήμια μέχρι και το 1999 (και το 2000 και 2001 για παλαιούς υποψηφίους).

Δεν είναι και καμιά τρομερή "καινοτομία" το σύστημα. Κατά βάση επιστροφή στις δέσμες (το σύστημα που ίσχυε μέχρι και τους αποφοίτους του 1999 δλδ) μου ακούγεται. Με (ακόμα) λιγότερη ύλη, από ότι διαβάζω, μονάχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Έτσι ήταν το σύστημα εισαγωγής στα πανεπιστήμια μέχρι και το 1999 (και το 2000 και 2001 για παλαιούς υποψηφίους).

Δεν είναι και καμιά τρομερή "καινοτομία" το σύστημα. Κατά βάση επιστροφή στις δέσμες (το σύστημα που ίσχυε μέχρι και τους αποφοίτους του 1999 δλδ) μου ακούγεται. Με (ακόμα) λιγότερη ύλη, από ότι διαβάζω, μονάχα.
ναι ετσι ακριβως ειπε και ο καθηγητης στο φροντιστηριο που παω!το πανε για επαναφορα στο παλιο συστημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Θεωρώ μεγάλος λάθος αυτό που κάνουν με τα μηχανογραφικά. Το Μάρτη οι μαθητές το μόνο που σκέφτονται είναι οι εξετάσεις που πλησιάζουν και δεν έχουν το χρόνο να κάτσουν να δουν αναλυτικά το τι προσφέρει κάθε σχολή... Αποτέλεσμα να δηλώνουν βάση των περσινών βάσεων. Αντίθετα μέχρι και πέρσι είχαν τουλάχιστον σχεδόν ένα μήνα να σκέφτονται μόνο αυτό.

Επιπλέον αν γνωρίζεις τη βαθμολογία σου μπορείς να επικεντρωθείς περισσότερο σε κάποιες σχολές και να τις ψάξεις περισσότερα για αυτές. Το καλύτερο είναι να τις κοιτάνε όλες εξίσου αλλά αυτό είναι αδύνατο γιατί οι σχολές είναι αμέτρητες...

Θεωρώ ότι το νέο σύστημα με τα τέσσερα μαθήματα θα φέρει αντιδράσεις κυρίως από τους καθηγητές που πλέον τα μαθήματα τους δεν θα είναι από τα πανελλαδικώς εξεταζόμενα. Ακόμα θυμάμαι τις κοινητοποιήσεις των Θεολόγων και της εκκλησίας όταν βγήκαν τα Θρησκευτικά από τις πανελλήνιες. Κακά τα ψέματα οι πανελλήνιες είναι πηγή εσόδων για πολλούς ανθρώπους και όποια κυβέρνηση τις "πειράζει" παίζει με τη φλόγα

Έτσι ήταν το σύστημα εισαγωγής στα πανεπιστήμια μέχρι και το 1999 (και το 2000 και 2001 για παλαιούς υποψηφίους).

Δεν είναι και καμιά τρομερή "καινοτομία" το σύστημα. Κατά βάση επιστροφή στις δέσμες (το σύστημα που ίσχυε μέχρι και τους αποφοίτους του 1999 δλδ) μου ακούγεται. Με (ακόμα) λιγότερη ύλη, από ότι διαβάζω, μονάχα.

Οι δέσμες ήταν πολύ καλύτερες σαν σύστημα από αυτό με τη λογική ότι όποιος πήγαινε π.χ. ιατρική ήξερε βιολογία/χημεία, πολυτεχνείο φυσική και μαθηματικά, νομική αρχαία ιστορία. Με το καινούριο σύστημα μειώθηκε η ύλη αλλά αυξήθηκαν τα μαθήματα σε 12 και στην ουσία δεν μπαίνεις σε βάθος σε κανένα μάθημα. Σταδιακά μειώθηκαν τα μαθήματα από 12-9-6 και τώρα 4 και παράλληλα μειώνουνε την ύλη στα μαθήματα που μείνανε. Το χειρότερο με το παρών σύστημα είναι ότι για να καταπολεμήσουν τα φροντιστήρια που δημιούργησαν οι δέσμες έριξαν τη δυσκολία των θεμάτων. Το τελευταίο βέβαια δεν το κατάφεραν.....

Κοιτάξτε τις βάσεις των δεσμών του 1999. Για να μην ψάχνεστε σας αναφέρω ότι η Ιατρική Αθήνας είχε 17,8 και η Ιατρική Αλεξανδρούπολης 16,9 και η Νομική Αθήνας 17,8 ... Μη βγάλει κάποιος το χαζό συμπέρασμα ότι τότε δεν θέλανε να πάνε όλοι ιατρική/νομική (θέλανε και πολλοί περισσότεροι από ότι τώρα). Απλώς τότε μπαίνανε πραγματικά δύσκολα θέματα που ξεχώριζε ο καλός από τον άριστο. Τώρα λίγο/πολύ γράφουν όλοι τέλεια στα παραπάνω μαθήματα (το πολύ πολύ να πέσει ένα δύσκολο θέμα σε καμιά φυσική) και το ποιος θα μπει στις υψηλόβαθμες σχολές το κρίνει η έκθεση και η τύχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
οσον αφορα τα μηχανογραφικα που λενε οτι θα παραδιδονται τον μαρτη το μονο καλο που εχει ειναι οτι λογικα οταν βγουν πιο γρηγορα τα αποτελεσματα για το που περασαμε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria ts

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Εγώ πάντως θα προτιμούσα 1000 φορές να παραδώσω μηχανογραφικό αφού βγουν τα μόρια....αλλιώς θα είμαι πιο πολύ αγχωμένη. Έχω αγχωθεί ήδη δηλαδή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Βασικά κάτα 60/70% είναι σίγουρο. Κι απ 'ό, τι μας είπε η υποδιευθύντρια στο σχολείο σήμερα, το κάνουν για να κοπούν σπατάλες, γιατί λέει τον Ιούλιο πληρώνονται άτομα για τα μηχανογραφικά, οπότε σου λέει ας το πάμε τον Μάρτιο για να μην πληρωθούν έξτρα, αλλά να το κάνουν εν ώρα ( ; ) "σχολικής χρονιάς".

Μα τι έξυπνοι άνθρωποι. =]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Καλύτερα τα μηχανογραφικά δελτία να παραδίδονται τον Μάρτη. Έτσι οι υποψήφιοι αφενός μεν έχουν μια σαφή εικόνα των μαθημάτων κάθε κατεύθυνσης και μπορούν να ξεκαθαρίσουν ποιες επιστημονικές περιοχές τους ελκύουν και αφετέρου δεν θα δηλώνουν υψηλόβαθμες σχολές με τη λογική "να μην πάνε τσάμπα τα μόρια" καθώς δεν θα ξέρουν ακόμη τα μόρια εισαγωγής τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

619zx

Νεοφερμένος

Ο 619zx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Αυτο δηλαδη θα ισχυσει και στις φετινες πανελληνιες του 2011??Εγω θα δωσω δευτερη φορα θα κανω το μηχανογραφικο τον μαρτιο και οχι τον ιουλιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top