Τα πάντα γύρω από το playstation 3

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Ρωτήστε ότι θέλετε για το playstation 3.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Το θεωρείς καλύτερο από το 360? Και γιατί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Μα είναι καλύτερο...
Για τους λόγους που περιγράφει το videάκι.
https://www.gametrailers.com/user-movie/why-ps3-better-answers-inside/87476
Μόνο και μόνο που πληρώνεις για το online = fail...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Το θεωρείς καλύτερο από το 360? Και γιατί?
Είναι καλύτερο γιατί έχει:
1. Καλύτερη κάρτα γραφικών και επεξεργαστή.
2. Φοβερά exclusives (uncharted, metal gear solid, god of war).
Και ο σημαντικότερος λόγος:




















εγω έχω ps3.:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αν εχεις gaming pc σιγουρα δεν αξιζει το xbox με τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Αυτό που λείπει από το ps3 (και το Xbox) και κατά τη γνώμη μου έπρεπε οπωσδήποτε να συμπεριλαμβάνεται στο software της κονσόλας είναι ένα πρόγραμμα για screen capture... Να πατάς 1 κουμπί, να τραβάει αυτά που παίζεις και να μπορείς μετά να τα ανεβάσεις στο youtube :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Αυτό που λείπει από το ps3 (και το Xbox) και κατά τη γνώμη μου έπρεπε οπωσδήποτε να συμπεριλαμβάνεται στο software της κονσόλας είναι ένα πρόγραμμα για screen capture... Να πατάς 1 κουμπί, να τραβάει αυτά που παίζεις και να μπορείς μετά να τα ανεβάσεις στο youtube :).
+1000.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nilos

Νεοφερμένος

Ο nilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Είναι καλύτερο γιατί έχει:
1. Καλύτερη κάρτα γραφικών και επεξεργαστή.
2. Φοβερά exclusives (uncharted, metal gear solid, god of war).
Και ο σημαντικότερος λόγος:




















εγω έχω ps3.:P:D
Επεξεργαστη εχει καλυτερο το PS3,αλλα καρτα γραφικων οχι, ορθολογιστικα μιλώντας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Κρίμα όμως που τα γραφικά των games του xbox πρέπει να χωρέσουν σε ένα δισκάκι 9 Gb... Θυμίζει εποχές ps1 το disc swapping ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Κρίμα όμως που τα γραφικά των games του xbox πρέπει να χωρέσουν σε ένα δισκάκι 9 Gb... Θυμίζει εποχές ps1 το disc swapping ...
Σοβαρά μιλάς τώρα? Ξέρω παιχνίδια του ps3 που χρησιμοποιούν σχεδόν όλη τη χωρητικότητα του blu-ray.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nilos

Νεοφερμένος

Ο nilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
εγω μονο το MGS4 ξερω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NoiSy MaN

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Κατευθείαν να το γυρισουμε σε ps3 vs xbox 360:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.


Κυκλοφορησε μονο στην Ιαπωνια :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.


Κυκλοφορησε μονο στην Ιαπωνια :'(
Δεν είναι τίποτα σπουδαίο. Καθαρά διαφήμιση για ένα παιχνίδι από το οποίο κόπηκαν πολλά. Το ίδιο έκαναν και με το darksiders.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Τι εννοεις κοπηκαν πολλα; Δεν ειναι τιποτα σπουδαιο, απλα ειναι πιο ωραιο απο το μαυρο.
Επαιξα demo του Little Big Planet και εχω να πω οτι ειναι φανταστικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά αλλά από ότι θυμάμαι το PS3 έχει καλύτερο CPU, αλλά υποδιέστερη RAM και GPU από το xbox360.
+ Το γεγονός ότι τα περισσότερα multiplatform games είναι γραμμένα για xbox360 και απλά γίνονται port στο PS3, οπότε τρέχουν και καλύτερα στο xbox360, για τον απλό λόγο πχ. ότι αξιοποιούν τους 3 επεξεργατές του xbox αλλά όχι τους 8 επεξεργαστές του PS3. (Επειδή δεν θυμάμαι να σας εξηγήσω τι διαφορά των CPUs, ψάξτε την στο google). Πάντως τα multiplatform games αξιοποιούν μόνο τον ένα επεξεργαστή του PS3 (cell broadband engine: 1 PPE + 7 SPE)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Χμ ναι το εχω ξανακουσει αυτο, το ff13 ομως φτιαχτηκε για το playstation επομενως στην xbox εκδοση εχουν κοπει πραγματα. Στην Ιαπωνια δεν εχει βγει για το xbox και ουτε προκειται να βγει παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά αλλά από ότι θυμάμαι το PS3 έχει καλύτερο CPU, αλλά υποδιέστερη RAM και GPU από το xbox360.
+ Το γεγονός ότι τα περισσότερα multiplatform games είναι γραμμένα για xbox360 και απλά γίνονται port στο PS3, οπότε τρέχουν και καλύτερα στο xbox360, για τον απλό λόγο πχ. ότι αξιοποιούν τους 3 επεξεργατές του xbox αλλά όχι τους 8 επεξεργαστές του PS3. (Επειδή δεν θυμάμαι να σας εξηγήσω τι διαφορά των CPUs, ψάξτε την στο google). Πάντως τα multiplatform games αξιοποιούν μόνο τον ένα επεξεργαστή του PS3 (cell broadband engine: 1 PPE + 7 SPE)

Ναι, για τη ram ισχύει... Για την κάρτα γραφικών δεν είμαι σίγουρος. Όμως και καλύτερη κάρτα γραφικών να έχει το xbox πού θα την αξιοποιήσει;; Το ps3 παίζει και blu-ray τουλάχιστον... Τα HD-DVD από την άλλη δεν υπάρχουν πλέον :'(.. Επιπλέον το ps3 παίρνει και Linux :P..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Θέλω ps3 για το GoW, το LBP και το Bayonetta, αλλά εδώ δεν πήρα όταν ήμουν μικρότερος, θα πάρω τώρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top