Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Christianam23

Νεοφερμένος

Η Christianam23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Από το 2016 τέθηκε σε λειτουργία το σύστημα της εξ ολοκλήρου ηλεκτρονικής εγγραφής. Μέσα από την ηλεκτρονική εφαρμογή οι επιτυχόντες σε περίπτωση που έχουν εγγραφεί από προηγούμενο έτος σε άλλη σχολή, θα δηλώνουν τη σχολή στην οποία είναι ήδη εγγεγραμμένοι και θα αιτούνται ταυτόχρονα τη διαγραφή τους προκειμένου να ολοκληρωθεί η εγγραφή τους στη νέα σχολή. Στις αρχές Σεπτεμβρίου θα βγει η φετινή εγκύκλιος με τις ημερομηνίες ηλεκτρονικής εγγραφής και θα πρέπει να μπεις στην εφαρμογή και να κάνεις την εγγραφή στη νέα σου σχολή και τη διαγραφή από την παλιά σου. Αν δεν το κάνεις αυτό τότε παραμένεις στην παλιά σου σχολή!

Υπάρχει περίπτωση μετά την αίτηση διαγραφής να μας ζητηθεί να εμφανιστουμε στην σχολή για τυχόν "γραφειοκρατικά" ζητηματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Υπάρχει περίπτωση μετά την αίτηση διαγραφής να μας ζητηθεί να εμφανιστουμε στην σχολή για τυχόν "γραφειοκρατικά" ζητηματα;

Λογικά θα σου ζητήσουν να επιστρέψεις το πάσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xopk

Νεοφερμένος

Ο xopk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Αυτο με προβληματιζει και εμενα αν χρειαζεται να παω στην γραμματεια της σχολης που ειμαι ηδη γραμμενος η οχι για να κανω διαγραφη?Οταν βγουν οι βασεις και παω την επομενη μερα στην γραμματεια και κανω αιτηση διαγραφης στην ηλεκτρονικη εγγραφη θα δηλωσω οτι ειμαι γραμμενος σε καποιο αλλο τμημα η θα παω οτι δεν ειμαι σε αυτην την περιπτωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Christianam23

Νεοφερμένος

Η Christianam23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Λογικά θα σου ζητήσουν να επιστρέψεις το πάσο.

Άρα θα πρέπει να πάω αυτοπροσώπως στην γραμματεία;

Αυτο με προβληματιζει και εμενα αν χρειαζεται να παω στην γραμματεια της σχολης που ειμαι ηδη γραμμενος η οχι για να κανω διαγραφη?Οταν βγουν οι βασεις και παω την επομενη μερα στην γραμματεια και κανω αιτηση διαγραφης στην ηλεκτρονικη εγγραφη θα δηλωσω οτι ειμαι γραμμενος σε καποιο αλλο τμημα η θα παω οτι δεν ειμαι σε αυτην την περιπτωση?

Την αίτηση διαγραφής την κάνεις κατά την ηλεκτρονική εγγραφή σου στην αλλη σχολή. Δεν πας δηλαδή στην γραμματεία της τωρινής σου σχολής για να συμπληρώσεις αίτηση διαγραφής. Απλά στην ηλεκτρονική εγγραφή σε ρωτάει αν είσαι ήδη εγγεγραμμένος σε άλλη σχολή και εκεί έχει την αίτηση διαγραφής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Άρα θα πρέπει να πάω αυτοπροσώπως στην γραμματεία;
Ανάλογα το τμήμα στο οποίο σπουδάζεις. Στο δικό μου γίνεται και μέσω κούριερ: Πρώτα τους στέλνεις το πάσο κι όταν το λάβει η γραμματεία, τότε θα στείλει στο τμήμα εισαγωγής σου το αποφοιτήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christianam23

Νεοφερμένος

Η Christianam23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Ανάλογα το τμήμα στο οποίο σπουδάζεις. Στο δικό μου γίνεται και μέσω κούριερ: Πρώτα τους στέλνεις το πάσο κι όταν το λάβει η γραμματεία, τότε θα στείλει στο τμήμα εισαγωγής σου το αποφοιτήριο.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Εύχομαι και στο δικό μου να υπάρχει αυτή η επιλογή γιατί σπουδάζω Κρήτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Εύχομαι και στο δικό μου να υπάρχει αυτή η επιλογή γιατί σπουδάζω Κρήτη.

Κρήτη σπουδάζω κι εγώ, στο Πανεπιστήμιο. Οπότε γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xopk

Νεοφερμένος

Ο xopk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Αρα μετα την ηλεκτρονικη εγγραφη πρεπει να παμε το πασσο μας στην γραμματεια οτι και να γινει.Εφοσον η γραμματεια θα εχει ενημερωθει απο το συστημα για την αιτηση διαγραφης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christianam23

Νεοφερμένος

Η Christianam23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Κρήτη σπουδάζω κι εγώ, στο Πανεπιστήμιο. Οπότε γίνεται.

Τέλεια,σε ευχαριστώ πολύ

Αρα μετα την ηλεκτρονικη εγγραφη πρεπει να παμε το πασσο μας στην γραμματεια οτι και να γινει.Εφοσον η γραμματεια θα εχει ενημερωθει απο το συστημα για την αιτηση διαγραφης.

Αν αποφασίσεις να εγγραφείς στην αλλη σχολή δεν μπορεις να χρησιμοποιείς το πάσο και της προηγούμενης. Όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω ή θα πρέπει να πας αυτοπροσώπως είτε ορισμένα τμήματα δίνουν την δυνατότητα αποστολής με κούριερ. Εξαρτάται από την σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδάκια μου καλά , καταλαβαίνω τους προβληματισμούς σας και τις απορίες σας!΄Ομως κάντε έναν μικρό κόπο να δείτε τα προηγούμενα μηνύματα και τα θέματα που είναι σχετικά με τα ερωτήματά σας. Π.χ αν δείτε στο θέμα "Εγγραφές πρωτοετών" από σελ.102 και μετά ή στο θέμα "Γενικές φοιτητικές απορίες" το διάστημα από τέλος Αυγούστου μέχρι περίπου 15 Σεπτεμβρίου 2017, είμαι σίγουρη ότι θα λυθούν αν όχι όλες τουλάχιστον οι περισσότερες από τις απορίες σας. Μην επαναλαμβάνουμε συνέχεια τα ίδια και τα ίδια! Κι εσύ βρε αθεόφοβε xopk ρωτάς στο 913, αυτό που έχω απαντήσει στο 910 !!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xopk

Νεοφερμένος

Ο xopk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Παιδάκια μου καλά , καταλαβαίνω τους προβληματισμούς σας και τις απορίες σας!΄Ομως κάντε έναν μικρό κόπο να δείτε τα προηγούμενα μηνύματα και τα θέματα που είναι σχετικά με τα ερωτήματά σας. Π.χ αν δείτε στο θέμα "Εγγραφές πρωτοετών" από σελ.102 και μετά ή στο θέμα "Γενικές φοιτητικές απορίες" το διάστημα από τέλος Αυγούστου μέχρι περίπου 15 Σεπτεμβρίου 2017, είμαι σίγουρη ότι θα λυθούν αν όχι όλες τουλάχιστον οι περισσότερες από τις απορίες σας. Μην επαναλαμβάνουμε συνέχεια τα ίδια και τα ίδια! Κι εσύ βρε αθεόφοβε xopk ρωτάς στο 913, αυτό που έχω απαντήσει στο 910 !!!:)

Συγγνωμη αλλα δεν το προσεξα καθολου :( ευχαριστω για την απαντηση απλα μου δημιουργηται αλλο ενα ερωτημα εφοσν το κανω ηλεκτρονικα δεν θα πρεπει να παω στην παλια μου γραμματεια ωστε να παραδωσω πασο και να παρω την αιτηση διαγραφης και να την δωσω στην καινουρια?Ειδα τα φορουμς που εστειλες αλλα δεν βρηκα κατι σχετικο πανω σε αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Με 12550 μόρια έχω ελπίδες για οικονομικών επιστημών εκπα ή δέος ΟΠΑ ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios725

Νεοφερμένος

Ο Stelios725 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Με 12550 μόρια έχω ελπίδες για οικονομικών επιστημών εκπα ή δέος ΟΠΑ ;;

πολυ δυσκολο,αν εχεις βαλει παντειο το πιανεις παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christianam23

Νεοφερμένος

Η Christianam23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
17509 για νομική Κομοτηνής,τι λετε;την πιανω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εφοσν το κανω ηλεκτρονικα δεν θα πρεπει να παω στην παλια μου γραμματεια ωστε να παραδωσω πασο και να παρω την αιτηση διαγραφης και να την δωσω στην καινουρια?Ειδα τα φορουμς που εστειλες αλλα δεν βρηκα κατι σχετικο πανω σε αυτο.

Αυτό εξαρτάται από τη σχολή.΄Αλλες διευκολύνουν με online αίτηση για βεβαίωση διαγραφής, άλλες χρησιμοποιούν ταχυδρομείο ή courier και άλλες απαιτούν τη φυσική σου παρουσία ή εξουσιοδοτημένου από εσένα, ατόμου. Αν πάρεις ένα τηλέφωνο τη γραμματεία, θα μάθεις ποιον τρόπο χρησιμοποιεί η σχολή από την οποία θέλεις να διαγραφείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xopk

Νεοφερμένος

Ο xopk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Αυτό εξαρτάται από τη σχολή.΄Αλλες διευκολύνουν με online αίτηση για βεβαίωση διαγραφής, άλλες χρησιμοποιούν ταχυδρομείο ή courier και άλλες απαιτούν τη φυσική σου παρουσία ή εξουσιοδοτημένου από εσένα, ατόμου. Αν πάρεις ένα τηλέφωνο τη γραμματεία, θα μάθεις ποιον τρόπο χρησιμοποιεί η σχολή από την οποία θέλεις να διαγραφείς.

Ευχαριστω πολυ παντως σκεφτομαι σοβαρα με το που βγουν οι βασεις να παω να κανω αιτηση διαγραφης την επομενη μερα στην γραμματεια αυτοπροσωπος για παν ενδεχομενο και να μην χρειαζεται ουτε στην ηλεκτρονικη εγγραφη να γραψω οτι ειμαι γραμμενος σε αλλο τμημα και ουτε να τρεχω τελευταια στιγμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστω πολυ παντως σκεφτομαι σοβαρα με το που βγουν οι βασεις να παω να κανω αιτηση διαγραφης την επομενη μερα στην γραμματεια αυτοπροσωπος για παν ενδεχομενο και να μην χρειαζεται ουτε στην ηλεκτρονικη εγγραφη να γραψω οτι ειμαι γραμμενος σε αλλο τμημα και ουτε να τρεχω τελευταια στιγμη.

Καλύτερα να περιμένεις να κάνεις κανονικά την ηλεκτρονική εγγραφή-διαγραφή και μετά οτιδήποτε άλλο χρειαστεί, όπως θα κάνουν όλοι. Λογικό μου φαίνεται αυτό που λες αλλά να ξέρεις ότι οι διαδικασίες του δημόσιου τομέα είναι τυφλοσούρτης. (πχ αφού οι εισαγόμενοι με το 10% πρέπει να δηλώσουν ταυτόχρονα και τη διαγραφή από την προηγούμενη σχολή τους, γιατί ο xopk ενώ ανήκει σ΄αυτήν την κατηγορία, δηλώνει ότι δεν είναι γραμμένος σε άλλη σχολή; Και τσουπ, κολλάει το σύστημα!) Μπορεί να κάνεις κάτι για να διευκολυνθείς, να σου γυρίσει μπούμερανγκ και μετά να τρέχεις περισσότερο.΄Ασε γιατί τους έχει φοβηθεί το μάτι μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Armark

Νεοφερμένος

Ο Armark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Παιδια εδωσα το 2016 κ εβγαλα 13700 μορια. Ποιανω λετε το τμημα μαρκετινγκ και επικοινωνιας της ΑΣΟΕΕ? Την χρονια εκεινη στο 90% ειχε 14500
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xopk

Νεοφερμένος

Ο xopk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Παιδια εδωσα το 2016 κ εβγαλα 13700 μορια. Ποιανω λετε το τμημα μαρκετινγκ και επικοινωνιας της ΑΣΟΕΕ? Την χρονια εκεινη στο 90% ειχε 14500

Κοιτα το 2016 το 90% ειχε βαση 14442 και το περσυνο 10% για την χρονια του 2016 ειχε 14589 δηλαδη ανεβηκε αυτο διχνει οτι ειχε ζητησει σαν τμημα τωρα φετος δεν ξερω οι μαθητες που κανουν 2η χρονια 10% ειναι ποιο αραιοι οποτε εχεις πιαθνοτητες σαν δευτερη επιλογη τι εχεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christianam23

Νεοφερμένος

Η Christianam23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Παιδια εδωσα το 2016 κ εβγαλα 13700 μορια. Ποιανω λετε το τμημα μαρκετινγκ και επικοινωνιας της ΑΣΟΕΕ? Την χρονια εκεινη στο 90% ειχε 14500


Συνήθως την 2η χρόνια τα παιδιά που κάνουν 10% είναι πιο λίγα. Είναι απρόβλεπτο γενικά όποτε μην χάνεις την ελπίδα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top