Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ismhnhpapa

Νεοφερμένος

Η Ismhnhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Γεια σας .Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το 10% και τι πιθανότητες έχω να περάσω στη σχολή που θέλω .Πέρασα τουρκικών σπουδών γύρω στα 12.000 μόρια και θελω με το 10% για ιστορικό στα ιωαννινα . Είναι πιθανόν ; Γιατί το ιστορικό με τις βάσεις τις φετινές ήταν γύρω στα 11
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,522 μηνύματα.
Γεια σας .Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το 10% και τι πιθανότητες έχω να περάσω στη σχολή που θέλω .Πέρασα τουρκικών σπουδών γύρω στα 12.000 μόρια και θελω με το 10% για ιστορικό στα ιωαννινα . Είναι πιθανόν ; Γιατί το ιστορικό με τις βάσεις τις φετινές ήταν γύρω στα 11
Το ιστορικο ιωαννινα φετος ηταν 9300. Μεσα εισαι με το 10% του χρονου , αλλα γιατι δεν κανεις μετακινηση φετος? Σιγουρη φαινεται.
 

angeloskar

Νεοφερμένος

Ο angeloskar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Να ρωτήσω, έστω ότι είμαστε σε ένα τμήμα και κάνουμε μηχανογραφικό για 10% και περνάμε στην δεύτερη επιλογή μας. Σε περίπτωση που αποφασίσουμε τελικά ότι θα προτιμήσουμε να μείνουμε στην σχολή μας και να μην πάμε σε αυτή από το 10%, μπορούμε κανονικά; Ή με το που μπούμε στην διαδικασία του 10% ακυρώνεται η φοίτηση μας στην σχολή;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,522 μηνύματα.
Να ρωτήσω, έστω ότι είμαστε σε ένα τμήμα και κάνουμε μηχανογραφικό για 10% και περνάμε στην δεύτερη επιλογή μας. Σε περίπτωση που αποφασίσουμε τελικά ότι θα προτιμήσουμε να μείνουμε στην σχολή μας και να μην πάμε σε αυτή από το 10%, μπορούμε κανονικά; Ή με το που μπούμε στην διαδικασία του 10% ακυρώνεται η φοίτηση μας στην σχολή;
Η επιτυχια σου με το 6% ενεργοποιειται τοτε μονο οταν προχωρησεις σε διαδικασια εγγραφής τον σεπτεμβρη. Αν δεν το κάνεις ξεχνιέται και χάνεται. Και αντε παλι με το 4% τον αλλο χρονο.
 

Machris

Νεοφερμένος

Ο Machris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Αν εχω εγγραφει σε μια σχολη και εχω παρακολουθησει καποια μαθηματα μπορω και δεν μου αρεσεο τελικα η σχολη μπορω να κανω 10% και να παω σε αλλη;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,522 μηνύματα.
Αν εχω εγγραφει σε μια σχολη και εχω παρακολουθησει καποια μαθηματα μπορω και δεν μου αρεσεο τελικα η σχολη μπορω να κανω 10% και να παω σε αλλη;
Ε βεβαια, οι πιο πολλοι του 10% αυτο κανουν.
 

Machris

Νεοφερμένος

Ο Machris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εχω καποια προθεσμια μεχρι να το δηλωσω;btw δεν ξερω πολλα πανω στο θεμα του 10%
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,522 μηνύματα.
Εχω καποια προθεσμια μεχρι να το δηλωσω;btw δεν ξερω πολλα πανω στο θεμα του 10%
Δεν θελει καποια προετοιμασια.
Του χρονου (2022) τον Ιουλιο οταν ανακοινωνουν τα μηχανογραφικα, πας λυκειο με το καρτελακι σου ή γνωριζοντας τον αριθμο σου υποψηφιου και κανεις password , κανεις μηχανογραφικο και περιμενεις αποτελεσματα.
Χρόνια ειναι αυτη η διαδικασια, δεν εχει λογο να την αλλαξει φετος.
Βεβαια φετος θα εχεις την νεα βασανο των 2 μηχανογραφικων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Machris

Νεοφερμένος

Ο Machris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Διεκ και αει;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επισης αυτην την αλλη σχολη που θα θελω δεν ειναο υποχρεωτικο να την ειχα δηλωσει στο πρωτο μηχανογραφικο;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,522 μηνύματα.
Διεκ και αει;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επισης αυτην την αλλη σχολη που θα θελω δεν ειναο υποχρεωτικο να την ειχα δηλωσει στο πρωτο μηχανογραφικο;
Οχι ΔΙΕΚ και ΑΕΙ. 2 μηχανογραφικα για ΑΕΙ και ενα για ΔΙΕΚ ισον 3.

Το αλλο ερωτημα δεν το καταλαβαινω.
 

Machris

Νεοφερμένος

Ο Machris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Λεω οτι στο καινουριο μηχανογραφικο με το 10% μπορω να δηλωσω σχολη την οποια δεν ειχα δηλωσει στο μηχανογραφικο του 2021
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,522 μηνύματα.
Λεω οτι στο καινουριο μηχανογραφικο με το 10% μπορω να δηλωσω σχολη την οποια δεν ειχα δηλωσει στο μηχανογραφικο του 2021
Το μηχανογραφικο του 2021 ειναι απώτερο παρελθον, ξεχαστηκε, σβήστηκε ,παει.
 

giwrgos00

Νεοφερμένος

Ο giwrgos00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας. Φέτος έγραψα 17791 μόρια και σκέφτομαι να κάνω 10% του χρόνου για το ΔΕΤ στο ΟΠΑ. Πιστεύετε έχω πιθανότητες;
 

marian

Νεοφερμένος

Η marian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Αρα για το 10% απλά κάνεις νεο μηχανογραφικο; δεν χρειάζεται καμια αιτηση μέσα στη χρονιά;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,522 μηνύματα.

nekochan

Νεοφερμένος

Η nekochan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
πέρασα αγγλική φιλολογία στο απθ αλλά τελικά νομίζω πως δεν μου αρέσει.. με 18242 μόρια πιστεύετε με το 10% μπορώ να μπω ψυχολογία στα γιάννενα? πέρυσι είχε 17430 αν θυμάμαι καλά
 

TakSimeon

Νεοφερμένος

Ο TakSimeon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Εννοειται πως περνας με αυτα τα μορια αυτο μας ελειπε.
 

nekochan

Νεοφερμένος

Η nekochan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ευτυχώς μου δίνεις ελπίδα γιατί εδώ δεν μου αρέσει καθόλου 🥲 έχω μια ερώτηση όμως στο 10% οι θέσεις δεν είναι μηδαμινές? πως αποφασίζεται ποιος περνάει και ποιος όχι
 

TakSimeon

Νεοφερμένος

Ο TakSimeon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Οχι, το 10% χωριζεται σε 6% για αυτους που εδωσαν πανελληνιες την προηγουμενη χρονια και σε 4% για εκινους που εδωσαν εξετασεις την παραπροηγουμενη χρονια. Φετος με το 6% η ψυχολογια στα Ιωαννινα επαιρνε 5 ατομα και ειχε βαση 17.400 . Αλλες χρονιες ηταν και πιο χαμηλα, δεν υπαρχει περιπτωση να μη περασεις.
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
πέρασα αγγλική φιλολογία στο απθ αλλά τελικά νομίζω πως δεν μου αρέσει.. με 18242 μόρια πιστεύετε με το 10% μπορώ να μπω ψυχολογία στα γιάννενα? πέρυσι είχε 17430 αν θυμάμαι καλά
Χαζή ερώτηση αλλά εννοείς 18242 χωρίς τα αγγλικά; Γιατί αν ναι τότε θα πρέπει να έρθουν τα πάνω κάτω για να μην περάσεις με το 10 τοίς εκατω σε σχολή που είχε φέτος κανονική βάση 17400 και κάτι ψιλά
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top