Τα πάντα για τις Ακαδημαϊκές Ταυτότητες (Πάσο)

airtrelomike13

Active member

Ο airtrelomike13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Α καλά τέλεια! Δηλαδή μένει η βονταφον να ξυπνήσει, υποθέτω όχι πριν να έχει να δώσει και σε προπτυχιακούς. :P Thanks!
Ελεγξε λιγο τα προσωπικα σου μηνυματα . Κτ σ εστειλα σχετικο με το πασο

Panagiotis849

Well-known member

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών ΕΚΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Έκανα την αίτηση την περασμένη Τρίτη και ακόμα μου λέει ότι είναι στη διαδικασία ελέγχου από τη γραμματεία του τμήματος. Την Παρασκευή ρώτησα τον αρμόδιο γραμματέα αν παίζει κάτι και μου είπε ότι το έχει εγκρίνει. Τι παίζει? Θα λέει αυτό το μήνυμα μέχρι να είναι έτοιμο για παραλαβή ή θα έπρεπε να έχει αλλάξει? Επίσης εντύπωση μου έκανε όταν δήλωνα μαγαζί ότι ενώ δεν θα περίμενε κανείς να πνίγονται στις αιτήσεις όλα τα διαθέσιμα μαγαζιά είχαν 300+ να εκκρεμούν. Μήπως αυτά είναι λάθη του συστήματος τους?
Εμένα πέρσυ μου είχε έρθει SMS, ότι είναι έτοιμο για παραλαβή.

airtrelomike13

Active member

Ο airtrelomike13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Σήμερα μου ήρθε μήνυμα ότι το πάσο μου εγκρίθηκε και θα μου στειλουν εντος 2-3 εργασημων ημερων το πασο για να παω να το παρω απο το σημειο παραλαβης που δηλωσα

brijs

New member

Η brijs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Το πάσο πως θα το παραλάβουμε; (δεν έχω ιδέα από αυτά)

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,589 μηνύματα.

airtrelomike13

Active member

Το πάσο πως θα το παραλάβουμε; (δεν έχω ιδέα από αυτά)

θα κάνεις αίτηση ηλεκτρονικά με ένα λινκ που θα σου δώσουν. Να έχεις φωτογραφία στον υπολογιστή και να συμπληρώσεις τα στοιχεία σου σωστά και από εκεί και πέρα μη σε νοιάζιε κάτι. Θα σου έρθει μήνυμα στο κινητό να πας να το παραλάβεις. Σιγά σιγά

konsolas

New member

Ο konsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα, φοιτητής που είναι υπό μεταγραφή αν βγάλει τώρα την ταυτότητα, αυτή θα αναφέρει το Πανεπιστήμιο και το τμήμα εγγραφής, μετά την μεταγραφή τι γίνεται? αλλάζει ταυτότητα? Να καθυστερήσει και να τη βγάλει μετά την ολοκλήρωση της μεταγραφής? Αν όμως εντωμεταξύ χρειαστεί? Π.χ. στο υφιστάμενο τμήμα όταν πάω να κάνω αίτηση σίτισης ζητάει αριθμό ακαδ.ταυτότητας στο τμήμα μεταγραφής αν ζητάει στις διάφορες αιτήσεις αριθμό ακαδ.ταυτότητας τι κάνω? Ευχαριστώ

constansn

New member

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Καλησπέρα, φοιτητής που είναι υπό μεταγραφή αν βγάλει τώρα την ταυτότητα, αυτή θα αναφέρει το Πανεπιστήμιο και το τμήμα εγγραφής, μετά την μεταγραφή τι γίνεται? αλλάζει ταυτότητα? Να καθυστερήσει και να τη βγάλει μετά την ολοκλήρωση της μεταγραφής? Αν όμως εντωμεταξύ χρειαστεί? Π.χ. στο υφιστάμενο τμήμα όταν πάω να κάνω αίτηση σίτισης ζητάει αριθμό ακαδ.ταυτότητας στο τμήμα μεταγραφής αν ζητάει στις διάφορες αιτήσεις αριθμό ακαδ.ταυτότητας τι κάνω? Ευχαριστώ

Μπορείς να βγάλεις πάσο στο τμήμα στο οποίο έχεις περάσει. Αν η αίτηση μετεγγραφής γίνει δεκτή, διαγράφεσαι από την σχολή αυτή παραδίδεις το πάσο σου και βγάζεις νέο με τα στοιχεία της νέας σχολής.

Nala

New member

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Έχω πάρει τους κωδικούς από την σχολή μου, δεν βρίσκω πουθενά πώς θα αποκτήσω τό πάσο, θά περιμένω νέα ανακοίνωση, γνωρίζεται κάτι, μεσογειακό Πανεπιστήμιο τμήμα διαιτολογίας. Ευχαριστω πολύ.

aekarare

Member

Ο aekarare αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά..Θέλω να σας ρωτήσω..Όταν πάρω το πάσο θα έχω δωρεάν μετακίνηση με το αστικό προς πανεπιστήμιο ή κάποια εκπτωση;γιατί σκέφτομαι να πάρω μηνιαια η ετήσια κάρτα αλλά φοβάμαι μην υπάρχει κάποιο πάσο και τσάμπα τα λεφτά(αυτήν την στιγμή το εισιτήριο που παίρνω είναι το φοιτητικο)

Memetchi

Active member

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Θα έχεις έκπτωση στην κάρτα που θες να βγάλεις. Και τώρα μπορείς να το κάνεις με μια βεβαίωση σπουδών από την γραμματεία, μέχρι να βγει το πάσο.

aekarare

Member

Ο aekarare αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

Memetchi

Active member

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα τι εννοείς.
Μέχρι να βγάλεις το φοιτητικό σου πάσο μπορείς να ζητήσεις από την γραμματεία της σχολής σου μια βεβαίωση εγγραφής για να δείχνεις στην θέση του. Για το αστικό, θα έχεις έκπτωση στην μηναία/ετήσια κάρτα σου για απεριόριστες μεταβιβάσεις.

pinakakos

New member

Η pinakakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδιά θέλω να κάνω αίτηση για να πάρω το πάσο όμως έχω κάνει αίτηση για μεταγραφή.
Αν τελικά γίνει δεκτή η αίτηση μου για μεταγραφή θα μπορέσω να αλλάξω τη ακαδημαϊκή μου ταυτότητα;

miketython

Active member

Ο miketython αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Προφανως αν παρεις μετεγγραφη, θα κανεις ξανα αιτηση για ακαδημαϊκη ταυτοτητα και θα παρεις καινουρια, και ισως χρειαστει να επιστρέψεις την παλια.

jim2015

Active member

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 259 μηνύματα.
Προφανως αν παρεις μετεγγραφη, θα κανεις ξανα αιτηση για ακαδημαϊκη ταυτοτητα και θα παρεις καινουρια, και ισως χρειαστει να επιστρέψεις την παλια.

οχι ισως,σιγουρα θα επιστρεψει το παλιο πασο.περιμενε να βγουν τα αποτελεσματα των μεταγραφων και μετα κανεις την αιτηση για πασο

Λένω

Well-known member

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,569 μηνύματα.
Παιδιά θέλω να κάνω αίτηση για να πάρω το πάσο όμως έχω κάνει αίτηση για μεταγραφή.
Αν τελικά γίνει δεκτή η αίτηση μου για μεταγραφή θα μπορέσω να αλλάξω τη ακαδημαϊκή μου ταυτότητα;

Γιατί δεν περιμένεις να δεις αν θα πάρεις τη μετεγγραφή και μετά να κάνεις μια και καλή την αίτηση στο Τμήμα που θα παρακολουθήσεις;

mari2

New member

Η mari2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ξέρετε αν μαζί με την ακαδημαική ταυτότητα που παιρνουμε απο το κατάστημα της vodafone αν είναι υποχρεωτικό να παρουμε και το φοιτητικό πακέτο της εταιρείας ? ή το παιρνουμε δωρεάν και φευγουμε?

miketython

Active member

Ο miketython αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Ξέρετε αν μαζί με την ακαδημαική ταυτότητα που παιρνουμε απο το κατάστημα της vodafone αν είναι υποχρεωτικό να παρουμε και το φοιτητικό πακέτο της εταιρείας ? ή το παιρνουμε δωρεάν και φευγουμε?
Νομιζω σου δινουν δωρεαν και εναν η δυο αριθμους vodafone,με καποιες προσφορες.
Μπορεις να πεις οχι φυσικα,και δεν ειναι υποχρεωτικο να παρεις κανενα φοιτητικο πακετο.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 60 μέρες:
  • Φορτώνει...