Τα πάντα για την Β' Λυκείου!

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να βάλω λινκ αλλά το είδα εδώ https://aridaianews.blogspot.com/2010/08/blog-post_4515.html. Αν δεν επιτρέπεται σφάχτε το μήνυμα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
ναι ρωτησα και εγω μια καθηγητρια μου!δευτερα ανοιγουν 13!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicoleta1994

Νεοφερμένος

Η Νικολετα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
οκ ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
καλύτερα που ανοίγουν 13 κερδίζουμε και το Σαββατοκύριακο!!
Αλλά εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο
Πήγα να πάρω βιβλία και μου έδωσαν και βιβλίο βιολογίας θετικής κατεύθυνσης β. Αλλά είδα πιο πάνω στο ωρολόγιο πρόγραμμα μαθημάτων της β πως δεν υπάρχει βιολογία κατεύθυνσης. Μόνο μαθηματικά,φυσική, χημεία. Μπορεί κάποιος να μου λύσει αυτήν την απορία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
καλύτερα που ανοίγουν 13 κερδίζουμε και το Σαββατοκύριακο!!
Αλλά εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο
Πήγα να πάρω βιβλία και μου έδωσαν και βιβλίο βιολογίας θετικής κατεύθυνσης β. Αλλά είδα πιο πάνω στο ωρολόγιο πρόγραμμα μαθημάτων της β πως δεν υπάρχει βιολογία κατεύθυνσης. Μόνο μαθηματικά,φυσική, χημεία. Μπορεί κάποιος να μου λύσει αυτήν την απορία;

αν και δεν είμαι η ειδική για το θέμα σου, γιατί εγώ είμαι θεωρητική κατεύθυνση, απ' όσο ξέρω από παιδιά που πήγαιναν στη δευτέρα θετική και τεχνολογική το μάθημα της βιολογίας δεν υπάρχει, το συναντάς μόνο στην τρίτη(σίγουρα στη θετική-δεν είμαι σίγουρη, όμως, για τεχνολογική). υποθέτω πως θα έγινε κάποιο λάθος. θα σου έδωσε λογικά ή το βιβλίο γενικής παιδείας ή της κατεύθυνσης, αλλά για την γ' λυκείου! κοίταξες στο βιβλίο για ποια τάξη είναι και αν είναι για κατεύθυνση ή γενική παιδεία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Παλιά στη Β' λυκείου η κατεύθυνση είχε και Βιολογία. Και είναι το βιβλίο που σου δώσανε κατά λάθος.

Αυτό το δίνουν σε αυτούς που θα πάρουν ως μάθημα επιλογής τη Βιολογία στη Β'. Οπότε κάποιο λάθος παίζει απλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Ναι το κοίταξα πολύ καλά!Μου έδωσαν δύο βιβλία βιολογίας. Το ένα είναι λεπτό και γράφει βιολογία γενικής παιδείας β τάξης και το άλλο βιολογία θετικής κατεύθυνσης Β Τάξης πάλι!!! Παν καλά;;
Άργησα λίγο να απαντήσω και δεν είδα τις υπόλοιπες απαντήσεις.Τώρα κατάλαβα.Άρα δεν υπάρχει βιολογία στην θετική της β.!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
δηλαδη αλλη η βιολογια επιλογης αλλη η κατευθυνσης?η' ειναι η ιδια απλως μπορουν να την επιλεξουν και η μαθητες εκτος θετικης κατευθυνσης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
δηλαδη αλλη η βιολογια επιλογης αλλη η κατευθυνσης?η' ειναι η ιδια απλως μπορουν να την επιλεξουν και η μαθητες εκτος θετικης κατευθυνσης?

Η Β' λυκείου ΔΕΝ έχει τώρα πια Βιολογία Κατ.

Είχε πριν χρόνια.

Το βιβλίο λοιπόν αυτό που χρησιμοποιούσαν οι μαθητές τότε, απλά το δίνουν σε αυτούς που επιλέγουν τη Βιολογία στη Β' ως μάθημα επιλογής. Δεν έχει να κάνει με κατεύθυνση πια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
ευχαριστώ παιδιά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Η Β' λυκείου ΔΕΝ έχει τώρα πια Βιολογία Κατ.

Είχε πριν χρόνια.

Το βιβλίο λοιπόν αυτό που χρησιμοποιούσαν οι μαθητές τότε, απλά το δίνουν σε αυτούς που επιλέγουν τη Βιολογία στη Β' ως μάθημα επιλογής. Δεν έχει να κάνει με κατεύθυνση πια...
α οκ σε ευχαριστω!

παιδια εσεις πηρατε βιολογια γενικης?εγω τουλαχιστον οχι πηρα μονο ενα μικρο βιβλιαρακι τον εργαστηριακο οδηγο αν θυμαμαι καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Είτε δε θα έφτασε για όλους είτε δε θα ήρθαν ακόμα τα βιβλία σας. Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις δουλεύετε με φωτοτυπίες. Δεν το γλιτώνετε πάντως. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
βασικα εψαα τωρα στις ειδησεις του γκουγκλ και ειδα οτι οι μαθητες εχουν παρει το 89% των βιβλιων και τ αυπολοιπα θα ερθουν εντος ολιγων ημερων!εξαλλου η βιολογια μονοωρο ειναι,1 μερα γνωριμια και μετα απο 2 εβδομαδες πιστευω να εχει ερθει!αλλα οι φωτοτυπιες ειναι σπαστικες!προτιμω βιβλιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Εμείς μόνο της γενικής τα βιβλία πήραμε και με ελλείψεις. Δεν μας έδωσαν βιολογία ούτε μας, ούτε έκθεση -μπορεί και κανα άλλο να λείπει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Εμείς μόνο της γενικής τα βιβλία πήραμε και με ελλείψεις. Δεν μας έδωσαν βιολογία ούτε μας, ούτε έκθεση -μπορεί και κανα άλλο να λείπει...
εμας εκθεση μας εδωσαν το μονο που μας λειπει απο γενικης τουλαχιστον γιατι δεν ξερω για τα αλλα ειναι η βιολογια!ευχομαι σε λιγες μερες να ερθει το βιβλιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgakisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Εμειίς την Δευτέρα πήραμε όλα τα βιβλία πλην του μαθήματος επιλογής το οποίο το πήραμε σήμερα. Και δόξα τω Θεό είμαστε πλήρεις και από καθήγητες. Μάλιστα μας ανακοίνωσαν πως δεν θα δημιουργηθεί τμήμα με πάνω από 25 παιδιά. Άρα καλά ξεκινήσαμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
α καλα εσεις μια χαρα ειστε!σε εμας υπαρχουν καποια κενα γενικα στο σχολειο μου αλλα στο τμημα μου δεν ξερω ακομα!μαλλον οχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παιδια εσεις πηρατε βιολογια γενικης?εγω τουλαχιστον οχι πηρα μονο ενα μικρο βιβλιαρακι τον εργαστηριακο οδηγο αν θυμαμαι καλα!

εμείς δεν πήραμε καν εργαστηριακό οδηγό! (σοβαρά τώρα, έχουμε χρησιμοποιήσει ποτέ αυτό το βιβλίο??:P)


από καθηγητές λείπουν: Θρησκευτικά, Δίκαιο ίσως κ γυμναστική.! ξεκινάμε λοιπόν χαλαρά..! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
πρωτη χρονια που τα βρισκω ολα τελεια...:hmm:
ολα στην ωρα τους και βιβλια και καθηγητες.....
Αντε να δουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Η δικιά μας η β από 6 τμήματα που ήμασταν έγινε 4 των 28-30 ατόμων!!! Χαμός! Δεν χωράνε θρανία στην αίθουσα. Και στην κατεύθυνση το ίδιο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top