Τέταρτη φορά Πανελλαδικές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,758 μηνύματα.

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγω θα μενα φιλοσοφικη παντως.εχει και καλα μεταπτυχιακα
Βασικά δεν πέρασα φιλοσοφική πέρυσι... Από που προέκυψε η φιλοσοφική? 😂 Και τι εννοείς φιλοσοφική? Τμήμα φιλοσοφίας? Και η θεάτρου στην φιλοσοφική είναι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Βασικά δεν πέρασα φιλοσοφική πέρυσι... Από που προέκυψε η φιλοσοφική? 😂 Και τι εννοείς φιλοσοφική? Τμήμα φιλοσοφίας? Και η θεάτρου στην φιλοσοφική είναι
Πίστεψε με και 20.000 μόρια να έγραφα, πάλι την θεάτρου θα διάλεγα! Όταν έχεις το μικρόβιο δεν μπορείς να το αποβάλλεις ❤️
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Εγώ έδινα τρίτη φορά και δυστυχώς δεν πέτυχα τον στόχο μου, αλλά εκεί που πέρασα θεωρείται κατ' άλλους η καλύτερη επιλογή για μένα, απ' ότι η επιθυμητή.
Μια απο τα ιδια λοιπον είμαστε λοιπον
Τι σκέφτεσαι να κάνεις;
 

Gorgina_srk

Νεοφερμένος

Η Gorgina_srk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Νηπιαγωγός. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Και γω σκεφτόμουν να δώσω θα είναι 3 φορά αλλά δεν ξέρω ακόμα και λόγω της ΕΒΕ και γιατί θα δώσω λατινικά φέτος οπότε πρέπει να πάω φροντ μιας και δεν τα έχω ξανα διδαχθεί
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Μια απο τα ιδια λοιπον είμαστε λοιπον
Τι σκέφτεσαι να κάνεις;
Μου παρουσιάζονται τρεις επιλογές. Η πρώτη είναι η συμμετοχή στις επόμενες πανελλαδικές εξετάσεις για τέταρτη φορά, η δεύτερη να σπουδάσω στο πανεπιστημιακό τμήμα που πέτυχα και η τρίτη να σπουδάσω την ειδικότητα που μ' ενδιαφέρει σε Δ.ΙΕΚ.
Το να δώσω πάλι θα πει κανείς, δείχνει το πόσο πεισμωμένος και αδιάλλακτος είμαι που επιλέγω να παραμείνω στον αγώνα, για να πετύχω αυτό που θέλω, αλλά μετά από τόσες επαναλαμβανόμενες και αποτυχημένες προσπάθειες δεν θα φαίνεται σαν να ξεφτιλίζεται λίγο η κατάσταση; Δεν ξέρω... Το τμήμα που πέρασα είναι εξίσου ενδιαφέρον και ως επάγγελμα υπόσχεται σταθερή και άνετη εργασία, με ικανοποιητική μισθοδοσία και δίχως σωματική ταλαιπωρία. Αυτό πολλοί για μένα το βάπτισαν «χρυσή ευκαιρία», την οποία δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να παρακάμψω. Αν πάλι δεν θέλω να επιχειρήσω κανένα από προηγούμενα δύο, μπορώ πολύ απλά να γραφτώ σε ένα Δ.ΙΕΚ και να σπουδάσω την επιθυμητή ειδικότητα σε επίπεδο βοηθού, όπου αργότερα θα χρειαστεί να αναζητήσω από δω κι από κει πού θα τρυπώσω, προκειμένου να «βγάλω το ψωμί μου». Μέχρι στιγμής κλείνω προς την δεύτερη επιλογή, αλλά η απόφασή μου δεν είναι ακόμα οριστική.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Μου παρουσιάζονται τρεις επιλογές. Η πρώτη είναι η συμμετοχή στις επόμενες πανελλαδικές εξετάσεις για τέταρτη φορά, η δεύτερη να σπουδάσω στο πανεπιστημιακό τμήμα που πέτυχα και η τρίτη να σπουδάσω την ειδικότητα που μ' ενδιαφέρει σε Δ.ΙΕΚ.
Το να δώσω πάλι θα πει κανείς, δείχνει το πόσο πεισμωμένος και αδιάλλακτος είμαι που επιλέγω να παραμείνω στον αγώνα, για να πετύχω αυτό που θέλω,, αλλά μετά από τόσες επαναλαμβανόμενες και αποτυχημένες προσπάθειες δεν θα φαίνεται σαν να ξεφτιλίζεται λίγο η κατάσταση; Δεν ξέρω... Το τμήμα που πέρασα είναι εξίσου ενδιαφέρον και ως επάγγελμα υπόσχεται σταθερή και άνετη εργασία, με ικανοποιητική μισθοδοσία και δίχως σωματική ταλαιπωρία. Αυτό πολλοί για μένα το βάπτισαν «χρυσή ευκαιρία», την οποία δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να παρακάμψω. Αν πάλι δεν θέλω να επιχειρήσω κανένα από προηγούμενα δύο, μπορώ πολύ απλά να γραφτώ σε ένα Δ.ΙΕΚ και να σπουδάσω την επιθυμητή ειδικότητα σε επίπεδο βοηθού, όπου αργότερα θα χρειαστεί να αναζητήσω από δω κι από κει πού θα τρυπώσω, προκειμένου να «βγάλω το ψωμί μου». Μέχρι στιγμής κλείνω προς την δεύτερη επιλογή, αλλά η απόφασή μου δεν είναι ακόμα οριστική.
Δεν μπορώ να διανοηθω ότι πέρασες βιολογικό, χημικό ή οποιαδήποτε σχολή μετά την φαρμακευτική και θέλεις να τελειώσεις ΙΕΚ βοηθός φαρμακείου
Πήγαινε παιδί μου στη σχολή που πέρασες, τελείωσε την και αν συνεχίσεις να θέλεις το αρχικό όνειρο σου, δώσε κατατακτήριες
Θα έχεις όμως ένα πτυχίο ήδη
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Πήγαινε παιδί μου στη σχολή που πέρασες, τελείωσε την και αν συνεχίσεις να θέλεις το αρχικό όνειρο σου, δώσε κατατακτήριες
Θα έχεις όμως ένα πτυχίο ήδη
Σαφώς, υπάρχει και αυτή η εκδοχή. Δεν θεωρώ ότι είμαι σε διλημματική κατάσταση, είναι θέμα χρόνου να κλειδώσω την προτίμησή μου.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Μου παρουσιάζονται τρεις επιλογές. Η πρώτη είναι η συμμετοχή στις επόμενες πανελλαδικές εξετάσεις για τέταρτη φορά, η δεύτερη να σπουδάσω στο πανεπιστημιακό τμήμα που πέτυχα και η τρίτη να σπουδάσω την ειδικότητα που μ' ενδιαφέρει σε Δ.ΙΕΚ.
Το να δώσω πάλι θα πει κανείς, δείχνει το πόσο πεισμωμένος και αδιάλλακτος είμαι που επιλέγω να παραμείνω στον αγώνα, για να πετύχω αυτό που θέλω, αλλά μετά από τόσες επαναλαμβανόμενες και αποτυχημένες προσπάθειες δεν θα φαίνεται σαν να ξεφτιλίζεται λίγο η κατάσταση; Δεν ξέρω... Το τμήμα που πέρασα είναι εξίσου ενδιαφέρον και ως επάγγελμα υπόσχεται σταθερή και άνετη εργασία, με ικανοποιητική μισθοδοσία και δίχως σωματική ταλαιπωρία. Αυτό πολλοί για μένα το βάπτισαν «χρυσή ευκαιρία», την οποία δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να παρακάμψω. Αν πάλι δεν θέλω να επιχειρήσω κανένα από προηγούμενα δύο, μπορώ πολύ απλά να γραφτώ σε ένα Δ.ΙΕΚ και να σπουδάσω την επιθυμητή ειδικότητα σε επίπεδο βοηθού, όπου αργότερα θα χρειαστεί να αναζητήσω από δω κι από κει πού θα τρυπώσω, προκειμένου να «βγάλω το ψωμί μου». Μέχρι στιγμής κλείνω προς την δεύτερη επιλογή, αλλά η απόφασή μου δεν είναι ακόμα οριστική.
Και γω ψάχνομε μιας και εχω τρεις επιλογές
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Και γω ψάχνομε μιας και εχω τρεις επιλογές
Συνιστώ να εξετάσεις τις επιλογές σου βάσει πολλών κριτηρίων και να τις συγκρίνεις, μελετώντας κάθε ενδεχόμενη περίπτωση και εκτιμώντας την αποτελεσματικότητά τους μακροπρόθεσμα.
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Αν ο Τόμας Έντισον τα είχε παρατήσει στις 3 προσπάθειες, τώρα θα ήμασταν ακόμα με κεριά...
Μη μασάς, δώσε ξανά!
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Συνιστώ να εξετάσεις τις επιλογές σου βάσει πολλών κριτηρίων και να τις συγκρίνεις, μελετώντας κάθε ενδεχόμενη περίπτωση και εκτιμώντας την αποτελεσματικότητά τους μακροπρόθεσμα.
Αυτο προσπαθω αλλα η τριτη απο
Αν ο Τόμας Έντισον τα είχε παρατήσει στις 3 προσπάθειες, τώρα θα ήμασταν ακόμα με κεριά...
Μη μασάς, δώσε ξανά!
Ααα μου αρεσε πολυ αυτο που είπατε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Συνιστώ να εξετάσεις τις επιλογές σου βάσει πολλών κριτηρίων και να τις συγκρίνεις, μελετώντας κάθε ενδεχόμενη περίπτωση και εκτιμώντας την αποτελεσματικότητά τους μακροπρόθεσμα.
Αυτο προσπαθώ αλλα δεν ειναι και το πιο ευκολο, γιατι το μυαλο μου ειναι λιγο προσκολλημένο στο παρελθον( αν και δεν επρεπε το ξερω) . Απλα αλλιως τα ειχα σχεδιάσει ολα και αλλιως μου βγήκαν
 

Marinakiiiiiii

Νεοφερμένος

Η Marinakiiiiiii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Pak δεν πρ'επει να απογοητεύσαι αν τα μορια που ψαχνεις κυμαινονται απο 15.000 ως 17000 θα σου ελεγα μην ξαναπροσπαθησεις πεμπτη φορα. Γιατι αν δεν εχεις εμπεδωσει με τοσα φροντσιτηρια 4 χρονια μην χαραμισεις αλλο ενα .Αν τα μορια που θες ειναι κατω των 15000 εγω θα εδινα και 5 φορα. Δεν ειναι ντροπη. Πια σχολη θες?
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Pak δεν πρ'επει να απογοητεύσαι αν τα μορια που ψαχνεις κυμαινονται απο 15.000 ως 17000 θα σου ελεγα μην ξαναπροσπαθησεις πεμπτη φορα. Γιατι αν δεν εχεις εμπεδωσει με τοσα φροντσιτηρια 4 χρονια μην χαραμισεις αλλο ενα .Αν τα μορια που θες ειναι κατω των 15000 εγω θα εδινα και 5 φορα. Δεν ειναι ντροπη. Πια σχολη θες?
Για τετάρτη αμα ειναι παω οχι πεμπτη

Τα μόρια που θελω ειναι πανω απο 17.000 αλλα ηδη ειχα πανω απο αυτα μιας και εμειβα για λιγο εκτός φετος.

Δε θελω να αναφέρω τη σχολη που επιθυμώ για να διστηρησω την ανωνυμία μου.


Και επισης ειμαι παρα πολυ καλη στα μαθηματα, αλλα πιθανότητα λογω αχγους δεν μπορω να δωσω το 100% των δυνατοτήτων μου στο γραπτό μου.
Αυτο που υπονοεισες με ενόχλησε και δεν στο κρύβω, δεν ειμαι χαζη εχω βαθύνει αρκετα στα μαθηματα, στην υλη, αυτα τα τρια χρονια, αλλα δεν ειναι οτι πιο ευκολο να δινεις δευτερη και τρίτη χρονια
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 542 μηνύματα.
Pak δεν πρ'επει να απογοητεύσαι αν τα μορια που ψαχνεις κυμαινονται απο 15.000 ως 17000 θα σου ελεγα μην ξαναπροσπαθησεις πεμπτη φορα. Γιατι αν δεν εχεις εμπεδωσει με τοσα φροντσιτηρια 4 χρονια μην χαραμισεις αλλο ενα .Αν τα μορια που θες ειναι κατω των 15000 εγω θα εδινα και 5 φορα. Δεν ειναι ντροπη. Πια σχολη θες?
Η δική μου λογική λέει ότι ο μαθητής που έγραψε πάνω από 15000 μόρια είναι πιο εύκολο να τα πάει καλύτερα την επόμενη φορά.
 

Vik25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Vik25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Εχω ιστορια απο γνωστο ο οποιος προσπαθουσε 7 χρονια. Φετος τα καταφερε και εγραψε 18,700. Μη μασας. Κανενας δεν κορόιδεψε αυτον που προσπαθησε. ;)
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 542 μηνύματα.
Για τετάρτη αμα ειναι παω οχι πεμπτη

Τα μόρια που θελω ειναι πανω απο 17.000 αλλα ηδη ειχα πανω απο αυτα μιας και εμειβα για λιγο εκτός φετος.

Δε θελω να αναφέρω τη σχολη που επιθυμώ για να διστηρησω την ανωνυμία μου.


Και επισης ειμαι παρα πολυ καλη στα μαθηματα, αλλα πιθανότητα λογω αχγους δεν μπορω να δωσω το 100% των δυνατοτήτων μου στο γραπτό μου.
Αυτο που υπονοεισες με ενόχλησε και δεν στο κρύβω, δεν ειμαι χαζη εχω βαθύνει αρκετα στα μαθηματα, στην υλη, αυτα τα τρια χρονια, αλλα δεν ειναι οτι πιο ευκολο να δινεις δευτερη και τρίτη χρονια
Έγραψες πολύ καλά αλλά ανήκεις στην κατηγορία των άτυχων που χάνουν για λίγο τη σχολή πρώτης επιλογής. Δώσε χρόνο στον εαυτό σου να ηρεμήσεις. Ο,τι και να αποφασίσεις να θυμάσαι ότι έχεις πάντα το περιθώριο να αναπροσαρμόσεις την πορεία σου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εχω ιστορια απο γνωστο ο οποιος προσπαθουσε 7 χρονια. Φετος τα καταφερε και εγραψε 18,700. Μη μασας. Κανενας δεν κορόιδεψε αυτον που προσπαθησε. ;)
Αυτά τα παιδιά τα προσκυνώ, θέλει κοτσια και θέληση να σηκώνεσαι και να συνεχίζεις την προσπάθεια. Έχω υπόψη περίπτωση ατόμου που έδωσε τέσσερις φορές. Ξεκίνησε με 10000 μόρια στην θετική κατεύθυνση, μαθητής που δεν είχε μάθει να διαβάζει, και ξεπέρασε τα 16500 μόρια.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Εχω ιστορια απο γνωστο ο οποιος προσπαθουσε 7 χρονια. Φετος τα καταφερε και εγραψε 18,700. Μη μασας. Κανενας δεν κορόιδεψε αυτον που προσπαθησε. ;)
Εμενα προσωπικα με εχουν κοροϊδέψει
 

Vik25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Vik25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Εμενα προσωπικα με εχουν κοροϊδέψει
Τότε τους κάνεις στην άκρη. Δεν είναι σωστό να σε κρατάν πίσω λόγια τρίτων. Ξέρεις ότι μπορεί ακόμη και αυτό να επηρεάζει την απόδοση σου;
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,859 μηνύματα.
Εχω ιστορια απο γνωστο ο οποιος προσπαθουσε 7 χρονια. Φετος τα καταφερε και εγραψε 18,700. Μη μασας. Κανενας δεν κορόιδεψε αυτον που προσπαθησε. ;)
Τρελα αρχιδια. Αλλα 7 χρονια για εμενα ειναι πολλα.Αλλο τρια αλλο εφτα.Υπερβολη.
 

Vik25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Vik25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top