ΤΕΙ που γίνονται ΑΕΙ

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομίζω ότι τον καλύπτει πλήρως η απαντησή μου αν χρειάζεται να συνεχίσει στο ΠΕ ή να μείνει ΤΕ. Εξάλλου εδώ η ίδια η Κεραμέως δεν έχει διευκρινίσει τι θα γίνει με τα ΤΕΙ που μετατράπησαν σε Πανεπιστήμια. Όσο γι αυτό που αφορά το Εξωτερικό, δεν θέλει και τρομερή περιουσία να πας στο Εξωτερικό. Τρομερή περιουσία, χρειάζεται για να πας να σπουδάσεις στο Εξωτερικό. Όχι για να πας να βρεις δουλειά. Όταν έχει φύγει 1 εκατ κόσμος στο Εξωτερικό από την Ελλάδα, στη θέση σου με προβληματίζει πάρα πολύ. Επίσης δες ο ΟΑΕΔ καθημερινά πόσους πτυχιούχους έχει στην απέξω να περιμένουν για να βγάλουν κάρτα ανεργίας ( πανεπιστημίων και ΤΕΙ), πόσοι την παλεύουν με τη βαρβαρότητα των εποχιακών εργασιών, πόσοι και πως επιβιώνουν είτε με το πτυχίου του διπλωματούχου μηχανικου ( τρομερή ανταγωνιστικότητα) είτε με το πτυχίο ΤΕΙ. Τι άλλο θες να σου πω. Την "περιέργεια" στη πλειοψηφία των Ελλήνων εργοδοτών που οι περισσότεροι νομίζουν ότι είναι αφεντικά αλλά είναι να τους πας στα πανηγύρια γιατί εκεί μόνο θα μπορούν να είναι αφεντικά του εαυτού τους και σε έχουν μέσα να δουλεύεις 12ωρα για ψίχουλα;? Έλα τώρα γελιόμαστε. Η γνώμη μου είναι αν θέλει να κάτσει Ελλάδα να προσπαθήσει ο καθένας για το καλύτερο που θέλει να οριοθετήσει εκείνος για τον εαυτό του. Αν θέλει να φύγει Εξωτερικό, ας σπουδάσει εδώ αυτό που του αρέσει ( ειτε πτυχιο ΤΕΙ, ειτε Πανεπιστήμιο), και μετα εισιτήριο για εξωτερικό. Η Ελλάδα δεν έίναι για πολλά πλέον.
 

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Mε την συγχώνευση ΤΕΙ με πανεπιστήμια δημιουργήθηκαν νέα τμήματα σχολών.Αυτά έχουν πάρει επαγγελματικά δικαιώματα; Γιατί για να γίνει κάτι τέτοιο θέλει μια διαδικασία με νόμους,υπουργικές αποφάσεις,αξιολογήσεις ΑΔΙΠ και άλλες τέτοιες παπαριές.Γιατί τα νέα τμήματα προφανώς θα αργήσουν να πάρουν επαγγελματικά δικαιώματα ή μπορεί να μην πάρουν και καθόλου βλέπε ΗΜΜΥ ΔΠΘ.
 

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Προοπτικες εχει οποίος κανει κατι που του αρεσει , ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ απο τον κλάδο στον οποίο φοιτά και εργάζεται.....
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Ο Απόφοιτος πανεπιστημίου Λογιστικής και χρηματοοικονομικής παίρνει κατευθείαν με το που βγει από τη σχολή την άδεια Α κατηγορίας.

Δεν νομίζω. https://oe-e.gr/απόκτηση-α-τάξης/

ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΙ Α’ ΤΑΞΗΣ
Επαγγελματική ταυτότητα Λογιστή Φοροτεχνικού Α` τάξης χορηγείται στα μέλη του Ο.Ε.Ε., στους πτυχιούχους τμημάτων Οικονομικής κατεύθυνσης των Πανεπιστημίων, στους πτυχιούχους των Τμημάτων Οικονομικής κατεύθυνσης της Σχολής Διοίκησης και Οικονομίας των Τεχνολογικών Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων (Τ.Ε.Ι.) και στα φυσικά πρόσωπα που πληρούν τις προϋποθέσεις επαγγελματικών προσόντων του π.δ. 38/2010, που ασκούν επί τριετία το επάγγελμα του Λογιστή Φοροτεχνικού Β` τάξης.


Επαγγελματική ταυτότητα Λογιστή Φοροτεχνικού Β` τάξης χορηγείται από το Οικονομικό Επιμελητήριο της Ελλάδος στα μέλη του Ο.Ε.Ε., στους πτυχιούχους τμημάτων Οικονομικής κατεύθυνσης των Πανεπιστημίων, στους πτυχιούχους των Τμημάτων Οικονομικής κατεύθυνσης της Σχολής Διοίκησης και Οικονομίας των Τεχνολογικών Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων (Τ.Ε.Ι.) και στα φυσικά πρόσωπα που πληρούν τις προϋποθέσεις επαγγελματικών προσόντων του π.δ. 38/2010 (Α` 78).
 
Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Προοπτικες εχει οποίος κανει κατι που του αρεσει , ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ απο τον κλάδο στον οποίο φοιτά και εργάζεται.....

Γελάμε...Εκατόν είκοσι χρόνια λέμε την ίδια ατάκα. Μετά από χρόνια, έρχονται ως πτυχιούχοι, οι μαθητές του φόρουμ και ισχυρίζονται ότι προσγειώθηκαν ανώμαλα στην κοινωνία. :crazy:
 

MarcoReus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MarcoReus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Προοπτικες εχει οποίος κανει κατι που του αρεσει , ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ απο τον κλάδο στον οποίο φοιτά και εργάζεται.....
Δεν νομιζω οτι ισχυει και πολυ αυτο. Δλδ αν καποιος ειναι καλος στα φιλολογικα μαθηματα και τα γουσταρει θα εχει και προοπτικες στον κλαδο της φιλολογιας; που βγαινουν αποφοιτοι με το τσουβαλι καθε χρονο απο 22 τμηματα και διορισμοι εχουν να γινουν πανω απο μια 10ετια;
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Δεν νομιζω οτι ισχυει και πολυ αυτο. Δλδ αν καποιος ειναι καλος στα φιλολογικα μαθηματα και τα γουσταρει θα εχει και προοπτικες στον κλαδο της φιλολογιας; που βγαινουν αποφοιτοι με το τσουβαλι καθε χρονο απο 22 τμηματα και διορισμοι εχουν να γινουν πανω απο μια 10ετια;

Εχμμμ τα 60% των θεμάτων-ερωτήσεων για σχολές με προοπτικές είναι πάνω στον Κρητικό. Ούτε προμήθεια να έπαιρναν. :loltooth:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Νοσταλγώ τις εποχές όπου οι μόνες ανησυχίες των μαθητών του φόρουμ ήταν:

1. Θέλω να σπουδάσω Μαθηματικά, Φυσική αλλά θεωρώ ότι η σχολή ΗΜΜΥ είναι και μαλακτικό και σαμπουάν, και συμφέρει.
2. Θέλω να σπουδάσω Ψυχολογία, Αστυνομία αλλά λόγω μορίων κατέληξα Φιλολογικό Καζαμπλάκας.
3. Θέλω να σπουδάσω Ιατρική, Κτηνιατρική αλλά κατέληξα Βιολογικής Υπερνανοτεχνολογίας και Βιοτεχνολογικής Ψευδαίσθησης κράζοντας γιατί η Βιολογία δεν είναι Ιατρική.
4. Θέλω να σπουδάσω ΣΕΜΦΕ αλλά ανοίγω άλλα 50 θέματα με αντικείμενο συζήτησης γιατί η ΣΕΜΦΕ έχει καλύτερα Μαθηματικά ή καλύτερη Φυσική αλλά τα κανονικά Τμήματα Μαθηματικά ή Φυσικής κάνουν άλλα Μαθηματικά (ακόμη το έχω απορία τι εννοούσαν, γιατί απάντηση δεν δόθηκε).
5. Περίπτωση Fockos: Mπήκε ΑΕΙ Νοσηλευτικής και τότε βγάλαμε τη σπλήνα μας μέχρι να περάσει Ιατρική και να κάνουμε άπειρες συζητήσεις για τη Νοσηλευτική VS Ιατρική.

Πραγματικά μου λείπουν αυτές οι εποχές. :give_rose::crazy::friends:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Γελάμε...Εκατόν είκοσι χρόνια λέμε την ίδια ατάκα. Μετά από χρόνια, έρχονται ως πτυχιούχοι, οι μαθητές του φόρουμ και ισχυρίζονται ότι προσγειώθηκαν ανώμαλα στην κοινωνία. :crazy:
Εγώ διαφωνώ με αυτό, δεν λεω πως ειναι εύκολο απλα ειμαστε στην εποχή που ξεχωρίζουν οι λίγοι και οι καλοί.. αν καποιος τελειώσει τη σχολη που επέλεξε και του αρεσει, συνεχίσει μετεκπαίδευση και κανει 2,3 μεταπτυχιακα , εργασίες κτλ πανω σε αυτο, αργα η γρηγορα θα ανταμειφθεί..οι καιροί ειναι οντως δύσκολοι αλλα ειναι δυνατόν να τελειώσεις ενα τμημα και να δουλέψεις αμεσως; Οχι βεβαια.. χρειαζεται αγώνας και πολλή υπομονή
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
Εγώ διαφωνώ με αυτό, δεν λεω πως ειναι εύκολο απλα ειμαστε στην εποχή που ξεχωρίζουν οι λίγοι και οι καλοί.. αν καποιος τελειώσει τη σχολη που επέλεξε και του αρεσει, συνεχίσει μετεκπαίδευση και κανει 2,3 μεταπτυχιακα , εργασίες κτλ πανω σε αυτο, αργα η γρηγορα θα ανταμειφθεί..οι καιροί ειναι οντως δύσκολοι αλλα ειναι δυνατόν να τελειώσεις ενα τμημα και να δουλέψεις αμεσως; Οχι βεβαια.. χρειαζεται αγώνας και πολλή υπομονή

Οι ελάχιστοι πλέον "παλιοί" που έχουμε απομείνει, όλοι φάγαμε ανώμαλη προσγείωση. Άλλος πολύ, άλλος λίγο, ανάλογα με το που κατέτασσε τον εαυτό του.

Απέχει πολύ η πραγματικότητα από το κάνω 2-3 μεταπτυχιακά μαν, τις περισσότερες φορές σκάνε άλλα στη μέση (οικονομικά, οικογενειακά, η πεζή καθημερινότητα, κράτος, βύσματα κλπ). Και προφανώς σχεδόν τίποτα δεν εγγυάται όχι μόνο επιτυχία, ούτε καν μία μέση κατάσταση.
Γενικά όμως, όλοι ξεκ*λωθήκαμε ρουφήξαμε σκ*τά κ είπαμε κ ευχαριστώ για να πετύχουμε αυτά που πετύχαμε (είτε ελλάδα είτε εξωτερικό). Οι υπόλοιποι ας πούμε χάθηκαν στην πορεία :bye2:
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Εγώ διαφωνώ με αυτό, δεν λεω πως ειναι εύκολο απλα ειμαστε στην εποχή που ξεχωρίζουν οι λίγοι και οι καλοί.. αν καποιος τελειώσει τη σχολη που επέλεξε και του αρεσει, συνεχίσει μετεκπαίδευση και κανει 2,3 μεταπτυχιακα , εργασίες κτλ πανω σε αυτο, αργα η γρηγορα θα ανταμειφθεί..οι καιροί ειναι οντως δύσκολοι αλλα ειναι δυνατόν να τελειώσεις ενα τμημα και να δουλέψεις αμεσως; Οχι βεβαια.. χρειαζεται αγώνας και πολλή υπομονή

Όταν είσαι έξω από το χορό, είναι λογικό να μιλάς για 2-3 μεταπτυχιακά λες και είναι μπλουζάκια για την παραλία. Οι καιροί είναι δύσκολοι και για τις σπουδές, όχι μόνο για δουλειές. Τα μεταπτυχιακά δεν είναι τόσο δεδομένα για να τα πάρουμε 3-5 μαζί εκτός και αν παίζει εγγύηση από κάποιο ράσο, περιφέρεια, κομματικό σκουλήκι, συνδικαλιστή ΔΕΚΟτζή, συγγενή καθηγητή, κ.α. Όταν ο άλλος έχει οικονομικά και οικογενειακά βαρίδια και το εν γένει οικονομικό βαρίδι, που λέγεται Ελληνικό κράτος, λογικό είναι να μην υπάρχει άμεση ανταμοιβή. Καλώς ή κακώς αυτό ζούμε. Oι εποχές για το γαλαξιακό σύστημα της Ελλάδας ήταν ίδιες: πάντα ξεχώριζαν οι λίγοι και οι καλοί. Το κακό είναι ότι θα πρέπει να δούμε τι θα κάνουμε με τους "χιλιάδες αποφοίτους των ΑΕΙ και των ΤΕ...ουπς ΑΕΙ" όπως λέει και ο Παπαδάκης στον ΑΝΤ1. Γίνεται να γίνουν όλοι καλοί; Όχι. Άρα θα τους φάει η μαρμάγκα με μαθηματική ακρίβεια.

Επειδή είμαι σε μια κομβική στροφή στην καριέρα μου στην ακαδημαϊκή έρευνα, νομίζω ότι για στοχευμένες επιλογές με βάθος χρόνου και όχι Αστυνομία vs Φιλολογία, χρειάζεται να έχουν λυθεί πρώτα πολλά προσωπικά θεματάκια, να υπάρχει η επίγνωση του ρίσκου και να μην υπάρχουν οικογενειακές ιστορίες. Οι σωστές επιλογές θέλουν και επιδέξιες προσωπικότητες. Συγγνώμη που θα στο χαλάσω, αλλά οι περισσότεροι είναι σκατοχαρακτήρες με υφάκι. Ρίξε μια ματιά στη Βουλή των Ελλήνων και θα καταλάβεις.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
Εχμμμ τα 60% των θεμάτων-ερωτήσεων για σχολές με προοπτικές είναι πάνω στον Κρητικό. Ούτε προμήθεια να έπαιρναν. :loltooth:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Νοσταλγώ τις εποχές όπου οι μόνες ανησυχίες των μαθητών του φόρουμ ήταν:

1. Θέλω να σπουδάσω Μαθηματικά, Φυσική αλλά θεωρώ ότι η σχολή ΗΜΜΥ είναι και μαλακτικό και σαμπουάν, και συμφέρει.
2. Θέλω να σπουδάσω Ψυχολογία, Αστυνομία αλλά λόγω μορίων κατέληξα Φιλολογικό Καζαμπλάκας.
3. Θέλω να σπουδάσω Ιατρική, Κτηνιατρική αλλά κατέληξα Βιολογικής Υπερνανοτεχνολογίας και Βιοτεχνολογικής Ψευδαίσθησης κράζοντας γιατί η Βιολογία δεν είναι Ιατρική.
4. Θέλω να σπουδάσω ΣΕΜΦΕ αλλά ανοίγω άλλα 50 θέματα με αντικείμενο συζήτησης γιατί η ΣΕΜΦΕ έχει καλύτερα Μαθηματικά ή καλύτερη Φυσική αλλά τα κανονικά Τμήματα Μαθηματικά ή Φυσικής κάνουν άλλα Μαθηματικά (ακόμη το έχω απορία τι εννοούσαν, γιατί απάντηση δεν δόθηκε).
5. Περίπτωση Fockos: Mπήκε ΑΕΙ Νοσηλευτικής και τότε βγάλαμε τη σπλήνα μας μέχρι να περάσει Ιατρική και να κάνουμε άπειρες συζητήσεις για τη Νοσηλευτική VS Ιατρική.

Πραγματικά μου λείπουν αυτές οι εποχές. :give_rose::crazy::friends:
τι ισχυριζοταν ο φοκος τοτε δηλαδη?
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
O fockos είχε ξεκινήσει μια σειρά θεμάτων από τι είναι η Νοσηλευτική και μετά έκανε συγκρίσεις μέχρι και με τους ΗΜΜΥ. Έφτανε μέχρι να κάνει συγκρίσεις μεταξύ των Μαθηματικών Τμημάτων ανά την επικράτεια. Μάλλον το έχουν το χούι όσοι σπουδάζουν επιστήμες υγείας.. :whistle:
 

Nick234

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nick234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 804 μηνύματα.
Επιστήμες υγείας > όλες τις άλλες «επιστήμες»! Ιατρικη forever :crazy::crazy:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

O fockos είχε ξεκινήσει μια σειρά θεμάτων από τι είναι η Νοσηλευτική και μετά έκανε συγκρίσεις μέχρι και με τους ΗΜΜΥ. Έφτανε μέχρι να κάνει συγκρίσεις μεταξύ των Μαθηματικών Τμημάτων ανά την επικράτεια. Μάλλον το έχουν το χούι όσοι σπουδάζουν επιστήμες υγείας.. :whistle:
δικιο είχε ο άνθρωπος, πηγαίνατε και συγκρίνατε τους αγαπητους και θαυμάσιους νοσηλευτές με τους ΗΜΜΥ γνωστοί και ως ηλεκτρολόγο πολυτέλειας??? (Joke)
 
Τελευταία επεξεργασία:

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
O fockos είχε ξεκινήσει μια σειρά θεμάτων από τι είναι η Νοσηλευτική και μετά έκανε συγκρίσεις μέχρι και με τους ΗΜΜΥ. Έφτανε μέχρι να κάνει συγκρίσεις μεταξύ των Μαθηματικών Τμημάτων ανά την επικράτεια. Μάλλον το έχουν το χούι όσοι σπουδάζουν επιστήμες υγείας.. :whistle:
εκανε συγκριση μαθηματικων τμηματων με νοσηλευτικες?ως προς τι τα συγκρινε δηλαδη?βρες το θεμα να περασω ευχαριστα το μεσημερι.βαριεμαι να ψαχνω θεματα δεκαετιας και βαλε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επιστήμες υγείας > όλες τις άλλες «επιστήμες»! Ιατρικη forever :crazy::crazy:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


δικιο είχε ο άνθρωπος, πηγαίνατε και συγκρίνατε τους αγαπητους και θαυμάσιους νοσηλευτές με τους ΗΜΜΥ γνωστοί και ως ηλεκτρολόγο πολυτέλειας??? (Joke)
πλακα στην πλακα ενω ολοι παθαινουν πλακα να μπουν σε αυτη τη σχολη εχει τον πιο αντιεμπορικο τιτλο ever.λες σπουδαζω ιατρικη πεφτουν οι αλλοι ξεροι κατω,σπουδαζω λες ηλεκτρολογος απλα γελαει ενας που δεν ξερει σχολες.
 

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Φέτος με τις νέες αντιστοιχίες των ΑΕΙ και τις εκπλήξεις που έκρυβαν... έχει δημιουργηθεί η (αναπάντητη!) απορία αν τα μη-αντίστοιχα πανεπιστημιακά τμήματα θα έχουν τα ίδια επαγγελματικά δικαιώματα, ακόμα και με ίδιο τίτλο ή/και ίδιας διάρκειας σπουδών! Επειδή "ημιεπίσημα" αναφέρεται το "για να μην ερημώσουν τα περιφερειακά τμήματα μέσω των (χιλιάδων υπο-περιπτώσεων) μετεγγραφών"... κάπου πίσω-πίσω στο μυαλό όλων μας υπάρχει και η "υπόνοια" να "συμπαρασύρει" και τα επαγγελματικά δικαιώματα στο εγγύς μέλλον! Οψόμεθα...

Τα ΤΕΙ (οι οδηγοί σπουδών τους με την εκπαιδευτική τους στοχοθεσία) καταργήθηκαν (7 εξάμηνα μαθήματα & ένα πρακτική-πτυχιακή) και στη θέση τους (κτήρια, ΔΕΠ, προσωπικό, κ.λπ.) εφαρμόζεται πανεπιστημιακό πρόγραμμα προπτυχιακών σπουδών στους νέους φοιτητές τους... Επίσης, είχαμε πολλά νέα Τμήματα (που δεν προϋπήρχαν) με νέο οδηγό σπουδών και 0 μέλη ΔΕΠ την στιγμή έναρξής τους.
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Εχμμμ τα 60% των θεμάτων-ερωτήσεων για σχολές με προοπτικές είναι πάνω στον Κρητικό. Ούτε προμήθεια να έπαιρναν. :loltooth:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Νοσταλγώ τις εποχές όπου οι μόνες ανησυχίες των μαθητών του φόρουμ ήταν:

1. Θέλω να σπουδάσω Μαθηματικά, Φυσική αλλά θεωρώ ότι η σχολή ΗΜΜΥ είναι και μαλακτικό και σαμπουάν, και συμφέρει.
2. Θέλω να σπουδάσω Ψυχολογία, Αστυνομία αλλά λόγω μορίων κατέληξα Φιλολογικό Καζαμπλάκας.
3. Θέλω να σπουδάσω Ιατρική, Κτηνιατρική αλλά κατέληξα Βιολογικής Υπερνανοτεχνολογίας και Βιοτεχνολογικής Ψευδαίσθησης κράζοντας γιατί η Βιολογία δεν είναι Ιατρική.
4. Θέλω να σπουδάσω ΣΕΜΦΕ αλλά ανοίγω άλλα 50 θέματα με αντικείμενο συζήτησης γιατί η ΣΕΜΦΕ έχει καλύτερα Μαθηματικά ή καλύτερη Φυσική αλλά τα κανονικά Τμήματα Μαθηματικά ή Φυσικής κάνουν άλλα Μαθηματικά (ακόμη το έχω απορία τι εννοούσαν, γιατί απάντηση δεν δόθηκε).
5. Περίπτωση Fockos: Mπήκε ΑΕΙ Νοσηλευτικής και τότε βγάλαμε τη σπλήνα μας μέχρι να περάσει Ιατρική και να κάνουμε άπειρες συζητήσεις για τη Νοσηλευτική VS Ιατρική.

Πραγματικά μου λείπουν αυτές οι εποχές. :give_rose::crazy::friends:
Σε θέματα εμπειρίας στο φόρουμ και γενικά στη ζωή στο μυαλο μου σε κατατάσσω βρυκόλακα 700 ετών
 

Nick234

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nick234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 804 μηνύματα.
Σε θέματα εμπειρίας στο φόρουμ και γενικά στη ζωή στο μυαλο μου σε κατατάσσω βρυκόλακα 700 ετών
Εγώ τον κατατάσσω μούμια 2000 ετών (από το αστείο με τους κρεμαστους κήπους της Βαβυλώνας νομίζω είναι ολοφάνερο ότι μπορεί να αληθεύει)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top