Σύλλογος φιλόζωων του Forum

_____KRS_____

Νεοφερμένος

Ο _____KRS_____ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Αν έχει κολάρο και αρκετά καλούς τρόπους για να μην αφήνει τα περιττώματά του πέρα-δώθε, γιατί να μην είναι στο δρόμο αν θέλει να κάνει βόλτα;
Το ζώο που περιγράφεις με κολάρο, καλούς τρόπους και χωρίς περιττώματα πέρα-δώθε και να κάνει και μόνο του βολτα δεν υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
O crook μαλλον αναφερεται σε οικοσητα ζωα (πχ σκυλος) που ενω εχει σπιτι κοβει καμια βολτα να ξεμουδιασει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Κι όμως, έχω παρατηρήσει απειρα τέτοια σκυλιά.
Υπάρχει όμως μεγάλος κίνδυνος να χτυπηθεί απο κάποιο αυτοκίνητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Εγώ τον σκυλάκο μου λόγο ηλικίας τον έχω μέσα...Θέλει παρέα μωρεεεε:xixi:Κάποτε μόνο στον κήπο,δεν καταδεχόταν το σπίτι:P Αλλά ούτε και αυτός ούτε και η ψιψίνα μου είναι στειρωμένα,αλλά και να ήταν δεν θα το θεωρούσα έγκλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
O crook μαλλον αναφερεται σε οικοσητα ζωα (πχ σκυλος) που ενω εχει σπιτι κοβει καμια βολτα να ξεμουδιασει. :P

Ακριβώς, σε αυτά αναφέρομαι!:):thanks:
*οικόσιτα*

Γιατί δεν υπάρχουν τέτοια ζώα; Όταν η μητέρα μου ήταν μικρή, είχαν ένα σκύλο (λαμπραντόρ), που μια χαρά ήξερε να πηγαίνει στην "τουαλέτα".
Δε μπορείς να απαγορεύσεις ολότελα στα ζώα να βγαίνουν στο δρόμο! Το μεγαλύτερο πρόβλημα, όμως, είναι να μη τον λερώνουν. Και για γίνει αυτό, θα πρέπει είτε να έχουν καλούς τρόπους, είτε να τα πηγαίνει βόλτα το αφεντικό τους (αν έχει λίγο χρόνο και για του σκύλο του, που στο κάτω-κάτω αυτός επέλεξε να έχει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_____KRS_____

Νεοφερμένος

Ο _____KRS_____ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Αναφέρεσαι σε ένα απειροελάχιστο ποσοστό.Μιλάμε για την Ελλάδα και για τα χιλιάδες αδέσποτα που κυκλοφορούν στους δρόμους σε όλες τις πόλεις κατα κοπάδια.Αν κάνεις καμια βόλτα θα τα δεις.Επίσης δεν μιλάω για την Ελλάδα-Αθήνα αλλά για όλη την Ελλάδα.Σε μικρότερες πόλεις τα παιδάκια έχουν κινδυνέψει από τα αδέσποτα.Τώρα αυτό που λες εσύ με τα αδέσποτα του ''κολάρου'' ποτέ δεν το έχω συναντήσει.Κοινώς.....Μπόγιας να τελειώνουμε,αλλιώς να τα μαζέψουν οι φιλόζωοι στα σπίτια τους!Αφου είναι φιλόζωοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Κοίτα, οι άνθρωποι που έχουν σκύλο, συνήθως έχουν και κήπο και δε χρειάζεται να κάνει βόλτα. Αλλά υπάρχουν και άλλοι που έχουν σκύλο μέσα στο σπίτι, αυτός να μην πάει κάπου; Τί σχέση έχει με τα αδέσποτα; Τα αδέσποτα σαφώς και δεν πρέπει να τριγυρνάνε ελεύθερα, αλλά δε μπορούν να τα βάλουν και πουθενά (έλλειψη χώρου), ούτε μεριμνούν γι' αυτά, οπότε έτσι όπως το βλέπω, θα παραμείνει αιώνιο πρόβλημα για τη χώρα μας για τουλάχιστον άλλα 50-100 χρόνια. Και παραπάνω, αν δεν αλλάξουμε νοοτροπία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Τι θέλεις να πεις με το ''μέσα-έξω'';Στο σπίτι-κήπο ή δρόμο-κήπο.Σε καμία περίπτωση δεν θα πρέπει να υπάρχει ζώο ελέυθερο χωρίς την επίβλεψη του αφεντικού του.Διαφορετικά μπόγιας.Όποιος θέλει να τα έχει ελέυθερα-στο σπίτι του και όχι στο δρόμο!
Έχω έναν γάτο μέσα στο σπίτι, αλλά τον αφήνω να βγαίνει κι έξω. Καμια φορά μένει μέσα, άλλες έξω. Ε, πρέπει και να κάνει και σεξ το καημένο.:P

Μπόγιας? Πού είναι τόσα χρόνια?:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Ο τίτλος πάντως είναι για κλάματα...

Anyway, ας σώσουμε πρώτα το μεγαλύτερο ζώο, τους εαυτούς μας δηλαδή και τα άλλα ζώα θα σωθούν από μόνα τους αν δεν καταστρέφουμε την φύση...

P.S Επίσης είναι τελείως άθλιο για να μην πω 1λίθιο να αφήνουν τα σκυλιά (τα οικόσιτα) να σουλατσάρουν πέρα δώθε. Μια γιαγιά εδώ σε εμάς έχει καμιά 6-7 σκυλιά και αφήνει την πόρτα της αυλής της ξεκλείδωτη. Αυτά χέζουν όπου βρουν ακολουθούν τον κόσμο από πίσω γαβγίζουν στα αμάξια πλακώνονται μεταξύ τους κλπ. Δηλαδή έλεος, μια ήσυχη μέρα να πάω στο σχολείο δεν μπορώ, μόνο όταν βρέχει... Αυτά :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Ευτυχώς οι γάτες δεν προκαλούν τέτοια προβλήματα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Εγώ τον σκυλούκο μου τον έχω μέσα μαζί μου... αλλά έχει φάει κόλλημα με τη μάνα μου... ο πατέρας μου για να κοιμηθεί πρέπει να σηκώσει το Νιόνιο από το μαξιλάρι του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

goodview

Νεοφερμένος

Ο goodview αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Εγώ είμαι πολύ φιλόζωος....για χρόνια ήθελα σκύλο, αλλά δεν ήθελε η μάνα μου...σκέφτηκα πως όταν φύγω από το σπίτι θα πάρω, αλλά μου είπε κάτι πολύ καλό, ότι τάχα μπορω να βρω σκυλιά στο δρόμο και να ταΐζω αυτά, και να τους παρέχω και τα λοιπά στοιχειώδη, γιατί άμα αγαπάς ένα ζώο δεν το φυλακίζεις στο σπίτι...

Πέρα από τα σκυλιά, αγαπώ όλα τα θηλαστικά και τα πτηνά...φαίνεται περίεργο που τα διαχωρίζω έτσι, αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα αγαπούσα φίδι (ναι είναι μέρος της φύσης αλλά τα μισώ) ούτε ταραντούλα...για κατσαρίδες πάλι ούτε λόγος :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
πριν από 3 χρόνια είχα στείλει ένα video με έναν γάτο να μιλάει σε μια εκπομπή του ΣΚΑΙ και το δημοσίευσαν...
Ο γάτος ρωτούσε για τα αδέσποτα στις μεγαλοπόλεις της Ελλάδας...

τελικά ενώ όλοι οι πολτικοί συμφωνούσαν πως υπάρχει πρόβλημα και πρέπει να λυθεί.. κανένας δεν έκανε 2 χρόνια τίποτα....

όποιος θέλει να δει το απόσπασμα από την εκπομπή να δει το παρακάτω video

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=nWZqekMw6sc[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
Εγώ είμαι πολύ φιλόζωος....για χρόνια ήθελα σκύλο, αλλά δεν ήθελε η μάνα μου...

κ για μενα το ιδιο ισχυει....:(
τελικα κατεληξα να παρω 2 παπαγαλακια, που τα αγαπω παρα πολυ!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teh

Νεοφερμένος

Ο teh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Αφήστε...έχασα και το σκύλο μου πρόσφατα και δεν τον βρίσκω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μερμήγκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top