Σύγκριση της Α' και Β' Γυμνασίου και τα σημαντικά σημεία της Β'

KaufenMan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KaufenMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Λοιπόν, πολλά άτομα από εδώ μέσα σε λίγες μέρες θα προχωρήσουν στη 2α Γυμνασίου... όπως & εγώ άλλωστε...!
Θέλω να ρωτήσω διάφορα πράγματα όπως...
>Η 2α Γυμνασίου είναι πιο δύσκολη ή πιο εύκολη σε σύγκριση με την 1η?
>Τι πρέπει να προσέξουμε ιδιαίτερα όσοι θα πάμε 2α?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
σιγουρα η β εχει εναν μεγαλυτερο βαθμο δυσκολιας απο την α γυμνασιου. κατα τη γνωμη μου θα πρεπει να εχεις συστηματικο διαβασμα... δεν υπαρχει κανενα ιδιαιτερα δυσκολο μαθημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!msm!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
τα αρχαία και τα μαθηματικά είναι πιο δύσκολα από την α'
Πιο εύκολα είναι η ιστορία, τα θρησκευτικά και η γεωγραφία
Εξαρτάτε και απο τον καθηγητη και το πιο μάθημα σου αρεσει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
> H δευτέρα έχει κάποια καινούρια μαθήματα, όπως φυσική.Δεν είναι δύσκολη σαν τάξη...ίσως λίγο τα αρχαία σε μπερδέψουν και τα μαθηματικά είναι πολύ σημαντικά επειδή σε βάζει στο πυθαγόρειο (SUPER SOS) και στην τριγωνομετρία.Το πιο γελοίο μάθημα είναι τα θρησκευτικά (σε αντίθεση με της τρίτης)
> Να προσέξεις πολύ την φυσική τα αρχαία και τα μαθηματικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Γιώργο μου υπάρχει κι άλλο τέτοιο θέμα αλλά τεσπα θα τα ξαναπώ....εννοείται πως όσο μεγαλώνεις τάξη αλλάζει και ο βαθμός δυσκολίας...πιστεύω ότι το ξέρεις....δεν είναι τρομερά δύσκολη αλλά είναι δυσκολότερη από την πρώτη...λίγο....αυτά που πρέπει να προσέξετε είναι Φυσική και Χημεία που τα βλέπετε πρώτη φορά...και φυσικά τα μαθηματικά που έχουν πολλά καινούρια πράγματα...δε θα έλεγα ότι είναι απ τις δύσκολες τάξεις...αλλά ένα διάβασμα το θέλει...αν έχεις κι άλλες απορίες πες μου στο μσν....καλή σχολική χρονιά!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KaufenMan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KaufenMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Thanks για τις απαντήσεις σας. Με "ξεαγχώσατε" για λίγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!msm!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Δεν χρειάζετε να αγχώνεσε μια χαρά θα τα πας...
Τα μαθήματα που πρέπει να τα μαθαίνεις απ' έξω όπως ιστορία είναι πιο εύκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JoJoanna

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Α,και έγω μπαίνω β γυμνασίου!:jumpy:! από ότι μου έχουν πει δεν είναι δύσκολη τάξη.....ε, σε λίγες μέρες θα δούμε,..μη βιάζεσαι κιολας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas221117

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
λοιπόν...κατα την γνώμη μου η δευτέρα γυμνασίου ειναι δυσκολότερη απο τν πρώτη καθώς περιέχει καινούρια μαθηματα όπως χημεία,φυσικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KaufenMan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KaufenMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
To MODs:

Το "Μαθητής Α' Γυμνασίου" πρέπει να το αλλάξω εγώ σε "Μαθητής Β' Γυμνασίου" ή αλλάζει μόνο του?"


ΤΥ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Πρεπει να το αλλαξεις εσυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Η Β ειναι λιγο πιο δυσκολη...επειδη η Α ηταν πανευκολη. Χαβαλες. Απο δω και περα σοβαρευουν τα πραματα, οποτε εκτος απο διαβασμα θελει καθαρο και ευστροφο μυαλο, αν θες να χεις καλους βαθμους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
εγω δε θυμαμαι να σου πω:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korineto

Νεοφερμένος

Η Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Γεια σας και απο εμένα..Επειδή και εγώ φέτος θα πάω 2α γυμμνασίου και με αφορά το θέμα ήταν ειλικρινά πολύ χρήισμες οι συμβουλές σας παίδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
αρχισαν τα γλεντια!
Μολις αρχισαμε κ με εσκισαν στο διαβασμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
νηφαλιότητα και υπομονή θέλει η Β' τίποτε λιγότερο ή περισσότερο. Εύκολη μου φαίνεται :)
Πολύ ευκολότερη της Α'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kass0la

Νεοφερμένος

Η Kassy Christina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Απο οτι θυμαμαι.... η Β γυμνασιου ηταν η καλυτερη και πιο ευκολη ταξη σε μαθηματα..!Στη 3η ομως ηταν λιγουλακι δυσκολα αλλα παλι καλα ειχαμε συνεχεια κενα..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos13

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Εμενα με ειχαν τρελανει ολοι πως η δευτερα ειναι δυσκολη και ειδικα η φυσικη και η χημεια και ειχα αγχος!Αλλα τωρα που αρχισε το σχολειο μου φαινονται πολυ ευκολα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
γελοία είναι, όχι απλά εύκολα, λίγη προσοχή στην τάξη και καλό διάβασμα στο σπίτι, και ξεμπέρδεψες από δαύτα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KaufenMan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KaufenMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
"Γιώργη", πράγματι, και μένα τώρα στις αρχές μου φαίνεται πανεύκολη. Χημεία δεν κάναμε ακόμη. Μαθηματικά κάνουμε ρητούς αριθμούς, πράγματι γελοίοι. Αρχαία εύκολα, καλύτερα από πέρυσι. Φυσική γελοία δεν την λες, θέλει λίγο διάβασμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top