Σύγκριση Τμημάτων Μαθηματικών στην Ελλάδα

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Εχεις απολυτο δικιο σε οσα λες και εγω αυτο που θα ηθελα να ακουσω ειναι μια αντικειμενη αποψη απο καποιον-α που γνωριζει.
Τα Μαθηματικα ειναι μια δυσκολη επιστημη δεν αντιλεγω σε αυτο και ειναι σιγουρο πως πηγαινοντας Πανεπιστημιο δεν πας για τουρισμο...Και ειδικα σε τετοιους τομεις.
Οσον αφορα την στατιστικη με ενδιαφερει καθως και ο προγραμματισμος..Αλλωστε σκεφτομαι να δηλωσω και τις αντιστοιχες σχολες οπως λογου χαρη το τμημα στατιστικης του ΟΠΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Εχεις απολυτο δικιο σε οσα λες και εγω αυτο που θα ηθελα να ακουσω ειναι μια αντικειμενη αποψη απο καποιον-α που γνωριζει.
Τα Μαθηματικα ειναι μια δυσκολη επιστημη δεν αντιλεγω σε αυτο και ειναι σιγουρο πως πηγαινοντας Πανεπιστημιο δεν πας για τουρισμο...Και ειδικα σε τετοιους τομεις.
Οσον αφορα την στατιστικη με ενδιαφερει καθως και ο προγραμματισμος..Αλλωστε σκεφτομαι να δηλωσω και τις αντιστοιχες σχολες οπως λογου χαρη το τμημα στατιστικης του ΟΠΑ.

Θα ήθελα να προσθέσω, μιας και συμφωνώ με τα υπόλοιπα, ότι η στατιστική δεν είναι αυτή που έχεις διδαχτεί. Στο Πανεπιστήμιο θα διδαχτείς την μαθηματική στατιστική ή στατιστική συμπερασματολογία που θέλει καλή θεωρία πιθανοτήτων με κάποια περίεργα μαθηματικά (κατανομές). Μπορείς να ψάξεις σχετικά στο google ως: statistical inference or mathematical statistics, probability theory and distributions, linear models,..να δεις περίπου τι παίζει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Η θεωρία κατανομών έχει πολύ μεγάλη πρακτική σημασία και εφαρμόζεται κατά κόρον στις εφαρμογές του μηχανικού. Για παράδειγμα φορτία που δεν μπορούμε να τα προσδιορίσουμε ντετερμινιστικά (π.χ άνεμος, θαλάσσια κύματα κλπ.) τα θεωρούμε ως τυχαίες μεταβλητές και τα υπολογίζουμε με βάση την πιθανότητα υπέρβασης σε ένα δεδομένο χρονικό διάστημα (που ονομάζεται περίοδος αναφοράς).

Γενικά η στατιστική έχει πάρα πολλές εφαρμογές σε προβλήματα άλλων επιστημών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Απλά Γιώργο οι περισσότεροι μαθητές - απόφοιτοι έχουν στο μυαλό τους τη στατιστική ως ραβδογράμματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark_passenger

Νεοφερμένος

Ο dark_passenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Καλημερα!!!!!
θα ηθελα να μου δωσετε την γνωμη σας σχετικα με το Πανεπιστημιο Πατρας και το Πανεπιστημιο Κρητης?
Ειναι γεγονος πως ακουγεται η φημη πως το Μαθηματικο Πατρας ειναι το πιο δυσκολο ολης της Ελλαδας.Κατα ποσο ισχυει?
Επισης τι ισχυει για την Κρητη και ποιο δινει τις περισσοτερες δυνατοτητες για κατι περα απο τον ρολο του καθηγητη?
Προσωπικα το Πανεπιστημιο Πατρας ειναι πολυ πολυ πιο κοντα στην πολη μου ομως οι δικοι μου δισταζουν και με αποτρεπουν λογω της δυσκολιας που ακουγεται πως εχει το συγκεκριμενο τμημα

π.σ: nPD παρα πολυ κατατοπιστικα οσα λες !

Μην δινεις σημασια οταν καποιος λεει για δυσκολια γιατι ειναι εντελως υποκειμενικο.Ποσες φορες ακουγα για ενα μαθημα να λενε ειναι πολυ δυσκολο,μην το παρεις δεν προκειται να γραψεις πανω απο 6.Ολα μ@λ@κιες.Οταν βιωσεις κατι τοτε μπορεις να κρινεις την δυσκολια.Και ισα ισα μην αποφευγεις το δυσκολο.Αντιθετα οτι πιθανον να σε δυσκολεψει να το επιζητας.Ειναι μεγαλυτερη προκληση.Και μεγαλυτερη ικανοποιηση οταν τα καταφερεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefan87

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stefan87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Εχεις απολυτο δικιο σε οσα λες και εγω αυτο που θα ηθελα να ακουσω ειναι μια αντικειμενη αποψη απο καποιον-α που γνωριζει.
Τα Μαθηματικα ειναι μια δυσκολη επιστημη δεν αντιλεγω σε αυτο και ειναι σιγουρο πως πηγαινοντας Πανεπιστημιο δεν πας για τουρισμο...Και ειδικα σε τετοιους τομεις.
Οσον αφορα την στατιστικη με ενδιαφερει καθως και ο προγραμματισμος..Αλλωστε σκεφτομαι να δηλωσω και τις αντιστοιχες σχολες οπως λογου χαρη το τμημα στατιστικης του ΟΠΑ.
Δεν ξερω ποσα μορια εβγαλες,αλλα αν θες στατιστικη το καλυτερο τμημα ειναι του ΟΠΑ,γιατι ειναι καθαρα στατιστικο,βεβαια υπαρχει και του ΠΑΠΕΙ και του Πανεπιστημιου ΑΙγαιου αλλα τα 2 τελευταια εχεις και την επιλογη απλως της ασφαλιστικης επιστημης

Δεν ξερω ποσα μορια εβγαλες,αλλα αν θες στατιστικη το καλυτερο τμημα ειναι του ΟΠΑ,γιατι ειναι καθαρα στατιστικο,βεβαια υπαρχει και του ΠΑΠΕΙ και του Πανεπιστημιου Αιγαιου αλλα στα 2 τελευταια εχεις και την επιλογη απλως της ασφαλιστικης επιστημης-αναλογιστη ή χρηματοοικονομικα.Απο τα 2 τελευταια θα σου προτεινα το ΣΑΧΜ του πανεπιστημιου Αιγαιου λογω του επιπεδου του και στην καταταξη ειναι πολυ πιο πανω απο του Παπει.Βεβαια ειμαι στο Σαχμ και τα ξερω απο πρωτο χερι,αλλα οφειλω να ομολογησω οτι αν θες καθαρα στατιστικης και εισαι κατασταλαγμενος ειναι καλυτερα του ΟΠΑ.Αν τελος θες να σκεφτεις και την επιλογη του Σαχμ μπορω να σενημερωσω!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Απλά Γιώργο οι περισσότεροι μαθητές - απόφοιτοι έχουν στο μυαλό τους τη στατιστική ως ραβδογράμματα..

:rofl::rofl::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
Απλά Γιώργο οι περισσότεροι μαθητές - απόφοιτοι έχουν στο μυαλό τους τη στατιστική ως ραβδογράμματα..
Τρανταχτό παράδειγμα εγώ :P
Νόμιζα ότι η στατιστική (τουλάχιστον για τη σχολή που σπουδάζω εγώ) θα ήταν λίγο-πολύ ότι και του λυκείου. Τελικά αποδείχτηκε λάθος. Είχαμε αρχίσει πριν κάτι μαθήματα να κάνουμε κεφάλαιο σχετικά με τις Θεωρητικές Κατανομές (Διωνυμική Κατανομή, Gauss-LaPlace, Poisson, Fisher κλπ. κλπ.) και τραβάω τα μαλλιά μου (by the way, θεωρητική εδώ :worry:). Εντωμεταξύ, γράφω την Τρίτη και δεν έχω την παραμικρή ιδέα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Τρανταχτό παράδειγμα εγώ :P
Νόμιζα ότι η στατιστική (τουλάχιστον για τη σχολή που σπουδάζω εγώ) θα ήταν λίγο-πολύ ότι και του λυκείου. Τελικά αποδείχτηκε λάθος. Είχαμε αρχίσει πριν κάτι μαθήματα να κάνουμε κεφάλαιο σχετικά με τις Θεωρητικές Κατανομές (Διωνυμική Κατανομή, Gauss-LaPlace, Poisson, Fisher κλπ. κλπ.) και τραβάω τα μαλλιά μου (by the way, θεωρητική εδώ :worry:). Εντωμεταξύ, γράφω την Τρίτη και δεν έχω την παραμικρή ιδέα :/:

χαχαχα καλή επιτυχία :P

και ...ο Θεός Gauss βοηθός :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θ.Μ.Τ :) <3

Νεοφερμένος

Ο Θ.Μ.Τ :) <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γειά σε όλους ονομάζομαι Παναγιώτης...Μόλις έδωσα πανελλαδικές και είμαι σε μεγάλο δίλλημα..Ας μπούμε κατευθείαν στο ψητό..Ποιό τμήμα μαθηματικών να επιλέξω με ΜΟΝΑΔΙΚΟ κριτήριο για το που μαθαίνεις καλύτερα μαθηματικά και εμβαθύνεις περισσότερο στον μαγευτικό κόσμο των μαθηματικών?Δεν παίζει κανένα ρόλο η πόλη είτε τα μόρια των τμημάτων για μένα(τα πιάνω όλα τα τμήματα στα σίγουρα).Δέν με ενδιαφέρει η απόσταση(μένω κοντά στην θεσσαλονίκη και δεν έχω πρόβλημα να πάω και στην κρήτη) ούτε το χρηματικό κόστος ζωής(λεφτά υπάρχουν)..Απλά θέλω να μάθω ΚΑΛΑ τα μαθηματικά και ας χρειαστεί να διαβάζω και να αγωνιώ και να ψάχνομαι πρωι-βράδυ για 4 χρόνια..Πιστεύω ότι έγινα σαφής για το τι επιζητώ..Θα παρακαλούσα μόνο σοβαρές απαντήσεις οι οποίες δεν βασίζονται σε φήμες και προκαταλήψεις. Ακόμα θα εκτιμούσα ιδιαίτερα απαντήσεις απο άτομα που είναι ή ήταν σε κάποιο μαθηματικό τμήμα..Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Devian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Πραγματικά σκέφτομαι αν πρέπει να πάρω στα σοβαρά άτομο με όνομα" Θ.Μ.Τ <3" και message "μαθηματικά και μόνο"

Δεν νομίζω οτι υπάρχει τμήμα που θα δύναται να ξεδιψάσει την δίψα σου απο μόνο του. Όλα έρχονται ανάλογα με την όρεξη και το μεράκι για αυτό που κάνεις. Τώρα ίσως θα πρέπει να γίνεις πιο σαφής στα κριτήρια επιλογής. "Πού μαθαίνεις καλύτερα μαθηματικά", "εμβαθύνεις στον μαγευτικό κόσμο των μαθηματικών" δεν νομίζω οτι υπάρχει πανεπιστήμιο που είναι σαν το μαγικό κάστρο των μαθηματικών. Χωρίς να έχω σπουδάσει μαθηματικό αλλα ασχολούμενος θέλοντας και μη με αρκετά απο δαύτα θα μείνω στην αρχική μου άποψη οτι το τμήμα δεν παίζει τόσο μεγάλο ρόλο όσο η θέλησή σου και η τριβή με αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Εκ μέρους όλων των μελών του ischool, ΣΕ ΑΠΟΤΡΕΠΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ ΤΗΣ ΠΑΤΡΑΣ.

Κυκλοφορεί 1 επικίνδυνος πέφτουλας σ'αυτά τα μέρη. Για ποιον χτυπάει η καμπάνα nPb; :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
εγω ειμαι φοιτητης της σεμφε και προφανως για να την επελεξα την θεωρω την καλυτερη μαθηματικη σχολη . τωρα οσο αναφορα τα κλασσικα τμηματα επειδη και εγω τ εψαξα παρα πολυ νομιζω οτι το μαθηματικο στην κρητη ειναι το καλυτερο ! αν και θα συφωνησω με τον φιλο απο πανω εγω μιλαω απο αποψη προγραμματος σπουδων . εγω απο αυτη και μονο την αποψη λεω ΄-->
1) σεμφε
2)κρητη
3)πατρα
4)θεσ/κη
5)αθηνα
6)γιαννενα
7)σαμος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θ.Μ.Τ :) <3

Νεοφερμένος

Ο Θ.Μ.Τ :) <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αυτο θα πει community με την μια απαντήσεις μαρέσει..φιλε Devian έχεις δίκιο είναι καπως το ονομα απλα δεν ηξερα τωρα τι να βαλω και αν θα φαινεται κιολας..Τέλος πάντων..στην πατρα φίλε μου Superhuman γιατι όχι?Επίσης vikam18 οταν λες κρητης πιστευω δεν εννοεις το εφαρμοσμένων μαθηματικών ε αλλα το καθαρο μαθηματικο..? και για να μην μπερδευτουμε εννοω το τμήμα με α/α 166 στο μηχανογραφικο γιατι εχουν παραπλήσια ονοματα..ευχαριστω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
οχι δεν μιλαω εφαρμοσμενων μαθηματικων . αλλα μην λες την λεξη καθαρα γιατι πιστεψε με ο ορος εφαρμοσμενα εχει αλλη σημασια απο αυτη που φανταζεσαι . κανουμε τα ιδια καθαρα οπως λες μαθηματικα μονο που εξειδικευομαστε και σε μια εφαρμογη των μαθηματικων (πχ πληροφορικη , στατιστικη , μηχανικη , οικονομια κτλ) . τεσπα . αν δεν θες την σεμφε τοτε απο τα κλασσικα μαθηματικα της κρητης εχει για μενα το καλυτερο προγραμμα σπουδων !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θ.Μ.Τ :) <3

Νεοφερμένος

Ο Θ.Μ.Τ :) <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
οκ απλα δεν ηξερα πως να το διαχωρισω...στην σεμφε ο φοιτητης εχει το ιδιο επιπεδο μαθηματικων με αυτον ας πουμε απο την θεσσαλονικη η την σαμο..?δηλαδη κανετε πανω κατω τα ιδια μαθηματα..?γιατι απο οτι ξερω ασχολειστε και με την φυσικη και διαφορα συναφη που προειπες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
εχουμε 59 μαθηματα ενω ενα μεσο μαθηματικο τμημα 32-36 . οπως καταλαβαινεις λοιπον εχοντας περυπου 25 μαθηματα παραπανω μας δινεται η δυνατοτητα να γνωρισουμε και αλλες επιστημες ( κατι που θεωρω απαραιτητο στις μερες μασ και γεγονος που μας κανει πιο ευελικτους επαγγελματικα) χωρις ομως να παραμελησουμε το αριστο επιπεδο στα μαθηματικα . αν μπεις στο προγραμμα σπουδων μας θα δεις οτι εχουμε τα ιδια μαθηματα και ισως και καποια πραπανω απο καποια μαθηματικα τμηματα . τεραστιο ρολο στη σεμφε παιζει η ροη που θα επιλεξεις ! αν παρεις κατευθυνση μαθηματικου τοτε κανεις συνολικα 9 φυσικες και 2 εργαστηρια φυσικης τα πρωτα 2 χρονια και τιποτα αλλο απο φυσικη . η φυσικη επισης στο πανεπηστημιο ειναι πιο πλ μαθηματικα παρα φυσικη .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Για την ολοκλήρωση του προγράμματος προπτυχιακών σπουδών της κατεύθυνσης του μαθηματικού εφαρμογών της ΣΕΜΦΕ ΕΜΠ απαιτείται επιτυχής εξέταση σε 58 εξαμηνιαία μαθήματα (από τα οποία τα 37 είναι μαθήματα καθαρά μαθηματικών) και η εκπόνηση διπλωματικής εργασίας καθώς και η επιτυχής εξέταση σε αυτήν.

Για την ολοκλήρωση του προγράμματος προπτυχιακών σπουδών του τμήματος μαθηματικών ΕΚΠΑ απαιτείται επιτυχής εξέταση σε 36 εξαμηνιαία μαθήματα (από τα οποία τα 30 είναι μαθήματα καθαρά μαθηματικών).

ΥΓ: Έχει γίνει η παραδοχή και στις δύο περιπτώσεις ότι ως μαθήματα επιλογής επιλέγονται μαθήματα καθαρά μαθηματικών εκτός από τις ελάχιστες υποχρεωτικές επιλογές από άλλους τομείς (π.χ. φυσική, πληροφορική, διδακτική κλπ.).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
στα καθαρα μαθηματικα εννοεις και τα μαθηματικα πληροφορικης η οχι ? για σεμφε λεω! σε ρωταω γιατι την πληροφορια που ειπες δεν εχω κατσει να την ψαξω αναλυτηκα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
στα καθαρα μαθηματικα εννοεις και τα μαθηματικα πληροφορικης η οχι ? για σεμφε λεω! σε ρωταω γιατι την πληροφορια που ειπες δεν εχω κατσει να την ψαξω αναλυτηκα !

Καθαρά μαθηματικά εννοώ οποιοδήποτε μάθημα με περιεχόμενο μαθηματικών. Έτσι τα οικονομικά μαθηματικά και τα μαθηματικά πληροφορικής είναι μαθήματα καθαρά μαθηματικών όχι όμως τα μαθήματα πληροφορικής, οικονομίας, διδακτικής, φυσικής, φιλοσοφίας κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top