Γενικό - Σχολικός Επαγγελματικός Προσανατολισμός (ΣΕΠ)

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Στο σχολείο μου, στην Γ' γυμνασίου τουλάχιστον, δεν κάνουμε ΣΕΠ. Είναι νόμιμο αυτό? Δεν έχουμε δικαίωμα να μας βοηθήσουν να προσανατολιστούμε επαγγελματικά?:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μην έχεις τόσες προσδοκίες από το ΣΕΠ γιατί θα απογοητευτείς:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Κατά την άποψή μου δεν έχει καμία απολύτως διαφορά με το αν θα κάνατε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Στο σχολείο μου, στην Γ' γυμνασίου τουλάχιστον, δεν κάνουμε ΣΕΠ. Είναι νόμιμο αυτό? Δεν έχουμε δικαίωμα να μας βοηθήσουν να προσανατολιστούμε επαγγελματικά?:mad:

τσκ τσκ.
Μερικες φορες αναρωτιεμαι τι σκεφτονται μερικοι ανθρωποι.
Αντι να χαιρεσαι π εχεις 2 6ωρα την εβδομαδα κ οχι 1 καθεσε κ γκρινιαζεις.
Εγω το ΣΕΠ το εχω μονο κ μονο για να διαβαζω για ιστορια κτλ.
Πσ κ δεν υπαρχει κανενα βιβλιο που να σου πει ΤΙ επαγγελμα σου ταιριαζει, το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να σου πουν σε τι εισαι καλος.
Εγω πχ ειμαι πολυ καλος στην ιστορια, αλλα ποτε δεν θα με αρεσε να ασχολιθω επαγγελματικα, ουτε στην πληροφορικη π ειμαι παλι καλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PADI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η PADI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Aρα θα πρεπει να χαιρεσαι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blablabla14

Νεοφερμένος

Η blablabla14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Στο σχολείο μου, στην Γ' γυμνασίου τουλάχιστον, δεν κάνουμε ΣΕΠ. Είναι νόμιμο αυτό? Δεν έχουμε δικαίωμα να μας βοηθήσουν να προσανατολιστούμε επαγγελματικά?:mad:
δν ξερω αν ειναι νομιμο ή οχι ..αυτο που ξερω ειναι οτι ενα τοσο σημαντικο μαθημα το κανουν να φαινεται αχρηστο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PADI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η PADI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Ειναι ο τροπος που το κανουν(που βαζουν ασχετους καθηγητες π.χ)που αντι να βοηθησει μπερδευει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
τσκ τσκ.
Μερικες φορες αναρωτιεμαι τι σκεφτονται μερικοι ανθρωποι.
Αντι να χαιρεσαι π εχεις 2 6ωρα την εβδομαδα κ οχι 1 καθεσε κ γκρινιαζεις.
Εγω το ΣΕΠ το εχω μονο κ μονο για να διαβαζω για ιστορια κτλ.
Πσ κ δεν υπαρχει κανενα βιβλιο που να σου πει ΤΙ επαγγελμα σου ταιριαζει, το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να σου πουν σε τι εισαι καλος.
Εγω πχ ειμαι πολυ καλος στην ιστορια, αλλα ποτε δεν θα με αρεσε να ασχολιθω επαγγελματικα, ουτε στην πληροφορικη π ειμαι παλι καλος.
Έτσι κι αλλιώς κάνουμε πάντα 8ωρα γιατί έχουμε έξτρα γαλλικά :( (ιδιωτικό σχολείο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mamaguena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mamaguena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Ειναι ο τροπος που το κανουν(που βαζουν ασχετους καθηγητες π.χ)που αντι να βοηθησει μπερδευει...

Εμείς έχουμε κανονική σύμβουλο.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Τυχερή :clover:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Στο σχολείο μου, στην Γ' γυμνασίου τουλάχιστον, δεν κάνουμε ΣΕΠ. Είναι νόμιμο αυτό? Δεν έχουμε δικαίωμα να μας βοηθήσουν να προσανατολιστούμε επαγγελματικά?:mad:

γτ εμεις που καναμε προκοψαμε....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

/\/@t@|1@...!!!

Νεοφερμένος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
αρχικά δεν είναι και τόσο σημαντικό ακόμα....τρίτη γυμνασίου πηγαίνουμε ηρεμήστε...και το ΣΕΠ αυτή ειδικά την περίοδο δε σε βοηθάει σε κάτι...δεν μπορεί, θα ξέρεις περιπου τι θες...!!! δεν γινεται να θες και ιστορία και μαθηματικά....και θεωριτική και θετική κατεύθυνση....είναι παράλογο!!!! κι όλας για να επανέρθουμε στο αρχικό μας 8έμα...πρέπει να είστε χαρούμενοι που κάνετε 6ωρο αντι για +μια ακόμα ώρα μαθήματος.....!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rea

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Βασικά είναι ανάλογα τον καθηγητή που κάνει το μάθημα για το αν είστε τυχεροί ή άτυχοι. :P
Δε νομίζω πως είναι νόμιμο αλλά το 6ωρο δε με χαλάει σαν ιδέα.... :P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
δεν γινεται να θες και ιστορία και μαθηματικά....και θεωριτική και θετική κατεύθυνση....
Κοίτα, μέχρι πριν λίγο καιρό έτσι ήμουν. Φέτος μόνο νομίζω ότι ξεκαθάρισε το τοπίο όσον αφορά την κατεύθυνση.

Χμμ νομίζω ότι έχετε δίκιο... Έχουμε καιρό ακόμα. Μπορώ να αποφασίσω τι επάγγελμα θα ακολουθήσω χωρίς Σ.Ε.Π. Πάντως, έχω απορία να δω πώς γίνεται αυτό το μάθημα (μάθημα είναι?) και αν θα μπορούσε να βοηθήσει κάπως περισσότερο την επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sHk2s

Νεοφερμένος

Ο sHk2s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Παιδιά πως σας φαίνεται αυτό το μάθημα στην Γ' γυμνασίου; Ασχολείστε καθόλου με αυτό; Πείτε μου την γνώμη σας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis aleo

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ανουσιο μαθημα
κανεισ καθηγητης δεν το κανει με σωστο τροπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FairyTale45402

Νεοφερμένος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ειναι σημαντικο αμα γινετε σωστα....
Ομως κανουμε επι μηνες τα ιδια πραγματα που στην ουσια δεν μας βοηθανε....
Και πρεπει να υπαρχει και καταληλος καθηγητης.
Οχι σαν την δικια μας πο δεν ξερει που παν τα 4....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FairyTale45402

Νεοφερμένος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Δεν ξερω αν ειναι νομιμο
αλλα ειναι αχρηστο ως μαθημα.....
Δεν θα σε βοηθησει...
οποτε εισαι τυχερη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peach(L)Mario

Νεοφερμένος

Η Peach(L)Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
καλα,δεν χανεις και τιποτα σημαντικο.
εμας αυτη που μας κανει δεν μας βοηθαει καθολου,μιλαει μονο για τα παιδια που θα συνεχισουν στα ΕΠΑΛ
εμας που θα παμε σε γενικο μας εχει στο γραψιμο -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinoszisis

Νεοφερμένος

Ο costas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Σχολικος Επαγγελματικος Προσανατολισμος=αυτο εστι σεπ και οχι κατι ερωτησεις π εχει το βιβλιο για να μαθουμε τον εαυτο μας...ετσι κ αλλιως δν βαθμολογειτε και γιαυτο μονο μαθημα δν γινετε στην ταξη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top