Γενικό - Σχολικός Επαγγελματικός Προσανατολισμός (ΣΕΠ)

korina P

Νεοφερμένος

Η korina P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω οτι το Σ.Ε.Π είναι ένα ανούσιο μάθημα χωρίς να σε βοηθάει ουσιαστικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Σ.Ε.Π. δεν κάνει ο αδερφός μου που είναι Γ λυκείου και θέλουμε εμείς από το γυμνάσιο . . .:fish:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maroulucky

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
κανετε σεπ?εμεις για μαθημα αρχιζαμε αλλα παντα καταληγαμε αλλου!!ουτε στη μεση του βιβλιου δεν φτασαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Την Τεταρτη εχουμε μια ημεριδα στο σχολειο. Θα ερθουν επαγγελματιες απο τα περισσοτερα επαγγελματα για να μας πουν δυο λογια για το επαγγελμα τους στα πλαισια του επαγγελματικου προσανατολισμου. Φυσικα και εμεις μπορουμε να τους θεσουμε ερωτησεις. Εμενα με ενδιαφερει η ιατρικη και για αυτο εχω ηδη σημειωσει καποιες ερωτησεις που θα κανω στον/στην γιατρο, αλλα φοβαμαι πως εχω ξεχασει καποιες (σιγουρα!!). Για αυτο θα ηθελα να μου πειτε μερικες για να παρω ιδεες..:P:):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
αν μας έλεγες τι έχεις σκεφτεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Τελικά μερικά threads έχουν τόσο γέλιο που άξια ανταγωνίζονται τον Άρκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Ναι, πες μας τι έχεις σκεφτεί εσύ μόνη σου. Αν και πιστεύω πως δεν έχει νόημα να σου πούμε εμείς ερωτήσεις. Εσύ θες να ασχοληθείς με αυτό το επάγγελμα. Και άλλωστε με ό,τι σας πει ο καθένας θα σας δημιουργηθούν μπόλικες απορίες, οπότε θα σου βγουνε πιο εύκολ απ'ότι φαντάζεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Τελικά μερικά threads έχουν τόσο γέλιο που άξια ανταγωνίζονται τον Άρκα.

Αρκά, όχι Άρκα.XD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
εγω εχω σκεφτει τα εξης:

-ποσο ευκολη ειναι η επαγγελματικη αποκατασταση
-γιατι οι περισσοτεροι φοιτητες προτιμουν το εξωτερικο για να παρουν ειδικοτητα
-(και κατι εντελως ιατρικο->)για να επιβεβαιωθει μια ασθενεια πρεπει ο ασθενης να εχει ολα τα συμτωματα που την επιβεβαιωνουν;

αυτες μονο... καμια αλλη;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
εγω εχω σκεφτει τα εξης:

-ποσο ευκολη ειναι η επαγγελματικη αποκατασταση
-γιατι οι περισσοτεροι φοιτητες προτιμουν το εξωτερικο για να παρουν ειδικοτητα
-(και κατι εντελως ιατρικο->)για να επιβεβαιωθει μια ασθενεια πρεπει ο ασθενης να εχει ολα τα συμτωματα που την επιβεβαιωνουν;

αυτες μονο... καμια αλλη;;

Γιατί στην Ελλάδα θα περιμένουν μέχρι και τέσσερα χρόνια για να μπορ΄σουν να πάρουν ειδικότητα!!! Πολλές φορές επιλέγουν να κάνουν και 2 φορές το αγροτικό τους μέχρι να βρεθεί θέση για ειδικότητα!!! Θα τα μάθετε αύριο και θα εκπλαγείτε με πολλά πράγματα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Γιατί στην Ελλάδα θα περιμένουν μέχρι και τέσσερα χρόνια για να μπορ΄σουν να πάρουν ειδικότητα!!! Πολλές φορές επιλέγουν να κάνουν και 2 φορές το αγροτικό τους μέχρι να βρεθεί θέση για ειδικότητα!!! Θα τα μάθετε αύριο και θα εκπλαγείτε με πολλά πράγματα!!!

ε ναι οκ! αλλα θα τον/την ρωτησω και για μια πιο εξειδικευμενη αποψη:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Να μας πεις με λεπτομέρειες τι σας είπαν για να μάθουμε κι εμείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
ναι θα σας πω!! αλλα σημερα εμαθα απο ποια επεγγελματα θα ειναι και απογοητευτηκα!!

απο ιατρικη δεν θα ειναι κανεις, γτ λεει εφερνε τις προηγουμενες φορες και φετος για αλλαγη θα φερει οδοντιατρο!! Ναι οκ ! τη σκεφτομαι και την οδοντιατρικη αλλα οχι και σαν την ιατρικη!! αυτη τωρα δεν θα μπορει να μου λυσει τις αποριες!!

επισης θα ειναι 2 νηπιαγωγοι, 1 οικονομολογος αλλος ενας που δεν θυμαμαι, και καποιοι καθηγητες...

(μμμμ..ωρααααια ημεριδα!!!):mad:

οποιος εχει καμια απορια, για καποιο επαγγελμα ,να μου πει να τη θεσω!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Nτάξει καλό θα ήταν αν έβγαινε κάποια στατιστική με τα επαγγέλματα των προτιμήσεων σας. Για να υπάρχει και σωστό αποτέλεσμα. Αλλά και έτσι καλά είναι.
Τους 2 νηπιγαωγούς δεν καταλαβαίνω την χρησιμότητα τους βέβαια. :hmm:
Για να υπάρχει και σωστό αποτέλεσμα. Αλλά και έτσι καλά είναι.
Και ρωτήστε πως φτάσαν μέχρι εκεί και αφήστε την συνέχεια κυρίως να την ζήσετε και μόνοι σας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
μας εχουν δωσει οι καθηγητες καποιες ερωτησεις να τους κανουμε αλλα πολυ ετσιιιι...στανταρ! π.χ.: γτ εγινε αυτο που εγινε και ετσι

ναααι!
οντως!
2 νηπιαγωγοι; εντελως ακυρο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Ε, καλά ωραίες πρωτότυπες ερωτήσεις σκέφτηκαν και οι καθηγητές σας.:P

Ναι ο 1 νηπιαγωγός αρκεί και είναι μια χαρά.

Πότε θα γίνει η ημερίδα; Ποιά μέρα; Αν έχεις χρόνο μπορείς τώρα που έμαθες τα επαγγέλματα να βρεις πιο πολλές ερωτήσεις να θέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
αυριο θα γινει ολη μερα.. μπα δεν με ενδιαφερουν αυτα τα επαγγελματα και πολυ... αν μου ερθει καποια ερωτηση εκεινη τη στιγμη θα τη πω...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Τρισάθλιο μάθημα... Τελείως ανούσιο και χάσιμο χρόνου..
Γιατί να μην το έχω μια πρώτη ή μια τελευταία ώρα να κάνω μια κοπάνα;;;
-----------------------------------------
Σ.Ε.Π. δεν κάνει ο αδερφός μου που είναι Γ λυκείου και θέλουμε εμείς από το γυμνάσιο . . .:fish:

Το κάνεις απο το Γυμνάσιο για να διαλέξεις στην Β' Λυκείου Κατεύθυνση... κ καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Αχρηστο και ανούσιο εντελώς!!ρίχνεις κάτι ύπνους όπως και στην Αγωγή!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Ειναι αχρηστο..:(.σιγα μην περιμένουμε να προσανατολιστουμε από το σεπ, αν δεν εχουμε διαλεξει στην ζωη μας τι επαγγελμα θα πρεπει να ακολουθήσουμε το σεπ τι να μας κανει ...?:mad:
-----------------------------------------
Εγώ πιστεύω οτι το Σ.Ε.Π είναι ένα ανούσιο μάθημα χωρίς να σε βοηθάει ουσιαστικά
Πες τα ρε korina...!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top