Γενικό - Σχολικός Επαγγελματικός Προσανατολισμός (ΣΕΠ)

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Ναι υπάρχει και στην α' λυκείου. Αλλά θα πρέπει να διδάσκεται και στην γ'γυμνασίου...Μήπως δεν έχει βρεθεί καθηγητής?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_marillia1

Νεοφερμένος

Η Λυδία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
δεν ξέρω ίσως το κάνουμε του χρόνου.οκ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες

:lock:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
btw εμενα δν μ εχει φανει καθολου χρησιμο εκει... περιμενα να ειναι κατι το :wow: σαν βλακας αλλα με εχει απογοητεψει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!!Spicy!!

Νεοφερμένος

Η Mαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Υπαρχει στην Γ γυμνασιου και ειναι τελειο !!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
btw εμενα δν μ εχει φανει καθολου χρησιμο εκει... περιμενα να ειναι κατι το :wow: σαν βλακας αλλα με εχει απογοητεψει...

Ναι ρε κ εμένα τα ίδια...περίμενα να κάνουμε κάτι σοβαρό αλλά η ώρα του ΣΕΠ ήταν η ώρα του παιδιού στη γ γυμν και ώρα γυμναστικής στην Α λυκ (το μθμ μας το κανε ένας γυμναστης που βαριόταν τη ζωή του)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εμας μας το κανει η οικονομολογος και δν γινεται το σωσε:D αλλα γνκ το ΣΕΠ δν μ αρεσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
εμας το μαθημα του ΣΕΠ μας το εκανε στη πρωτη λυκειου βιολογος..οτι να ναι τελειως...το μαθημα αυτο το διδασκουν καθηγητες που δεν συμπληρωνουν ωραριο συνηθως..γενικα ποτε δεν μου φανηκε χρησιμο ηταν η 'ωρα του παιδιου' οπως ειπε και η Αλικη..και στη γ γυμνασιου και στη α λυκειου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrispie!!

Νεοφερμένος

Ο chrispie!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ρε παιδια..ΣΕΠ ειναι το μαθημα που ψαχνετε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickole

Νεοφερμένος

Η nickole αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
υπαρχει στη γ γυμνασιου
ειναι πααααααααραααααααααα πολυ χρησιμο και στην α' λυκειου διδασκεται αλλα μονο στο 2ο τετραμηνο οπου περνει μια ωρα απο τη γυμναστικη:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_marillia1

Νεοφερμένος

Η Λυδία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
ωραία ίσως να κάνουμε του χρόνου, άλλα άμα γίνεται να πάρει κάποια ώρα γυμναστικής γιατί δεν μας το βάζουν φέτος;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
ωραία ίσως να κάνουμε του χρόνου, άλλα άμα γίνεται να πάρει κάποια ώρα γυμναστικής γιατί δεν μας το βάζουν φέτος;;;

Αυτό γίνεται στην α' λυκείου. Το δεύτερο τετράμηνο.
Πάντως περίεργο που δεν έχετε κάνει ακόμα μάθημα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΣΟΦΙΑ-ΦΑΙΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Λεχαινά (Ηλεία). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
τ σεπ μονο επαγγελματικος προσανατολισμος δεν ειναι!!!!η ωρα τ παιδιου μπορει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Ειναι το ΣΕΠ γενικα βιβλιο και μαθημα σαφες εργαλειο για να μας δωσει εστω οπως λεει και αυτο ιδεες για τον επαγγελματικο προσανατολισμο μας;

Εγω εχω ριξει πολυ γελιο παντως... και με τη δομη του και με την ιδεα που εγινε
δν νομίζω ότι μας βοηθάει να καταλήξουμε κάπου......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
δν νομίζω ότι μας βοηθάει να καταλήξουμε κάπου......

Το βιβλίο όχι...ο καθηγητής ίσως.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lactaki

Νεοφερμένος

Η Lactaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Μπορει να βοηθάει αλλά δε μπορούμε με αυτό το μάθημα να καταλήξουμε σε αυτό που θα ακολουθήσουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.I.K.O.S

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Προτιμούσα να κάναμε μια ώρα κενό ή κάτι άλλο παρα ΣΕΠ.Το σημαντικότερο είναι οτι δεν το κάνουν σωστά και το βιβλίο προσωπικά δεν μου κινεί καθόλου το ενδιαφέρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lactaki

Νεοφερμένος

Η Lactaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Προτιμούσα να κάναμε μια ώρα κενό ή κάτι άλλο παρα ΣΕΠ.Το σημαντικότερο είναι οτι δεν το κάνουν σωστά και το βιβλίο προσωπικά δεν μου κινεί καθόλου το ενδιαφέρον.
Aφου δε σου κινεί το ενδιαφέρον είναι σαν να κάνεις κενο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nonika28037

Νεοφερμένος

Η αντιγονη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
αλλη μια αποτυχια του Υπουργειου.......μαθηματα επαγγελματικου προσανατολισμου κανουν κ στα φροντηστηρια κ πληρωνεις........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Εμένα το βιβλίο μου φαινόταν πολύ ενδιαφέρον! Μάλλον είμαι από τους λίγους! Όχι ότι με βοήθησε ως προς τις μελλοντικές σπουδές μου αλλά ήταν από τα πλέον ενδιαφέροντα "μαθήματα"...Είχα και μια φοβερή καθηγήτρια. Γενικά ,το έβρισκα καλό.Ακούγονταν απόψεις, πληροφορίες ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Η ώρα του παιδιού είναι, πραγματικά.
Εμείς έχουμε και γραφείο ΣΕΠ. Εκεί κάνουμε μάθημα. Το λέω αυτό γιατί στο προηγούμενο σχολείο κάναμε στην τάξη και η καθηγήτρια μας ήταν άστα να πάνε. Στο νέο μου σχολείο ο καθηγητής κάνει αποκλειστικά το μάθημα ΣΕΠ. Δεν κάνει και Τεχνολογία πχ. Είναι πολύ καλός αλλά ξαναλέω ότι είναι η ώρα του παιδιού για κάποιους. Το βιβλίο έχει κάποια ενδιαφέροντα πράγματα μέσα να διαβάσεις. Και οι ασκήσεις - ερωτήσεις που έχει μέσα πιστεύω ότι έχουν πολύ ενδιαφέρον. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top