Σχολική χρονιά 2011-2012 με τα βιβλία σε μορφή CD ή σε φωτοτυπίες

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Αποτέλεσμα του μεγάλου εγωισμού μας είναι η κατάντια της χώρας μας, φαντάσου αν οι κυβερνήτες μας και όλοι οι Έλληνες ήταν ταπεινοί και δεν κοιτούσαν το προσωπικό αλλα το κοινό οφελος θα υπήρχε διαφθορά; Θα υπήρχε "ανικανότητα"; Θα υπήρχε φοροδιαφυγή; οχι! Τώρα ας υποστούμε τις συνέπειες των πράξεων μας και ας είμαστε ευχαρίστημένοι με αυτά που μας δίνονται.

γενικά από αυτό πάσχουμε σαν λαός...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos/keratsini

Νεοφερμένος

Ο nikos/keratsini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Τώρα ας υποστούμε τις συνέπειες των πράξεων μας και ας είμαστε ευχαρίστημένοι με αυτά που μας δίνονται.
Το θέμα είναι ότι τις συνέπειες θα τις υποστούν παιδιά 6 έως 17 ετών που δεν έχουν φταίξει σε τίποτα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gkm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gkm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι τις συνέπειες θα τις υποστούν παιδιά 6 έως 17 ετών που δεν έχουν φταίξει σε τίποτα......
Ετσι δεν γίνεται πάντα σε όλη την ιστορία; Άλλοι κάνουν τις μα***** και άλλοι είναι αντιμέτωποι με τις συνέπειες. Το θέμα είναι αυτοί οι 6-17(συμπεραλαμβανομένου και εμένα φυσικά) να μάθουν τι λάθος έγινε και να γίνουν καλύτεροι, οχι να το επαναλαμβάνουν οπως βλέπω γίνεται σήμερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos/keratsini

Νεοφερμένος

Ο nikos/keratsini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Ετσι δεν γίνεται πάντα σε όλη την ιστορία; Άλλοι κάνουν τις μα***** και άλλοι είναι αντιμέτωποι με τις συνέπειες. Το θέμα είναι αυτοί οι 6-17(συμπεραλαμβανομένου και εμένα φυσικά) να μάθουν τι λάθος έγινε και να γίνουν καλύτεροι, οχι να το επαναλαμβάνουν οπως βλέπω γίνεται σήμερα...

Εγώ πιστεύω ότι οι περισσότεροι θα γίνουν χειρότεροι,σκέψου μόνο μερικούς συμμαθητές σου εγώ ήδη μίλησα με ένα παιδί 2ας λυκείου και του είπα για την κατάντια μας και μου απάντησε ''Καλύτερα δεν θα κουβαλάμε και βιβλία σαν βλάκες''.Μακάρι να είναι όπως τα λες και να είναι ένα δυνατό χαστούκι για όλους,για τους γονείς κυρίως αυτοί έχουν δικαίωμα ψήφου......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Τι να πει κανείς ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Αυτό το σύστημα θα πραγματοποιηθεί σίγουρα? Και θα αντικαταστήσει ΌΛΑ τα βιβλία????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos/keratsini

Νεοφερμένος

Ο nikos/keratsini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Αυτό το σύστημα θα πραγματοποιηθεί σίγουρα? Και θα αντικαταστήσει ΌΛΑ τα βιβλία????

Ναι πλέον θα υπάρχουν μόνο DVD,φωτοτυπίες και σε μια σελίδα στο internet...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Α Ι Σ Χ Ο Σ !!!!!!!!!!!!:mad::mad:
Πού έχουμε φτάσει ρε?!?!?! Που?!?!!? :confused:
Κι έχουμε να δούμε πολλά ακόμα!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ε ρε που καταντησαμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sirenia

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
να κάνω και εγώ μια κάπως "χαζή" ερώτηση...
όταν μία οικογένεια έχει δύο, τρία ή και περισσότερα παιδιά πως θα γίνετε να έχουν όλα από ένα υπολογιστή; ιδίως στα σπίτια όπου δεν υπάρχει καν υπολογιστής;
και για να δώσουν και cds σημαίνει πως μεγάλο μέρος της ύλης θα βρίσκεται εκεί!
τι άλλο θα δούμε άραγε:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.

Δεν θα αλλαξει μαλλον τιποτα με το να φωναζουμε μεσα απο ενα forum ....Το συστημα φανερωνει για αλλη μια φορα το αδικο & απανθρωπο προσωπο του...Μονη δυναμη του μαθητη πλεον η αντισταση..(??)Δεν ξερω...Και αραγε πως ερχεται ? Με καταληψεις? Μπα...Με τα βαπορακια να αλλωνιζουν στις αιθουσες και να μοιραζουν ο,τι θελει ο καθενας δουλεια δεν γινετε...Με το να κατεβουμε στις πλατειες..??Μια-δυο-πεντε-δεκα...Και μετα τι ?Θα ιδρωσει το αυτακι της κυριας Διαμαντοπουλου?Μαλλον οχι ...Και αν γινει αυτο ,θα μιλησει με εναν ωτορινολαρυγγολογο και οχι με εμας...Ο μονος τροπος για να ερθει εστω και καποια αλλαγη -μακροπροθεσμα βεβαια- ειναι η μορφωση...Ξερω ακουγεται τελειως ρομαντικο,παραμυθενιο,ουτοπικο,οπως θελετε πειτε το ...Μα εγω πλεον μοναχα εκει ελπιζω...Στο να διαβασω,να σπουδασω,να μορφωθω...Δυστυχως ο αγγραματος λαος γινεται υποχειριο των ισχυρων της εκαστοτε κυβερνησης..Συμφωνω με τις διαμαρτυριες αλλα το θεμα ειναι να εχουν και καποιο αποτλελεσμα...Προσωπικα ειμαι διατεθειμένη να λαβω μερος αν γινει κατι αλλα στο πισω μερος του μυαλου μου θα ειναι καρωμενη μια λεξη,Μορφωση.Μοναχα αυτο..Δεν θα περασει ρε..Δεν θα γινω φερεφωνο σας...Θα τα καταφερω ακομα και με αυτα που μου προσφερετε...Η αλλαγη ερχεται μοναχα μεσα απο την μορφωση...Ποσα ιστορικα παραδειγματα που το επιβεβαιωνουν υπαρχουν αραγε?Απο το Τσε (που ηταν γιατρος) μεχρι την καταλυτικη γροθια στην χουντα που εκαναν τα μορφωμενα παιδια του Πολυτεχνειου..


Η μορφωση ειναι η μοναδικη λυση...

Γι αυτο ενα μεγαλο....

the f world.jpg



Ξερω οτι ειμαι off topic .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • the f world.jpg
    the f world.jpg
    48.9 KB · Εμφανίσεις: 193

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
Τωρα σοβαρα... δε θα 'χουμε βιβλια;:eek:
Νομιζα οτι μας κανουν πλακα:/:

πες μου οτι το πιστεψες? :worry:

η αννουλα απλα εκανε ενα απο εκεινα τα ωραια αστειακια της καλε!:redface:
εχει χιουμορ παντως! δεν μπορεις να πεις!:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
πες μου οτι το πιστεψες? :worry:

η αννουλα απλα εκανε ενα απο εκεινα τα ωραια αστειακια της καλε!:redface:
εχει χιουμορ παντως! δεν μπορεις να πεις!:inlove:

ασε, ασε παραλιγο και θα το πιστευα το χαζο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Σημερα μια φιλη μου ειπε οτι ακουσε στις ειδησεις οτι θα παρουμε βιβλια, οσοι προλαβουν,οτι περισσεψε απο τα περσινα...
Δεν νομιζω ομως οτι γινεται ετσι δουλεια.. καποιοι λενε οτι θα παρουμε κανονικα
αν και επικρατει η αποψη των cd και των φωτοτυπιων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Σημερα μια φιλη μου ειπε οτι ακουσε στις ειδησεις οτι θα παρουμε βιβλια, οσοι προλαβουν,οτι περισσεψε απο τα περσινα...
Δεν νομιζω ομως οτι γινεται ετσι δουλεια.. καποιοι λενε οτι θα παρουμε κανονικα
αν και επικρατει η αποψη των cd και των φωτοτυπιων...
Xάος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Μονο χαος? Ισχυει οτι θα μας δωσουν τα βιβλια σε cd για να παμε να τα τυπωσουμε μονοι μας σε βιβλιοπωλεια?
Δηλαδη να τα πληρωσουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
μετα σου λενε πως εχουμε και δωρεαν παιδεια...αρχ***α!!αλλα απο την αλλη δεν μιλανε συνεχεια για ψηφιακο σχολειο??να το ψηφιακο σχολειο,βιβλια σε ψηφιακη μορφη(CD)!!..ε τι σιγα να μην εχουμε κανονικα βιβλια,αυτα ειναι ξεπερασμενα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Τωρα το καταλαβες οτι δεν εχουμε δωρεαν παιδεια? :Ρ Τοσα χρονια φροντηστηρια, ειναι προφανες οτι δεν εχουμε δωρεαν παιδεια!
Το πιο εξοργιστικο ειναι το θεωρουμε δεδομενο οτι θα πληρωνουμε φροντηστηρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Μονο χαος? Ισχυει οτι θα μας δωσουν τα βιβλια σε cd για να παμε να τα τυπωσουμε μονοι μας σε βιβλιοπωλεια?
Δηλαδη να τα πληρωσουμε?

μετα σου λενε πως εχουμε και δωρεαν παιδεια...αρχ***α!!αλλα απο την αλλη δεν μιλανε συνεχεια για ψηφιακο σχολειο??να το ψηφιακο σχολειο,βιβλια σε ψηφιακη μορφη(CD)!!..ε τι σιγα να μην εχουμε κανονικα βιβλια,αυτα ειναι ξεπερασμενα:D

Τωρα το καταλαβες οτι δεν εχουμε δωρεαν παιδεια? :Ρ Τοσα χρονια φροντηστηρια, ειναι προφανες οτι δεν εχουμε δωρεαν παιδεια!
Το πιο εξοργιστικο ειναι το θεωρουμε δεδομενο οτι θα πληρωνουμε φροντηστηρια!
ήτανε που ήτανε το σύστημα..παραγινε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Διαβαζοντας ολα τα ποστς πιαστηκε η καρδια μου. Τι αισχος ειναι αυτο που συμβαινει; Ντροπη τους. Πραγματικα τα εχω χαμενα. δεν ξερω τι να πω πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top