Σχολικά Ερωτηματολόγια

φωτεινούλα χανιά

Νεοφερμένος

Η φωτεινούλα χανιά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εμένα πάντος με έχει κουράσει πάρα πολύ αυτή η εργασία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Απαντώ σε c2<3lla

1. ναι
2. ναι
3. όχι
4. όχι
5. 1-2
6. Γαλλικά
Χορός
Διάβασμα
Ζωγραφική
Ύπνος
7.Σερφάρω στον internet, αθλούμαι, ακούω μουσική, διαβάζω εξωσχολικά βιβλία, πηγαίνω κιν/φο, θέατρο, συναυλίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marisait

Νεοφερμένος

Η marisait αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
χρειζομαι βοηθεια... μπορειται να μου προτεινετε καποιεσ ερωτησεις για ερωτηματολογιο στη τεχνολογια με θεμα κατα ποσο επειρεαζει οι ωρεσ που βλεπουν οι νεοι τηλεοραση τις σχολικες τουσ επιδωσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Χμ...Αρχικά πρέπει να ρωτήσεις πόσες ώρες την μέρα βλέπουν τηλεόραση.
Μετά τις ώρες τις οποίες βλέπουν-ζώνες μεσημεριανή, απογευματινή βραδινή.
Αν βλέπουν τηλεόραση αφού ή πριν κάνουν τα μαθήματά τους, ή ακόμη και ταυτόχρονα.
Άμα προτιμούν να δουν ένα έργο στην τηλεόραση που τους αρέσει πολύ, κινδυνεύοντας να μην τελειώσουν τα μαθήματά τους.
Ίσως να συνδιάσεις και κάτι για το αν βλέπουν εκπαιδευτικά προγράμματα ή αναλώνονται σε χαζομάρες τύπου πετρούλας:P
Άμα σκεφτώ τίποτα άλλο θα το προσθέσω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nantia m

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Τι νομίζεις ότι είναι τα βιολογικά προϊόντα, δηλαδή τι σημαίνει για σένα ο χαρακτηρισμός αυτός; ……….……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………....
Ποιες πιστεύεις ότι είναι οι διαφορές μεταξύ βιολογικών και συμβατικών προϊόντων; ………………………………………………………………………………………………………………
………………………………………………………………………………………………………………
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Έχεις αγοράσει βιολογικά προϊόντα; Ναι Όχι
Αν ναι πόσο συχνά; Εβδομαδιαία 1-2 φορές μηνιαία Σπάνια
Προτιμάς τα βιολογικά ή τα συμβατικά προϊόντα; Γιατί;…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………...

Συμφέρει σε έναν γεωργό να καλλιεργεί βιολογικά προϊόντα;
Ναι

Όχι

Τι πιστεύεις πως θα έκανε έναν αγρότη να καλλιεργήσει βιολογικά προϊόντα; ………………… …………………………………………………………………………………………………………….
…………………………………………………………………………………………………………….

Γνωρίζεις αν στη γειτονιά σου υπάρχει αγορά με βιολογικά προϊόντα;
Ναι Όχι
Την έχεις επισκεφτεί; Ναι Όχι
Γνωρίζεις σε ποιες χώρες καλλιεργούνται βιολογικά προϊόντα;
Ναι

Όχι

Άλλο

Ανάφερε μερικές……………………………………………………………………………………………..
Τα βιολογικά προϊόντα είναι πιο ακριβά;
Ναι

Όχι

Δεν ξέρω

Κατά τη γνώμη σου στην Ελλάδα καλλιεργούνται βιολογικά προϊόντα;………………………………………………………………………
Αν ναι, σε τι ποσοστό περίπου;……………………………………………….

Κατά πόσο πιστεύεις ότι επηρεάζεται η υγεία ενός αγρότη που ραντίζει;

Πολύ

Μέτρια

Λίγο

Καθόλου


Προβληματίζεσαι για την ποιότητα και την προέλευση των προϊόντων που καταναλώνεις;
Ναι Όχι Δεν ξέρω

Πιστεύεις ότι τα βιολογικά προϊόντα είναι καλύτερα για την υγεία μας;
Ναι Όχι Άλλο
Τι σημαίνει για σένα η επισήμανση σε μια ετικέτα ‘Βιολογικό προϊόν σε μεταβατικό στάδιο; ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
Γνωρίζεις τι είναι ο οργανισμός ΔΗΩ ή ΣΟΓΕ; …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Συμφέρει έναν γεωργό να καλλιεργεί βιολογικά προϊόντα;
Nαι Όχι Δεν ξέρω
Γιατί ένας αγρότης θα αποφάσιζε να καλλιεργήσει βιολογικά προϊόντα, κατά τη γνώμη σου;

Αμφιβάλλεις για το αν αυτά τα προϊόντα είναι όντως βιολογικά;
Ναι

Όχι

Άλλο


Θεωρείς ότι τα βιολογικά προϊόντα είναι ακριβά;
Ναι

Όχι

Δεν ξέρω


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

christofer 7

Νεοφερμένος

Ο christofer 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδιά βοήθεια , έχω να κανω μια εργασία σε πολυ μικρο χρονικό διαστημα !!!!
μπορείτε να με βοηθήσετε παρακαλώ γιατί ειμαι σε μια κατασταση πανικου !!??:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koslak

Νεοφερμένος

Ο koslak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά καινούργιος στο foroum και χρειάζομαι βοήθεια θα ήθελα να μου προτέινεται κάποιο θέμα σχετικά με υπολογιστές οτιδήποτε που να γίνει κάποιο πείραμα ή αντί για πείραμα να έχει ερωτηματολόγιο και το θέμα αν γίνετε να είναι κάτι έτσι ώστε να έχει για πολλή γράψιμο γιατί θέλει αρκετέσ σελίδες κανά 20 περίπου

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nantia m

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.



Γενετικά τροποποιημένοι οργανισμοί

Ηλικία:
15-17
(Α λυκείου)

16-18
(Β λυκείου)
17-20
(Γ λυκείου)


Φύλο Κορίτσι Αγόρι
Πόλη: …………………….Δήμος:………………………………………


Έχετε ακούσει το όρο «μεταλλαγμένα» ή «γενετικά τροποποιημένοι οργανισμοί»;
ΝΑΙ
ΟΧΙ


Αν ΝΑΙ, από πού;
Οικογένεια
Σχολείο
Περιοδικά - Εφημερίδες
Διαδίκτυο
Τηλεόραση
Άλλο (σημειώστε) ……


Τι είναι γενετικά τροποποιημένα προϊόντα;
................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................ Ποια νομίζεις ότι είναι η διαφορά μεταξύ μεταλλαγμένων και συμβατικών τροφίμων : ................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Πιστεύετε ότι κυκλοφορούν και στην Ελλάδα μεταλλαγμένα προϊόντα;
ΝΑΙ
ΟΧΙ
ΔΕΝ ΞΕΡΩ


Κατά την διάρκεια των αγορών σας ελέγχετε αν τα προϊόντα που αγοράζετε είναι μεταλλαγμένα;
Σπάνια
Ποτέ
Συχνά
Πάντα

Πώς τα αναγνωρίζετε;
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Αν γνωρίζετε ότι ένα προϊόν είναι γενετικά τροποποιημένο το αγοράζετε;

ΝΑΙ
ΟΧΙ
Εξαρτάται από(σημειώστε…)


Στο μέλλον θα κατανάλωνες μεταλλαγμένα τρόφιμα ; Δικαιολόγησε την απάντησή σου;
ΝΑΙ
ΟΧΙ
Εξαρτάται από(σημειώστε…)

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Θεωρείτε ότι έχουν βλαβερές συνέπειες;
Πολύ
Αρκετά
Σχεδόν καθόλου
Καθόλου
Δεν ξέρω

Αν ναι, ποιες μπορεί να είναι; Ποιους τομείς της υγείας επηρεάζουν περισσότερo ;
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Για ποιους λόγους νομίζετε ότι παράγονται γενετικά τροποποιημένα προϊόντα;
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Ενδεικτικά:
Κάλυψη διατροφικών αναγκών τρίτου κόσμου(επισιτιστική κρίση)
Καλύτερη ποιότητα προϊόντων
Κέρδη στις πολυεθνικές εταιρείες
Όλα τα παραπάνω
Άλλος (σημειώστε) ……


Πιστεύεις ότι προωθείται η εισαγωγή των μεταλλαγμένων; Πώς;
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Υπάρχουν χώρες που καλλιεργούν μεταλλαγμένα;
Ναι

Όχι

Δεν ξέρω

Αν ναι, ανάφερε κάποιες χώρες όπου συμβαίνει αυτό; ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Καλλιεργούνται στην Ελλάδα μεταλλαγμένα;
Υπάρχει αντίστοιχη νομοθεσία στην Ευρώπη;
Ναι
Ναι

Όχι
Όχι

Δεν ξέρω
Δεν ξέρω


Πιστεύετε ότι υπάρχουν και θετικές συνέπειες της παραγωγής και κατανάλωσης γενετικά τροποποιημένων προϊόντων;

ΝΑΙ
ΟΧΙ
Πιθανόν,
δεν είναι σίγουροι
οι επιστήμονες
Πιθανόν,
δεν το ξέρω


Αν ΝΑΙ, σημειώστε ποιες μπορεί να είναι:
Περιορισμός της πείνας
Χαμηλότερη τιμή των προϊόντων
Ανθεκτικότερα προϊόντα
Προϊόντα μεγαλύτερης θρεπτικής αξίας(φαρμακευτικές ιδιότητες)
Μεγαλύτερη παραγωγή
Άλλες (σημειώστε) ……



Ποια από τα παρακάτω προϊόντα, που κυκλοφορούν στην αγορά, νομίζετε ότι είναι γενετικά τροποποιημένα;

Καλαμπόκι- Σόγια
Γαλακτοκομικά προϊόντα
Δημητριακά
Μαγιονέζα – Κέτσαπ
Σάλτσες
Πρόχειρα γεύματα (fast food)
Δεν ξέρω
Άλλο (σημειώστε) ……


Τα μεταλλαγμένα συμφέρουν τους παραγωγούς;
Τους καταναλωτές;
Τις υπανάπτυκτες χώρες;
Ναι

Όχι



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Γενετικά τροποποιημένοι οργανισμοί

Ηλικία:
15-17
(Α λυκείου)


16-18
(Β λυκείου)
17-20
(Γ λυκείου)


Φύλο Κορίτσι Αγόρι
Πόλη: Χανια .Δήμος: Χανίων :P


Έχετε ακούσει το όρο «μεταλλαγμένα» ή «γενετικά τροποποιημένοι οργανισμοί»;
ΝΑΙ
ΟΧΙ


Αν ΝΑΙ, από πού;
Οικογένεια
Σχολείο
Περιοδικά - Εφημερίδες
Διαδίκτυο
Τηλεόραση
Άλλο (σημειώστε) ……


Τι είναι γενετικά τροποποιημένα προϊόντα;
Είναι προιόντα που έχουν παρασκευασθεί έχοντας ως πρώτη ύλη γενετικά μεταλλαγμένα υλικά(πχ κορν φλεικς απο μεταλλαγμένο καλαμπόκι ή ένα γουρούνι που τράφηκε με μεταλλαγμένο καλαμπόκι)
.Ποια νομίζεις ότι είναι η διαφορά μεταξύ μεταλλαγμένων και συμβατικών τροφίμων :
Ίσως τα μεταλλαγμένα να είναι πιο εμφανήσιμα αλλά σαν ποιότητα η φύση είναι αναντικατάστατη.Επίσης όσον αφορά τα μεταλλαγμένα δεν γνωρίζουμε ακόμη τις μακροπρόθεσμες συνεπειες τους στην υγεία μας.
Πιστεύετε ότι κυκλοφορούν και στην Ελλάδα μεταλλαγμένα προϊόντα;
ΝΑΙ
ΟΧΙ
ΔΕΝ ΞΕΡΩ


Κατά την διάρκεια των αγορών σας ελέγχετε αν τα προϊόντα που αγοράζετε είναι μεταλλαγμένα;
Σπάνια
Ποτέ
Συχνά
Πάντα

Πώς τα αναγνωρίζετε;
απο την ειδική σήμανση και ξέροντας ποιες εταιρειες χρησιμοποιούν μεταλλαγμένα.

Αν γνωρίζετε ότι ένα προϊόν είναι γενετικά τροποποιημένο το αγοράζετε;

ΝΑΙ
ΟΧΙ
Εξαρτάται από(σημειώστε…)


Στο μέλλον θα κατανάλωνες μεταλλαγμένα τρόφιμα ; Δικαιολόγησε την απάντησή σου;
ΝΑΙ
ΟΧΙ
Εξαρτάται από(σημειώστε…)

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Θεωρείτε ότι έχουν βλαβερές συνέπειες;
Πολύ
Αρκετά
Σχεδόν καθόλου
Καθόλου
Δεν ξέρω

Αν ναι, ποιες μπορεί να είναι; Ποιους τομείς της υγείας επηρεάζουν περισσότερo ;
Την γονιμότητα κ.α……
Για ποιους λόγους νομίζετε ότι παράγονται γενετικά τροποποιημένα προϊόντα;
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Ενδεικτικά:
Κάλυψη διατροφικών αναγκών τρίτου κόσμου(επισιτιστική κρίση)
Καλύτερη ποιότητα προϊόντων
Κέρδη στις πολυεθνικές εταιρείες
Όλα τα παραπάνω
Άλλος (σημειώστε) ……


Πιστεύεις ότι προωθείται η εισαγωγή των μεταλλαγμένων; Πώς;
Με την ελάστικότητα της νομοθεσίας,την αδιαφορία της πολιτείας και των ελλιπων ελέγχων των αρμόδιων υπηρεσιών
Υπάρχουν χώρες που καλλιεργούν μεταλλαγμένα;
Ναι


Όχι


Δεν ξέρω

Αν ναι, ανάφερε κάποιες χώρες όπου συμβαίνει αυτό;
Καλλιεργούνται στην Ελλάδα μεταλλαγμένα;Ναι
Υπάρχει αντίστοιχη νομοθεσία στην Ευρώπη;Όχι δυστυχώς σε όλες τις χώρες.Μονο η Ελλάδα, Γαλλία, Ουγγαρία, Ιταλία, Αυστρία, Πολωνία και Ρουμανία έχουν απαγορεύσει τα μεταλλαγμένα.
Ναι
Ναι αν και η νομοθεσία το απαγορεύει

Όχι
Όχι

Δεν ξέρω
Δεν ξέρω


Πιστεύετε ότι υπάρχουν και θετικές συνέπειες της παραγωγής και κατανάλωσης γενετικά τροποποιημένων προϊόντων;

ΝΑΙ
ΟΧΙ αλλά

Πιθανόν,
δεν είναι σίγουροι
οι επιστήμονες
Πιθανόν,
δεν το ξέρω


Αν ΝΑΙ, σημειώστε ποιες μπορεί να είναι:
Περιορισμός της πείνας
Χαμηλότερη τιμή των προϊόντων
Ανθεκτικότερα προϊόντα
Προϊόντα μεγαλύτερης θρεπτικής αξίας(φαρμακευτικές ιδιότητες)
Μεγαλύτερη παραγωγή
Άλλες (σημειώστε) ……



Ποια από τα παρακάτω προϊόντα, που κυκλοφορούν στην αγορά, νομίζετε ότι είναι γενετικά τροποποιημένα;

Καλαμπόκι- Σόγια
Γαλακτοκομικά προϊόντα
Δημητριακά
Μαγιονέζα – Κέτσαπ
Σάλτσες
Πρόχειρα γεύματα (fast food)
Δεν ξέρω
Άλλο (σημειώστε) ……


Τα μεταλλαγμένα συμφέρουν τους παραγωγούς;
Τους καταναλωτές;
Τις υπανάπτυκτες χώρες;
Ναι


Όχι

ΤΑ ΜΕΤΑΛΛΑΓΜΕΝΑ ΣΥΜΦΕΡΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΕΣ!






-----------------------------------------
Ωραίο θέμα Ναντια!Μπράβο!Νομίζω όμως οτι το έχω ξαναπαντήσει το ερωτηματολόγιο σου..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ΕΡΩΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ



Ελεύθερος Χρόνος



1. Πιστεύετε ότι έχετε αρκετό ελεύθερο χρόνο;

ναι
όχι


2. Θεωρείς ελεύθερο τον χρόνο σου που διαθέτεις όταν συμμετέχεις σε συγκροτήματα (χορευτικά, χορωδιακά, Κέντρα Νεότητας, Πνευματικά Κέντρα);

ναι
όχι

3. Πηγαίνεις σε κάποιο ιδιωτικό φροντιστήριο ή παρακολουθείς ιδιαίτερα μαθήματα ξένων γλωσσών; Πόσες ώρες την εβδομάδα;

1-3
4-5
6-8
Άλλο………..

4. Πηγαίνεις σε κάποιο ιδιωτικό φροντιστήριο ή παρακολουθείς ιδιαίτερα μαθήματα γενικών μαθημάτων; Πόσες ώρες την εβδομάδα;

1-3
4-5
6-8
Άλλο. .…….

5. Πόσες ώρες διαβάζεις καθημερινά για το σχολειό;

1-2
3-5
5-8
Άλλο………


6. Εκτός από τα μαθήματά σου στο σχολείο πού αλλού και σε τι διαθέτεις τον χρόνο σου;

Αγγλικά
Γαλλικά
Γερμανικά
Αθλητικές δραστηριότητες
Κομπιούτερ
Κατηχητικό
Χορός
Μουσική
Διάβασμα
Τηλεόραση
Παιχνίδι
Ζωγραφική
Κεραμική
Βόλτες
Αλληλογραφία
Ύπνος
Άλλο…………


7.Πως περνάς τον Ελεύθερο Χρόνο σου;

Πηγαίνω έξω
Κάνω παρέα με τους φίλους μου
Σερφάρω στον internet
Πηγαίνω για σφαιριστήρια, ηλεκτρονικά, μπιλιάρδο
Ασχολούμαι με τον ηλεκτρονικό υπολογιστή
Συμμετέχω σε εκδηλώσεις
Πηγαίνω για ψώνια / πηγαίνω στα μαγαζιά
Πηγαίνω κινηματογράφο, θέατρο ή συναυλία
Με ηλεκτρονικά παιχνίδια
Αθλούμαι
Πηγαίνω για ποτό / Χορό
Διαβάζω εξωσχολικά βιβλία/περιοδικά
Βλέπω τηλεόραση
Ακούω ραδιόφωνο, μουσική
Παίζω κάποιο μουσικό όργανο
Τηλεφωνώ
Κάνω εκδρομές, ταξίδια
Κάνω ποδήλατο
Επισκέπτομαι μουσεία, εκθέσεις, βιβλιοθήκες κ.ά.

Παρακολουθώ αθλητικές διοργανώσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bloody Μaria^^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mαρία ρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Ηλικία : 13 Φύλο : Κορίτσι Σχολική τάξη:Β΄Γυμνασίου

Α. Ερωτήσεις σχετικές με την εκπαίδευση

1. Ποιο είναι το αγαπημένο σου σχολικό μάθημα; Αρχαία

2. Σου φαίνεται χρήσιμη η διδασκαλία του μαθήματος της
Γλώσσας; ( Να επιλέξεις απάντηση από τις παρακάτω: )
· Καθόλου
· Λίγο
· Πολύ
· Άλλη απάντηση

3. Ποιες ξένες γλώσσες μαθαίνεις; Αγγλικα και Γαλλικά

4. Σε ποια ηλικία άρχισες να τις μαθαίνεις και πού;
Αγγλικά από μικρή στο σπίτι με τη μαμα μου[είναι καθηγήτρια] και φροντιστήριο στα 9 και στα 13 ιδιαίτερο με αγγλίδα

Γαλλικά
από τα 12 ιδιαίτερο

5. Σε ποιες περιπτώσεις χρησιμοποιείς τις ξένες γλώσσες , που μαθαίνεις;

· Σε παρέες με φίλους
· Σε τουρισμό ή σε συναντήσεις με τουρίστες
· Στο internet
· Σε χώρους ψυχαγωγίας (Μουσική , κινηματογράφος)
· Σε αλληλογραφία
· Σε άλλες περιπτώσεις


Β. Ερωτήσεις σχετικές με την καθημερινή ζωή

1. Πώς προσφωνείς τους φίλους σου;
· Ρε μαλάκα
· Φίλε
· Με το όνομά τους
· Διαφορετικά
2. Πόσες φορές την ημέρα χρησιμοποιείς μια τουλάχιστον υβριστική έκφραση (Γ..ώ το , μ….α ….) ;
Όχι πολλές...Προσπαθώ να το κόψω...

3. Όταν μιλάς με φίλους έχεις παρατηρήσει πόσο αναλυτικά εκφράζεσαι;

· Με λίγες λέξεις, χωρίς επεξηγήσεις
· Με ρήματα κυρίως
· Με ασύνδετες λέξεις
· Δεν έχω παρατηρήσει

4.Ποιες ξένες λέξεις χρησιμοποιείς συχνά;
· O.k.
· Thanks
· Sorry
· Άλλες

4. Με ποιο κώδικα γράφεις στο κινητό;
· Με ελληνικούς χαρακτήρες
· Με λατινικό αλφάβητο και ελληνικές λέξεις
· Με συγκεκομμένες ελληνικές λέξεις , χωρίς φωνήεντα
· Προτιμώ τα εικονομηνύματα
· Με άλλο τρόπο

5. Χρησιμοποιείς msn ; Πώς γράφεις τα μηνύματά σου; Πόσο συχνά στέλνεις τέοια μηνύματα;
Δε χρησιμοποιώ


6. Πόσες ώρες την ημέρα είσαι μπροστά σε υπολογιστή και ποιες δραστηριότητες προτιμάς σε αυτόν;Όσες προλαβαίνω ΜΟ καθημερινά μισή ώρα και Σαββατοκύριακα 1

7. Πόσο συχνά πηγαίνεις σε internetcafé;Ποτέ

8. Πόσες ώρες βλέπεις τηλεόραση και ποια είναι η αγαπημένη σου σειρά;LAPD και Litsa.com καμιά ώρα την ημέρα βλέπω.

9. Διαβάζεις έντυπα;

· Περιοδικά
· Εφημερίδες
· Βιβλία
· Άλλα

10. Επικοινωνείς με παιδιά άλλων εθνικοτήτων; Με ποιους τρόπους και με ποιες εθνικότητες; Σε ποια γλώσσα; Σχεδόν καθόλου αλλά θα μου άρεσε...

Γ. Άλλες ερωτήσεις

1) Θυμάσαι περιπτώσεις κατά τις οποίες δεν μπορούσες να εκφραστείς με λόγια; Πόσο συχνά σου συμβαίνει αυτό;
Όταν κολλάει το μυαλό μου...Γενικά δεν έχω πρόβλημα με την έκφραση....


2) Έχεις σκεφτεί τρόπους να πλουτίσεις το λεξιλόγιό σου;

Ναι....Ρώτώντας κάθε λέξη που μου είναι άγνωστη ίσως...

3) Πόσο συχνά συμμετέχεις σε συζητήσεις ,όπου δεν μιλάς αυθόρμητα ,αλλά επιλέγεις τον τρόπο ομιλίας ;

Όχι συχνά

4) Τι δουλειά θέλεις να κάνεις στο μέλλον;Δεν έχω αποφασίσει...

5) Έχεις σκεφτεί ότι έχει σημασία η γλώσσα που χρησιμοποιείς και ο τρόπος που εκφράζεσαι στις περισσότερες δουλειές και πιθανόν και στη δική σου;

Ναι φυσικα!!!!!!!!!!!!!!






Ελπίζω να βοήθησα!!!:)

-----------------------------------------
ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΙΤΙΚΑ ΕΝΗΜΕΡΟΜΕΝΟΙ ΟΙ ΝΕΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΙDS;;
1) Είσαι αγόρι η κορίτσι;

2) Γνωρίζετε γενικά για το AIDS;
ΟΧΙ ΝΑI
3)Από πού ενημερώθηκες για το aids;;
· Συγγενείς
· Σχολείο
· ΜΜΕ(εφημερίδες, internet , τηλεόραση κλπ)
· Φίλοι
4)Με ποιους από τους παρακάτω τρόπους θεωρείς ότι
μεταδίδεται το aids;;
· Σεξουαλική επαφή
· Σωματική επαφή
· Αίμα
· Σάλιο
· Από την μητέρα στο παιδί
· Όλα τα παραπάνω
5)Οι περισσότεροι φορείς του aids παραμένουν υγιείς για
πολλά χρόνια
ΛΑΘΟΣ ΣΩΣΤΟ
6)Πιστεύεις ότι μπορεί κάποιος να μολυνθεί από τν ιό του aids
και να μην το γνωρίζει;
ΝΑΙ ΟΧΙ
7)Θεωρείς πως θα ήσουν επιφυλακτικός/η απέναντι σε κάποιον
είναι φορέας του aids;
ΝΑΙ ΟΧΙ
????
8)Τα κρούσματα του aids αυξάνονται κάθε χρόνο στην Ελλάδα
ΣΩΣΤΟ ΛΑΘΟΣ
9)Ποσό εύκολο είναι να κολλήσει κάποιος που τρυπήθηκε από
βελόνα που περιέχει μολυσμένο αίμα;;
· 0,3-1%
· 1-10%
· 10-20%
· Πάνω από 20%
· Καμία
10)Πόσες είναι οι πιθανότητες να μεταδοθεί ο ιός του aids
από την μητέρα στο παιδί;;
· Καμία
· Ο,1-6%
· 6-20%
· 20-40%
· Πάνω από 40%
11)Πόσο ασφαλή είναι τα φιλιά στο στόμα;
Πιστεύω πως
· δεν υπάρχει κίνδυνος μετάδοσης του ιού
· υπάρχει αλλά είναι πολύ μικρός
· υπάρχει μεγάλος κίνδυνος

12)Κατά την γνώμη σου είναι ασφαλή το στοματικό sex;
ΝΑΙ ΟΧΙ
13)Θεωρείς ότι υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες να μολυνθεί κάποιος
κατά τη διάρκεια σεξουαλικής πράξης ;;(με μια φορά)
ΝΑΙ ΟΧΙ

14)Πιστεύεις ότι θα έπρεπε να υπάρχει μάθημα σεξουαλικής
διαπαιδαγώγησης στο σχολείο;
ΝΑΙ ΟΧΙ
ΤΕΛΙΚΑ ΑΝΤΓΡΑΦΟΥΜΕ;
ΤΙ ΠΙΣΤΕΒΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ;

1)Έχεις αντιγράψει από συμμαθητή σου σε διαγώνισμα;
ΌΧΙ ΝΑΙ
1α)Εάν ΝΑΙ
Θα το ξαναέκανες αν χρειαζόταν;
1β)Εάν ΟΧΙ
Θα το κάνεις αν χρειαστεί; Δεν ξέρω...
2)Έχεις χρησιμοποιήσει σκονάκι σε κάποιο διαγώνισμα;
ΟΧΙ ΝΑΙ
3)Θα χρησιμοποιούσες σκονάκι αν ήσουν βέβαιος/η ότι
δεν θα σε αντιληφτεί κανείς;
ΟΧΙ ΝΑΙ (ντρέπομαι που το λέω)
4)Έχεις ʽʼβοηθήσει συμμαθητής/τρια σου σε διαγώνισμα;
ΠΟΤΕ ΛΙΓΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ
5)Πόσες φορές έχετε γίνει μάρτυρας περιστατικού
αντιγραφής;
ΠΟΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΡΕΙΣ
6)Αξιολογήστε την αυστηρότητα/χαλαροτιτα στις εξετάσεις σε κλίμακα 1-5
1 ΑΥΣΤΗΡΑ
2
3
4
5ΧΑΛΑΡΑ
7)Αξιολογήστε το φαινόμενο της αντιγραφής
ΕΚΤΕΤΑΜΕΝΟ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΟ ΣΥΧΝΟ
ΣΠΑΝΙΟ ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΟ
8)Θεωρείς ότι η φοίτηση σε ιδιωτικό σχολειό αυξάνει τις
πιθανότητες εισαγωγής των μαθητών στην τριτοβάθμια
εκπαίδευση;
ΟΧΙ ΝΑΙ
9)Πιστεύεις ότι στα ιδιωτικά σχολεία οι μαθητές έχουν μεγαλύτερη πειθαρχεία;
ΟΧΙ ΝΑΙ
10)Νομίζεις ότι οι μαθητές του ιδιωτικού σχολειού κάνουν
περισσότερη εξάσκηση στη διδακτέα υλη με ασκήσεις,
εργασίες, δραστηριότητες κ.λπ;
ΟΧΙ ΝΑΙ
11)Θεωρείς ότι ένα μεγάλο πλεονέκτημα του ιδιωτικού
σχολείου είναι ότι δεν συμβαίνουν καταλήψεις σε
αυτό;
ΟΧΙ ΝΑΙ
12)Σε ποιο από τα παρακάτω νομίζεις ότι πλεονεκτεί
το ιδιωτικό σχολείο από το δημόσιο;
· Υλικοτεχνική υποδομή
· Εξωδιδακτικες δραστηριότητες
· Αποτελεσματική διδασκαλία
· Προσόντων καθηγητών
· Οργάνωση
· Κλίμα συνεργασίας και κατανόησης μαθητών-καθηγητών
Αποτελεσματική επικοινωνία γονέων-καθηγητών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_angel

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδιά γεια σας! ανεβάζω ένα ερωτηματολόγιο για την εργασία της τεχνολογίας και θα ήθελα να το απαντήσετε όσοι περισσοτέροι μπορείτε!

συμπληρώστε το στο word και αν γίνεται στείλτε το μου σε προσωπικό μηνυμα!


σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Ερωτηματολόγιο.doc
    34 KB · Εμφανίσεις: 120

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
https://www.ischool.gr/showthread.php?t=7532 υπάρχει ήδη τέτοιο θέμα ...:lock:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Misavv

Νεοφερμένος

Ο Misavv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
έχω παρόμοιο θέμα και εχω την εργασία εως τις 9-4-09...SoS εχετε βρει κανενα link???:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΟΧανίων

Νεοφερμένος

Η ΝΟΧανίων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γιατί δεν δοκιμάζεις θέματα που να έχουν σχέση με τον κινηματογράφο ή τα κόμιξ ή οτιδήποτε άλλο παραξενο; Ένας συμμαθητής μου πήρε θέμα "παρασκευή τζατζικιού"!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nogravity60

Νεοφερμένος

Ο Aλκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας, πρεπει να κανω μια ερευνα για το ποσο επηρεαζει ο τυπος της οικογενειας τη αποδοση των μαθητων στο σχολειο και χρειαζομαι τη βοηθεια σας γιατι πρεπει νατην κανω οπωσδηποτε( καπως ετσι ηταν η καθηγητρια
)
η ερευνα αναφερεται σε ΜΑΘΗΤΕΣ ΛΥΚΕΙΟΥ!!!
οι τυποι οικογενειας που εξεταζουμε ειναι α)και με τους δυο γονεις ,β)μονο με εναν γονεα και γ)με παπουδες,θειους η οτι αλλο. και οι βαθμοι (μεσοι οροι) απο 12 και κατο θα ειναι ΧΑΜΗΛΟΙ, απο 13-16 ΜΕΤΡΙΟΙ και απο 17-20 ΚΑΛΟΙ. Αυτο που θελω ειναι να γραψεται α,β ή γ αναλογα το ειδος οικογενειας και διπλα ΧΑΜΗΛΟΙ,ΜΕΤΡΙΟΙ ή ΚΑΛΟΙ αναλογα με τους βαθμους ΟΚ; thanks προκαταβολικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_angel

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
παιδιά σας παρακαλώ αν μπορειτε απαντήστε στο ερωτηματολόγιο μου! το εχω ανεβάσει εδώ!!!!!! δεν ειναι πολλες ερωτήσεις! please :(

ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nogravity60

Νεοφερμένος

Ο Aλκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας, πρεπει να κανω μια ερευνα για το ποσο επηρεαζει ο τυπος της οικογενειας τη αποδοση των μαθητων στο σχολειο και χρειαζομαι τη βοηθεια σας γιατι πρεπει νατην κανω οπωσδηποτε( καπως ετσι ηταν η καθηγητρια
)
η ερευνα αναφερεται σε ΜΑΘΗΤΕΣ ΛΥΚΕΙΟΥ!!!
οι τυποι οικογενειας που εξεταζουμε ειναι α)και με τους δυο γονεις ,β)μονο με εναν γονεα και γ)με παπουδες,θειους η οτι αλλο. και οι βαθμοι (μεσοι οροι) απο 12 και κατο θα ειναι ΧΑΜΗΛΟΙ, απο 13-16 ΜΕΤΡΙΟΙ και απο 17-20 ΚΑΛΟΙ. Αυτο που θελω ειναι να γραψεται α,β ή γ αναλογα το ειδος οικογενειας και διπλα ΧΑΜΗΛΟΙ,ΜΕΤΡΙΟΙ ή ΚΑΛΟΙ αναλογα με τους βαθμους ΟΚ; thanks προκαταβολικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
α , 17-20 ΚΑΛΟΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top