Σχολικά Ερωτηματολόγια

.dimitra.

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
δεν το γνωριζα αυτο σε ενα forum το ειχα διαβασει πριν καιρο...λαθη γινονται δυστυχως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michaelgr2009

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Michaelgr2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά κάνω την εργασία τεχνολογίασ στο σχολείο και έχω δη βρει για τα περιεχόμενα 4 κεφάλαι και θα ήθελα να με βοηθήσετε για ενα 5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Μας λες κάπου ποια είναι τα 4 που έχεις βρει και πώς θες να είναι το 5ο ή εγώ δεν βλέπω καλά?
Κι όταν λες περιεχόμενα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michaelgr2009

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Michaelgr2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
έχω βάλει

1.Εισαγωγή
1.1 Ιστορική Αναδρομή

2.Κατα πόσο οι Η/Υ συμβάλουν στην ζωή μας
2.1 Τι γνορίζει ο κόσμος
2.2 Που μας βοηθάνε
2.3 Που τους χρησιμοποιούμε σήμερα

3.Τα βασικά εσωτερικά τμήματα του υπολογιστή
3.1Κάρτα γραφικών
3.2Cpu(επεξεργαστής)
3.3 Μνήμη Ram
3.4Σκληρός δίσκος

4.Περιφερειακά του Η/Υ
4.1Πληκτρολόγειο
4.2Οθόνη
4.3Ποντίκι
4.4Εκτυπωτής
4.5Σαρωτής

5.Εξέλιξη Η/Υ
5.1Εξέλιξη λογισμικού
5.2Εξέλιξη του υλικού
5.3Το μέλλον

αλλα το 2 κεφάλαιο είναι λάθος μου το είπε και ο καθηγητής γιαυτό χρειάζομαι ενα άλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@$P@

Νεοφερμένος

Η @$P@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγω πάντως εκανα για το aids και νεοι... κλασικο μεν... αλλα εύκολο...;):no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Ωραία, και τι θέλει να βάλεις στο 2ο? Αφού τα περιεχόμενα τα έβαλες ήδη (αν και είναι λάθος να αφήσεις μόνο αυτά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
αν εβαζες τα διαφορα δικτυα με τ οποια συνδεονται οι Η/Υ στο διαδικτυο?πx LAN,WAN
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
1 Φύλο....κοριτσι....
2 Ηλικία....15.5....
3 Τόπος κατοικίας(Νομός)...αιτ/νιας,αγρινιο....
4 Γνωρίζετε τι είναι η γενετική; α. ναι, β. όχι
5 Γνωρίζετε τι είναι η βιοτεχνογογία; α. ναι, β. όχι
6 Πόσο νομίζετε ότι επηρεάζει τη ζωή μας; α. πάρα πολύ, β. πολύ, γ. μέτρια, δ. λίγο, ε.καθόλου, στ. δ/γ δ/α
7 ποιούς τομεις επηρεάαζει....ιατρικη,οικονομια....
8 ποιο στάδιο των ασθενιών επηρεάζει; α.πρόληψη, β. αποφυγή,γ. αντιμετώπιση δ. μείωση των επιδράσεων, ε. άλλο...στ.δ/γ δ/α
9 Γνωρίζετε τι είναι τα βλαστοκύττα; α. ναι, β. όχι
10 ποια είναι η γνώμη σας για αυτά; α. θετική, β αρνιτική, γ. ουδέτερη δ. δ/γ δ/α
11 αν υπήρχε δυνατότητα να τα φυλάξετε θα το κάνατε; α. ναι, β. όχι γ. δ/γ δ/α
12 είστε υπέρ της δημιουργίας δημόσιας τράπεζας βλαστοκυττάρων;α. ναι, β. όχι γ. δ/γ δ/α
13 θα επιτρέπατε να διεξαχθουν πειράματα για ερευνιτικούς σκοπουςμε τα βλαστοκύτταρά σας; α. ναι, β. όχι γ. δ/γ δ/α
14 ποιος πιστεύετε ότι πρεπει να ελένχει τις έρευνες; α.το κράτος, β. διεθνείς οργανισμοί γ. τα πανεπιστήμια/ερευνιτές δ. να είναι ελεύθερα ε. δ/γ δ/α
15 υπάρχουν κίνδυνοι με την έλλειψη ελένχου στις έρευνες;α. πάρα πολοί, β.αρκετοί γ. λίγοι, ε.καθόλου, στ. δ/γ δ/α
16 Γνωρίζετε τι είναι η βιοηθική; α. ναι, β. όχι
17 ποιοι τομείς περιλαμβάνοντε σε αθτή; α. γενετική. β. βιολογία, γ. νομική, δ. φιλοσοφική ε. ηθική, στ. θρησκεία, ζ. όλοι, η. δ/γ δ/α
18 πιστεύετε ότι πρέπει να υπάρχουν ηθικοί φραγμοί στην έρευνα; α. ναι, β. όχι γ. δ/γ δ/α
19 πόσο θα επηρεάσουν την έρευνα ;α. πολύ, β.αρκετα γ. λίγο, ε.καθόλου, στ. δ/γ δ/α, ζ.παρα πολυ
20 τι πιστεύετε για τα πειραματόζωα; α.είναι απαραίτητα, β. χρειάζοντε μερικές φορες γ. να σταματήσουν δ.δ/γ δ/α
21 Γνωρίζετε τι είναι η κλωνοποίηση; α. ναι, β. όχι
22 ποια είναι η γνώμη σας για την κλωνοποίηση; α. θετική, β αρνιτική, γ. ουδέτερη δ. δ/γ δ/α
23μπορεί να χρησιμοποιηθει για θεραπευτικούς σκοπους; α. ναι, β. όχι γ. δ/γ δ/α
24 ποια είναι η γνώμη σας για τη χρήση εμβρίων στην έρευνα; α. θετική, β αρνιτική, γ. ουδέτερη δ. δ/γ δ/α
25 πιστεύετε ότι μπορεί να θεωρηθεί αποδεκτή;α. ναι, β. όχι γ. δ/γ δ/α
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ρε παιδιά τόσο δύσκολο είναι να βάζετε τις εργασίες τεχνολογίας στο ειδικό θρεντ:)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michaelgr2009

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Michaelgr2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
α όχι αφου μου είπε οτι είναι λάθος θέλω να το αλλάξω γενικά το 2 κεφάλαιο γιαυτό ψάχνω ιδέες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
παιδιά υπάρχει σχετικό θέμα με τα ερωτηματολόγια :)...

απορίες για τις εργασίες τεχνολογίας στο ομώνυμο θρεντ:lock:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Μπορείς να πεις για την χρήση τους σε μια κοινωνία. Πού βρίσκουν πρακτικές εφαρμογές. Δηλαδή οικιακή χρήση, χρήση γραφείου, επιστημονική χρήση κλπ. Επίσης θα σου πρότεινα να πεις όλα τα μέρη από τα οποία αποτελείται ένας Η/Υ, διαφορετικά για μένα, αν ήμουν καθηγητής σου, θα σε βαθμολογούσα χαμηλά στο τρίτο κεφάλαιο. Το τροφοδοτικό ή το mobo δηλαδή δεν είναι βασικά μέρη???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μπορείς να πεις για την χρήση τους σε μια κοινωνία. Πού βρίσκουν πρακτικές εφαρμογές. Δηλαδή οικιακή χρήση, χρήση γραφείου, επιστημονική χρήση κλπ. Επίσης θα σου πρότεινα να πεις όλα τα μέρη από τα οποία αποτελείται ένας Η/Υ, διαφορετικά για μένα, αν ήμουν καθηγητής σου, θα σε βαθμολογούσα χαμηλά στο τρίτο κεφάλαιο. Το τροφοδοτικό ή το mobo δηλαδή δεν είναι βασικά μέρη???

εγω πιστευω οτι ο καθηγητης το επιασε λαθος επειδη αναφερετε στην κοινωνια,στους ανθρωπους κτλ..
ξανα θετω ως ιδεα τα δικτυα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

c2<3lla

Νεοφερμένος

Η c2<3lla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
και εγω καινουργια ειμαι εδω και να που χρειαζομαι βοηθεια!
επελεξα ως τιτλο μ
"ο ελευθερος χρονος των μαθητςν του γυμνασιου σημερα κ η αξιοποιηση τ"

εχω κατανοησει το θεμα κ εχω συντα3ει ερωτηματολογιο ωστοσο εν 3ερω τι να γραψω εκει που λεει
  • παρουσιαση προβληματος
  • παρουσιαση σκοπου ερευνας
  • των κοινωνικων αναγκων
  • και το statement of assumptions
plZzZ βοηθηστε!

ΕΡΩΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ


Ελεύθερος Χρόνος



1. Πιστεύετε ότι έχετε αρκετό ελεύθερο χρόνο;

ναι
όχι


2. Θεωρείς ελεύθερο τον χρόνο σου που διαθέτεις όταν συμμετέχεις σε συγκροτήματα (χορευτικά, χορωδιακά, Κέντρα Νεότητας, Πνευματικά Κέντρα);

ναι
όχι

3. Πηγαίνεις σε κάποιο ιδιωτικό φροντιστήριο ή παρακολουθείς ιδιαίτερα μαθήματα ξένων γλωσσών; Πόσες ώρες την εβδομάδα;

1-3
4-5
6-8
Άλλο………..

4. Πηγαίνεις σε κάποιο ιδιωτικό φροντιστήριο ή παρακολουθείς ιδιαίτερα μαθήματα γενικών μαθημάτων; Πόσες ώρες την εβδομάδα;

1-3
4-5
6-8
Άλλο. .…….

5. Πόσες ώρες διαβάζεις καθημερινά για το σχολειό;

1-2
3-5
5-8
Άλλο………


6. Εκτός από τα μαθήματά σου στο σχολείο πού αλλού και σε τι διαθέτεις τον χρόνο σου;

Αγγλικά
Γαλλικά
Γερμανικά
Αθλητικές δραστηριότητες
Κομπιούτερ
Κατηχητικό
Χορός
Μουσική
Διάβασμα
Τηλεόραση
Παιχνίδι
Ζωγραφική
Κεραμική
Βόλτες
Αλληλογραφία
Ύπνος
Άλλο…………


7.Πως περνάς τον Ελεύθερο Χρόνο σου;

Πηγαίνω έξω
Κάνω παρέα με τους φίλους μου
Σερφάρω στον internet
Πηγαίνω για σφαιριστήρια, ηλεκτρονικά, μπιλιάρδο
Ασχολούμαι με τον ηλεκτρονικό υπολογιστή
Συμμετέχω σε εκδηλώσεις
Πηγαίνω για ψώνια / πηγαίνω στα μαγαζιά
Πηγαίνω κινηματογράφο, θέατρο ή συναυλία
Με ηλεκτρονικά παιχνίδια
Αθλούμαι
Πηγαίνω για ποτό / Χορό
Διαβάζω εξωσχολικά βιβλία/περιοδικά
Βλέπω τηλεόραση
Ακούω ραδιόφωνο, μουσική
Παίζω κάποιο μουσικό όργανο
Τηλεφωνώ
Κάνω εκδρομές, ταξίδια
Κάνω ποδήλατο
Επισκέπτομαι μουσεία, εκθέσεις, βιβλιοθήκες κ.ά.
Παρακολουθώ αθλητικές διοργανώσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Το βιβλίο τα λέει αρκετά περιγραφικά αλλά θα κάνω κι εγώ μια προσπάθεια.

Η παρουσίαση του προβλήματος είναι ουσιαστικά μια περίληψη της εργασίας σου, δηλαδή θα αναφερθείς το τι έψαξες (θέματα που διαπραγματεύεται η μελέτη) καθώς και θα είσαι σαφής στα όριά της, δηλαδή που ξεκινά και που τελειώνει η δική σου δικαιοδοσία πάνω στο θέμα.

Στην παρουσίαση του σκοπού της έρευνας πρέπει να εξηγήσουμε ποια είναι τα κίνητρά μας για την συγγραφή της εργασίας, δηλαδή γιατί διαλέξαμε το x θέμα; (η ελλιπής βιβλιογραφία για παράδειγμα είναι ένα αίτιο επιπλέον έρευνας) αλλά πρέπει και να αναφερθούμε στους στόχους που θα ικανοποιήσουμε, καταλήγοντας κάπου με όλη αυτή την έρευνα, ας πούμε βάσει του θέματός σου θα μπορεί για παράδειγμα να βοηθήσει τους γονείς να βοηθήσουν στην καλύτερη οργάνωση του ελεύθερου χρόνου των παιδιών της.

Οι κοινωνικές ανάγκες που εξπηρετεί η έρευνα περιγράφονται πολύ αναλυτικά "ο ερευνητής θα πρέπει να εξηγήσει τους λόγους για τους οποίους η συγκεκριμένη έρευνα βελτιώνει την υπάρχουσα κατάσταση στον τομέα που αναφέρεται". Με λίγα λόγια, τι προσφέρει η έρευνά σου στην κοινωνία; Θα μπορέσεις να παρουσιάσεις την ήδη υπάρχουσα βιβλιογραφία και να εξηγήσεις γιατί αυτό που έκανες εσύ διαφέρει.

Για το τελευταίο, επειδή δεν το έχω κάνει ακόμα το μόνο που μπορώ να σου πω είναι αυτό που μας έγραψε ο καθηγητής σ' ένα φυλλάδιο για την συγγραφή της εργασίας που μας μοίρασε. "Στην έρευνα δημοσκόπησης αναφέρουμε όλες εκείνες τις παραμέτρους που επηρεάζουν ή δεν επηρεάζουν την αξιοπιστία της έρευνάς μας (σελ. 35-63 του βιβλίου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petroc

Νεοφερμένος

Ο petros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εγω επελεξα για τα videogames :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ναπολεων

Νεοφερμένος

Ο ναπολεων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδιά γειά σας είμαι καινούργιος και εγώ.σαν όλους τους άλλους θα ήθελα και εγώ μια μικρή βοήθεια σχετικά με την τεχνολογία.βασικά θα ήθελα ορισμένους τίτλους πειραματικών εργασιών για να πω αύριο στον καθηγητή μου...μας είπε αυτός για μια εργασία με κάτι πορτοκάλια...είναι ευκολη;;;καμία ιδέα;;;λίγο γρήγορα απαντήστε μου γιατί αύριο πρέπει να πω στον καθηγητηή μου τΙ θα κάνω τελικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Κάνω μια έρευνα στην τεχνολογία για την βιοιατρική και οι συμμαθητές μου είναι άσχετοι σε αυτό το θέμα!!! Όσοι λοιπόν σχετικοί παρακαλώ να απαντήσουν!

Να ξέρεις πάντως πως πρέπει να αντικατοπτρίζει η εργασία σου την πραγματική γνώση του πληθυσμού για τη βιοϊατρική. Οπότε, αν δε λάβεις και αυτούς τους "άσχετους" υπόψη, δε θα μπορέσεις να βγάλεις αντικειμενικά συμπεράσματα.

1 Φύλο........Άρρεν
2 Ηλικία........16
3 Τόπος κατοικίας(Νομός).......Ηρακλείου
4 Γνωρίζετε τι είναι η γενετική; α. ναι, β. όχι
5 Γνωρίζετε τι είναι η βιοτεχνολογία; α. ναι, β. όχι
6 Πόσο νομίζετε ότι επηρεάζει τη ζωή μας; α. πάρα πολύ, β. πολύ, γ. μέτρια, δ. λίγο, ε.καθόλου, στ. δ/γ δ/α
7 ποιούς τομεις επηρεάαζει........ Την παραγωγή ινσουλίνης και άλλων ορμονών του ανθρώπινου σώματος από γενετικά τροποποιημένα βακτήρια και μικροοργανισμούς, την αντιμετώπιση διαφόρων ασθενειών, ιδιαίτερα στο μέλλον, την καθημερινή μας διατροφή (γενετικά τροποποιημένα τρόφιμα), την ηθική (η λεγόμενη βιοηθική).
8 ποιο στάδιο των ασθενιών επηρεάζει; α.πρόληψη, β. αποφυγή,γ. αντιμετώπιση δ. μείωση των επιδράσεων, ε. άλλο... όλα τα παραπάνω (το α και το β είναι τα ίδια) στ.δ/γ δ/α
9 Γνωρίζετε τι είναι τα βλαστοκύττα; α. ναι, β. όχι
10 ποια είναι η γνώμη σας για αυτά; α. θετική, β αρνιτική, γ. ουδέτερη δ. δ/γ δ/α
11 αν υπήρχε δυνατότητα να τα φυλάξετε θα το κάνατε; α. ναι, β. όχι γ. δ/γ δ/α
12 είστε υπέρ της δημιουργίας δημόσιας τράπεζας βλαστοκυττάρων;α. ναι, β. όχι γ. δ/γ δ/α
13 θα επιτρέπατε να διεξαχθουν πειράματα για ερευνιτικούς σκοπουςμε τα βλαστοκύτταρά σας; α. ναι, β. όχι γ. δ/γ δ/α
14 ποιος πιστεύετε ότι πρεπει να ελένχει τις έρευνες; α.το κράτος, β. διεθνείς οργανισμοί γ. τα πανεπιστήμια/ερευνιτές (σε συνεργασία με το κράτος) δ. να είναι ελεύθερα ε. δ/γ δ/α
15 υπάρχουν κίνδυνοι με την έλλειψη ελένχου στις έρευνες;α. πάρα πολοί, β.αρκετοί γ. λίγοι, ε.καθόλου, στ. δ/γ δ/α
16 Γνωρίζετε τι είναι η βιοηθική; α. ναι, β. όχι
17 ποιοι τομείς περιλαμβάνοντε σε αθτή; α. γενετική. β. βιολογία, γ. νομική, δ. φιλοσοφική ε. ηθική, στ. θρησκεία, ζ. όλοι, η. δ/γ δ/α
18 πιστεύετε ότι πρέπει να υπάρχουν ηθικοί φραγμοί στην έρευνα; α. ναι, β. όχι γ. δ/γ δ/α
19 πόσο θα επηρεάσουν την έρευνα ;α. πολύ, β.αρκετα γ. λίγο, ε.καθόλου, στ. δ/γ δ/α, ζ.παρα πολυ
20 τι πιστεύετε για τα πειραματόζωα; α.είναι απαραίτητα, β. χρειάζοντε μερικές φορες γ. να σταματήσουν δ.δ/γ δ/α
21 Γνωρίζετε τι είναι η κλωνοποίηση; α. ναι, β. όχι
22 ποια είναι η γνώμη σας για την κλωνοποίηση; α. θετική, εφόσον χρηιμοποιείται για ηθικούς σκοπούς, β αρνιτική, γ. ουδέτερη δ. δ/γ δ/α
23μπορεί να χρησιμοποιηθει για θεραπευτικούς σκοπους; α. ναι, β. όχι γ. δ/γ δ/α Δύσκολο μου φαίνεται
24 ποια είναι η γνώμη σας για τη χρήση εμβρίων στην έρευνα; α. θετική, β αρνιτική, γ. ουδέτερη δ. δ/γ δ/α
25 πιστεύετε ότι μπορεί να θεωρηθεί αποδεκτή;α. ναι, β. όχι γ. δ/γ δ/α
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostashonda

Νεοφερμένος

Ο kostashonda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας!!!χρειαζομαι βοηθεια για την εργασεια της τεχνολογιας της α λυκειου...μπορει να με βοηθησει κανεις???η να μου πει που μπορω να την βρω ετοιμη????αν μου εδεινε καποιοσ ετοιμη θα το εκτιμοσα πολυ!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RayRiot

Νεοφερμένος

Ο RayRiot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εγώ έκανα για τα ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ :D
και ο καθηγητής μας είναι τέλειος
:P
μας αφήνει να κάνουμε ότι θέλουμε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top