Σχολικά Βιβλία

Philip007

Νεοφερμένος

Ο Φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Γεια σας ειμαι καινουργιος στο forum αλλα νομιζω οτι θα τα καταφερω.Λοιπον,θα ηθελε κανεις σας να μαθει τι περιεχει το βιβλιο του καθηγητα (π.χ. διαγωνισματα) χωρισ να το αγορασει? ΕΕ τοτε μπειτε https://www.pi-schools.gr/lessons/physics/:xixi:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Για να κάνω μία διόρθωση κατέβαζα από εκεί από τον καιρό που πήγαινα 1η Γυμνασίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mike19930

Νεοφερμένος

Ο mike19930 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheEarthWalkeR

Νεοφερμένος

Ο TheEarthWalkeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
:no1:εγω ξερω μονο το site www.livanisatschool.gr ελπιζω να βοηθησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konfou

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Φάρσαλα (Λάρισα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Εγώ είχα μπει πέρυσι στο site του Υπουργείου Παιδείας και έπεσα πάνω σε αυτό. Χρήσιμο site αλλά δεν το χρησιμοποίησα.

Στο www.livanisatschool.gr νομίζω πληρώνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

w4r3zh4ck™

Νεοφερμένος

Ο w4r3zh4ck™ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Στιν 1η γυμνασιου μας ειχαν δοσει ενα βιβλιο που ισχυει για Α, Β και Γ γυμνασιου και διστιχος το εχο πεταξει... Αν μπορει να μου το βρει κανεις σε pdf αρχειο... Το βιβλιο ειναι καπως πρασινο με κατι φατσα με κλειστα ματια. Σορρι κσεχασα το ονομα του (:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
https://pi-schools.sch.gr/gymnasio/
ψαξε εδω εκει που λεει ''μπλα μπλα Α',Β',Γ' γυμνασιου''
ειχα τα παλια βιβλια και δεν καταλαβα:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

w4r3zh4ck™

Νεοφερμένος

Ο w4r3zh4ck™ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
https://pi-schools.sch.gr/gymnasio/
ψαξε εδω εκει που λεει ''μπλα μπλα Α',Β',Γ' γυμνασιου''
ειχα τα παλια βιβλια και δεν καταλαβα:p
μπραβο theodora εισαι θεα... :P
χωρις αυτο δεν θα περναγα στην 1η λυκειου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από w4r3zh4ck™;606528:
μπραβο theodora εισαι θεα... :P
χωρις αυτο δεν θα περναγα στην 1η λυκειου...
και λιγα λες:fss:
:lol:


ολα τα σχολικα βιβλια μπορεις να τα βρεις στο www.pi-schools.gr :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Γεια σας παιδια....Θα ηθελα να ρωτησω κατι...αποφασισα να βγαλω αγγελια οτι παραδιδω μαθηματα σε μαθητες γυμνασιου αλλα οκ δεν ειναι εδω το θεμα...μηπως ξερετε που μπορω να βρω ορισμενα βιβλια του γυμνασιου; υπαρχουν σε βιβλιοπωλεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
https://pi-schools.sch.gr/gymnasio/
εδω ειναι ολα του γυμνασιου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Γεια σας παιδια....Θα ηθελα να ρωτησω κατι...αποφασισα να βγαλω αγγελια οτι παραδιδω μαθηματα σε μαθητες γυμνασιου αλλα οκ δεν ειναι εδω το θεμα...μηπως ξερετε που μπορω να βρω ορισμενα βιβλια του γυμνασιου; υπαρχουν σε βιβλιοπωλεια;
ολα τα βιβλια του παιδαγωγικου ινστιτουτου,υπαρχουν στα βιβλιοπωλεια.
αν δεν βρεις κατι,μην διστασεις να το παραγγειλεις.οι τιμες κυμαινονται αναλογα με το μεγεθος του βιβλιου(ξεκινανε απο 2 ευρω και φτανουν ως και 5).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
ολα τα βιβλια του παιδαγωγικου ινστιτουτου,υπαρχουν στα βιβλιοπωλεια.
αν δεν βρεις κατι,μην διστασεις να το παραγγειλεις.οι τιμες κυμαινονται αναλογα με το μεγεθος του βιβλιου(ξεκινανε απο 2 ευρω και φτανουν ως και 5).

ok ευχαριστώ πολύ!!!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaka

Νεοφερμένος

Η mariaka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγω παιδια ξερω το www.free-ebooks.gr. ελπιζω να σας βοηθησει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JohnnysFoto

Νεοφερμένος

Ο JohnnysFoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά μία ερώτηση να κάνω αλλά και μία παρατήρηση. Θέλω κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω τα βιβλία χημείας της κύπρου. Θα το εκτιμούσα πολύ. Επίσης η παρατήρησή μου είναι να μη διαβάζετε τα βιβλία των καθηγητών γιατί πολλές φορές περιέχουν πράγματα που δεν τα κατανοούν οι μαθητές. Ε μην μπερδευτείτε κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Ρε παιδια προσπαθω να κατεβασω τα λογισμικα cd rom για το δημοτικο απο το παιδαγωγικο ινστιτουτο και δεν τα πολυκαταλαβαινω.1η απορια πρεπει να ειμαι συνδεδεμενη στο internet για να λειτουργησουν καποια απο αυτα;Πχ αφου κατεβασω το λογισμικο για τα μαθηματικα, οταν το παταω να ανοιξει με συνδεει στο internet. Δλδ ειναι δικτυακοι τοποι; Μα καλα τι νομιζουν πως ολα τα σχολεια εχουν ιντερνετ στις ταξεις τους ; 2η απορια: γενικα πως λειτουργουν αυτα τα λογισμικα ; Τα κατεβάζω απο αυτη τη σελιδα https://www.pi-schools.gr/software/dimotiko/ παταω αποθηκευση στην επιφανεια εργασιας, μου τα κατεβαζει, τα αποθηκευει και μετα οταν τα ανοιγω μου βγαζει κατι κουλα.Πρεπει να ψαξω εγω να βρω αυτο που χρειαζομαι (και αν το βρω) απο ολα τα αρχεια που εχει κατεβασει.Δεν υπαρχει καποιος τροπος να μου τα κατεβαζει σε μια τελικη μορφη ετοιμα για χρηση;Ημαρτον...θες να κανεις μια απλη δουλεια και σου δυσκολευουν τη ζωη...Παιδαγωγικο ινστιτουτο ντεμεκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top