Σχολή ιερατικών σπουδών στα Ιωάννινα

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Το ανοιξα και σε αλλο θεμα αλλα καλυτερα να συζητηθει εδω.Ξερω πολλοι θα πειτε οτι δεν σας νοιαζει,αλλα θα ειχε πραγματικα ενδιαφερον να μαθουμε για τις επαγγελματικες προοπτικες που χει ενας πτυχιουχος απο τετοια σχολη.Επισης,αν υπηρχε καποιο μελος του φορουμ που τελειωσε αυτη τη σχολη να μας πει να δουμε τι γινεται.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.
Ευκλείδη κάτι ακόμα, είχα διαβάσει μια φορά για έναν παπά χειρούργο, το ότι θα είσαι γιατρός δεν θα σε εμποδίσει στο να γίνεις παπάς και μέλος της εκκλησίας το αντίθετο όλοι θα σε θεωρούν αρκετά μορφωμένο και μπορεί να ανέβεις στις βαθμίδες της εκκλησίας
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Μού ήρθε στο μυαλό ένα επεισόδιο από τους «Ήρωες» [Κρήτη TV].

Σπουδές στη Φυσική, μεταπτυχιακά, διδακτορικό στη Φυσική από το πανεπιστήμιο του Stanford με καριέρα ερευνητή σε ηλικία 32-33 ετών. Τελικά τα άφησε όλα και έγινε μοναχός στη Μονή Επανωσήφη.

Από το 35:30' αρχίζει η συνέντευξη.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Ευκλείδη κάτι ακόμα, είχα διαβάσει μια φορά για έναν παπά χειρούργο, το ότι θα είσαι γιατρός δεν θα σε εμποδίσει στο να γίνεις παπάς και μέλος της εκκλησίας το αντίθετο όλοι θα σε θεωρούν αρκετά μορφωμένο και μπορεί να ανέβεις στις βαθμίδες της εκκλησίας

To Γιάννινα με αποτελείωσε... :loltooth:
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευκλείδη κάτι ακόμα, είχα διαβάσει μια φορά για έναν παπά χειρούργο, το ότι θα είσαι γιατρός δεν θα σε εμποδίσει στο να γίνεις παπάς και μέλος της εκκλησίας το αντίθετο όλοι θα σε θεωρούν αρκετά μορφωμένο και μπορεί να ανέβεις στις βαθμίδες της εκκλησίας
Αυτός που λές είναι ο Άγιος Λουκάς ο Ιατρός, που έζησε στην πάλαι ποτέ Σοβιετική Ένωση.

 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
λοιπον συναντησα σημερα εναν πρωην συμμαθητη μου και μου ειπε πανω κατω για αυτη τη σχολη.πηγε λεει 2 χρονια απλα για να παρει το πασο(ηταν τεμπελης και κακος μαθητης) και αυτο που του κανε εντυπωση μου ειπε το κατηχητικο κλιμα που επικρατουσε.ηταν λεει λες και ητανε μοναστηρι τοσο που αν ξεφευγε σε καναν καμια περιεργη λεξη θα τον αφοριζαν ολοι.ως επι το πλειστον εκει συναντησε παπαδοπαιδια:dance3:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,632 μηνύματα.
λοιπον συναντησα σημερα εναν πρωην συμμαθητη μου και μου ειπε πανω κατω για αυτη τη σχολη.πηγε λεει 2 χρονια απλα για να παρει το πασο(ηταν τεμπελης και κακος μαθητης) και αυτο που του κανε εντυπωση μου ειπε το κατηχητικο κλιμα που επικρατουσε.ηταν λεει λες και ητανε μοναστηρι τοσο που αν ξεφευγε σε καναν καμια περιεργη λεξη θα τον αφοριζαν ολοι.ως επι το πλειστον εκει συναντησε παπαδοπαιδια:dance3:

Η χαρά του πάρτι και της φοιτητικης ζωής αυτή η σχολή κοινώς ..
 
Top