Σχολή Πυροσβεστών: Πόσα χρόνια διαρκεί η φοίτηση;

Panos blg

Νεοφερμένος

Ο Panos blg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Να ρωτήσω λιγο κατι η φοίτηση στην σχολή πυροσβέστων ειναι πλέον 4 χρόνια όπως γράφει και στην επίσημη σελίδα?
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20200912_002633.jpg
    Screenshot_20200912_002633.jpg
    167.9 KB · Εμφανίσεις: 105

eri548

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eri548 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Από όσο ξέρω η διάρκεια φοίτησης στη σχολή πυροσβεστών είναι 5 εξάμηνα και στη σχολή ανθυποπυραγων είναι 8 εξάμηνα δεν νομίζω να έχει αλλάξει
 

Panos blg

Νεοφερμένος

Ο Panos blg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Βασικά επειδή το εψαξα έχει αλλάξει το λεει και στην φετινή προκυρηξη χωρίζεται σε 2 κύκλους και διαρκεί 8 εξαμηνα
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,782 μηνύματα.
4 χρόνια για Πυροσβέστης; Νομίζω το παραξηλώνουν. Σίγουρα θα εντάσσεται και η πρακτική λογικά.
 

Panos blg

Νεοφερμένος

Ο Panos blg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
ναι ειναι 5 εξαμηνα η θεωρητικη εκπαιδευση στην πτολεμαιδα και 3 εξαμηνα πρακτικτη μαζι με θεωρητικη εκπαιδευση στην εδρα της πυροσβεστικης στην αθηνα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top