Σχολή Αστυφυλάκων

παναγος

Νεοφερμένος

Ο παναγος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά δεν είχα περάσει για 20 μόρια και με πήραν από το τμήμα την προηγούμενη εβδομάδα και μου είπαν ότι πέρασα. Πήγα όλα καλά έδωσα τα αποτυπώματα και τα χαρτιά που ήθελαν αλλά δεν δήλωσα σε ποια σχολή θέλω να περάσω ούτε τι πρέπει να έχω μαζί μου ξέρει κανείς τι γίνεται???

Πώς έγινε η διαδικασία σε εσάς?
Αδερφέ καλησπέρα...τι θέση επιλαχών ήσουν;
 

iiTzArismaltor_

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Καλημέρα. Γνωρίζει κάποιος αν παρουσιάστηκαν όλοι στην Αξιωματικών αστυνομίας ή αν έχει φύγει κάποιος?
Καλησπέρα φίλε. Όλοι έχουμε παρουσιαστεί εκτός από τα τέκνα Ελλήνων του εξωτερικού. Δεν έχει αποχωρήσει κάποιος.
 

Tzwrtzina!

Νεοφερμένος

Η Tzwrtzina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

IDK3

Νεοφερμένος

Ο IDK3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σε όλους. Φέτος δίνω πανελλήνιες και στόχος μου είναι η σχολή Αστυφυλάκων, όμως έχω μερικές απορίες για την δουλειά.
1)Είναι καλή δουλειά (από οικονομικής και χρονικής ελευθερίας) μακροχρόνια ώστε να μεγαλώσω και οικογένεια? (ιδανικά 26 χρονών πρώτο παιδί)
2)Αν έχεις ένα γυμνασμένο σώμα σε παίρνουν απαραίτητα στα ΜΑΤ? (κάτι τέτοιο διάβασα εδώ)
3)Προβλέπεται αύξηση της βάσης για φέτος? (πέρσι 14810 μόρια) (+είμαι πολύτεκνος)
4)Η σχολή έχει πολύ διάβασμα?

Παιδιά συγγνώμη αν ίδιου τύπου ερωτήματα έχουν ήδη απαντηθεί στο παρελθόν άπλα είναι η πρώτη μου φορά εδώ. Θα εκτιμούσα μια απάντηση. Ευχαριστώ
 

kar1

Νεοφερμένος

Ο kar1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Γεια σε όλους. Φέτος δίνω πανελλήνιες και στόχος μου είναι η σχολή Αστυφυλάκων, όμως έχω μερικές απορίες για την δουλειά.
1)Είναι καλή δουλειά (από οικονομικής και χρονικής ελευθερίας) μακροχρόνια ώστε να μεγαλώσω και οικογένεια? (ιδανικά 26 χρονών πρώτο παιδί)
2)Αν έχεις ένα γυμνασμένο σώμα σε παίρνουν απαραίτητα στα ΜΑΤ? (κάτι τέτοιο διάβασα εδώ)
3)Προβλέπεται αύξηση της βάσης για φέτος? (πέρσι 14810 μόρια) (+είμαι πολύτεκνος)
4)Η σχολή έχει πολύ διάβασμα?

Παιδιά συγγνώμη αν ίδιου τύπου ερωτήματα έχουν ήδη απαντηθεί στο παρελθόν άπλα είναι η πρώτη μου φορά εδώ. Θα εκτιμούσα μια απάντηση. Ευχαριστώ
φιλε δεν μπορω να σ πω προσωπικη εμπειρια αλλα απο γνωστους μου οσον αφορα το οικονομικο ειναι αναλογως τι ζωη κανεις. δλδ στην επαρχια πολλοι κανουν δευτερη δουλεια για να βγουν πλεον. κακα τα ψεματα μονο με το μισθο του δημοσιου δεν βγαινεις ευκολα με οικογενεια
για τα ματ παιζει πολυ ρολο η σωματοδομη και το πως θα σε κοψει η επιτροπη δλδ το τι τυπος εισαι
η βαση θα δεις εαν ανεβει με το ποσα ατομα θα παρει( φετος λενε οτι θα παρει παλι γυρω στους 300 γτ τα τελευταια δυο χρονια εχει παρει πολλους οποτε αν ισχυει αυτο η βαση θα παει πανω απο 16.000 μορια)
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Γεια σε όλους. Φέτος δίνω πανελλήνιες και στόχος μου είναι η σχολή Αστυφυλάκων, όμως έχω μερικές απορίες για την δουλειά.
1)Είναι καλή δουλειά (από οικονομικής και χρονικής ελευθερίας) μακροχρόνια ώστε να μεγαλώσω και οικογένεια? (ιδανικά 26 χρονών πρώτο παιδί)
Χρόνο θα έχεις.
Τα χρήματα ξεκινάς με ένα 1000ρικο και με τα χρόνια υπηρεσίας ανεβαίνεις.
Στα 15 θα είσαι γύρω στα 1300
Στα 20 γύρω στα 1500
Με το νέο μισθολόγιο υπολόγιζε +100
2)Αν έχεις ένα γυμνασμένο σώμα σε παίρνουν απαραίτητα στα ΜΑΤ? (κάτι τέτοιο διάβασα εδώ)
Όχι απαραίτητα. Αν είσαι ψηλός μπορεί να σε επιλέξουν αλλά αν δεν θέλεις με τίποτα θα βρεις τρόπο και δεν θα πάς.
Στα ματ έχει περισσότερα ρεπό και +250€

4)Η σχολή έχει πολύ διάβασμα?
Όχι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

φετος λενε οτι θα παρει παλι γυρω στους 300 γτ τα τελευταια δυο χρονια εχει παρει πολλους
Υπό κανονικες συνθήκες για να αναπληρώνει τις συνταξιοδοτήσεις πρέπει να παίρνει κάθε χρόνο 1500 άτομα.

Τα τελευταία χρόνια λόγο των μνημονίων, των συνοριοφυλάκων, των εφ, και της μείωσης προσωπικού έπαιρνε λίγους αλλά τα 300 και 500 άτομα δεν είναι ο κανόνας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giapar

Νεοφερμένος

Ο giapar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Καλησπέρα φίλε. Όλοι έχουμε παρουσιαστεί εκτός από τα τέκνα Ελλήνων του εξωτερικού. Δεν έχει αποχωρήσει κάποιος.
Καλημέρα φίλε και ευχαριστώ για την απάντησή σου. Γνωρίζεις γιατί οι Έλληνες του εξωτερικού δεν έχουν μπει ακόμη? Θα ήθελα επίσης αν μπορείς να με ενημερώσεις για τυχόν αποχωρήσεις. Ευχαριστώ.
 

elenh33

Νεοφερμένος

Η elenh33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
2 άτομα παίρνει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

2 άτομα παίρνει
Δεν πιστεύω ότι θα τα συμπλήρωσε άντε να πήρε τον 1 και μετά παίρνει επιλαχόντες γενική σειρά τι σειρα έχεις ;
 

ilias_21

Νεοφερμένος

Ο ilias_21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πυροσβεστών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Παιδιά αν περιμένετε για επιλαχόντες χάνετε τη προσοχή σας από το στόχο σας που είναι η σχολή.Καλυτερα προσηλωθειτε στο διάβασμα για την επόμενη χρονιά και αφήστε αυτούς που λένε ότι θα πάρει τόσα και τόσα άτομα.Γεναρη με Φλεβάρη θα ξέρετε σίγουρα
 

giapar

Νεοφερμένος

Ο giapar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
2 άτομα παίρνει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Δεν πιστεύω ότι θα τα συμπλήρωσε άντε να πήρε τον 1 και μετά παίρνει επιλαχόντες γενική σειρά τι σειρα έχεις ;
2
 

elenh33

Νεοφερμένος

Η elenh33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Παιδιά αν περιμένετε για επιλαχόντες χάνετε τη προσοχή σας από το στόχο σας που είναι η σχολή.Καλυτερα προσηλωθειτε στο διάβασμα για την επόμενη χρονιά και αφήστε αυτούς που λένε ότι θα πάρει τόσα και τόσα άτομα.Γεναρη με Φλεβάρη θα ξέρετε σίγουρα
Δεν σημαίνει ότι εγκαταλείπει κάποιος τον στόχο του απλά ενημερώνεται
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οι ομογενείς είναι 2 αν δεν έχει συμπληρώσει καμία θέση παίζει να σε πάρουν αλλιώς δύσκολα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα το καταλάβεις όταν βγει το αντίστοιχο ΦΕΚ περίμενε το μέσα στην εβδομάδα
 

giapar

Νεοφερμένος

Ο giapar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Δεν σημαίνει ότι εγκαταλείπει κάποιος τον στόχο του απλά ενημερώνεται
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Οι ομογενείς είναι 2 αν δεν έχει συμπληρώσει καμία θέση παίζει να σε πάρουν αλλιώς δύσκολα
Το γνωρίζω αν και πάντα υπάρχει ελπίδα. Πάντως δεν έχουν μπει ακόμη οι ομογενείς.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν σημαίνει ότι εγκαταλείπει κάποιος τον στόχο του απλά ενημερώνεται
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Οι ομογενείς είναι 2 αν δεν έχει συμπληρώσει καμία θέση παίζει να σε πάρουν αλλιώς δύσκολα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα το καταλάβεις όταν βγει το αντίστοιχο ΦΕΚ περίμενε το μέσα στην εβδομάδα
Εν αναμονή λοιπόν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

elenh33

Νεοφερμένος

Η elenh33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 77 μηνύματα.

Rozpanthiras

Νεοφερμένος

Η Rozpanthiras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Εκπαιδευτικής & Κοινωνικής Πολιτικής Μακεδονίας. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Καλησπέρα σας, έχει ακουστεί πουθενά η έχετε διαβάσει καμία ανάρτηση για το πόσους θα πάρουν φέτος ;
 

tasos7

Νεοφερμένος

Ο tasos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
To κινητό τηλέφωνο επιτρέπεται εντός της σχολής?
 

elenh33

Νεοφερμένος

Η elenh33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Καλησπέρα σας, έχει ακουστεί πουθενά η έχετε διαβάσει καμία ανάρτηση για το πόσους θα πάρουν φέτος ;
Προβλέπεται πολλούς σαν φέτος αφού έχει ανακοινωθεί ότι η εισαγωγή στην αστυνομία θα γίνεται μόνο μέσω πανελληνίων
 

ΤΑΓΜΑΤΆΡΧΗΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΤΑΓΜΑΤΆΡΧΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Καλημέρα. Γνωρίζει κάποιος αν παρουσιάστηκαν όλοι στην Αξιωματικών αστυνομίας ή αν έχει φύγει κάποιος?
Καλησπέρα σας, έχει ακουστεί πουθενά η έχετε διαβάσει καμία ανάρτηση για το πόσους θα πάρουν φέτος ;
Φεβρουαριο θα βγει η προκήρυξη αλλά είναι δύσκολο να παρει πολλά άτομα που πήρε τα 2 τελευταία χρόνια υπολόγισε μέχρι 500. Ούτε υποδομή υπάρχει για παραπάνω άτομα
 

elenh33

Νεοφερμένος

Η elenh33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Ακούγεται ότι θα πάρει περισσότερα…βγαίνουν πολλοί σε σύνταξη
 

marry.pp

Νεοφερμένος

Η marry.pp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Καταργήθηκαν οι προκηρύξεις χωρίς πανελλήνιες για αστυνομια?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top