Σχολή Αστυφυλάκων

Dafney

Νεοφερμένος

Η Dafney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ευχαριστώ για όσους απάντησαν!
Θα ήθελα επίσης τη γνώμη σας πρωτον αν γνωρίζετε αν με 14.940 έχω πιθανότητες για 10% από το 2022 για αστυφυλακων. Και δεύτερον να μου πείτε πως είναι τα πράγματα μέσα στη σχολη για μια γυναίκα και αφού βγεις όσον αφορά το επάγγελμα.
 

effyjj

Νεοφερμένος

Ο effyjj αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος που φοίτησε στην σχολή αστυφυλάκων αν υπάρχει γυμναστήριο, και γενικότερα κάποιος που ασχολούταν από πριν με την γυμναστική θα μπορεί να διατηρήσει το σώμα που έχτισε?
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
δεύτερον να μου πείτε πως είναι τα πράγματα μέσα στη σχολη για μια γυναίκα και αφού βγεις όσον αφορά το επάγγελμα.
Μέσα είναι το ίδιο και τα για 2 φύλα, έξω οι συνθήκες είναι καλύτερες για τις γυναίκες.
Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος που φοίτησε στην σχολή αστυφυλάκων αν υπάρχει γυμναστήριο, και γενικότερα κάποιος που ασχολούταν από πριν με την γυμναστική θα μπορεί να διατηρήσει το σώμα που έχτισε?
Γυμναστήριο οι πιο πολλές έχουν, αλλά με το γεμάτο καθημερινό πρόγραμμα είναι δύσκολο. Τον ελεύθερο χρόνο θα προτιμάς να ξεκουραστείς.
Μόνο τα σκ που είσαι free αν μένεις μέσα και κάνεις.
 

effyjj

Νεοφερμένος

Ο effyjj αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Μέσα είναι το ίδιο και τα για 2 φύλα, έξω οι συνθήκες είναι καλύτερες για τις γυναίκες.

Γυμναστήριο οι πιο πολλές έχουν, αλλά με το γεμάτο καθημερινό πρόγραμμα είναι δύσκολο. Τον ελεύθερο χρόνο θα προτιμάς να ξεκουραστείς.
Μόνο τα σκ που είσαι free αν μένεις μέσα και κάνεις.
Κατάλαβα. Ξέρεις σε ποιες σχολές έχει μέσα γυμναστήριο ?
 

effyjj

Νεοφερμένος

Ο effyjj αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Επίσης εγώ γενικά ασχολούμαι από μικρός με πυγμαχία και γενικά αθλούμαι από μικρός και τουλάχιστον μια προπόνηση με βάρη θα ήθελα να την κάνω μέσα στην σχολη. Όσον αφορά την κούραση από την ημέρα δεν πιστεύω να με επηρεάσει τόσο ώστε να μην κάνω προπόνηση οπότε θα μπορέσω να συντηρήσω τον εαυτό μου μέσα στην σχολη? Και τέλος ήθελα να ρωτήσω αν όλο το έτος κάνει πρωινή προπόνηση μαζι
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Επίσης εγώ γενικά ασχολούμαι από μικρός με πυγμαχία και γενικά αθλούμαι από μικρός και τουλάχιστον μια προπόνηση με βάρη θα ήθελα να την κάνω μέσα στην σχολη. Όσον αφορά την κούραση από την ημέρα δεν πιστεύω να με επηρεάσει τόσο ώστε να μην κάνω προπόνηση οπότε θα μπορέσω να συντηρήσω τον εαυτό μου μέσα στην σχολη? Και τέλος ήθελα να ρωτήσω αν όλο το έτος κάνει πρωινή προπόνηση μαζι
Εσύ ξέρεις τον εαυτό σου και τις δυνάμεις σου, μπαίνεις και βλέπεις.
Γυμναστική όλο το έτος μαζί. Ανάλογα με το πρόγραμμα κάθε τδα.
Νάουσα που ήμουν εγώ κάναμε πάντα αμέσως μετά το εγερτήριο 6:30 το πρωί
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Επίσης εγώ γενικά ασχολούμαι από μικρός με πυγμαχία και γενικά αθλούμαι από μικρός και τουλάχιστον μια προπόνηση με βάρη θα ήθελα να την κάνω μέσα στην σχολη. Όσον αφορά την κούραση από την ημέρα δεν πιστεύω να με επηρεάσει τόσο ώστε να μην κάνω προπόνηση οπότε θα μπορέσω να συντηρήσω τον εαυτό μου μέσα στην σχολη? Και τέλος ήθελα να ρωτήσω αν όλο το έτος κάνει πρωινή προπόνηση μαζι
Στην κομοτηνη μονο στη βασικη εκπαιδευση καναμε ολοι μαζι καθε μερα μια (ο θεος να την κανει) γυμναστικη. Τον υπολοιπο καιρο 2-3 φορες την εβδομαδα οπως στο σχολειο.
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Σε ποια τδα έχει μέσα γυμναστήριο?
Κομοτηνη και Διδυμοτειχο σιγουρα. Για αλλες δεν γνωριζω. Οπως ειπε ομως κι ο φιλος παραπανω μη νομιζεις οτι θα εχεις ορεξη και κουραγιο για γυμναστικη σε αυτον τον λιγο ελευθερο χρονο που θα εχεις τη μερα.
 

effyjj

Νεοφερμένος

Ο effyjj αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Έχω ακούσει ότι κατά την διάρκεια της φοίτησης στην σχολή αστυφυλάκων ένα μικρό ποσοστό ατόμων εκπαιδεύεται στο ΚΕΑΠ στην ρεντινα, ξέρετε αν αληθεύει? Επίσης μετά την αποφοίτηση από την σχολή υπάρχει επιλογή να πας να περάσεις κάποιο σχολείο στο ΚΕΑΠ σαν αστυνομικός?
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Έχω ακούσει ότι κατά την διάρκεια της φοίτησης στην σχολή αστυφυλάκων ένα μικρό ποσοστό ατόμων εκπαιδεύεται στο ΚΕΑΠ στην ρεντινα, ξέρετε αν αληθεύει? Επίσης μετά την αποφοίτηση από την σχολή υπάρχει επιλογή να πας να περάσεις κάποιο σχολείο στο ΚΕΑΠ σαν αστυνομικός?
Πρωτη φορα τωρα το ακουω αυτο. Μετα την αποφοιτηση απο την αστυφυλακων υπαρχουν συγκεκριμενες υπηρεσιες που μπορεις να πας. Κατι τετοιο δεν ειναι στις επιλογες.
 

arismma

Νεοφερμένος

Ο arismma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Κάθε ποτέ ως δόκιμος έχεις εξόδους; επίσης όταν τελειώσεις την σχολή που είναι πιο πιθανον να σε βάλουν ; εχω ακουσει ότι κατά πασα πιθανότητα σε Βαζουν ματ
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Κάθε ποτέ ως δόκιμος έχεις εξόδους; επίσης όταν τελειώσεις την σχολή που είναι πιο πιθανον να σε βάλουν ; εχω ακουσει ότι κατά πασα πιθανότητα σε Βαζουν ματ
Εξοδους εχεις μετα τη βασικη εκπαιδευση καθε Τεταρτη απο το μεσημερι ως το βραδυ και καθε Παρασκευη μεσημερι εως Κυριακη βραδυ. Οταν τελειωνεις τη σχολη εχεις τις εξης επιλογες: Τροχαια, Αμεση Δραση, Αστ. Τμημα, ΜΑΤ, Μεταγωγων. Εσυ τα βαζεις βασει της προτιμησης σου. Για Αμεση Δραση, ΜΑΤ, μεταγωγων ερχονται επιτροπες απο τις αντιστοιχες υπηρεσιες στη σχολη λιγο πριν αποφοιτησετε και κοιτανε ποιος τους "κανει" για τις εν λογω υπηρεσιες και ποιος οχι. Αν τους κανεις σε παιρνουν ακομα κι αν δεν θες να πας.
 

ScarletFox

Νεοφερμένος

Η ScarletFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Αλανια μου, γνωριζουμε κατα ποσο ειναι καλες οι εγκαταστασεις της σχολης των Γρεβενων; Διοτι εαν καταφερω να εισαχθω φετος με το 10%, τα Γρεβενα θεωρητικα ειναι πιο κοντα στο πατρικο μου, εν συγκρισει με την Κομοτηνη, το Διδυμοτειχο, τη Ναουσα και το Ρεθυμνο.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Έχω ακούσει ότι κατά την διάρκεια της φοίτησης στην σχολή αστυφυλάκων ένα μικρό ποσοστό ατόμων εκπαιδεύεται στο ΚΕΑΠ στην ρεντινα, ξέρετε αν αληθεύει? Επίσης μετά την αποφοίτηση από την σχολή υπάρχει επιλογή να πας να περάσεις κάποιο σχολείο στο ΚΕΑΠ σαν αστυνομικός?
Δεν ξέρω αν το κατήργησαν, αλλά ναι παλιότερα δήλωνες αν ήθελες να περάσεις ΚΕΑΠ και αφού έβγαινες από την σχολή γινόταν το σχολείο.
 

gk_

Νεοφερμένος

Ο gk_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Είμαι μαθητής της Γ λυκείου και ενδιαφέρομαι για την αστυφυλάκων. Γνωρίζει κάποιος πότε ξεκινάει η διαδικασία για την συμμετοχή ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων .
 

iiTzArismaltor_

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Γεια σου φίλε, καλωσόρισες στο forum. Γύρω στο Νοέμβριο-Δεκέμβριο, θα σας δώσουν από το σχολείο αίτηση συμμετοχής για τις πανελλήνιες. Θα έχει κάπου ένα κουτάκι για να δηλώσεις ότι ενδιαφέρεσαι για αστυνομικές σχολές. Γύρω στον Φεβρουάριο (έτσι έγινε φέτος), θα βγει η προκήρυξη της αστυνομίας. Όσοι ενδιαφέρονται θα πρέπει να πάνε στο αστυνομικό τμήμα με τα απαραίτητα δικαιολογητικά, για να δηλώσουν συμμετοχή στις προκαταρκτικές εξετάσεις (ΠΚΕ). Οι ΠΚΕ ξεκινούν κατά τον Μάρτιο και, ανάλογα σε ποια περιοχή μένεις, θα βγει ανακοίνωση που θα λέει αν θα πρέπει να παρουσιάσεις στο εξεταστικό κέντρο της Αθήνας ή της Θεσσαλονίκης.

Η προκήρυξη του Φεβρουαρίου θα έχει χρήσιμες πληροφορίες, όπως τον αριθμό των εισακτέων, τα κριτήρια εισαγωγής (πχ: ύψος, ηλικία), τα δικαιολογητικά που πρέπει να έχεις μαζί σου και μερικά πράγματα για τις ΠΚΕ. Αν θες να πάρεις μία ιδέα, μπορείς να ρίξεις μία ματιά στην παλιά προκήρυξη εδώ. 👍
 

Stamatia

Νεοφερμένος

Η Stamatia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Αλανια μου, γνωριζουμε κατα ποσο ειναι καλες οι εγκαταστασεις της σχολης των Γρεβενων; Διοτι εαν καταφερω να εισαχθω φετος με το 10%, τα Γρεβενα θεωρητικα ειναι πιο κοντα στο πατρικο μου, εν συγκρισει με την Κομοτηνη, το Διδυμοτειχο, τη Ναουσα και το Ρεθυμνο.
Δεν ξέρεις αν έχεις ακόμα εισαχθεί?
 

gk_

Νεοφερμένος

Ο gk_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σου φίλε, καλωσόρισες στο forum. Γύρω στο Νοέμβριο-Δεκέμβριο, θα σας δώσουν από το σχολείο αίτηση συμμετοχής για τις πανελλήνιες. Θα έχει κάπου ένα κουτάκι για να δηλώσεις ότι ενδιαφέρεσαι για αστυνομικές σχολές. Γύρω στον Φεβρουάριο (έτσι έγινε φέτος), θα βγει η προκήρυξη της αστυνομίας. Όσοι ενδιαφέρονται θα πρέπει να πάνε στο αστυνομικό τμήμα με τα απαραίτητα δικαιολογητικά, για να δηλώσουν συμμετοχή στις προκαταρκτικές εξετάσεις (ΠΚΕ). Οι ΠΚΕ ξεκινούν κατά τον Μάρτιο και, ανάλογα σε ποια περιοχή μένεις, θα βγει ανακοίνωση που θα λέει αν θα πρέπει να παρουσιάσεις στο εξεταστικό κέντρο της Αθήνας ή της Θεσσαλονίκης.

Η προκήρυξη του Φεβρουαρίου θα έχει χρήσιμες πληροφορίες, όπως τον αριθμό των εισακτέων, τα κριτήρια εισαγωγής (πχ: ύψος, ηλικία), τα δικαιολογητικά που πρέπει να έχεις μαζί σου και μερικά πράγματα για τις ΠΚΕ. Αν θες να πάρεις μία ιδέα, μπορείς να ρίξεις μία ματιά στην παλιά προκήρυξη εδώ. 👍
Ευχαριστώ πολύ για τις χρήσιμες πληροφορίες
 

ScarletFox

Νεοφερμένος

Η ScarletFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 29 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top