Σχολή Αστυφυλάκων

Rozpanthiras

Νεοφερμένος

Η Rozpanthiras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Εκπαιδευτικής & Κοινωνικής Πολιτικής Μακεδονίας. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Με 17200 θεωρείτε πως δεν αξίζει να κάνω 10% για αξιωματικών έτσι ;
Η βάση του 10% για φέτος για αξιωματικών ήταν 18415 δεν ξέρω καταποσο αξίζει τώρα και αν θα το καταφέρεις, μην σε πάρω στον λαιμό μου αλλα σίγουρα παίζει ρόλο και τα άτομα που θα πάρουν.
 

Konstantinos11

Νεοφερμένος

Ο Konstantinos11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Η βάση του 10% για φέτος για αξιωματικών ήταν 18415 δεν ξέρω καταποσο αξίζει τώρα και αν θα το καταφέρεις, μην σε πάρω στον λαιμό μου αλλα σίγουρα παίζει ρόλο και τα άτομα που θα πάρουν.
Αστυφυλάκων πέρασα,οπότε θα το προσπαθήσω .Εξάλλου δεν έχω να χάσω κάτι .Ευχαριστώ για την απάντηση .
 

Rozpanthiras

Νεοφερμένος

Η Rozpanthiras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Εκπαιδευτικής & Κοινωνικής Πολιτικής Μακεδονίας. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Αστυφυλάκων πέρασα,οπότε θα το προσπαθήσω .Εξάλλου δεν έχω να χάσω κάτι .Ευχαριστώ για την απάντηση .
Αααα τότε αλλάζει το πράγμα από την στιγμή που πέρασες εννοείται και να το προσπαθήσεις δεν έχεις να χάσεις κάτι.. και να μην περάσεις με το 10% αξιωματικών υπάρχουν και άλλοι τρόποι πιο δύσκολοι μεν για να προαχθείς σε αξιωματικών όποτε ελπίζω καλή τύχη!!
 

Marian23

Νεοφερμένος

Η Marian23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα τη γνώμη σας σκέφτομαι να ξαναδωσω πανελληνιες του χρόνου μόνο η αστυφυλακων με ενδιαφέρει ή να κάνω χρήση του 10% 2ης χρονιάς έχω βαθμολογία 15500 δε ξέρω αν φτάνει αυτός ο βαθμός, για γενική σειρά μιλάμε πάντα.
 

Rozpanthiras

Νεοφερμένος

Η Rozpanthiras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Εκπαιδευτικής & Κοινωνικής Πολιτικής Μακεδονίας. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα τη γνώμη σας σκέφτομαι να ξαναδωσω πανελληνιες του χρόνου μόνο η αστυφυλακων με ενδιαφέρει ή να κάνω χρήση του 10% 2ης χρονιάς έχω βαθμολογία 15500 δε ξέρω αν φτάνει αυτός ο βαθμός, για γενική σειρά μιλάμε
αναλογα και με τις θεσεις οπως αναφερθηκε και πανω, για να εισαι καλυμμενη καλυτερα να ξαναδωσεις αν εχεις το ψυχικο κουραγιο
 

Konstantinos11

Νεοφερμένος

Ο Konstantinos11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Αααα τότε αλλάζει το πράγμα από την στιγμή που πέρασες εννοείται και να το προσπαθήσεις δεν έχεις να χάσεις κάτι.. και να μην περάσεις με το 10% αξιωματικών υπάρχουν και άλλοι τρόποι πιο δύσκολοι μεν για να προαχθείς σε αξιωματικών όποτε ελπίζω καλή τύχη!!
Να σαι καλά !
 

Konstantinos11

Νεοφερμένος

Ο Konstantinos11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Γνωρίζει κάποιος αν η σχολή Αξιωματικών έχει μεταπτυχιακά προγράμματα ;
 

Konstantinos11

Νεοφερμένος

Ο Konstantinos11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Manuela98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Manuela98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
?Κάποια απάντηση ?
Ρε συ κάτσε να μπούμε φέτος στη σχολή μας κανονικά να κάνεις 10% του χρόνου να μπεις να τελειώσεις και μετά θα τα βρεις όλα μην προτρεχεις 😂 αν και δεν έχω ακούσει κάτι για μεταπτυχιακά η αλήθεια είναι
 

Konstantinos11

Νεοφερμένος

Ο Konstantinos11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Ρε συ κάτσε να μπούμε φέτος στη σχολή μας κανονικά να κάνεις 10% του χρόνου να μπεις να τελειώσεις και μετά θα τα βρεις όλα μην προτρεχεις 😂 αν και δεν έχω ακούσει κάτι για μεταπτυχιακά η αλήθεια είναι
Ίσως έγινε κάποιο λάθος με τα μηνύματα .Αλλά εντάξει...δεν προτρέχω. Απλά προσπαθώ να ενημερωθώ .Και σχετικά με το 10% ,πάλι ενημερωτικά .Αν ρωτάω κάτι ,δεν συνεπάγεται ότι επιθυμώ την πραγμάτωση αυτού για το οποίο γίνεται λόγος 😅.Το επισημαίνω διότι το βλέπω-σαν απάντηση - αρκετά στα μηνύματα που αποστέλλω 😅...Ρωτώντας πας στην πόλη guys.Τίποτα περισσοτερο ,τίποτα λιγότερο .Τέλος πάντων ... .ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν θέλω να παρεξηγηθω έτσι ;Μια απάντηση ,έστω μονολεκτικά μου αρκεί 😅.ΔΙΟΤΙ ,στο διαδίκτυο οι πληροφορίες είναι περιορισμένες και πιστέψτε με, ότι ρωτάω, το έχω ψάξει διεξοδικά και εφόσον συμπεράνω πως δεν υπάρχει απάντηση,τότε στέλνω εδώ .Δεν θέλω να γινομαι κουραστικός ρωτώντας συνέχεια .Εγώ ήθελα να ρωτήσω αν μπορούμε να βρούμε κάπου τα βιβλία πχ σε καμιά βιβλιοθήκη ή στο διαδίκτυο(προς πώληση) ,προφανώς όχι όλα ,γιατι ήθελα να δω τι παίζει σε γενικό πλαίσιο .Ευχαριστώ προκαταβολικά 😅.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dim_Kv

Νεοφερμένος

Ο dim_Kv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Χαίρεται.Με την ανωτατοποιηση της αστυφυλάκων σε 3 χρόνια ,πλέον δεν είναι δυνατή η χρήση του 10%.Αυτο που ήθελα να ρωτήσω είναι ότι αν κάποιος βρισκόμενος στο 2ο έτος της αστυφυλάκων μπορεί να κάνει χρήση του 10%,μέσω πχ του διαβατηρίου του και μόλις τελειώσει αστυφυλάκων να πάει στην σχολή του ;Γνωρίζω ότι δεν επιτρέπεται να φοιτεις σε 2 σχολές ταυτόχρονα ,αλλά αν υπάρχει κάποια λύση .Διοτι ,κάποια παιδιά δίνουν τουλάχιστον 2 φορές πανελλήνιες για να περάσουν στην συγκεκριμένη σχολή και εάν θέλουν και ενα πανεπιστήμιο μετά ,ακόμη μια χρονιά πανελληνίων θα είναι αρκετά κουραστική ,ψυχοφθόρα και βέβαια οικονομικα επιβαρυντική .
 

Nic Papalitsas

Νεοφερμένος

Ο Nic Papalitsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Χαίρεται.Με την ανωτατοποιηση της αστυφυλάκων σε 3 χρόνια ,πλέον δεν είναι δυνατή η χρήση του 10%.Αυτο που ήθελα να ρωτήσω είναι ότι αν κάποιος βρισκόμενος στο 2ο έτος της αστυφυλάκων μπορεί να κάνει χρήση του 10%,μέσω πχ του διαβατηρίου του και μόλις τελειώσει αστυφυλάκων να πάει στην σχολή του ;Γνωρίζω ότι δεν επιτρέπεται να φοιτεις σε 2 σχολές ταυτόχρονα ,αλλά αν υπάρχει κάποια λύση .Διοτι ,κάποια παιδιά δίνουν τουλάχιστον 2 φορές πανελλήνιες για να περάσουν στην συγκεκριμένη σχολή και εάν θέλουν και ενα πανεπιστήμιο μετά ,ακόμη μια χρονιά πανελληνίων θα είναι αρκετά κουραστική ,ψυχοφθόρα και βέβαια οικονομικα επιβαρυντική .
Και εγώ αυτή την απορία έχω εδώ και καιρό. Πιστεύω θα έχουν μεριμνήσει για το θέμα αυτό, τι στο καλό δηλαδή η αστυνομία δεν θα έχει πλέον εγκληματολόγους κλπ. Πάντως (χωρίς να είμαι 100% σίγουρος) αυτοί που είναι τώρα τριτοετής έχουν ένα ακόμα εξάμηνο πρακτικής (γιατί γράφει 5 εξάμηνα) και εμάς 6 εξάμηνα. Συνεπώς μάλλον θα μπορούμε να κάνουμε την εγγραφή στο πανεπιστήμιο που θ περάσουμε και να πάμε τον επόμενο χρόνο ή το άλλο 6μηνο (έτσι δε γίνεται και με αυτούς που ξαναδίνουν; Αν δλδ κάνουν την εγγραφή σε ένα τμήμα αλλά ξαναδώσουν στην ουσία χάνουν μια χρόνια όποτε μπορούν να επιστρέψουν στο τμήμα που πέρασαν την πρώτη χρονιά). Όλα αυτά που λέω είναι εικασίες βέβαια αλλά τι να πω, αν γνωρίζει κάποιος να μας απαντήσει.
 

Rozpanthiras

Νεοφερμένος

Η Rozpanthiras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Εκπαιδευτικής & Κοινωνικής Πολιτικής Μακεδονίας. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Παιδια θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.. Γνωρίζει κάποιος αν περασουμε αστυφυλάκων με ποιον τρόπο διχως να ξαναδωσεις πανελλήνιες μπορείς να πάς αξιωματικών? είχα διαβασει κάπου αλλα δεν είμαι σίγουρη ότι αν κάποιος έχει και πτυχίο ΑΕΙ και τελειώσει αστυφυλάκων δίνει στην σχολή εξετάσεις και μπορεί να πάει αξιωματικών ισχυει?
 

dim_Kv

Νεοφερμένος

Ο dim_Kv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Και εγώ αυτή την απορία έχω εδώ και καιρό. Πιστεύω θα έχουν μεριμνήσει για το θέμα αυτό, τι στο καλό δηλαδή η αστυνομία δεν θα έχει πλέον εγκληματολόγους κλπ. Πάντως (χωρίς να είμαι 100% σίγουρος) αυτοί που είναι τώρα τριτοετής έχουν ένα ακόμα εξάμηνο πρακτικής (γιατί γράφει 5 εξάμηνα) και εμάς 6 εξάμηνα. Συνεπώς μάλλον θα μπορούμε να κάνουμε την εγγραφή στο πανεπιστήμιο που θ περάσουμε και να πάμε τον επόμενο χρόνο ή το άλλο 6μηνο (έτσι δε γίνεται και με αυτούς που ξαναδίνουν; Αν δλδ κάνουν την εγγραφή σε ένα τμήμα αλλά ξαναδώσουν στην ουσία χάνουν μια χρόνια όποτε μπορούν να επιστρέψουν στο τμήμα που πέρασαν την πρώτη χρονιά). Όλα αυτά που λέω είναι εικασίες βέβαια αλλά τι να πω, αν γνωρίζει κάποιος να μας απαντήσει.
Τι να σου πω ρε φίλε ...Έχουμε και οι δύο την ίδια απορία και το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει κάπου μια απάντηση σε όλο το διαδίκτυο που ψάχνω .Θεωρητικά απαγορεύετε θα έλεγε κανείς, αλλά δεν έχει κάποια βάση αυτό .Ωστόσο ,είναι "άδικο" από την μια άποψη να αναγκαστεί ο καθένας να ξαναδώσει πανελλήνιες για να περάσει σε κάποιο Πανεπιστήμιο που επιθυμεί .Σχετικά με την σχολή που είπες ,δεν υπάρχουν τριάρια και αυτό διότι η σχολή αναβαθμίστηκε σε 3 χρόνια το '20 ,οπότε θα έχουμε μόνο δυάρια.
 

Manuela98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Manuela98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Καλημέρα! Έχω περάσει αστυφυλάκων φέτος και μπαίνουμε σε λίγο καιρό. Θέλω να ρωτήσω κάτι...επειδή ένα διάστημα πάθαινα κρίση πανικού έπαιρνα ένα αγχολυτικο χάπι για κάποιους μήνες( δεν το παίρνω πια) αυτό πειράζει; Θα μας κάνουν εξετάσεις που θα φανεί; Αλλά δεν ήταν κάτι ήταν ήπιο σχετικά και για λίγο καιρό.
 

dim_Kv

Νεοφερμένος

Ο dim_Kv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Έχω μια απορία σχετικά με τα ωράρια των αστυνομικών .Όσο αναφορά εκείνους οι οποίοι εργάζονται σε θέσεις γραφείου ,το ωράριο τους είναι απλά 8ωρο ή έχουν και εκείνοι νυχτερινά και υπερωριες όπως κάποιον ο οποίος είναι στον δρόμο πχ άμεση δράση;Συγχωρέστε με για την ερώτηση αν είναι τελείως άκυρη ,αλλά το έχω απορία .Επίσης ,τα πενθήμερα τι είναι ακριβώς ,γνωρίζει κάποιος ;
 

Rozpanthiras

Νεοφερμένος

Η Rozpanthiras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Εκπαιδευτικής & Κοινωνικής Πολιτικής Μακεδονίας. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Παιδια καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω κυρίως σε άτομα που δώσανε πέρσυ για αστυνομία για τις εξετάσεις στα αθλήματα ήταν γενικά απαιτητικοί επείδη άκουσα ότι κόβουν παρα πολύ ευκολά και ότι ειναι αυστηροί..ισχυεί κατι τέτοιο ? και γενικά θα ήθελα αν μπορεί να μοιραστεί κάποιος εμπειρια από τα ΠΚΕ (ψυχομετρικά, ιατρικες εξετασεις) γενικα.. ευχαριστω εκ των προτερων!
 

spiroskrokidis5@gmai

Νεοφερμένος

Ο spiroskrokidis5@gmai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Παιδια καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω κυρίως σε άτομα που δώσανε πέρσυ για αστυνομία για τις εξετάσεις στα αθλήματα ήταν γενικά απαιτητικοί επείδη άκουσα ότι κόβουν παρα πολύ ευκολά και ότι ειναι αυστηροί..ισχυεί κατι τέτοιο ? και γενικά θα ήθελα αν μπορεί να μοιραστεί κάποιος εμπειρια από τα ΠΚΕ (ψυχομετρικά, ιατρικες εξετασεις) γενικα.. ευχαριστω εκ των προτερων!
Εγω που εδωσα στο Τατοι ηταν πολύ ελαστικοί. Πχ Στο ύψος η μπάρα έμεινε στο 1μ των σωμάτων και δεν το αυξήσανε στο 1,05 για τα όπλα. Το μηκος και την σφαίρα δεν βγάζανε καν μέτρο, με το μάτι σε σχεση με ενα σημειο και αν ηταν εστω και κάπως κοντά στο σημείο η σφαίρα σε περνάγανε. Στο 1000αρι ένας το έκανε σε 4:30 και τον βάλανε 4:20 για να περάσει εστω σώματα (μετά κλαιγότανε οτι έπρεπε να του το είχανε κάνει 4:00 αλλά άλλο αυτό...).
 

Rozpanthiras

Νεοφερμένος

Η Rozpanthiras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Εκπαιδευτικής & Κοινωνικής Πολιτικής Μακεδονίας. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Αχ μακάρι να είναι έτσι και φέτος εγώ Θεσσαλονίκη θα δώσω, και αγχώνομαι γενικά γιατί άκουσα διαφορά αλλά ελπίζω να πάνε όλα καλά 🤘 ευχαριστώ και παλι!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top